بیماری رابطه از پشت با همسر | خطرات رابطه مقعدی

بیماری رابطه از پشت با همسر | خطرات رابطه مقعدی

طبق آمارهای بیش از 90 درصد زنان تمایل به رابطه از پشت ( رابطه مقعدی ندارند) و هیچگونه لذتی از اینکار نمیبرند و فقط از روی جلب رضایت طرف مقابل اقدام به رابطه پشت میکنند.

 

رابطه مقدی با همسر : نزدیکی برای لذت و ارضای روحی و روانی انسانها می‌باشد. در صورتی که فردی از این عمل لذت نمیبرد هیچ فردی حتی شوهر، اجازه مجاب کردن شریک جنسی برای تن دادن به رابطه جنسی از معقد را ندارد.

 

حکم شرعی مراجع در مورد عمل جنسی غیر طبیعی کراهت شدید را بیان فرموده بوداند ؛ در حالی است که زن نسبت به انجام ان « رضایت » داشته است ؛ والا نزدیکی از پشت حرام میباشد. از این رو چنان چه « زن » راضی به این عمل نباشد ؛ شوهر شرعاً نمی‌تواند همسرش را وادار به اینکار نماید.

 

– امام صادق «ع» نیز در پاسخ سۆال جواز « نزدیکی از پشت » اجازه زن را شرط میداند :
قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الرَّجُلِ يَأْتِي الْمَرْأَةَ فِي دُبُرِهَا قَالَ لَا بَأْسَ إِذَا رَضِيَتْ ……از امام صادق «ع» درمورد مردی که از پشت با همسرش نزدیکی می‌کند، پرسیدم .حضرت فرمودند اگر راضی باشد اشکالی ندارد……. «وسائل الشیعة «ج‏۲۰ ،ص : ۱۴۵»

 

دلایل تمایل مردان به نزدیکی ازپشت

یکی از دلایلی که مرد رابه سوی نزدیکی از پشت می کشاند ؛ عدم موفقیت مرد در به ارگاسم رساندن همسرش میباشد. و از این موضوع رنج میبرد ؛ لذا متمایل می شود که از پشت نزدیکی کند . در این صورت زن با محبت به شوهرش کمک می‌کند تا او با لمس وبازی ،مواضع حساس جنسی اش ؛ سریعتر آماده شده تا به ارگاسم برسد .در این صورت « مرد » احساس قدرت ولذت میکند ؛ واز درخواست خود منصرف می شود.

 

– مضرات دکتری رابطه جنسی از مقعد «دُبُر»
اما غیر از وجه شرعی، باید جنبه های‌ بهداشتی چنین رابطه جنسی را نیز در نظر گرفت؛ زیرا از نظر دکتری احتمال ابتلاء به تعداد زیادی از عفونت ها و بیماری ها برای زن و مرد و به خصوص زن با رابطه جنسی از معقدبوجود دارد.

 

از طرفی، حلقه خروجی جداره مقعد به دلیل این‌که مانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی پنیس « آلت تناسلی مرد» را ندارد، در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خون‌ریزی‌ ان بسیار بالا میباشد.

 

این خراش ها و بریدگی ها اغلب در بافت و بسیار ریز می‌باشد و طبق معمولً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند.هم چنین ؛ نوک آلت تناسلی مردان نیز به دلیل عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش میدهد.

 

اساسا ساختار مقعد برای انجام رابطه جنسی نمی باشد و بگونه ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی، در نتیجه رابطه جنسی مقعدی کاملا غیر طبیعی است؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد آن ها بستن مجرا می‌باشد بگونه ای شکل گرفته اند که در اثر ورود آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می آورد بنا به طبیعت خود منقبض میگردند تا از ورود پیشگیري کنند، این عمل کاملا غیر ارادی می‌باشد و موجب ایجاد زخم های‌ بسیار ریز در دیواره داخلی می‌گردد« حتی اگر اینکار به آرامی صورت گیرد یا از مواد روان کننده استفاده شود».

 

این زخم ها گرچه بسیار ریز بوده و شاید هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل مشاهده نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتری ها و ویروس های خطرناک« اعم از ویروس های داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که از طریق آلت مرد وارد می‌شوند» به داخل جریان خون می باشند. این میکروبها میتوانند بیماری های‌ std نظیر بیماری ایدز و انواع عفونت های‌ دستگاه گوارشی عفونت های‌ روده ای، را ایجاد کنند.

 

مجله تالاب : بر اساس برآورد سازمان جهانی بهداشت روزانه شاهد بروز حدود یک میلیون مورد از بیماریهای آمیزشی«stds» در دنیا هستیم . std ها میکروبهایی هستند که می‌توانند پوست ؛ مخاط، واژن«مهبل»؛ مقعد «رکتوم یا راست روده»؛ کبد، دستگاه گوارش و حتی چشم ؛ دهان و حلق را گرفتار کنند.

 

گزارشها بیانگر این واقعیتند که std ها خانم ها را بیشتر گرفتار می‌کنند. طی تحقیقات انجام شده معلوم گشته که خطر ابتلا به عده ای از std ها نظیر ویروس hiv « ایدز» از طریق رابطه جنسی مقعدی بیشتر از رابطه جنسی مهبلی «از طریق فرج» میباشد.

 

رابطه جنسی معقدی همچنین می تواند موجب آسیب های‌ فیزیکی مانند باد شکم ،بواسیر ؛ شقاق مقعدی ،بی اختیاری مدفوعی و نظایر ان گردد. در ضمن این عمل علاوه بر مشکلات یاد شده میتواند موجب پارگی رکتوم گردد که در این صورت نیاز به عمل جراحی می‌باشد.

 

مطالعات نشان داده است که تکرار این عمل موجب ایجاد بی اختیاری مدفوعی می شود، به این دلیل که این عمل موجب تضعیف ماهیچه های‌ اسفنگتر شده و ماهیچه قدرت اولیه خود برای جمع شدن و پیش گیری از خروج مدفوع را از دست میدهد.

 

مساله مهم دیگر از این جا ناشی میگردد که کوچک‌ ترین دستکاری در مقعد «یا رابطه مقعدی» به دلیل نزدیکی زیاد مقعد به مهبل می تواند موجب ورود ویروس های‌ موجود در روده به مهبل شده و بیماریهای عفونی در این ناحیه، همانند ترشحات بد بو در مهبل ؛ عفونت مثانه ؛ زگیل ؛ تبخال ؛ اختلال و عفونت کلیه ها و حتی سرطان را ایجاد نماید.

در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. و سایر بیماری های‌ آمیزشی که از طریق خون انتقال می‌یابند، دررابطه جنسی مقعدی بسیار بالا می‌باشد.

 

طی مطالعه ای در کشور آمریکا تحقیقی روی گروهی از زوجین انجام شد و مشخص گردید که درصد بالایی از زنانی که رابطه جنسی مقعدی داشته اند، نه تنها هیچ لذتی از این رابطه نمی بردند بلکه این نوع رابطه برایشان رنج آور بوده و در صد دیگر ؛ با وجود تجربه این نوع رابطه طی ماه های‌ متمادی ؛ هنوز هم از بعد از انجام ان ؛ از احساس ناراحتی در مقعد تا چند روزبعد از ان و بویژه هنگام دفع مدفوع ؛ گله مند بودند. و دلیل انجام این نوع رابطه را خواست شوهرانشان ذکر کرده اند.

 

دیواره داخلی روده بزرگ «بخش داخلی مقعد» خود قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم ان به خون را دارد. بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. از طریق رابطه جنسی مقعدی، همان‌ گونه بالاترین میزان درصد خطر اننقال رابه خود اختصاص می‌دهد.

 

در بین افراد آلوده از طریق آمیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به رابطه جنسی مقعدی گرایش دارند، بیشترین قربانیان این ویروس را تشکیل می دهند.

 

رابطه مقدی چرا خطرناک است؟

رابطه مقعدی بیشتر مورد تمایل مردان است که از همسر خود درخواست میکنند تا این رابطه را داشته باشند که باید با رعایت نکاتی همراه باشد. در نواحی مقعد رشته های عصبی زیادی پراکنده شده که این رشته های عصبی بسیار آسیب پذیر و حساس میباشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد شود سریعا واکنش نشان میدهند

 

– خطرات و مضررات مقاربت از مقعد و آشنایی با مکانیزم عملکرد مقعد

در محل خروجی راست روده از بدن «مقعد»؛ عضلات حلقوی وجود دارند که به انها اصطلاحا اسفنکتر گفته می شود و به عنوان دریچه عمل میکنند. مقعد دارای دو نوع اسفنکتر میباشد که یکی از انها داخلی و غیر ارادیست و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که ارادیست.

 

– دریچه اسفنکتر مقعد و آشنایی با مکانیزم عملکرد مقعد

زمانی که شما احساس می کنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانیست که اسفنکتر داخلی باز شده و همانگونه که گفته شد غیر ارادیست، اما عمل باز کردن دریچه مقعد « اسفنکتر خارجی» و در کل دفع مدفوع، ارادیست و دست شما میباشد، یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به دفع دارید و خودتان رو نگاه میدارید تا به محل مناسب برسید

بیماری رابطه از پشت با همسر | خطرات رابطه مقعدی

و سپس به اراده خودتان باعث خارج شدن مدفوع می شود، این نگاه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع، توسط اسفنکتر خارجی که ارادیست انجام میشود.بعضا در مطالبی به این موضوع اشاره می شود که این نوع نزدیکی، هیچ اشکالی ایجاد نکرده و کافیست با استفاده از مواد روان کننده و ریلکس کردن مقعد دخول انجام شود ولی از لحاظ علمی توجه بانوان به این نکته ضروری است که:

 

– ریلکس کردن صرفا بر روی اسفنکتر خارجی انجام پذیر است و رفلکس اسفنکتر داخلی در مقابل دخول، کاملا غیر ارادی است.

 

– اسفنکتر داخلی فقط از طریق فشار از داخل شکم به سمت خاج بدن، خود را آزاد و اجازه خروج مدفوع را میدهد.

 

– اسفنکتر داخلی در مقابل هر گونه فشار از بیرون به داخل، سفت تر شده و خود را منقبض می‌کند و به‌ صورت یک شیر یکطرفه عمل میکند.

 

– فشار وارده از خارج برای دخول هرچند با روان کننده و به وسیله جسم نرم انجام پذیرد، قادر به باز کردن اسفنکتر داخلی بدون زور و شکستن مقاومت اسفنکتر که بالطبع با درد همراه خواهد بود، نمی باشد.

 

– فشار به اسفنکتر داخلی، غلبه بر مقاومت ان و باز کردن ان برخلاف عملکرد طبیعی باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی اسفنکتر میگردد.

 

– اسفنکتر برای جمع شدن و برگشتن به حالت اولیه نیاز به زمان خواهد داشت.

 

– تکرار بیش از حد این عمل، اسفنکتر را آسیب پذیر و گشاد خواهد کرد.

 

موارد فوق شرح داده شد تا شما متوجه شوید که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر های مقعد شده و باعث میشود که دریچه خروجی مقعد به درستی کار خود را انجام ندهد، یعنی از قدرت ارادی خارج شود. با تکرار زیاد رابطه مقعدی

 

و به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع، یا نگه داشتن خود را ممکن است از دست بدهید. در این صورت ممکن است به‌ صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از دریچه مقعد به خارج نشت کند، در اینصورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده میگردد. که مسلما این موضوع برای هیچ کس خوشایند نیست.

 

– رابطه جنسی از طریق مقعد و احکام شرعی در مورد آن

این رابطه از نظر شرعی کراهت شدید دارد، در صورت رضایت زن مکروه و در صورتی که زن راضی به انجام این رابطه نباشد انجام ان حرام است تا جایی که زن میتواند از همسر خود شکایت کند و همچنین درخواست مرد مبنی بر انجام رابطه جنسی از راه مقعد و قبول نکردن زن مشمول قانون عدم تمکین نمیباشد.

 

– مضرات پزشکی نزدیکی از پشت

اما غیر از وجه شرعی، باید جنبه های بهداشتی چنین رابطه جنسی را نیز در نظر گرفت؛ زیرا از نظر دکتری احتمال ابتلاء به تعداد زیادی از عفونت‌ ها و بیماری‌ ها برای زن و مرد و به خصوص زن با رابطه جنسی از معقد وجود دارد. حلقه خروجی جداره مقعد به دلیل این‌که مانند واژن قابلیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری لازم برای نزدیکی و حرکت رفت و برگشتی پنیس«آلت تناسلی مرد» را ندارد،

 

در نتیجه احتمال خراش برداشتن و خون‌ریزی‌ ان بسیار بالا می‌ باشد. این خراش‌ها و بریدگی‌ها اغلب در بافت و بسیار ریز می‌باشند و طبق معمولً با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند. هم چنین، نوک آلت تناسلی مردان نیز به دلیل عدم وجود محیطی مناسب برای حرکت رفت و برگشتی احتمال دارد که دچار خراش در سطح گردد که این مورد خطر دریافت ویروس را در شخص فاعل هم افزایش میدهد.

 

اساسا ساختار مقعد برای انجام رابطه جنسی نمی‌ باشد و بگونه‌ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی، در نتیجه رابطه جنسی مقعدی کاملا غیر طبیعی است؛ عضلات اسفنگتر اطراف مقعد که کارکرد ان ها بستن مجرا می‌باشد بگونه ای شکل گرفته‌اند که در اثر ورود آلت و با فشاری که مرد با آلت خود بر مقعد می‌آورد بنا به طبیعت خود منقبض میگردند تا از ورود جلوگیري کنند،

 

این عمل کاملا غیر ارادی می‌باشد و موجب ایجاد زخم های بسیار ریز در دیواره داخلی میگردد « حتی اگر اینکار به آرامی صورت گیرد یا از مواد روان کننده استفاده شود».این زخم ها گرچه بسیار ریز بوده و شاید هیچگونه دردی نداشته و با چشم قابل مشاهده نباشند ولی شاهراه فوق العاده بزرگی برای ورود باکتری‌ها و ویروس‌های خطرناک «اعم از ویروس های‌ داخل روده و مدفوع و یا ویروسهایی که از طریق آلت مرد وارد می‌شوند» به داخل جریان خون می‌باشند.

 

این میکروب‌ها می‌توانند بیماری های STD نظیر بیماری ایدز و انواع عفونت های دستگاه گوارشی عفونت های روده‌ ای را ایجاد کنند.بر اساس برآورد سازمان جهانی بهداشت روزانه شاهد بروز حدود یک میلیون مورد از بیماریهای آمیزشی«STDs» در دنیا هستیم. STD ها میکروب‌هایی هستند که میتوانند پوست، مخاط، واژن «مهبل»؛ مقعد «رکتوم یا راست روده»؛ کبد، دستگاه گوارش و حتی چشم ؛ دهان و حلق را گرفتار کنند.

 

گزارش‌ها بیانگر این واقعیتند که STD ها خانم ها را بیشتر گرفتار میکنند. طی تحقیقات انجام شده معلوم گشته که خطر ابتلا به عده ای از STD ها نظیر ویروس HIV « ایدز» از طریق رابطه جنسی مقعدی بیشتر از رابطه جنسی مهبلی «از طریق فرج» می‌باشد.

 

رابطه جنسی معقدی همچنین می تواند موجب آسیب های فیزیکی مانند باد شکم‌؛ بواسیر، شقاق مقعدی، بی اختیاری مدفوعی و نظایر ان گردد. در ضمن این عمل علاوه بر مشکلات یاد شده میتواند موجب پارگی رکتوم گردد که در این صورت نیاز به عمل جراحی میباشد.

 

– برخی عوارض آمیزش از پشت با زن عبارتند از

۱- مهم ترین عارضه ای که آمیزش از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق آمیزش از فرج و مجرای تناسلی حاصل می­شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سردمزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می­یابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این غریزه خدادادی لذتی ببرد.

 

۲- از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد «بر خلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد» و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی «اسفنگتر» دهانه مقعد و حتی پارگی ان وجود دارد. در نتیجه زن گرفتار درجاتی از بی­اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می­شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه می­تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.

 

۳- مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش «مدفوع» است که حاوی میکروبهای زیادی است. در اثر مالش و دخول آلت این میکروبها می­توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده، خود او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.

 

۴- مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک اسیت و احتمال پارگی و انتقال انواع ویروس از جمله ویروس ایدز از طریق ان به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.

 

۵- از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه­ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می­کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه­های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.

 

۶- از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زودانزالی در آینده است در نتیجه نمی­تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سردمزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.

 

7- رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی خارجی به درون مقعد، باعث آسیب دیدن اسفنکتر خارجی میشود و خاصیت ارتجاعی اسفنکتر ها را از بین می‌برد، به نحوی که پس از دخول و خارج شدن آلت تناسلی از مقعد، اسفنکترها نمی توانند به حالت قبلی خود برگشته و مانند حلقه کشی،

 

که زیاده از حد کشیده و باز شده باشد، به عبارتی گشاد شده و با طی یک فاصله زمانی به حالت اول خود برمی گردند و در صورت تکرار، این عمل باعث میشود که اسفنکتر های مقعد نتوانند کار خود رابه درستی انجام دهند، یعنی از توانایی دریچه مقعد کاسته شده و گاها از قدرت ارادی خارج میشود.

 

– زنان قربانیان نزدیکی از مقعد

دیواره داخلی روده بزرگ «بخش داخلی مقعد» خود قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم ان به خون را دارد. بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ. آی. وی. از طریق رابطه جنسی مقعدی، همان‌ گونه بالاترین میزان درصد خطر اننقال رابه خود اختصاص میدهد. در بین افراد آلوده از طریق آمیزش جنسی، مردان همجنسگرایی که به رابطه جنسی مقعدی گرایش دارند، بیشترین قربانیان این ویروس را تشکیل می دهند.

 

در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس HIV و سایر بیماری‌های آمیزشی که از طریق خون انتقالمی‌یابند، در تماس جنسی از راه مقعد بسیار بالا می‌باشد. در رابطه جنسی از معقد، مهم ترین خطری که اشخاص را تهدید میکند تماس خونی مستقیم و همچنین مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی می‌باشد که در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال سرایت ویروس HIV به شریک سالم وجود دارد.

 

– آمیزش مقعدی چیست؟

آمیزش مقعدی یا آنال سکس عبارت است از انجام عمل جنسی توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد زن که از دیرباز تا کنون وجود داشته است. آمیزش مقعدی بین دو مرد را لواط نامیده که متاسفانه این عمل با اسم همجنس گرایی در کشور های‌ غربی زیاد است.مضرات آمیزش مقعدی بسیار زیاد و خطرناک بوده و از لحاظ دکتری و هم شرعی آمیزش مقعدی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

انجام آمیزش مقعدی با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده یا بی حس کننده به صورت کرم، اسپری، ژل، روغن، کاندوم، پماد، یک رابطه پر خطرجنسی میباشد و استفاده از موارد یاد شده و شیوه های ان صرفا از دردناک بودن این رابطه می کاهد .

بیماری رابطه از پشت با همسر | خطرات رابطه مقعدی

آسیبهای جبران ناپذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماریهای مقاربتی به همراه دارد و هیچ دکتری در هیچ جای دنیا انجام این رابطه را توصیه نمی کند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد.

 

– آمیزش مقعدی در ایران

دختران پیش از ازدواج برای حفظ پرده بکارت بیشتر به آمیزش مقعدی روی می آورنددر ایران هیچ آمار دقیقی از رابطه جنسی مقعدی وجود ندارد اما با وجود محدودیت‌ های اجتماعی و مذهبی و همچنین عدم پذیرش نزدیکی بین دخترهای جوان و پسر های جوان پیش از ازدواج در ایران، احتمال ان داده می‌ شود که رویکرد به آمیزش مقعدی چه در رابطه «دختر– پسر»

 

و چه در رابطه «پسر– پسر» در ابتدای بلوغ جنسی و گذار به مرحله سن بلوغ و شکل گیری هویت جنسی، به عنوان شکلی از پاسخگویی به کنجکاوی‌ های جنسی و رشد شکل شخصیت جنسیتی آنان بیشتر مورد توجه این گروه سنی باشد.

 

متاسفانه در بین دختران جوان به دلیل توجه به حفظ پرده بکارت ممکن است که دختران پیش از ازدواج بیشتر به آمیزش مقعدی روی آورند. بارها شاهد بودیم که دخترانی با سن و سال پایین برای مشکلات مقعدی و بیرون زدگی رکتوم به مطب همکاران مراجعه کرده اند.

 

– روش های آمیزش مقعدی

باسن، مقعد و راست روده که همان بخش نهایی روده بزرگ است، از جمله مناطق حساس و شهوانی بدن بشمار می آیند. خاصیت تحریک پذیری پوست و حلقه ماهیچه ای مقعد به سبب رشته های عصبی اش نزد بسیاری موثری در برانگیختگی شدید جنسی در فرد می شود.

 

آمیزش مقعدی ان هم از راه دخول برای برخی زنان لذت بخش و برای برخی دیگر درد آفرین و غیر قابل تحمل می‌باشد. یکی از موهبات آِن نوع سکس این است که با ان دیگر خطر حاملگی وجود ندارد. البته آمیزش مقعدی خالی از ریسک نیست، زیرا لایه مخاطی انتهای روده بزرگ در مقایسه با واژن بسی نازکتر و به همین دلیل امکان از بین رفتن ان بر اثر اصطکاک بالاترست.

 

با زایل شدن این لایه، خطر انتقال ویروس ایدز و باکتری بیماریهای جنسی به خون فرد، او را تهدید می‌کند. حلقه مقعد نیز تنها تا حد محدودی می تواند باز شود، و فشار بیش از حد باعث ایجاد شکاف در ان خواهد شد.

 

– نحوه آمیزش مقعدی

آمیزش مقعدی تنها در دخول خلاصه نمی‌شود، بنابراین هنگام آمیزش مقعدی هدف خود را صرفاً “دخول” تعیین ننمایید. سعی کنید با تامل حالات نوازشی را نیز تجربه نمایید. چه بسا چنین شروعی، زمینه را برای دخول هموارتر می‌کند.

 

بهترین راه این است که قبل از دخول از تکنیک انگشتکاری «فینگرینگ» مقعد استفاده شود؛ به این صورت که یک یا دو انگشت خود را که از قبل به ژل روان کننده «لوبریکانت»؛ آغشته نموده اید روی ماهیچه باسطه «حلقوی» مقعد، دایره وار حرکت داده و به آرامی وارد مجرا نمایید. حال می توانید به دلخواه ان را ثابت نگه داشته و یا انگشتانتات را داخل مجرا با ملایمت بچرخانید.

 

آمادگی برای دخول نیز به همین ترتیب است. هر گاه احساس کردید که ماهیچه مقعد منقبض میشود، دست از کار فرو کشیده و به ان اجازه استراحت دهید سپس می‌توانید همین کار را با دو انگشت انجام دهید و در نهایت پس از آماده نمودن همسرتان از روش دخول استفاده نمایید.

 

پس از داخل شدن سر آلت به او فرصت دهید تا صبر کند، و ماهیچه هایش شلتر شوند. سپس می توانید به عمل دخول ادامه دهید.در همه ی ي حال مراقب واکنش همسرتان باشید، و با کوچک‌ترین حالت ناراحتی و دلخوری او، از ادامه باز ایستید. توصیه میشود همزمان با اینکار پستانها و کلیتوریس و دیگر نقاط حساس او را ماساژ دهید؛ اینکار به راحتی او کمک می‌کند.

 

– نکات بهداشتی در خصوص آمیزی مقعدی

نظافت مهم ترین نکته در آمیزش مقعدی می باشدسعی کنید هنگام آمیزش مقعدی نکات بهداشتی را کاملا رعایت نمایید. قبل از رابطه جنسی از پشت می بایست کل روده را شستشو دهید. برای اینکار می توانید از دستگاه “دوچ – تنقیه و…” استفاده نمایید و همچنین داخل مقعد را با آب صابون و یا آب شامپو شستشو نمایید. و با یکدیگر دوش بگیرید. ناخنهای خود را کوتاه کرده و سوهان بکشید.

 

همچنین استفاده از کاندوم و دستکشهای لاتکس / در صورت عدم وجود آلرژی به ماده لاتکس، توصیه میشود. توجه داشته باشید که نظافت مهمترین نکته در آمیزش مقعدی می‌باشد.

 

– دلایل تمایل مردان به رابطه مقعدی

آمیزش مقعدی تنها با رضایت هر دو طرف امکان داردیکی از دلایلی که مرد رابه سوی رابطه جنسی از پشت می‌ کشاند، عدم موفقیت مرد در بهارگاسم رساندن همسرش می‌ باشد. و از این موضوع رنج میبرد؛ لذا متمایل می‌ شود که از پشت نزدیکی کند. در چنین شرایطی زن می‌ تواند با محبت به شوهرش کمک و او را راهنمایی کند تا او با لمس و بازی با مواضع حساس جنسی‌ اش، سریع‌ تر آماده شده و به ارگاسم برسد.

 

– نحوه تشخیص آمیزش مقعدی

در صورت مکرر بودن آمیزش مقعدی، علایم ان را میتوان مشاهده نمودتشخیص آمیزش مقعدی با معاینه فردی که در این زمینه دارای تخصص کافی بوده امکانپذیر خواهد بود. بهترین مرجعی که در این زمینه از آشنایی و تسلط کافی برخوردار است میتوان به دکتری قانونی اشاره کرد که حتی گواهی ان مرجع برای استناد در موارد قانونی معتبر است.

 

به هرحال ممکن است معاینه مقعد برای فرد عادی قابل تشخیص نباشد ولی دکتری که در این زمینه تخصص، مهارت و تجربه کافی دارد قابل تشخیص است.در صورت مکرر بودن، علایم آمیزش مقعدی را می توان مشاهده نمود.باید دانست که اگر دفعات دخول کمتر از ۳-۲ مورد باشد نباید انتظار علایم آمیزش مقعدی را داشت در صورتی که دفعات دخول بیشتر باشد علائمی مثل از بین رفت چین های مقعدی که در حالت معاینه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبیعی است

 

و تورم یا صافی چین ها، ضخیم شدن پوست اطراف مقعد که به داخل کشیده شده و تا ناحیه پوستی مخاطی ادامه می یابد و گهگاه ناحیه یاد شده پوسته گذار میگردد، دیده میشود.

 

– اگر مقعد تمیز نیست این کار را نکنید

درست است، قبل از رابطه جنسی مقعدی باید مطمئن شوید که روده‌های شما خالی است بعد دوش بگیرید و با صابون ضد باکتری منطقه رابه خوبی تمیز کنید. از آنجا که چربی کمتری در این ناحیه وجود دارد و سوراخ مقعد حالت الاستیکی کمتری پیدا میکند بهتر است کمی این ناحیه را خیس کنید و به این ترتیب از عفونت پیش گیری میشود.

 

– رابطه جنسی مقعدی را تنها به دلیل خواست همسرتان انجام ندهید

این واضح است که مانند تمام اعمال جنسی نباید هیچ فشاری در انجام رابطه جنسی به طرفین وارد شود چون اینکار میتواند سلامت روان زوجین را تحت تاثیر قرار دهد.

 

– رابطه جنسی مقعدی خشک ناراحت کننده است

رابطه جنسی مقعدی خشک ناراحت کننده است و میتواند ایجاد درد و ناراحتی کند. بهتر است از یک سیلیکونی که برپایه آب است، استفاده کنید تا لذت بیشتری ایجاد کند.

 

– در رابطه جنسی واژنی و مقعدی از یک کاندوم استفاده نشود

اگر می خواهید هم رابطه جنسی واژنی و هم مقعدی داشته باشید نباید از یک کاندوم استفاده کنید. در صورتی که بخواهید رابطه جنسی مقعدی را تبدیل به رابطه جنسی واژنی کنید باید حتما کاندوم را عوض کنید. زنان در صورتی که باکتری‌های این ناحیه داخل واژن شوید زود دچار عفونت می‌شوند.اگر قصد رابطه جنسی مقعدی دارید این نکات را بخوانیدهنگام رابطه جنسی مقعدی حتما از کاندوم استفاده کنید

 

– در رابطه جنسی مقعدی فکر نکنید چون باردار نمی‌شوید نباید کاندوم داشته باشید

چربیهایی که روی پوست ناحیه مقعد وجود دارد میتواند باعث انتقال هر نوع بیماری مقاربتی جنسی که همسرتان به ان مبتلاست، میشود زیرا دسترسی مستقیم به جریان خون دارد. حتی اگر هیچ نوع بیماری مقاربتی وجود نداشته باشد باید از کاندوم استفاده کنید.

 

– در رابطه جنسی مقعدی از داروهای شل کننده عضلات استفاده نکنید

برخی افراد از داروهایی مانند نیترات آمیل استفاده میکنند تا ارتباط جنسی مقعدی راحتتر و ساده تری داشته باشند. در حالیکه هیچ مدرک دکتری در حمایت از این داروها در جهت کمک به رابطه جنسی مقعدی به دست نیامده است. علاوه بر این داروی شل کننده عضلات بسیاری قوی بوده و عوارض جانبی جدی مانند فشار خون بالا ایجاد میکند.

 

– اگر از کاندوم استفاده نمی کنید یادتان باشد بین واژن و مقعد را بشویید

اگر همسرتان از کاندوم برای برقراری ارتباط جنسی استفاده نمی کند از آنجا که واژن مستعد ابتلا به عفونت است بهتر است حتما این ناحیه را بعد از نزدیکی بشویید.

 

– فکر نکنید مقعد تب خال نمیگیرید

خیلی ساده است اما درست است که تب خال به همان اندازه که در رابطه جنسی واژینال قابل سرایت است در رابطه جنسی مقعدی نیز میتواند باعث ابتلا شود.

 

– از لیدوکائین یا کرم بی حس کننده در رابطه جنسی مقعدی استفاده نکنید

به منظور کاهش درد در طول رابطه جنسی مقعدی به هیچ عنوان از بی حس کننده استفاده نکنید. هنگامی که پوست مقعد بی حس باشد ممکن است آسیب قابل توجهی در اثر فعالیت شدید به مقعد وارد شود.

 

– اگر هموروئید دارید رابطه جنسی مقعدی نداشته باشید

اگر مبتلا به هموروئید هستید باید بدانید که رابطه جنسی مقعدی ان را بدتر میکند و باعث خون‌ریزی‌ میشود.

 

– بارداری در رابطه مقعدی

توجه داشته باشید مقاربت از مقعد و داشتن رابطه جنسی از پشت به صورتی که در بالا اشاره گردید و حتی ریختن مایع منی داخل ان و انتهای روده‌ها ارتباطی با باردار شدن نداشته و و احتمال بارداری از پشت صفر میباشد.

 

در برخی موارد رابطه از پشت به معنای دخول در مقعد نبوده و آلت تناسلی مرد در نزدیکی واژن قرار می‌گیرد. در این حالت اگر مایع منی به نوعی روی قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن ریخته باشد این احتمال وجود دارد که عده ای از اسپرم‌ها به دیواره‌های اطراف چسبیده و خود را وارد مجرای واژن کنند. در این نوع ارتباطات احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت نیز وجود دارد.

 

– مجدداً به این نکته توجه کامل داده می شود که:

در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، ریسک انتقال ویروس اچ. آی. وی. و سایر بیماری های‌ آمیزشی که از طریق خون انتقال مییابند، در تماس جنسی از راه مقعد بسیار بالا میباشد.

 

در رابطه جنسی از معقد، مهم ترین خطری که اشخاص را تهدید می‌کند تماس خونی مستقیم و همچنین مایعات درونی بدن با خون شریک جنسی میباشد که در صورت آلوده بودن هر یک از شرکای جنسی، احتمال سرایت ویروس اچ. آی. وی. به شریک سالم وجود دارد.

 

گروه سلامت تالاب

جدیدترین مطالب سایت