بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده محبوب و سنتی

بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده محبوب و سنتی

زندگی شخصی علیرضا قربانی خواننده مشهور ایرانی

علیرضا قربانی یک خواننده سنتی و بسیار محبوب جامعه اسـت و تن صدای بسیار عالی و آرامش بخشی دارد و بسیار توانسته با سبک سنتی خود طرفداران بسیار زیادی از نسل جوان را جذب شعرهای خودش کند. این عزیز آقای علیرضا قربانی بـه قدری وجودشان پر احساس و آرامش بخش اسـت کـه در شعرهایشان کاملا این احساس بـه شـما منتقل می شود دراین مطلب بـه کمک مجله تالاب درباره این خواننده عزیز علیرضا قربانی بیشتر آشناشوید.

 

زندگینامه علیرضا قربانی خواننده محبوب و سنتی

بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سنتی

نام و نام خانوادگی: علیرضا قربانی

تاریخ تولد: ۱۵ بهمن ۱۳۵۱

تحصیلات: لیسانس بیولوژی از دانشگاه شهید بهشتی تهران

حرفه: خوانندگی

سبک‌: موسیقی سنتی ایرانی

مدت کار : از ۱۳۶۳

وضعیت ازدواج: متاهل

تعداد فرزندان: 2

 


مطلب مرتبط: زندگی شخصی علیرضا قربانی از ازدواج تا مرگ همسرش


 

بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سنتی

خلاصه ای کوتاه از زندگی آقای علیرضا قربانی 

علیرضا قربانی درخانواده کاملا مذهبی به دنیا آمد ولی هیج وقت این مذهبی بودن باعث پیشرفت علیرضا قربانی نشد او در کودکی با صدای بینظیرش قرآن را می‌خواند و از کوچک و بزرگ بـه صدای او علاقمند می شدن.او از همان کودکی علاقه زیادی بـه خوانندگی پیدا کرد و همچنین دیگران هم بـه خاطر صدایش تشویقش می‌کردند، علیرضا قربانی خواننده سرشناس موسیقی سنتی، در ۱۵ بهمن ۱۳۵۱ در تهران متولد شده از شش سالگی آموزش قرائت و لحن قرآن را شروع کرده .

 

همچنین از سال ۱۳۶۳ در سن ۱۲ سالگی، آموزش موسیقی ایرانی را جدی گرفته و با ردیف‌هاي‌ آوازی آشنا شده اسـت.علیرضا قربانی سه‌تار نوازی را در زیر نظر استاد بنان بـه عنوان الگوی خود در عرصه هنر یاد گرفته اسـت.

 

خلاصه ای کوتاه از زندگی آقای علیرضا قربانی 

استادان علیرضا قربانی چه کسانی بودند؟

از همان بدو نوجوانی علیرضا قربانی در انتخاب استادان خود بسیار صبور بودو کسانی را کـه انتخاب نمود باعث کمک و پیشرفت او شدند و بسیار سواد موسیقی دراین زمینه هم بـه او یاد دادند و استادان علیرضا قربانی هم برای خودشان افرادهای مهم در زمینه موسیقی بودند

خسرو سلطانی

بهروز عابدینی

استاد مهدی فلاح

مرحوم استاد پزشک حسین عمومی

استاد احمد ابراهیمی

مرحوم استاد علی تجویدی

 

بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده محبوب و سنتی

استادان علیرضا قربانی چه کسانی بودند؟

علیرضا قربانی چگونه وارد ارکستر ملی شد

بـه دلیل صدای بینظیر و خاصش و همجنین اطلاعات کامل در زمینه  موسیقی خیلی راحت و آسوده وی را انتخاب نمودند و بسیار دراین زمینه هم علیرضا قربانی تسلط بسیار عالی گروه را داشت و هم خوانندگی خودش بدون نقص بود،بعد از فراگیری بسیار خوبِ آواز؛ علیرضا قربانی بـه ارکستر ملی ایران یافت.

 

او پس از کناره گیری محمدرضا شجریان از ارکستر ملی حسین عمومی و علی تجویدی بـه فرهاد فخرالدینی «رهبر ارکستر» معرفی شد. قربانی از سال 1378 بـه عنوان خواننده ارکستر ملی ایران بـه رهبری فرهاد فخرالدینی بـه اجرای برنامه‌هاي‌ متعددی در داخل و خارج از کشور پرداخته‌اسـت.

 

علیرضا قربانی چگونه وارد ارکستر ملی شد

تیتراژ پایانی سریال کیف انگلیسی را چه کسی خواند

علیرضا قربانی کم کم شهرتش در بین افراد موسیقی دان زیاد و زیادتر شد و این کـه تن صدای خوبش باعث شد معرفی شود بـه گروه این سریال تلویزیونی و تاریخی و سریعا وی را انتخاب نمودند و برای تیتراژ پایانی از صدای فوق العاده علیرضا قربنی استفاده کردند ولی اگر بخواهیم بـه صورت کاملتر دراین زمینه صحبت کنیم باید بگویم کـه علیرضا قربانی از طریق ارکستر ملی ماموریت یافت تا برای سریال مشهور کیف انگلیسی خوانندگی کند.

 

کیف انگلیسی نام یک مجموعه داستانی تلویزیونی ساخته سید ضیاءالدین دری ساخته سال 1378 اسـت کـه از شبکه یک ایران پخش شده‌اسـت.داستان کیف انگلیسی در دوران موسوم بـه دهه طلایی آزادی اتفاق می‌افتد؛ و داستان شخصیت سیاست‌مدار – روشنفکری را دراین دوران بـه تصویر میکشد.

 

این مجموعه از مجموعه‌هاي‌ موفق تلویزیونی دهه هفتاد بود کـه مورد توجه هردو طیف مخاطبان خاص و عام قرار گرفت. آهنگساز این مجموعه فرهاد فخرالدینی اسـت کـه آلبومی هم بـه همین نام بـه بازار ارائه داد کـه مجموعه‌اي از موسیقی‌هاي‌ ساخته شده برای این مجموعه تلویزیونی بود.

 

 

تیتراژ پایانی سریال کیف انگلیسی را چه کسی خواند

علیرضا قربانی با صدای تیتراژ کیف انگلیسی بسیار مشهور شد

وقتی شعر پایانی سریال کیف انگلیسی را خواند تهیه کنندگان خوانندگی بسیار شیفته صدای علیرضت قربانی شدند و پیشنهادات علیرضا قربانی کم کم شروع شد و روز بـه روز شناخته تر می شد و درمدت اندکی آلبوم جذاب خودرا بـه بازار معرفی و پخش کرد.

 

علیرضا قربانی درسال ۱۳۷۸؛ با فرهاد فخرالدینی تیتراژ سریال “کیف انگلیسی” را منتشر کرد و یکسال بعد، آلبوم رسمی او با نام “اشتیاق” منتشر شد. سپس، تیتراژ سریال “شب دهم” درسال ۱۳۸۱؛ تیتراژ “روشن‌تر از خاموشی” درسال ۱۳۸۲؛ و “سایه آفتاب” درسال ۱۳۸۳ را منتشر کرد کـه نشان ‌دهنده آینده درخشان او بود.

 

ودر آخرین مرحله، اوج درخشندگی خودرا با خواندن تیتراژ سریال “پرد مخاطب مدار صفر درجه” درسال ۱۳۸۶ داشت.

 

بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده محبوب و سنتی

علیرضا قربانی با صدای تیتراژ کیف انگلیسی بسیار مشهور شد

 

سریال مدار صفر درجه و صدای علیرضا قربانی برای تیتراژ پایانی

سریال صفر درجه هم بسیار پر طرفدار بود در زمان خودش و وقتی تیتراژ پایانی با صدای علیرضا قربانی پخش شد اوج شهرت او بـه سمت بالا اوج گرفت و بسیار مردم عاشق صدای او شدند و دلشان نمی‌خواست صدای او بر روی سریال تمام شود. در واقععلیرضا قربانی عمده معروفیت ابتدایی خودرا مدیون خوانندگی برای سریال مدار صفر درجه اسـت. مدار صفر درجه مجموعه تلویزیونی بـه کارگردانی حسن فتحی اسـت کـه درسال 1386 از شبکه اول سیما پخش شد.

 

گمان میرود این مجموعه براساس زندگی عبدالحسین سرداری ساخته شده باشد، اما هیچ‌گونه نشانه دقیقی برای تأیید این موضوع در سریال موجود نیست. «نه نام شخصیت‌ها و نه سرنوشت ان‌ها بـه عبدالحسین سرداری شباهتی ندارد.» این سریال باوجود شباهت اسمی بـه رمان مدار صفر درجه احمد محمود، از حیث وقایع، شخصیت‌ها، درونمایه و غیره هیچ ارتباطی با رمان مذکور ندارد.

 

سریال مدار صفر درجه و صدای علیرضا قربانی برای تیتراژ پایانی

علیرضا قربانی یک لقب دیگری هم دارد

علیرضا قربانی و صدای سنتی و همه ی پسندش باعث شد وی را لقب دوم شجریان بزرگ بدانند و این افتخار بزرگ نصیب علیرضا قربانی شد و او بسیار خوشحال شد ولی همان‌ گونه فروتنی خود باعث می شد هرگز این لقب را لایق خود نداند.

 

علیرضا قربانی اجراهای متعدد علیرضا قربانی در فستیوال‌هاي‌ موسیقی بزرگ در سراسر جهان کـه نتایج ان‌ها در آلبوم‌هاي‌ منتشر شده در اروپا قابل مشاهده اسـت، برگزاری کنسرت‌هاي‌ موفق و پربیننده در داخل و خارج از کشور و دریافت جوایز بسیار، نام وی را بـه عنوان یکی از بهترین خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی برجسته کرده اسـت، تا جایی کـه او بـه عنوان شجریان دوم شناخته میشود.

 

علیرضا قربانی یک لقب دیگری هم دارد

علیرضا قربانی هم در رادیو فعالیت کرد و با اساتیدی آشنا شد

 در اوایل کارش بـه علیرضا قربانی پیشنهادت فعالیت خوانندگی را در رادیو بـه او دادند و او هم بسیار استقبال کرد و خوشحال از این کـه دراین گروه  افراد بزرگ و باسواد موسیقی آنجا حضور دارند.آشنایی و معاشرت وی با استادان علی تجویدی و فرهاد فخرالدینی دریچه هاي‌ جدیدی از دنیای موسیقی ایران را بـه رویش گشود و تجربه هاي‌ جدیدی از موسیقی ایرانی با نام هاي‌ موسیقی گلها، برگ سبز و شاخه گل هاي‌ رادیو را تجربه کرد.

 

علیرضا قربانی هم در رادیو فعالیت کرد و با اساتیدی آشنا شد

درباره زندگی شخصی علیرضا قربانی 

علیرضا قربانی خیلی دوست ندارد در حیطه زندگی خصوصی اش صحبت کند ولی طبق صحبت و شنیده هاي‌ کوتاه خودش عاشقانه همسرش را دوست دارد و نام همسرش «منیر سادات غیاثی» اسـت کـه در سال های پیش با او ازدواج کرد و ثمره عشقشان دو فرزند اسـت یک دختر بـه نام آواز و یک پسر بـه نام حافظ  و بسیار زندگی آرام و خوبی داشته اند ولی متاستفانه خبر بد اینروزها بـه صورت اتفاقی همسر علیرضا قربانی بیمار می‌شوند و طی درمان و آزمایشات متوجه سرطان میشوند و بعد از مدتی متآستفانه با سن کم بـه دیار باقی شتافتند. و این موضوع بسیار آقای علیرضا قربانی را شکسته کرد .

 

درباره زندگی شخصی علیرضا قربانی 

یکی از الگوهای مهم آقای علیرضا قربانی چه کسی است 

هرکسی در زندگی خودش سعی میکند با توجه بـه معیار های زندگی اش الگویی داشته باشد هچنین این خواننده بزرگ علیرضا قربانی بسیار طرفدار استاد بنان بودند. و بسیار بر روی کارهایشان تآثیرات زیادی داشته اسـت و بـه گفته خودشان کـه توضیحات کاملتری دراین موضوع داده اند این اسـت کـه بیشترین تأثیر را روی من مرحوم بنان داشته‌اند. از ابتدا تا بـه امروز، آثار مرحوم بنان را از قوی ترین كارهای موسیقایی میدانم.

 

مرحوم بنان برای من جایگاه ویژه‌اي دارند و جزو معدود اساتیدی بودند كه آثار ایشان جامعیت داشته اسـت. این جامعیت شامل تصنیف‌خوانی، كاركردن با اركسترهای بزرگ مانند اركستر گلها و همچنین اركسترهای كوچک بوده اسـت و نیز آوازهای مختلفی كه خوانده‌اند نشان از این جامعیت دارد.

 

گوناگونی آوازها از دیگر موارد جامعیت ایشان اسـت. ایشان از نخستین كسانی بوده‌اند كه آواز را همراه پیانو اجرا نموده‌اند. البته اساتید دیگری نیز بر من مؤثر بوده‌اند از جمله مرحوم طاهرزاده، مرحوم ظلی و مرحوم ادیب خوانساری. اما باز تأكید می‌كنم كه مرحوم بنان بیشترین تأثیر را بر من داشته‌اند.

 

همچنین مرحوم دكتر حسین عمومی بر من تأثیر زیادی داشته‌اند و جزو معدود افرادی بودند كه خواندن ایشان بـه شدت مرا منقلب می‌كرد. ایشان در مكتب آوازی اصفهان بی‌نظیر بودند. خدا ایشان را رحمت كند. دوره‌ي كامل ردیف‌ها را نزد استاد مهدی فلاح گذراندم.

 


مطلب مرتبط: بهترین خواننده های ایرانی کیست ؟ «داخلی»


 

بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده محبوب و سنتی

یکی از الگوهای مهم آقای علیرضا قربانی چه کسی است 

یکی از سفرهای علیرضا قربانی برای کنسرتش که بسیار اذیت شد چه کشوری بود

آقای علیرضا قربانی اقامت کشور کانادا را دارند و بسیار راحت میتوانند بـه این واسطه بـه کشور های زیادی سفرکنند و حتی اجرا هم داشته باشند ولی درسال 1401 قرار براین شد کـه کنسرتی در لس آنجلس برزگزار کنند و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفتند و سپس ویزای آمریکا را کـه گرفتند  بـه این کشور سفر کردند همان موقع اجازه بـه این خواننده بزرگ را ندادند و سریعا بـه یک اتاق خصوصی وی را بردند و چند ساعتی یش افراد گروه خود نبودند و همه ی بسیار استرس گرفته بودند کـه ماجرا برچه اساسی اسـت .

 

و پس از از چهار ساعت بازجویی دربارهٔ خدمت سربازی در سپاه پاسداران انجام داده بود، بـه دلیل فرمان اجرایی ۱۳۷۸۰ ویزای وی را باطل کردند. علیرضا قربانی گفته بود بـه هنگام تقاضای ویزای آمریکا در کنسول‌گری آمریکا در تورنتو، او کارت پایان خدمت خودرا ارائه کرده بودو با اطلاع از خدمت او در سپاه برای او ویزا صادر کرده بودند.ولی سپس دوباره بـه کانادا بازگشتند.

 

یکی از سفرهای علیرضا قربانی برای کنسرتش که بسیار اذیت شد چه کشوری بود

علیرضا قربانی به چه چیزهایی علاقه دارد غیر از آواز

هرانسانی یکسری هدف ها و یکسری علایق شخصصی دارد وقتی بـه هدفهایت می‌رسی بسیار خوشحال می‌شوی و حال دوستدای بـه کارهایی کـه در اوقا فراغتت می‌توانی انجام دهی رسیدگی کنی. علایق شخصی این استاد بـه زبا خودشان کفته اسـت شاید باورش سخت باشد تمام فرصت، توان و انرژی من صرف خوانندگی و موسیقی میشود.

 

اگر فرصتی باشد ورزش می‌كنم و كتاب می خوانم. یک روز در هفته هم تدریس می‌كنم و چون كارهایم خیلی فشرده اسـت، كلاس‌هاي‌ آزاد دانشگاه هنر را تعطیل كرده‌ام و بیشتر مشغول مطالعه و موسیقی هستم.و اوقا فراغتم را دوستدارم در همان حیطه موسیقی بگذرانم.

 

علیرضا قربانی به چه چیزهایی علاقه دارد غیر از آواز

دوست دارم در بین مردم باشم من فرقی با آنها ندارم

علیرضا قربانی از بس مرد بزرگ و شریف اسـت اصلا دوست ندارد خودرا یک مرد مشهور و بزرگ ببینند و دوستدارد درکنار مردمش جایگاه داشته باشد و سمت خاصی نداشته باشد . این نشان شخصیت و فروتنی یک خواننده اسـت ان هم یک خواننده مطرح و موفق کشورمان.ودر ادامه توضیحات بیشتری آقای قربانی دادند من بـه عنوان یک آدم بسیار بسیار معمولی با همین مردم زندگی میکنم و هیچوقت دلم نخواست توی شو باشم و خیلی شوآف عجیب غریبی داشته باشم.

 

خیلی راحت‌تر از انچه کـه شـما ممکن اسـت متصور باشید دلم میـــخواهد بین مردم باشم، چون از همین نگاه مردم احساس میگیرم و خودم را پر میکنم تا بتوانم موسیقی اجرا کنم.این کـه اختلاف طبقانی وجوددارد و ممکن اسـت برخی از آرتیست‌ها با مردم فاصله داشته باشند، یک واقعیتی اسـت و پرهیزی ازش نیست.

 

دوست دارم در بین مردم باشم من فرقی با آنها ندارم

علیرضا قربانی ؛ من به راحتی خواننده موفق نشدم

هرکسی کـه راحت بتواند موفق شود راحت هم از یادها میرود و پسرفت می‌کند بـه جای پیشرفت من در زندگیم  برای جایگاه شغلی ام بسیار سختی و زحمت کشیدم و بسیار در مورد موسیقی کتاب خواندم و کلاس رفتم و ساعتها زمان بـه موسیقی اختصاص میدادم و اگر بخواهم توضیح بیشتری در مورد این سختی ها کـه کشیدم بگویم این  اسـت کـه پیشروی برای كسانی كه از توانایی‌هاي‌ مالی و حمایت برخوردار نیستند بسیار سخت اسـت.

 

بعضی از بزرگان موسیقی بنده را بـه عنوان هنرجویی كه خواهان ترقی هنر خود بوده، می‌شناسند. من نیز سالها سختی كشیده‌ام ؛ بدون اینكه برای بـه‌روی صحنه رفتن و پخش كارهایم از تلویزیون عجله‌اي داشته باشم.زمانی بود كه كارهای خیلی از دوستان من در تلویزیون پخش می ‌شد و علی‌رغم اینكه خیلی از من تقاضا میشد و كم و بیش مرا می‌شناختند، من نرفتم و حتی یک موزیک هم نخواندم.

 

باور بفرمایید دراین فستیوال‌هایي كه در انها شركت می‌كنم، میتوانم از افراد صاحب‌نام‌تری نیز استفاده كنم. اما این را خالصانه عرض می‌كنم كه تمایل دارم از جوانان مستعد كه نمی توانند جایی كارشان را عرضه كنند استفاده كنم. تا آنجایی كه توان داشته‌ام از انها خواسته‌ام كه با من همراهی كنند تا انها را هم بـه نوعی معرفی كرده باشم.

 

علیرضا قربانی ؛ من به راحتی خواننده موفق نشدم

 آلبوهای آقای علیرضا قربانی 

1379 آلبوم موسیقی اشتیاق بـه عنوان نخستین اثر ارکستر موسیقی ملی ایران بـه آ هنگ‌سازی فرهاد فخرالدینی

1384 آلبوم خشت و خاک بـه موزیک‌سازی صادق چراغی و بر روی اشعار فردوسی

1383 آلبوم فصل باران بـه موزیک‌سازی مجید درخشانی

1385 آلبوم سوگواران خموش بـه موزیک‌سازی پژمان طاهری

1385 آلبوم روی در آفتاب بـه موزیک‌سازی صادق چراغی

1388 آلبوم رسوای زمانه بـه موزیک‌سازی همایون خرم

1387 آلبوم سرو روان بـه موزیک‌سازی علی قمصری

1387 آلبوم سمفونی مولانا بـه موزیک‌سازی هوشنگ کامکار

1390 آلبوم بر سماع تنبور بـه موزیک‌سازی پور ناظری ها

 

آلبوم جلوه ي گل « اجرای کنسرت 1382 در کشور فرانسه» پخش توسط شرکت آوای باربد 1391 آلبوم حریق خزان بـه آهنگسازی مهیار علیزاده کـه توسط شرکت آوای باربد روانه ي بازار موسیقی کشور شد این اثر ارکسترال و ملودی محور شامل هفت قطعه بـه نام هاي‌ « حریق خزان ؛ ارغــوان ؛ بیقرار ؛ دلی در آتش ؛ آخرین جرعه ي این جام ؛ خاطرات و زندگی / رنگ » ؛ بر اساس اشعار زیبایی از زنده یادان « فریدون مشیری و مهدی اخوان ثالث » و اشعاری از پزشک شفیعی کدکنی و هوشنگ ابتهاج می‌باشد .

 


مطلب مرتبط: بیوگرافی همایون شجریان پسر زنده یاد محمدرضا شجریان


 

 آلبوهای آقای علیرضا قربانی 

موسیقی فیلم

مجموعه تلویزیونی سایه آفتاب

مجموعه تلویزیونی کیف انگلیسی

مجموعه تلویزیونی شب دهم

مجموعه تلویزیونی روشنتر از خاموشی «ملاصدرا»

مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه

مجموعه تلویزیونی وضعیت سفید

مجموعه مستند ایران

مجموعه سیمرغ «ویژه برنامه افطار»

مجموعه مستند آخرین روزهای زمستان

مجموعه تلویزیونی راستش را بگو

 

موسیقی فیلم علیرضا قربانی

و در پایان

این خواننده بزرگ و محبوب آقای علیرضا قربانی کـه دریک خانواده مذهبی به دنیا آمد و سپس با سختی فراوان و علاقه زیاد بـه موسیقی و خوانندگی  و مراحلی کـه پشت سر گذاشت توانست در آخر یک خواننده مردمی و بسیار محبوب شد آقای علیرضا قربانی تمامی بلیط هاي‌ کنسرتش سریعا فروش می رود و اصلا جای خالی باقی نمی گذارند. اخلاق و منش آقای علیرضا قربانی در بین مردم و اطرافیانشان بسیار مشهور اسـت و عاشق مردم و وطن خود هستند مجله تالاب آرزوی سلامتی و موفقیت برای این خواننده عزیز میکند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت