بیوگرافی نوید نگهبان بازیگر هالیوودی و معروف

بیوگرافی نوید نگهبان بازیگر هالیوودی و معروف

بیوگرافی نوید نگهبان

نوید نگهبان یک هنرمندی ایرانی است که در هالیوود یک بازیگر خوب و مطرحی شده است که روز به روز در حال پیشرفت است و همین باعث افتخار ایرانی ها شده است. در اینجا به کمک مجله تالاب قرار ست بیشتر با این هنرمند معروف ایرانی مطرح بیشتر آشناشویم.

بیوگرافی نوید نگهبان بازیگر هالیوودی و معروف

بیوگرافی نوید نگهبان بازیگر هالیوود

نوید نگهبان در شهر مشهد در سال 1347 بدنیا آمد او در نوجوانی متوجه شد علاقه بسیار زیادی به بازیگری دارد و دو کار بسیار زیبای گروهی هم در مدرسه خود انجام دادند، ولی از سوی دیگر هم عاشق مهاجرت هم بود و فکرهای نظر بلندی درباره بازیگری در ذهن خود داشت، و با گذر زمان و مدرک دیپلم تصمیم بر این شد به کشور ترکیه مهاجرت کند و بعد از مدت کوتاهی به آلمان مهاجرت کرد وی پس از سر و سامان گرفتن زندگی اش در آلمان تصمیم گرفت دوره های بازیگری را بگذراند .

نوید نگهبان گفت؛در آلمان در دوره های بازیگری شرکت کردم 

وقتی به آلمان مهاجرت کرد وچون کشور آلمان زبان سختی هم داشت شروع با جدیت به زبان آلمانی کرد و بعد از مسلط شدن به این زبان در دوره های بازیگری شرکت کرد به قدری به این رشته علاقمند بود که هر روز یک مسیر طولانی سی کیلومتری را باید می پیمود تا به کلاس برسد و پس از آن وقتی استعداد عالی نوید نگهبان را دیدند در سن 19 سالگی به او پیشنهاد فعالیت هنری دادند و آن پیشنهاد که بنام نمایش موزیکال «یکشنبه در پارک با جورج» بود جرقه ی شروع بازیگری نوید نگهبان شد.

نوید نگهبان کیست؟

نوید نگهبان این بار در حرفه مدلینگ

پس از اندگی به خاطر قد بلند و استایل ورزشی اش به او پیشنهاد کار در حرفه مدلینگ دادند و او هم با کمال میل قبول کرد ولی در آخر راضی به ادامه این رشته نشد چون تمام ذهن و فکرش پیش هنر بازیگری بود و دوست داشت در رشته ای فعالیت کند که با جان و دل دوست دارد.

نوید نگهبان به آمریکا مهاجرت کرد

به گفته نوید نگهبان تمام تلاشم بر این بود یک بازیگر موفق بین المللی شوم در واقع در هالیوود فعالیت کنم و تمامی تصورات ذهنم همین بود و این علاقه و تصورات باعث شد برای رفتن به آمریکا اقدام کنم و پس از مدتی در سال 1993 ویزای آمریکا بدستم رسید و بسیار خوشحال شدم و به خودم گفتم تازه تلاش هایت شروع شده نوید پیش به سوی موفقیت 

بیوگرافی نوید نگهبان بازیگر هالیوود

اولین اقدام نوید نگهبان در آمریکا چه بود ؟

وقتی به آمریکا رسیدم چون هدف بسیار مشخصی  داشتم خیلی زود به کالج رفتم و در رشته بازیگری شروع به خواندن کردم و به قول استاد آمریکاییم «سوپرآبجکتیو» که همیشه یاد حرفش می افتم این بود؛ باید بدانی که مقصد نهایی چیست، به کجا می روی.

و این جمله دقیقا خیلی به من ربط داشت و یکی از موفقیت های من این بود که کاملا می دانستم چه می خواهم، من حتی یادم می آید موقع مهاجرت پدرم گفت شش ماه نشدی بر می گردی ولی به پدرم گفتم تا موفق نشدم خبری از نوید نیست. و خدارو شکر که توانستم کمی موفق شوم هر چند راه بسیار فراز ونشیبی دارم ولی چون علاقمند هستم بسیار کار من را آسوده تر می کند.

و شروع اولین کار تصویر نوید نگهبان در آمریکا

از سال 1998 تا 2000 من مشغول فعالیتی بودم که بسیار تمام تمرکزم را روی آن فیلم کوتاه گذاشتم و خوشبختانه آن فیلم به فستیوال های مختلفی وارد شد و سپس نمایش داده شد و همین باعث در جشنواره (Methods Fest) کاندیدای بهترین هنرپیشه شدم و فیلم برنده جایزه هیئت داوران در فستیوال فیلم ساندنس شد و این فیلم مقدمه بازیگری من در هالیوود شد. 

نوید نگهبان گفت؛در آلمان در دوره های بازیگری شرکت کردم 

و اولین کار حرفه ای و مهم نوید نگهبان در آمریکا با سریال شروع شد

در سال 2003 خدا روشکر پیشنهاد یک سریال بسیار خوبی را دادند و از همه مهمتر نقش بسیار خوب و مورد علاقم بهم داده شد  و نقش (Shield) داشتم و بسیار دیده شد در آمریکا و من آنقدر خوشحال شده بودم که احساس پرواز کردن داشتم و گفتم به خودم نوید آفرین همینطور ادامه بده 

نوید نگهبان این بار در یک فیلم ایرانی اما در آمریکا

من به خاطر علاقم به ایران و اینکه خیلی دوست داشتم یک کار زیبا و هنری و اینکه معنای خوبی داشته باشد برای مردم عزیزم کار کنم و بهم وقتی پیشنهاد فیلم سنگسار ثریا را دادند بدون اینکه نقشم را بخوانم با کمال علاقه قبول کردم. و خدارو شکر که چه فیلم زیبا و دیدنی هم شد و مورد توجه حتی خارجیان هم قرار گرفت.

نوید نگهبان به آمریکا مهاجرت کرد

پیشنهاد سریال 24 به نوید نگهبان برای فصل هشتم 

در سال 2010 وقتی بهم پیشنهاد سریال 24 را دادند برای فصل هشت باز هم خوشحال شدم چون سریال 24 یک سریال آمریکایی با داستان جذابی بود که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته بود و  همچنین نقش من هم در این سریال بسیار دیده شد و سریعا بعد از بازی در این فیلم پیشنهاد یک فیلم سریالی جذاب دیگر شد بنام لاست 

نوید نگهبان شهرت مردمی زیادی پیدا کرد  ؟

بله بعد از دو سریال آخری که بازی کرد نوید نگهبان کاملا شناخته شد در بین مردم آمریکایی و حتی مردم جهان و از همه مهمتر بازی درخشانی که در هر نقشی بازی می کرد فوق العاده بود.ولی با این حال شهرت بسیار زیادی را در فیلمی بنام هوملند در سال 2011 و در نقش ابونظیر شروع شد و بسیار مورد پسند آمریکایی ها شد و دیگر نوید نگهبان به آرزوی خود رسید و باور کرد که می توانی به هرچه فکر کنی و تلاش کنی برایش موفق می شوی.

و شروع اولین کار تصویر نوید نگهبان در آمریکا

و باز هم درخشش  نوید نگهبان در سال 2018

نوید نگهبان دیگر پیشنهاد های زیاد کاری به او داده می شد که دیگر عجله ای نداشت و با فکر و تمرکز روی نقش انتخاب می کرد که در کدام فیلم بهتر است بازی کند و در سال 2018 بعد از پیشنهاد در فیلم ۱۲ نیرومند در نقش ژنرال دوستم در کنار کریس همسورث و مایکل شنون بازی کرد و بسیا عالی درخشید.

جوایز نوید نگهبان چه بود ؟

یکی از بزرگترین افتخارات نوید نگهبان این بود که در سال 2011 بهترین بازیگر نقش اول مرد را در جشنواره فیلم نور از آن خود کرد و در سال ۲۰۱۲ به عنوان داور به همین جشنواره بازگشت. و چه قدر باعث خوشحالی برای ما ایرانی هاست که یک ایرانی داور جشنواره نور شود و حتی جایزه بگیرد. و چه لذتی است یک ایرانی بتواند به هالیوود راه پیدا کند و نوید نگهبان یکی از افتخارات بزرگ میهن ماست. 

پیشنهاد سریال 24 به نوید نگهبان برای فصل هشتم 

نوید نگهبان و بازیگران مورد علاقه اش

جالب است بدانید کهنوید نگهبان فیلم های ایرانی را با تمام لذت نگاه می کند و خودش را از ایران جدا نکرده است و حتی در تمامی مصاحبه هایش خود را یک ایرانی الاصل می داند و این یک حس خوب برای ما ایرانی هاست. نوید نگهبان عاشق بازی امین حیایی است و همچنین فیلم مورد علاقه اش که به گفته خود بارها دیده است فیلم سینمایی کما است و همچنین جدایی نادر از سیمین هم برایش بسیار جذاب و خاص بود و همچنین عاشق بازی ساره بیات هم است و یکی از بازیگران موردعلاقه خانم برای آقای نوید نگهبان است.

الگوی نوید نگهبان در بازیگری چه کسی بوده است ؟

من در زندگی ام اکثر فیلم های بهروز وثوقی را دیده ام و عاشق شخصیت و نوع بازی اش در این حرفه شدم و شاید  یکی از دلایل عشق به بازیگری ام بهروز وثوقی بوده است و یادم می آید مادرم همیشه می گقت ای خدا تقصیر بهروز وثوقی که تو دکتر نشدی . چون خانواده مخالف بازیگری بودند و خیلی علاقه داشتند من پزشک شوم . و من ذره ای علاقه به این رشته نداشتم . و خیلی هم خوشحالم دنبال چیزی رفتم که تمام وجود عاشقش هستم.

جوایز نوید نگهبان چه بود

کمی از زندگی خصوص نوید نگهبان بدانید

 به گفته نوید نگهبان مدت کوتاهی علاقمند به ازدواج شدند و تصمیم گرفتند که از تنهایی در بیایند و با یک خانم آمریکایی در یک مهمانی آشناشدند این خانم نینا زندنیا (فعال رسانه ای) بودند که بعد از مدتی از آشنایی باهم ازدواج کردند ولی دیری نگذشت که نوید نگهبان به این زندگی پایان داد و جدا شدند. 

نوید نگهبان در مورد دلتنگی اش برای ایران گفت

نوید نگهبان گفت مگر می شود دلتنگ کشورت نشوی مگر می شود کسی عاشق وطنش نباشد جایی که کلی خاطره ها در آنجا داری من خیلی وقتها دلتنگ می شوم و خیلی به فکر فرو میروم ولی سریعا خودم رو جمع و جور می کنم در واقع «آدمی وطنش را در قلب خود به هر جا می برد»

  (اشاره شاعرانه آقای نگهبان احتمالا ملهم از سروده محبوب دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی سخنسرای بزرگ ایران است؛

«ای کاش آدمی وطنش را می شد مانند بنفشه ها با خود ببرد»)

عکس های آقای نوید نگهبان

الگوی نوید نگهبان در بازیگری چه کسی بوده است

نوید نگهبان در مورد دلتنگی اش برای ایران گفت

کمی از زندگی خصوص نوید نگهبان بدانید

نوید نگهبان در فیلم 24

نوید نگهبان بازیگر هالیوود

نوید نگهبان بازیگر حرفه ای

نوید نگهبان عاشق ایران است

نوید نگهبان در آمریکا شهرت زیادی دارد

نوید نگهبان و موفقیتش در هالیوود

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت