نگاهی به زندگی یوسف تیموری شرکت کننده فصل جدید اسکار

نگاهی به زندگی یوسف تیموری شرکت کننده فصل جدید اسکار

یوسف تیموری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه در سینما و تلویزیون فعالیت دارد. او متولد ۶ دی ۱۳۵۸ در تهران اسـت و از سال ۱۳۷۶ با بازی در مجموعه سرزمین سبز شروع بـه بازیگری کرد. او با ایفای نقش در مجموعه‌هاي‌ کمدی مانند سیب خنده ؛ مجید دلبندم و زیر آسمان شهر بـه شهرت رسید. او همچنین در چندین فیلم سینمایی نیز بازی کرده و جایزه‌هایي را از جشنواره‌هاي‌ مختلف کسب کرده اسـت.

 

بیوگرافی یوسف تیموری

بیوگرافی یوسف تیموری

یوسف تیموری در غرب تهران متولد شد و دو خواهر و یک برادر دارد. پدرش قبلاً گوینده رادیو و تلویزیون ملی بودو مادرش خانه دار بود. درسال ۱۳۷۳؛ یوسف تیموری در شرکت کلک دوره ساخت فیلم‌هاي‌ انیمیشن را گذراند. 

 

تحصیلات یوسف تیموری

تحصیلات یوسف تیموری

یوسف تیموری دارای دیپلم ریاضی و فیزیک اسـت. او تحصیلات خودرا در رشته هنر «صدا و سینما» تا مقطع فوق دیپلم ادامه داده اسـت. همچنین دوره ساختن فیلم هاي‌ انیمیشن را در شرکت کلک خیال درسال ۱۳۷۳ گذرانده اسـت.

 

یوسف تیموری بازیگری را چگونه آغاز کرد

یوسف تیموری بازیگری را چگونه آغاز کرد

با توجه بـه منابع موجود، یوسف تیموری بازیگری را از سال ۱۳۷۶ با مجموعه تلویزیونی سیب سبز بـه کارگردانی بیژن بیرنگ و مسعود رسام آغاز کرد. او در همان سال در فیلم سیب خنده بـه کارگردانی رضا عطاران و شیرین جاهد کـه از شبکه یک سیما پخش میشد ایفای نقش کرد. پس از ان درسال ۱۳۷۷ درکنار مجید صالحی در مجموعه مجید دلبندم ایفای نقش کرد کـه همین دو کار موفقش باعث محبوبیتش شد.

 

یوسف تیموری چگونه به شهرت رسید

یوسف تیموری چگونه به شهرت رسید

او درسال ۱۳۷۷ درکنار مجید صالحی در مجموعه مجید دلبندم ایفای نقش کرد کـه همین کار موفقش باعث محبوبیتش شد. او همچنین در چندین فیلم جدی نیز بازی کرده و موفق بـه دریافت جایزهٔ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از نخستین دورهٔ جشنوارهٔ جام جم شده‌اسـت.

 

بهترین آثار یوسف تیموری

بهترین آثار یوسف تیموری

برخی از بهترین آثار یوسف تیموری عبارتند از:

1. شهر گربه‌ها: فیلمی بـه کارگردانی رضا عطاران کـه درسال ۱۳۸۹ اکران شد. یوسف تیموری دراین فیلم نقش یک مرد متاهل را بازی می کند کـه با یک زن دیگر رابطه دارد و درگیر ماجراهایی می شود.

2. جوکر: فیلمی بـه کارگردانی مهران مدیری کـه درسال ۱۳۹۱ اکران شد. یوسف تیموری دراین فیلم نقش یک مرد معتاد را بازی میکند کـه با یک دختر جوان آشنا میشود و تلاش میکند از معتادی خلاص شود.

3. کادوی در بـه در: فیلمی بـه کارگردانی امیر حسین آشوری کـه درسال ۱۳۹۵ اکران شد. یوسف تیموری دراین فیلم نقش یک مرد متاهل را بازی می کند کـه با یک زن دیگر رابطه دارد و درگیر ماجراهایی می شود.

4. غافل: فیلمی بـه کارگردانی فرشاد گل‌فام کـه درسال ۱۳۹۶ اکران شد. یوسف تیموری دراین فیلم نقش یک مرد متاهل را بازی می کند کـه با یک زن دیگر رابطه دارد و درگیر ماجراهایی میشود.

 

یوسف تیموری چه جوایزی را کسب کرد

یوسف تیموری چه جوایزی را کسب کرد

برخی از جوایز یوسف تیموری عبارتند از:

  • جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از نخستین دوره جشنواره جام جم برای فیلم شهر گربه‌ها4
  • جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از دومین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم جوکر
  • جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم کادوی در بـه در
  • جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم غافل

 

شغل دیگر یوسف تیموری

شغل دیگر یوسف تیموری

یوسف تیموری علاوه بر بازیگری، در کار صادرات و واردات لوسترهای مدرن نیز فعالیت دارد. او در گفت‌وگو‌اي گفته اسـت کـه زمانی کـه درگیر بازیگری نباشد، مشغول اینکار اسـت و از ان لذت می برد. 

 

علایق یوسف تیموری

علایق یوسف تیموری

او علاقه‌مند بـه ورزش بوکس و نواختن گیتار اسـت و اینها را بـه عنوان سرگرمی‌هاي‌ خود می‌شمارد.

 

حواشی زندگی یوسف تیموری

حواشی زندگی یوسف تیموری

یوسف تیموری یک بازیگر معروف ایرانی اسـت کـه در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ کمدی و جدی بازی کرده اسـت. او درسال ۱۳۹۲ با یک خانم تایلندی بـه نام راپان ازدواج کرد کـه این ازدواج با حواشی زیادی همراه بود. برخی از حواشی زندگی یوسف تیموری عبارتند از:

  • اعتراف یوسف تیموری بـه این کـه آرمین پسر خوانده اش نیست و پسر همسرش اسـت
  • جدایی یوسف تیموری از همسرش و مرگ او بر اثر بیماری سرطان
  • انتقادات بـه یوسف تیموری برای ازدواج با یک دختر تایلندی و عدم احترام بـه فرهنگ ایرانی
  • شایعه ازدواج یوسف تیموری با بازیگران دیگر مانند مهناز افشار و مریلا زارعی
  • شایعه اعتیاد یوسف تیموری بـه مواد مخدر و درمان او در کلینیک

 

همسر و فرزندان یوسف تیموری

همسر و فرزندان یوسف تیموری

یوسف تیموری چند سال پیش با یک خانم تایلندی بـه نام راپان ازدواج کرد کـه قبلاً از همسر سابق خود صاحب یک فرزند پسر بـه نام آرمین بود. یوسف تیموری ابتدا آرمین را بـه عنوان پسر خود معرفی کرد اما بعد ها اعلام کرد کـه آرمین پسر همسرش اسـت.

 

این زوج پس از مدتی از هم جدا شدند و راپان بـه تایلند برگشت. متاسفانه راپان درسال ۱۴۰۰ بر اثر بیماری سرطان درگذشت. یوسف تیموری در حال حاضر مجرد اسـت و مسئولیت فرزند خوانده اش را بر عهده دارد.

 

در پایان

بـه نظر میرسد کـه یوسف تیموری در حال حاضر درگیر پروژه‌هاي‌ سینمایی و تلویزیونی جدیدی اسـت. او درسال ۱۴۰۲ در فیلم آزمون و خطا بـه کارگردانی مهران مدیری بازی کرده اسـت کـه دراین فیلم نقش یک مجری تلویزیونی را بازی میکند. 

جدیدترین مطالب سایت