بیوگرافی جیم کری

بیوگرافی جیم کری

بیوگرافی جیم کری

 

نام کامل : James Eugene Carrey

شهرت : جیم کری

تاریخ تولد : 17/ژانویه/1962

محل تولد : شهر نبومارکت درایالت اونتاریو در کشور کانادا

شغل : بازیگر

سرگرمی: نقاشی/مجسمه سازی/مطالعه

تحصیلات: دوم دبیرستان (او هرگز نتوانست دیپلم بگیرد!)

وبسایت طرفداران: www.jimcarreyonline.com

 

نابغه سینمای کمدی که به ادعای بسیاری از منتقدین ، صورتش آنقدر کش می آید که گویی استخوانی در ان وجود ندارد! تا مدتها به عنوان مجری و حتی یک دلقک ،کارهایش با عدم استقبال روبرو نمی شد ، اما یک دفعه با اولین حضور سینمایی به بمب خنده سینما تبدیل شد.این کمدین بزرگ سالهای دهه نود که تباری کانادایی دارد و 17 ژانویه 1962 در نبومارکت واقع در اونتاریو کانادا متولد شد در خانواده ای از سطح پایین بود اما این باعث نشد تا اونتواند به عنوان یک کمدین فعالیت نکند اولین کاری کمدی را در کلوب شبانه در حالی انجام داد که تنها 16 سال داشت و جالب آنکه به شدت مورد انتقاد واقع شد تاجایی که حتی حضار سالن با داد و فریاد به سویش حمله کردند و او را با اردنگی از در سالن بیرون انداختند.

 

اما کری همچنان کار خود را ادامه داد اگر چه هر باری در پی حادثه ای مشابه کلوب خود را عوض می کرد . این ماجرا ادامه داشت تا اینکه به سن 22 سالگی رسید و توانست پس از مدت ها ناکامی خود را باعنوان کمدین برنامه های زنده تثبیت کند . اینجا بود که به تلویزیون راه پیدا می کند و برای نخستین بار در یک برنامه حصول شبکه سیت کام با نام کارخانه اردک بازی می کند . اگر چه نقش کوتاهش جای کار چندانی نداشت ، اما این امتیاز را فراهم آورد تا با جای دوربین آشنا شود.

 

جیم کری در شبکه cbc سال 1981

در خلال دهه 80 در چندین نقش مکمل در آپاری چون پگی سو ازدواج کرده (1986) دختران زمینی سهل الوصل هستند)(1990) ظاهر شود . نقشی که در تلویزیون او را به یک چهره تبدیل کرد ، حضور در کمدی محصول شبکه فاکس بود به نام رنگ زندگی بود . سال 94 را باید سال جیم کری خواند . اکران همزمان سه فیلم کمدی که در گیشه به موفقیتهای فراوانی رسیدند نشانه خوبی برای یک ورود ستاره بود . ابتدا بازی در ایش ونچورا کاراگاه حیوانات سپس ماسک و بعد هم احمق و احمق تر او را به شهرتی باور نکردنی رساند تا جایی که وقتی برای قراردادهای بعدی اش مبلغ بیست ملیون دلار را درخواست کرد ، سیلوراستالونه به کارگزارش تلفن .کرد و به او اطلاع داد که رکوردی نجومی در دستمزدها به جای گذاشته و او هم هم چنین مبلغی را می خواهد. در حالی که پیش از این جیم صرفا به خاطر مبالغ نا چبزی به بازی می پراخت.

 

سال 95 در بلاک باستر بتمن برای همیشه نقش منفی کار را بر عهده داشت و سال 96 شانس خود را درنقش های پر معنا و سیاه تری آزمود، او این بار متخصص نصب کابلهای ماهواره بود که دچار بیماری روانی می شود . فیلم که مرد کابلی نام داشت از کری قابلیتهای انکار ناپذیربیرون می کشد و نقدهای فراوانی هم از جانب تماشاگران که همه آنها نیز مثبت بودند دریافت می کند. جیم با بازی در فیلم پروسرصدای نمایش ترومن جنبه دبگری از بازیگری را آزمود اگر چه این حضور موفق بود اما کار مشابه که با عنوان مجستیک روانه بازار کرد ، یک شکست تمار عیار بود.

 

سال 2004 با مریل استریپ و جود لاو در برگردان سینمایی سلسله حوادث ناگوار لمونی اسنیکت که یک کار کودکانه بود بازی می کند که برای حضور در آن زیر گریم سنگینی قرار می گیرد . او مشابه چنین نقشی را با چنین گریم سنگین را در چگونه گرینویچ کریسمس را دزدید نیز ایفا کرده است.

 

*جیم کری یک ماشین لکسس مشکی دارد.

 

*جیم یک سوسمار اهلی بنام هوستون دارد.

 

*بهترین دوست او نیکولاس کیج است.آنها از سال 1986 پس از بازی در فیلم Peggy Sue Got Married با یکدیگر دوست شدند.

جدیدترین مطالب سایت