بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397

بهترین فیلم های سینمای ایران در سال 1397 را در اینجا به شما معرفی خواهیم کرد . حتما این فیلم ها را بصورت قانونی از سایت های مجاز خریداری کنید و حقوق کپی رایت این فیلم ها را رعایت کنید.

در اینجا 20 نمونه از بهترین فیلم های ایرانی طنز ؛ اجتماعی ؛ ترسناک و … را به شما معرفی خواهیم نمود.

 

1- فیلم لاتاری

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 14.8 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: دو جوان بنام امیرعلی و نوشین به هم علاقه دارند و رویای مشترک‌شان این است که با بردن لاتاری، بتوانند از ایران خارج شوند. خانواده نوشین مشکلات مالی فراوانی دارد و او ناچار میشود برای حل این مشکلات و با خیال مدل شدن، به دوبی برود. فیلمی که به شدت غرور و غیرت تماشاگران را تحریک میکند. لاتاری فیلمی از محمد حسین مهدویان است.

 

کارگردان جوانی که فیلم‌های بزرگی مانند ایستاده در غبار و ماجرای نیمروز را در کارنامه خود دارد. مهم نیست سبک کارگردانی و محتوای آثار او را می‌پسندید یا نه؛ محمد حسین مهدویان کارگردانی است که نمی‌توان نسبت به آثار او بی‌تفاوت ماند. لاتاری نخستین ساخته اجتماعی این کارگردان جوان محسوب می‌شود که هرچند در جشنواره فیلم فجر بازخوردهای مورد نظر او را دریافت نکرد، در گیشه عملکرد خوبی داشت.

 

2- فیلم تگزاس

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 14.4 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: فیلم داستان دو دوست بنام بهرام و ساسان را روایت میکند. ساسان در برزیل زندگی میکند و بهرام نیز قصد دارد اقامت این کشور را دریافت کند. هر دو با مشکلاتی مواجه میشوند. چهارمین رتبه در جدول پرفروش ترین فیلم های سینمایی 97 باز هم به یک فیلم کمدی تعلق می‌گیرد.

 

تگزاس ساخته مسعود اطیابی با لوکیشن‌های رنگارنگ در برزیل، چهره‌های محبوب، بازیگران خارجی و شوخی‌های کلامی، مورد توجه منتقدان واقع نشد اما توانست بسیاری از مردم را به سینماها بکشاند و فروش خوبی داشته باشد. استفاده از زوج هنری پژمان جمشیدی و سام درخشانی، فرمولی است که در فیلم خوب، بد، جلف نیز استفاده شده بود و به نظر می رسد مردم از این فرمول استقبال می‌کنند.

 

3- فیلم به وقت شام

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 13 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: این فیلم به نبرد نظامیان ایرانی با عوامل گروه تروریستی گروه تروریستی داعش در سوریه میپردازد و داستان پدر و پسری را روایت می‌کند که خلبان هستند و به یک ماموریت خطرناک میروند. ابراهیم حاتمی‌کیا سهم عمده‌ای در سینمای کشور جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب دارد. اگر چه بیشتر فیلم‌های او با مضمون دفاع مقدس ساخته شده‌اند، حتی افرادی که به این حوزه علاقه ندارند نمی توانند درخشش آثار او را نادیده بگیرند.

 

آخرین ساخته حاتمی‌کیا، به وقت شام، یک فیلم با بودجه بزرگ و به همان اندازه حواشی بزرگ بود. کیفیت داستانی و کلیت فیلم هرچند از نظر بسیاری منتقدان و مردم به پای تجربه‌های موفق دیگر این کارگردان نمی‌رسید، در گیشه نسبتا موفق عمل کرد و رتبه پنجم در جدول پرفروش ترین فیلم های ایرانی سال 97 را به خود اختصاص داد. فیلم برداری حرفه‌ای، نمونه ای از نقاط قوت این فیلم محسوب میشوند.

 

4- فیلم هزارپا

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 37.3 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: مرد جوانی «رضا عطاران» طی حادثه‌ای یک پای خود را از دست داده و همراه دوست خود «جواد عزتی» به دزدی و کیف‌قاپی مشغول است. او روزی برحسب اتفاق متوجه میشود پزشک یک آسایشگاه جانبازان، که دختر ثروتمندی هم هست، نذر کرده است با یک جانباز ازدواج کند. هزارپا رتبه اول جدول و عنوان پرفروش ترین فیلم سال 97 را به خود اختصاص داده است.

 

طبیعتا وقتی نام کارگردان بزرگی مانند ابوالحسن داوودی مطرح باشد، همه ی ی منتظر دیدن یک اثر ویژه هستند. این کارگردان آثار مهمی چون مرد بارانی، تقاطع و رخ دیوانه را در کارنامه خود دارد و این بار با ساختن هزارپا ثابت کرد که می‌تواند موفقیت خود را در هر ژانری تکرار کند. هر چند انتقادات بسیاری از سوی کارشناسان و تحلیلگران در مورد این فیلم مطرح شده است اما تماشاگران نظر دیگری داشتند.

 

5 – فیلم مصادره

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 15.6 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: اسماعیل که یک کارمند جزء و مامور خرید در اداره ساواک است و اطلاعی از فعالیت‌های این سازمان ندارد، در جریان انقلاب دستگیر و محکوم میشود. او به ناچار از ایران فرار میکند. اسماعیل فکر میکند زمینی که در تهران خریده بود مصادره شده است. او قصد دارد آن را پس بگیرد. دومین فیلم پرفروش سال جاری مصادره بود. فیلمی از مهران احمدی بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون.

 

مهران احمدی در آثار درخشانی مانند فیلم سینمایی بیست بازی کرده است اما بیشتر مردم او را بخاطر بازی در سریال پایتخت می‌شناسند. این بازیگر توانمند که سال ها در عرصه تئاتر نیز به فعالیت پرداخته بود در نخستین فیلم سینمایی خود تجربه موفقی را رقم زد. مصادره با داستانی خلاقانه و بازی‌های درخشان، علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کرد و دومین فیلم پرفروش سال شد.

 

6- فیلم لونه زنبور

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 9.1 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: دو جوان یک شیء عتیقه را به سرقت می برند و آن را در یک ساختمان متروکه پنهان میکنند اما هنگامی که پس از مدتی به سراغ ان میروند، ساختمان دیگر متروکه نیست… ! برزو نیک‌نژاد را با ژانر کمدی می‌شناسیم. این نویسنده و کارگردان آثاری مانند سریال تلویزیونی دردسرهای عظیم و فیلم‌های سینمایی پیتزا مخلوط و زاپاس را در کارنامه خود دارد.

 

آثاری که نمیتوان ان‌ها را در رتبه‌بندی بهترین کمدی‌های ایرانی قرار داد اما تا حدودی جای خود را در میان مخاطبان باز کرده‌اند. فیلم لونه زنبور را شاید بتوان بهترین اثر برزو نیک‌نژاد تا به امروز دانست. اثری که با استفاده از یک موقعیت داستانی جذاب و بازیگران محبوب، توانسته است رتبه ششم در جدول پروفروش‌ترین فیلم‌های ایرانی در سال 97 را به خود اختصاص دهد.

 

7- فیلم فیل شاه

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 7.9 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: رئیس گله فیل‌ها، صاحب فرزندی می‌شود که همه ی ی فکر می‌کنند جانشین او خواهد شد اما این پسر چاق دست و پا چلفتی، همیشه خرابکاری میکند! در سینمای سال‌های اخیر ایران، سهم بسیار کوچکی به کودکان اختصاص داده شده است. به همین دلیل اکران یک فیلم کودک همیشه و در همه ی ی حال خبر خوبی است و مخاطبان سینما را خوشنود میکند.

 

8- فیلم خجالت نکش

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 4.56 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: زن و شوهری در سن میانسالی و با داشتن پسرهای بزرگ و عروس، بچه‌دار میشوند و سعی میکنند این اتفاق را از دید خانواده و اهالی روستا پنهان کنند. فیلمی با کارگردانی و نویسندگی رضا مقصودی که با داستان جنجالی و بازیگران محبوب، توجه بسیاری تماشاگران را به خود جلب کرد و ان‌ها را به سینماها کشاند.

 

یک کمدی ساده و شیرین که از فضای شهری و دغدغه‌های ان خارج میشود و داستانی خانوادگی را روایت میکند. داستانی که در ان خبری از کلاهبرداری‌ها و دزدی‌های معمول در کمدی‌های شهری نیست، مسائل ساده و تناقضات سال‌های اخیر ایران را روایت میکند و به ان‌ها رنگ کمدی می‌بخشد. یک فیلم بی‌ادعا که توانست لحظات خوشی برای مخاطبان رقم بزند.

 

9- فیلم عصبانی نیستم

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 3.06 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: دو جوان در دانشگاه به هم علاقه‌مند میشوند و در همین زمان یکی از آن‌ها به دلیل مسائل سیاسی، عنوان دانشجوی ستاره‌دار می گیرد و اخراج میشود. دومین ساخته رضا درمیشیان به یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های چند سال اخیر در سینمای کشور جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد. این فیلم نخستین بار در جشنواره فجر سال 92 پخش شد و با موضوع خاص و بازی‌های درخشان، توجه مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کرد.

 

داستان البته مسئله تازه‌ای را روایت نمی‌کند. ماجراهای عاشقانه به انواع مختلف در سینما به تصویر کشیده میشوند. این پس‌زمینه سیاسی داستان بود که موجب شد اکران فیلم تا سال 97 متوقف شود و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد که قرار بود به نوید محمد زاده تعلق بگیرد، به بازیگر دیگری داده شد. شاید اگر عصبانی نیستم در زمان خود اکران می ‌شد، در گیشه موفقیت بیشتری کسب می کرد.

 

با این حال پس از طی دوران طولانی توقیف نیز، این فیلم توانست به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال 97 تبدیل شود. رضا درمیشیان تا بحال سه فیلم سینمایی بلند ساخته که در هر سه مورد نویسندگی فیلمنامه‌ها را نیز خود بر عهده داشته است. بغض، عصبانی نیستم و لانتوری هر یک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که باعث شده‌اند نام این کارگردان، یادآور تجربیات ناب سینمایی باشد.

 

10- فیلم چهار راه استانبول

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

میزان فروش 3.05 میلیارد تومان

 

خلاصه داستان: بهمن و احد یک تولیدی ورشکسته در پلاسکو دارند و سعی میکنند از دست طلبکاران به خارج از کشور فرار کنند. برای تامین پول لازم، درگیر ماجراهایی میشوند که ان‌ها را به پلاسکو و حادثه آتش‌سوزی می‌کشاند. تجربه سال‌های اخیر ثابت کرده است که هر وقت نام برادران کیایی را می شنویم، باید منتظر یک اثر سینمایی خوب باشیم.

 

مصطفی کیایی، کارگردانی است با دغدغه‌های اجتماعی که روش خاص خود را برای بیان ان‌ها پیدا کرده است. روشی که با استفاده از شکل روایت و رگه‌های طنزآمیز مخاطب را با خود همراه میکند و مانند بعضی از ملودرام‌های سال‌های اخیر، تنها مجموعه‌ای از بدبختی‌ها نیست! کیایی بهترین استفاده را از بازیگران خود میکند.

 

زوج بهرام رادان و محسن کیایی به یکی از بهترین زوج‌های سال‌های اخیر سینمای کشور جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده‌اند و بیشترین درخشش ان‌ها را در فیلم بارکد مشاهده کردیم. چهار راه استانبول به داستان یک اشتباه جمعی در جامعه میپردازد. اشتباه مردم و مسئولان که منجر به فاجعه‌ای بنام پلاسکو شد. این فیلم رتبه دهم را در جدول پرفروش ترین فیلم های سینمایی در سال 97 به دست آورد.

 

قسمت دوم :

بهترین فیلم های ایرانی در 1397

در ادامه در سایت تالاب نیز لیست دوم از بهترین های 97 را مرور میکنیم، فیلم هایی همانند تنگه ابوقریب اگر چه درصدر لیست نیستند اما فوق العاده جذاب و دیدنی می باشند، باز هم می گوییم که: ملاک خوب بودن فیلم ها فروش گیشه با رای و امتیازهای IMDB نمی باشد.

 

1- فیلم عرق سرد

فیلم دیگری که اخبار اکران ان در پاییز پیش‌رو منشتر شده است، تازه ترین فیلم سهیل بیرقی با بازی امیر جدیدی و باران کوثری است. عرق سرد با توجه به موضوع خاصش، توانست در جشنواره فیلم فجر سروصدایی به راه بیندازد و بسیاری معتقد بودند این فیلم به اکران عموم نخواهد رسید اما خوشبختانه «عرق سرد» در پاییز امسال روی پرده سینماها خواهد رفت.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

این فیلم روایتگر داستان «افروز اردستانی» با بازی باران کوثری، کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران است. به دلیل گلزنی افروز اردستانی، این تیم برای نخستین بار توانسته به فینال مسابقات آسیایی راه پیدا کند، اما زمانی که او به قصد سفر به مالزی به فرودگاه مراجعه میکند، متوجه می‌شود که ممنوع الخروج شده است.

 

2- فیلم ماهورا

فیلم سینمایی ماهورا به کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه کنندگی علیرضا جلالی و حمید آخوندی از چهار مهر 97 به سرگروهی سینما استقلال اکران می‌شود. این فیلم روایتی از یک داستان است که در روستایی مرزی اتفاق می‌افتد؛ زیباترین دختر به عنوان عروس هور انتخاب میشود تا یک روز در هفته خود را به آب بسپارد و هور بارور شده و قهرش نگیرد.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

امین معروف به سمور؛ قاچاقچی ایرانی، عروس هور بنام ماهور را می دزد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در زندگی تو زنی است با چشمانی شکوهمند که لبانش خوشه های انگور و لبخندش موسیقی و گل، اما هر کس بخواهد به او نزدیک شود ناپدید می‌شود.

 

3- فیلم جاده قدیم

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

تازه ترین فیلم منیژه حکمت، بعد از ده سال دوری از فیلمسازی، با شروع پاییز 97 روی پرده می رود. بازیگران فیلم جاده قدیم عبارتند از :مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، پرویز پور حسینی، ترلان پروانه، محمدرضا غفاری، شیرین یزدان بخش، لیلی رشیدی، محمدرضا هدایتی، هدی زین العابدین، بهناز جعفری، بانیپال شومون، پوریا رحیمی سام و …. در این فیلم سینمایی به ایفای نقش میپردازند.

 

4- فیلم هشتگ

فیلم بعدی اکران پاییز، فیلم سینمایی هشتگ به کارگردانی رحیم بهبودی فر و تهیه کنندگی مقصود جباری و محمدعلی کیانی است که از چهارم مهر به سرگروهی پردیس زندگی در سینما های کشور اکران میشود.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

نیوشا ضیغمی و بهاره رهنما بازیگران این فیلم کمدی اجتماعی هستند که نیوشا ضیغمی با گریمی مردانه در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازد.

 

5- فیلم تنگه ابوقریب

این فیلم به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان، در جشنواره فیلم فجر خوش درخشید و از روز هفدهم مرداد با در اختیار داشتن 40 سالن در تهران روی پرده رفته است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «گاهی در زندگی در موقعیت هایی قرارمی‌گیری که بالاتر از اهمیت مرگ و زندگی شخصی است. گاهی مرگ و‌زندگی یک کشور در گرو تصمیم تو است.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

از میدان ندا می آید، هرکس بترسد، زودتر می میرد…حال ببینیم چطور غیرت بر قدرت نظامی چیره می‌شود». جواد عزتی، امیر جدیدی، حمیدرضا آذرنگ، مهدی پاکدل، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی بازیگران این فیلم هستند که با گذشت مدت زمان کوتاهی از اکران ان توانسته مبلغ ۳.۹۶۴.۴۴۸.۰۰۰ تومان فروش داشته باشد و رتبه سوم از جدول پرفروش های سینما را به خود اختصاص دهد.

 

6- فیلم دم سرخ ها

دومین فیلم کمدی در این لیست که جایگاه چهارمین فیلم پرفروش را از آن خود کرده است، «دم سرخ ها» به کارگردانی آرش معریان و تهیه کنندگی سعید سعدی است.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

این فیلم با بازی جواد رضویان، بهنوش بختیاری، اندیشه فولادوند، رضا شفیعی جم، علی صادقی، شهره لرستانی و جمعی دیگر از بازیگران کمدی سینمای کشور جمهوری اسلامی ایران، از روز دهم مرداد تاکنون روی پرده است و توانسته مبلغ ۲.۳۸۷.۴۴۷.۰۰۰ تومان فروش داشته باشد. این فیلم هم اکنون تنها دو سالن در شهرستان ها در اختیار دارد.

 

7- فیلم خاله قورباغه

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

این فیلم عروسکی به کارگردانی افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور که از روز ششم تیر اکران شده، با در اختیار داشتن 32 سالن سینما در تهران و شهرستان ها، توانسته مبلغ ۲.۳۲۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان فروش داشته باشد و رتبه پنجم جدول پرفروش ترین فیلم‌ها را از آن خود کند.

 

8- فیلم کاتیوشا

این فیلم به کارگردانی و تهیه کنندگی علی عطشانی، با مبلغ فروش۲.۰۹۷.۹۳۲.۰۰۰ رتبه ششم این جدول را به خود اختصاص داده است. هادی حجازی‌فر، احمد مهرانفر، میترا حجار، لیلا اوتادی، ارژنگ امیرفضلی و بیژن بنفشه‌خواه، جمعی از بازیگران این اثر هستند که در خلاصه داستان ان آمده است:

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

«خلیل، بسیجی معروف که در فضای مجازی به «خليل کاتیوشا» شهرت دارد، مجبور می‌شود چند روزی را کنار عرشیا، پسر جلف پولدار بگذراند. این اختلاف طبقاتی و دیدگاه باعث میشود دردسرهایی برای هم ایجاد کنند». این فیلم از سوم مرداد تاکنون با در اختیار داشتن41 سالن در تهران و شهرستان ها روی پرده است.

 

9- فیلم دارکوب

این فیلم به کارگردانی بهروز شعیبی از ششم تیر تاکنون در 17 سالن سینما، روی پرده است و با فروش۲.۰۸۱.۴۶۹.۰۰۰ تومان، توانست رتبه هفتم جدول پرفروش های سینما را از آن خود کند. مهناز افشار، سارا بهرامی، جمشید هاشم پور و هادی حجازی فر بازیگران این فیلم هستند که در خلاصه داستان ان آمده است:

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

«هیچ چیز سخت تر از اون نیست که ببینى عزیزت تصمیم گرفته تنها باشه. تو از دیدنش، از شنیدن صداش لذت مى برى اما اون درها رو بسته و تنهایى رو جاى تو انتخاب کرده … هیچ چیز سخت تر از اون نیست که ببینى تنها شدی. عزیزانت رو مى بینی و دوستشون داری ولى همه ی ی تو رو انکار می کنن. درها رو به روت بستن و تو تنها شدی. تنهایى باتلاقه… .»

 

10- فیلم دلم می خواد

آخرین ساخته بهمن فرمان آرا که از روز بیست و سوم خرداد اکران شد، همین حالا تنها دو سالن سینما در اختیار دارد و در این مدت با مبلغ فروش۱.۵۳۸.۷۳۶.۰۰۰ تومان، رتبه هشتم این جدول را به خود اختصاص داده است.رضا کیانیان، مهناز افشار و محمدرضا گلزار، بازیگران اصلی این فیلم هستند که در خلاصه داستان ان آمده است:

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

«بهرام فرزانه، نویسنده‌ای است که مدت‌هاست نمی‌تواند داستان بنویسد. ناگهان بر اثر یک تصادف ماشین، آهنگی در ذهنش تکرار میشود که او را به رقص می‌آورد. همین اتفاق شوق نوشتن را در او بر می‌انگیزد».

 

11- فیلم شعله ور

فیلم تازه اکران شده حمید نعمت ا… با در اختیار داشتن 77 سالن سینمایی در تهران و شهرستان ها، تاکنون توانسته با مبلغ فروش 811/677/000 تومان نهمین رتبه این جدول را کسب کند.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

امین حیایی، دارا حیایی، زری خوشکام و بهمن پرورش از بازیگران اصلی این فیلم هستند که در جشنواره فیلم فجر نیز خوش درخشید. این فیلم داستان زندگی مردی را روایت میکند که احساس می‌کند «عددی نشده» است و این احساس او همه ی ی‌ زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

12- فیلم من دیوانه نیستم

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

رتبه دهم این فیلم با مبلغ فروش ۳۷۹.۳۹۹.۰۰۰ تومان را فیلم «من دیوانه نیستم» از آن خود کرد. این فیلم به کارگردانی علیرضا امینی از پنجم مرداد تاکنون روی پرده سینماست. مهران احمدی، مجید صالحی، برزو ارجمند، هادی کاظمی و محمدرضا هدایتی بازیگران اصلی این فیلم هستند.

 

13- فیلم های تازه در راه هستند

با به اتمام رسیدن تابستان، پاییز و زمستان، با اکران فیلم های تازه، روی پرده سینما روبه رو شدیم که اخبار عده ای از آنها منتشر شده است.

 

14- فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

یکی از فیلم هایی که با شروع فصل پاییز روی پرده سینما خواهد رفت، فیلم «مغزهای کوچک زده» به نویسندگی و کارگردانی هومن سیدی است که در جشنواره فیلم فجر جوایز متعددی را از آن خود کرد و از همه ی ی مهم‌تر، توانست جایگاه بهترین فیلم از نگاه مردم را از آن خود کند. نوید محمد زاده، فرید سجادی حسینی و فرهاد اصلانی و نازنین بیاتی بازیگران این فیلم هستند.

بهترین فیلم های ایرانی منتخب سال 1397 + پرفروش ترین فیلم های ایرانی 97

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «میگن اگه چوپان نباشه گوسفندها تلف میشن، یا گم میشن یا گرگ بهشون میزنه یا از گرسنگی می‌میرن، چون مغز ندارن. هرکی که مغز نداره به چوپان احتياج داره، یه چوپان دلسوز… چوپان حکم پدر گوسفندها رو داره، آدم بدون پدر هیچی نیست. این چوپانه ما همه ی ی گوسفنداشیم، اون به ما میگه کِی بریم، کجا بریم، چیکار کنیم، کِی بشینیم، کِی پاشیم، کِی بمیریم».

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت