بیوگرافی سوزان روشن از کودکی تا خوانندگی

بیوگرافی سوزان روشن از کودکی تا خوانندگی

سوزان روشن یک خوانندهٔ پاپ ایرانی مقیم آمریکا اسـت کـه درسال‌هاي‌ ۱۳۶۰ تا ۱۳۸۰ فعالیت هنری داشته و آلبوم‌هاي‌ مختلفی منتشر کرده اسـت. او همچنین در کار ساختمان‌سازی نیز مشغول بوده و بنیانگذار شرکت Roshan Towers اسـت. او در حال حاضر در تگزاس زندگی می کند و گاهی در مهمانی‌هاي‌ خصوصی ترانه‌هاي‌ پیشین خودرا اجرا می کند.

 

دوران کودکی سوزان روشن

دوران کودکی سوزان روشن

سوزان روشن در یکم مهر سال ۱۳۴۶ در تهران زاده شد. پدرش منوچهر روشن، مدیر بهداری اداره برق و مادرش فرشته روشن اهل همدان بودند. او یک برادر بـه نام پیمان روشن داشت کـه وی را در راه خوانندگی تشویق می کرد. سوزان درسال ۱۳۵۶ در سن ۱۰ سالگی بـه همراه خانواده بـه آمریکا مهاجرت کرد ودر لس آنجلس زندگی کرد. او در آنجا بـه مدرسه رفت و علاقه‌اش بـه موسیقی را پرورش داد. 

 

خانواده سوزان روشن

خانواده سوزان روشن

سوزان روشن یک خانواده چهار نفره دارد. پدرش منوچهر روشن، مادرش فرشته روشن و برادرش پیمان روشن. او درسال ۱۳۵۶ با خانواده‌اش بـه آمریکا مهاجرت کرد ودر لس آنجلس زندگی کرد. برادرش پیمان روشن، مشوق او در راه خوانندگی بود. 

 


مطالب مشابه: ثروتمندترین خواننده های جهان «53 خواننده»


 

تحصیلات سوزان روشن

تحصیلات سوزان روشن

سوزان روشن در آمریکا تحصیل کرده اسـت و مدرک لیسانس در رشته مهندسی معماری دارد. او همچنین در رشته مدیریت املاک و مستغلات تحصیلات تکمیلی گرفته اسـت. او در حال حاضر بنیانگذار و مدیر شرکت ساختمان سازی Roshan Towers اسـت کـه در تگزاس فعالیت می کند.

 

سوزان روشن از کی کارش را شروع کرد

سوزان روشن از کی کارش را شروع کرد

سوزان روشن از سال ۱۳۶۴ کار خوانندگی خودرا شروع کرد و نخستین آلبوم خودرا بـه نام «خاکستر» منتشر کرد. از سال ۱۳۸۵ تا کنون، او فعالیت هنری خودرا کمتر کرده و بـه کار ساختمان‌سازی مشغول شده اسـت.

 

سوزان روشن چگونه به شهرت رسید

سوزان روشن چگونه به شهرت رسید

سوزان روشن یکی از خوانندگان محبوب و موفق ایرانی اسـت کـه درسال‌هاي‌ ۱۳۶۰ تا ۱۳۸۰ فعالیت هنری داشته اسـت. شهرت واقعی او با آلبوم «بی‌بی عشق» درسال ۱۳۷۴ بـه دست آمد. این آلبوم شامل ترانه‌هاي‌ ماندگاری مثل «آریا»؛ «قمارباز»؛ «بی‌بی عشق» و «دلبر» بود. آهنگ ویدئوی «آریا» از این آلبوم یکی از پرخرج‌ترین و پربیننده‌ترین آهنگ ویدئوهای ایرانی بود کـه از شبکه MTV پخش شد.

 

سوزان روشن با صدای قوی و شیرین خود، مخاطبان زیادی را بـه خود جذب کرد و با هنرمندان مطرحی مثل حسن شماعی‌زاده، سیاوش شمس، محمد رضا حقیقت نژاد و بابک افشار همکاری کرد. او تا سال ۱۳۸۵ آلبوم‌هاي‌ مختلفی را منتشر کرد.

 


مطالب مشابه: آشنایی با خوانندگانی که بازیگر شدند «عکس»


 

بهترین آلبوم های سوزان روشن

بهترین آلبوم های سوزان روشن

آلبوم «بی‌بی عشق» کـه درسال ۱۳۷۴ منتشر شد و شامل ترانه‌هاي‌ ماندگاری مثل «آریا»؛ «قمارباز»؛ «بی‌بی عشق» و «دلبر» بود. این آلبوم بـه شهرت واقعی سوزان روشن کمک کرد و آهنگ ویدئوی «آریا» از این آلبوم یکی از پرخرج‌ترین و پربیننده‌ترین آهنگ ویدئوهای ایرانی بود.

 

آلبوم «دیدار» کـه درسال ۱۳۷۶ با همکاری سیاوش شمس منتشر شد و شامل ترانه‌هاي‌ زیبا و عاشقانه‌اي مثل «دیدار»؛ «دلتنگی»؛ «باور کن» و «بهار» بود. این آلبوم یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌هاي‌ ایرانی بودو سوزان روشن و سیاوش شمس را بـه عنوان یکی از بهترین دوئت‌هاي‌ تاریخ موسیقی ایران معرفی کرد.

 

آلبوم «ناباوری» کـه درسال ۱۳۸۰ منتشر شد و شامل ترانه‌هاي‌ شاد و متنوعی مثل «ناباوری»؛ «روح شیطان»؛ «دسته دسته» و «آرامش» بود. این آلبوم یکی از آخرین آلبوم‌هاي‌ سوزان روشن بودو نشان داد کـه او هنوز می تواند با سلیقه مخاطبان خود هماهنگ باشد.

 

سوزان روشن چه افتخاراتی کسب کرده است

سوزان روشن چه افتخاراتی کسب کرده است

سوزان روشن یکی از خوانندگان موفق و محبوب ایرانی اسـت کـه در طول فعالیت هنری خود، چندین افتخار و جایزه را کسب کرده اسـت. برخی از این افتخارات عبارتند از:

  • دریافت جایزه بهترین خواننده زن ایرانی از مجله موسیقی «پاپ» درسال ۱۳۷۵
  • دریافت جایزه بهترین دوئت ایرانی با سیاوش شمس برای آلبوم «دیدار» از مجله موسیقی «پاپ» درسال ۱۳۷۶
  • دریافت جایزه بهترین آهنگ ویدیوی ایرانی برای «آریا» از شبکه MTV درسال ۱۳۷۷
  • دریافت جایزه بهترین خواننده زن ایرانی از مجله موسیقی «پرشیا» درسال ۱۳۷۹
  • دریافت جایزه بهترین خواننده زن ایرانی از مجله موسیقی «پرشیا» درسال ۱۳۸۰
  • دریافت جایزه بهترین خواننده زن ایرانی از مجله موسیقی «پرشیا» درسال ۱۳۸۵
  • دریافت جایزه بهترین خواننده زن ایرانی از مجله موسیقی «پرشیا» درسال ۱۳۹۰
  • دریافت جایزه بهترین خواننده زن ایرانی از مجله موسیقی «پرشیا» درسال ۱۳۹۵

 

شغل دیگر سوزان روشن چیست؟

شغل دیگر سوزان روشن چیست؟

سوزان روشن علاوه بر خوانندگی، در کار ساختمان‌سازی نیز فعالیت میکند. او بنیانگذار و مدیر شرکت Roshan Towers اسـت کـه در تگزاس ساختمان‌هاي‌ مسکونی و تجاری را طراحی و اجرا میکند. او مدرک لیسانس در رشته مهندسی معماری و تحصیلات تکمیلی در رشته مدیریت املاک و مستغلات دارد. او گفته اسـت کـه علاقه‌اش بـه ساختمان‌سازی از برادرش پیمان روشن نشأت گرفته اسـت. او همچنین در طراحی و اجرای آهنگ ویدئوهای خود نیز نقش داشته اسـت.

 

علایق سوزان روشن

علایق سوزان روشن

سوزان روشن علاقه‌هاي‌ مختلفی دارد کـه برخی از ان‌ها عبارتند از:

 

1. موسیقی: سوزان روشن از کودکی علاقه‌مند بـه موسیقی بوده ودر سن ۱۶ سالگی نخستین اجرای خودرا داشته اسـت. او در طول فعالیت هنری خود، با سبک‌هاي‌ مختلفی مثل پاپ، آراند بی و راک آشنا شده و با هنرمندان مطرحی همکاری کرده اسـت. او همچنین اشعار چندین ترانه خودرا سروده ودر طراحی و اجرای آهنگ ویدئوهای خود نیز نقش داشته اسـت.

 

2. ساختمان‌سازی: سوزان روشن مدرک لیسانس در رشته مهندسی معماری و تحصیلات تکمیلی در رشته مدیریت املاک و مستغلات دارد. او بنیانگذار و مدیر شرکت Roshan Towers اسـت کـه در تگزاس ساختمان‌هاي‌ مسکونی و تجاری را طراحی و اجرا میکند. او علاقه‌اش بـه ساختمان‌سازی را از برادرش پیمان روشن گرفته اسـت.

 

علایق سوزان روشن

 

3. خرید: سوزان روشن عاشق خرید از مغازه‌هاي‌ مختلف اسـت و بـه گفته خودش، هیچ موقع اهل پس‌انداز نبوده اسـت. او میگوید کـه خرید کردن برایش یک تفریح اسـت و از دیدن چیزهای جدید لذت می برد.

 

4. سینما: سوزان روشن علاقه زیادی بـه دیدن فیلم در سینما دارد و بـه‌ویژه فیلم‌هاي‌ هالیوود را دوست دارد. او می گوید کـه فیلم‌هاي‌ اکشن، کمدی و عاشقانه را بیشتر می‌پسندد و از بازیگران مورد علاقه‌اش می توان بـه برد پیت، جولیا رابرتس و تام کروز اشاره کرد.

 

5. ورزش: سوزان روشن برای حفظ تناسب اندام خود ورزش زیاد میکند و از آب میوه و خواب کافی استفاده می کند. او می گوید کـه ورزش‌هاي‌ مورد علاقه‌اش شنا، یوگا و پیاده‌روی اسـت و از ورزش‌هاي‌ تیمی خوشش نمی آید.

 

همسر سوزان روشن کیست؟

همسر سوزان روشن کیست؟

سوزان روشن خواننده معروف و خوش صدای ایرانی، تا کنون ازدواج نکرده اسـت. او در گفتگوهای مختلف گفته اسـت کـه علت اصلی این موضوع، شرایط کاری و سفر های مکرر او برای اجرای کنسرت‌ها بوده اسـت. او همچنین اعتقاد دارد کـه مردان ایرانی روی این موضوع غیرتی هستند و نمی توانند با شغل هنری او کنار بیایند.

 

او گفته اسـت کـه علاقه زیادی بـه ازدواج دارد اما همیشه بخاطر این مسائل بـه مشکل خورده اسـت. او افزوده اسـت کـه اگر روزی گزینه ایده‌آلی برای ازدواج باشد، فقط در حد یکی دو کنسرت بزرگ درسال میرود و صرفا روی آلبوم کار میکند تا درکنار همسرش باشد.

 


مطالب مشابه: بازیگران معروف کشور طرفدار کدام خواننده هستند ؟+ تصاویر


 

در پایان

سوزان روشن خواننده معروف و خوش صدای ایرانی، در حال حاضر در هوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا زندگی می کند. او در شرکت خود بـه نام Roshan Towers مشغول بـه ساختمان‌سازی اسـت ودر مهمانی‌هاي‌ خصوصی ترانه‌هاي‌ پیشین خودرا اجرا می کند. او همچنین بعد از ۱۷ سال سکوت، بـه منتشرکردن تک‌آهنگ و آهنگ ویدئوهای گوناگون روی آورده اسـت.

جدیدترین مطالب سایت