بیوگرافی حسن معجونی بازیگر سریال دفتر یادداشت

بیوگرافی حسن معجونی بازیگر سریال دفتر یادداشت

حسن معجونی یک بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما ایرانی اسـت. وی درسال ۱۳۴۷ در زنجان بـه دنیا آمد ودر تئاتر دانشجویی فعالیت خودرا آغاز کرد. وی موسس گروه تئاتر لیو اسـت ودر برخی از مجموعه هاي‌ تلویزیونی و فیلم هاي‌ سینمایی نقش آفرینی کرده اسـت. 

 

کودکی حسن معجونی

کودکی حسن معجونی

حسن معجونی در کودکی شیطنت‌هاي‌ زیادی میکرد و گاهی تقصیرها را گردن دیگران می‌انداخت. وی در زنجان بـه دنیا آمد و از تئاتر دانشجویی علاقه‌مند بـه بازیگری شد. وی دریک گفت‌وگو گفته اسـت: «در كودكی واقعا شیطان بودم و از ان دست بچه‌هایي كه شیطنت‌شان زیر زیركی بودو گاهی تقصیر ها را گردن دیگران می‌انداختم و خودم سكوت می‌كردم.»

 

تحصیلات حسن معجونی

تحصیلات حسن معجونی

حسن معجونی فارغ‌التحصیل رشتهٔ ادبیات نمایشی از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر بوده اسـت. وی در تئاتر دانشجویی فعالیت خودرا آغاز کرده ودر برخی از نمایش‌هاي‌ مشهور نقش آفرینی کرده اسـت. 

 


مطالب مشابه: آشنایی با زندگی شخصی حسن معجونی


 

حسن معجونی چگونه کار هنری اش را شروع کرد؟

حسن معجونی چگونه کار هنری اش را شروع کرد؟

حسن معجونی کار هنری خودرا از تئاتر دانشجویی شروع کرد. وی درسال ۱۳۷۴ با نمایش تلویزیونی «پرده عجایب» بـه کارگردانی داریوش مودبیان جلوی دوربین رفت. وی سپس درسال ۱۳۷۶ گروه تئاتر لیو را تأسیس کرد ودر برخی از نمایش‌هاي‌ مشهور نقش آفرینی کرد. وی درسال ۱۳۸۶ با فیلم «همیشه پای یک زن در بین اسـت» بـه کارگردانی کمال تبریزی وارد سینما شد. 

 

حسن معجونی چگونه به شهرت رسید

حسن معجونی چگونه به شهرت رسید

وی درسال ۱۳۸۸ با سریال «مسافران» بـه کارگردانی رامبد جوان در نقش آدم فضایی شهرت یافت. وی همچنین در سریال «شمعدونی» بـه کارگردانی سروش صحت، فیلم «خوک» بـه کارگردانی مانی حقیقی، فیلم «بی‌نامی» بـه کارگردانی علیرضا صمدی و فیلم «گورکن» بـه کارگردانی کاظم ملایی نقش‌هاي‌ ماندگاری ایفا کرد. وی همچنین در برنامه «خنداننده شو» بـه عنوان داور و مربی حضور داشت.

 

بهترین آثار حسن معجونی

بهترین آثار حسن معجونی

حسن معجونی یکی از بازیگران و کارگردانان موفق تئاتر و سینما ایران اسـت. وی در بسیاری از نمایش‌ها، فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ محبوب و مورد تقدیر نقش آفرینی کرده اسـت. برخی از بهترین آثار او عبارتند از:

 

1. مسافران: یک سریال تلویزیونی کمدی-علمی-تخیلی بـه کارگردانی رامبد جوان کـه درسال ۱۳۸۸ پخش شد. حسن معجونی دراین سریال نقش بهرام، یک آدم فضایی را بازی کرد و با بازیگری خود مخاطبان را مضحک و متعجب کرد.

 

2. خوک: یک فیلم سینمایی درام-کمدی بـه کارگردانی مانی حقیقی کـه درسال ۱۳۹۶ اکران شد. حسن معجونی دراین فیلم نقش حسن کاووسی، یک کارگردان سینما را بازی کرد کـه با مشکلات مختلفی روبه‌رو می شود. او برای این نقش نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیستمین دوره جشن سینمای ایران شد.

 

3. شمعدونی: یک سریال تلویزیونی کمدی-اجتماعی بـه کارگردانی سروش صحت کـه درسال ۱۳۹۴ پخش شد. حسن معجونی دراین سریال نقش عطا، یک مرد متاهل و مشکل‌دار را بازی کرد کـه با خانواده و همسایگانش درگیر اسـت.

 

بهترین آثار حسن معجونی

 

4. سمفونی درد: یک نمایش تئاتری بـه نویسندگی و کارگردانی حسین پاکدل کـه درسال ۱۳۸۵ روی صحنه رفت. حسن معجونی دراین نمایش نقش یک مرد میانسال را بازی کرد کـه با گذشته و حال خود مبارزه میکند. این نمایش در جشنواره‌هاي‌ مختلف داخلی و خارجی اجرا و مورد تحسین قرار گرفت.

 

5. گورکن: یک فیلم سینمایی اکشن-جنایی بـه کارگردانی کاظم ملایی کـه درسال ۱۳۹۸ اکران شد. حسن معجونی دراین فیلم نقش یک مامور مخفی را بازی کرد کـه باید یک قاتل سریالی را دستگیر کند. او برای این نقش نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین دوره جشن سینمای ایران شد.

 

افتخارات و جوایز حسن معجونی

افتخارات و جوایز حسن معجونی

حسن معجونی یکی از بازیگران و کارگردانان موفق تئاتر و سینما ایران اسـت. وی در طول فعالیت هنری خود افتخارات و جوایز متعددی را کسب کرده اسـت. برخی از آن ها عبارتند از:

1. نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیستمین دوره جشن سینمای ایران برای بازی در فیلم خوک

2. نامزد تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین دوره جشن سینمای ایران برای بازی در فیلم گورکن

3. برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمایش سمفونی درد

4. برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره تئاتر کلاسیک مسکو برای بازی در نمایش خرس و خواستگاری

5. برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره تئاتر اودی توریم سن ژرمن پاریس برای بازی در نمایش در بین ابرها

 

شغل دیگر حسن معجونی

شغل دیگر حسن معجونی

حسن معجونی علاوه بر بازیگری و کارگردانی تئاتر، در زمینه‌هاي‌ دیگری نیز فعالیت دارد. او یک طراح صحنه و لباس، یک تهیه‌کننده، یک نویسنده و یک مدرس دانشگاه اسـت. او همچنین موسس گروه تئاتر لیو اسـت کـه از گروه‌هاي‌ معتبر و پرکار تئاتر ایران بـه شمار می آید.

 


مطالب مشابه: عکس های جالب و دیدنی از سریال شمعدونی


 

علایق حسن معجونی

علایق حسن معجونی

حسن معجونی یک بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما ایرانی اسـت کـه علاقه‌هاي‌ مختلفی دارد. برخی از علایق او عبارتند از:

 

1. خوردن: او عاشق خوردن اسـت. او دریک گفت‌وگو گفته اسـت: «عاشق خوردنم از چیزی بدم نمی آید و هیچ غذایی نیست کـه من دوستش نداشته باشم.»

 

2. رنگ‌هاي‌ سرد: او رنگ‌هاي‌ سردی را کـه با خاکستری مخلوط می شوند دوست دارد. او دریک گفت‌وگو گفته اسـت: «هر چیزی کـه با خاکستری مخلوط میشود، من در ان طیف هستم.»

 

علایق حسن معجونی

 

3. کتاب خواندن: او کتاب‌هاي‌ مختلفی را می خواند و بـه ادبیات علاقه دارد. او دریک گفت‌وگو گفته اسـت: «کتاب خرم تا خوانم.»

 

4. زندگی در رشت: او زندگی خودرا بـه رشت منتقل کرده اسـت و از تهران و حال و هوای این روزهایش فرار کرده اسـت. او دریک گفت‌وگو گفته اسـت: «از تهران و حال و هوای این روزهایش فرار کردم ؛ آنجا زندگی سبک تر و راحت تری دارم ضمن این کـه آنجا کار تئاتر هم می کنم.»

 

حواشی زندگی حسن معجونی

حواشی زندگی حسن معجونی

حسن معجونی یک بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما ایرانی اسـت کـه در طول فعالیت هنری خود با حواشی مختلفی روبه‌رو شده اسـت. برخی از این حواشی عبارتند از:

 

1. انتقاد از سانسور: حسن معجونی دریک گفت‌وگو از سانسور و محدودیت‌هایي کـه برای هنرمندان وجوددارد انتقاد کرده و گفته اسـت: «ما هنرمندان همیشه در حال تعادل برقرار کردن بین خودمان و محیط هستیم و این خیلی سخت اسـت. ما باید بتوانیم آزادانه بیان کنیم و بدون ترس از عواقب از خودمان بگوییم.»

 

2. انتقاد از خندوانه: حسن معجونی کـه درسال ۱۳۹۶ بـه عنوان یکی از داوران برنامه خنداننده شو حضور داشت، دریک گفت‌وگو از برخی از مسائل این برنامه انتقاد کرده و گفته اسـت: «من از برخی از مواردی کـه در خندوانه اتفاق می‌افتاد راضی نبودم. برخی از مواردی کـه بـه نظر من زشت بود، مثل توهین بـه مردم و مذهب و انتخابات و … . من از این کـه برنامه‌اي کـه می‌توانست برای مردم خنده و شادی بـه ارمغان بیاورد، بـه ابزاری برای توهین و تحقیر تبدیل شود، ناراحت بودم.»

 

حواشی زندگی حسن معجونی

 

3. مهاجرت بـه رشت: حسن معجونی زندگی خودرا بـه رشت منتقل کرده اسـت و از تهران و حال و هوای این روزهایش فرار کرده اسـت. او دریک گفت‌وگو گفته اسـت: «از تهران و حال و هوای این روزهایش فرار کردم ؛ آنجا زندگی سبک تر و راحت تری دارم ضمن این کـه آنجا کار تئاتر هم می کنم.»

 

4. تحویل دادن جایزه بـه مانی حقیقی: حسن معجونی درسال ۱۳۹۶ در جشنواره فیلم فجر، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در فیلم خوک بـه کارگردانی مانی حقیقی تحویل داد. او دراین مراسم گفته اسـت: «من این جایزه را بـه مانی حقیقی میدهم چون او کارگردانی اسـت کـه بازیگر را می‌فهمد و از او حمایت میکند. او یکی از بهترین کارگردان‌هاي‌ ایران اسـت و من از او تشکر می کنم.»

 

ازدواج حسن معجونی

ازدواج حسن معجونی

حسن معجونی یک بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما ایرانی اسـت کـه چند سالی اسـت با خانم هدیه حسینی نژاد ازدواج کرده اسـت. 

 


مطالب مشابه: تصاویر جالب و دیدنی از پشت صحنه سریال شمعدونی


 

در پایان

حسن معجونی یک بازیگر و کارگردان تئاتر و سینما ایرانی اسـت کـه در حال حاضر در رشت زندگی میکند ودر سریال «دفتر یادداشت» بـه کارگردانی کیارش اسدی‌زاده بازی میکند. او همچنین در حال تدریس در دانشگاه هنر و کارگردانی نمایش‌هاي‌ تئاتری اسـت. او فیلم «جاده خاکی» را بـه عنوان نخستین فیلمش درسال ۱۳۹۹ معرفی کرده اسـت کـه در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ شرکت کرده و نقد‌هاي‌ مثبتی را دریافت کرده اسـت.

جدیدترین مطالب سایت