نقد و بررسی و بیوگرافی بازیگران سریال شوگون

نقد و بررسی و بیوگرافی بازیگران سریال شوگون

سریال شوگون یک سریال درام تاریخی اسـت کـه بر اساس رمان مشهور جیمز کلیول ساخته شده‌اسـت. این سریال داستان یک ملوان انگلیسی را روایت میکند کـه در قرن هفدهم بـه ژاپن میرسد و با فرهنگ و سیاست ان کشور آشنا میشود. سریال شوگون تا کنون نقدهای مثبتی از منتقدان و بینندگان دریافت کرده‌اسـت و بـه عنوان یک اثر هنری و تاریخی باکیفیت توصیف شده‌اسـت.

 

داستان سریال شوگون

داستان سریال شوگون

داستان سریال شوگون درباره برخورد دو مرد جاه‌طلب از جهان‌هاي‌ مختلف و یک سامورایی زن مرموز اسـت. جان بلکتورن، یک ملوان انگلیسی ریسک‌پذیر اسـت کـه در قرن هفدهم بـه ژاپن میرسد و با فرهنگ و سیاست ان کشور آشنا می شود.

 

او با لرد توراناگا، یک دایمیو قدرتمند و زیرک، دوست میشود ودر ماجراهای خطرناکی دخیل میشود. لیدی ماریکو، یک سامورایی زن با مهارت‌هاي‌ بالا و روابط خانوادگی پیچیده، نقش دیگری اسـت کـه در داستان اهمیت دارد. این سریال بر اساس رمان مشهور جیمز کلیول ساخته شده‌اسـت کـه بر پایه شخصیت‌ها و رویداد های تاریخی واقعی اسـت. 

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال من ربات نیستم + موضوع سریال من ربات نیستم چیست؟


 

لیست بازیگران سریال شوگون

لیست بازیگران سریال شوگون

فهرست بازیگران سریال شوگون بـه شرح زیر اسـت:

 

  • هیرویوکی سانادا در نقش لرد یوشی توراناگا، 
  • کوسمو جارویس در نقش جان بلکتورن، 
  • آنا ساوایی در نقش تودا ماریکو، 
  • تادانابو آسانو در نقش کاشیگی یابوشیگه، 
  • تاکه‌هیرو هیرا در نقش ایشیدو کازوناری، 
  • تامی بستو در نقش پدر مارتین آلویتو، 
  • فومی نیکاایدو در نقش اوچیبا نو کاتا، 

 

سریال شوگون چند قسمت است؟

سریال شوگون چند قسمت است؟

این سریال در ۲۷ فوریه ۲۰۲۴ شروع بـه پخش شد و قرار اسـت ۱۰ قسمت داشته باشد .

 

هیرویوکی سانادا

هیرویوکی سانادا

هیرویوکی سانادا یک بازیگر ژاپنی اسـت کـه در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی بازی کرده‌اسـت. او در ۱۲ اکتبر ۱۹۶۰ در توکیو بـه دنیا آمد و از کودکی علاقه‌مند بـه هنر بود. او در سن ۵ سالگ نخستین فیلم خودرا بازی کرد ودر سن ۱۲ سالگ بـه گروه اکشن ژاپن پیوست. او همچنین در تئاتر و تلویزیون فعالیت داشته‌اسـت ودر سال ۲۰۰۰ بـه عنوان نخستین بازیگر ژاپنی با شرکت تئاتر شکسپیر همکاری کرد. او برای اینکار یک مدال افتخاری از بریتانیا دریافت کرد.

 

از فیلم‌هاي‌ مشهور او می توان بـه آقای هولمز، ولورین، حیات، شهر شـما مقصد نهایی، مرد راه‌آهن، ساعت شلوغی ۳؛ آخرین سامورایی، انتقام‌جویان: پایان بازی، جان ویک: بخش ۴؛ ارتش مردگان و مورتال کمبت اشاره کرد. او همچنین در سریال‌هاي‌ دنیای غرب، هلیکس و آخرین کشتی نقش داشته‌اسـت. او در حال حاضر در سریال شوگون نقش اصلی را بازی میکند.

 

او در طول کاری خود ۱۷ جایزه و ۵ نامزدی دریافت کرده‌اسـت. او همچنین مهارت‌هاي‌ رزمی بالایی دارد ودر فیلم‌هاي‌ خود اغلب از این مهارت‌ها استفاده میکند. او از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۷ با بازیگر ساتومی تزوکا ازدواج کرده بود. او در حال حاضر مجرد اسـت و یک پسر دارد.

 

کوسمو جارویس

کوسمو جارویس

کوسمو جارویس یک بازیگر، موسیقی‌دان و فیلم‌ساز بریتانیایی اسـت کـه در سریال شوگون نقش جان بلکتورن را بازی میکند. او در ۱ سپتامبر ۱۹۸۹ در آمریکا بـه دنیا آمد و از کودکی بـه انگلستان نقل مکان کرد. او همچنین در فیلم‌هاي‌ مختلفی مانند لیدی مکبث، نابودی، مزرعه‌داری و تلویزیونی مانند دنیای غرب و هیومنز بازی کرده‌اسـت. او علاوه بر بازیگری، آلبوم‌هاي‌ موسیقی منتشر کرده و فیلم‌هاي‌ کوتاه ساخته‌اسـت.

 


مطالب مشابه: بهترین سریال های خارجی دهه 60 تلویزیون «عکس»


 

آنا ساوایی

آنا ساوایی

آنا ساوایی یک بازیگر، خواننده و رقصنده نیوزیلندی-ژاپنی اسـت کـه در سریال شوگون نقش لیدی ماریکو را بازی می کند. او در ۱۱ ژوئن ۱۹۹۲ در نیوزیلند بـه دنیا آمد و از کودکی بـه ژاپن نقل مکان کرد.

 

او حرفهٔ سینمایی خودرا درسال ۲۰۰۹ با ایفای نقش مکمل در فیلم نینجای آدمکش آغاز کرد و حرفهٔ خوانندگی حرفه‌اي را درسال ۲۰۱۳ بـه عنوان وکالیست اصلی گروه دخترانهٔ فیکی آغاز کرد. او همچنین در فیلم‌هاي‌ اف۹؛ پاچینکو و مورتال کمبت و سریال‌هاي‌ دنیای غرب و گیری/هاجی نقش داشته‌اسـت.

 

تادانابو آسانو

تادانابو آسانو

تادانابو آسانو یک بازیگر و موسیقی‌دان ژاپنی اسـت کـه در سریال شوگون نقش کاشیگی یابوشیگه را بازی میکند. او درسال ۱۹۷۳ در یوکوهاما بـه دنیا آمد و از سال ۱۹۸۸ شروع بـه بازیگری کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی مانند ثور، مغول، مورتال کمبت و دنیای غرب نقش داشته‌اسـت. او همچنین آلبوم‌هاي‌ موسیقی منتشر کرده و فیلم‌هاي‌ کوتاه ساخته‌اسـت. او در طول کاری خود ۱۷ جایزه و ۵ نامزدی دریافت کرده‌اسـت.

 

تاکه‌هیرو هیرا

تاکه‌هیرو هیرا

تاکه‌هیرو هیرا یک بازیگر و موسیقی‌دان ژاپنی اسـت کـه در سریال شوگون نقش ایشیدو کازوناری را بازی میکند. او درسال ۱۹۷۴ در توکیو بـه دنیا آمد و از سال ۲۰۰۱ شروع بـه بازیگری کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی مانند هاراکیری: مرگ یک سامورایی، وکیل‌مدافع تک، دنیای غرب و گیری/هاجی نقش داشته‌اسـت. او همچنین آلبوم‌هاي‌ موسیقی منتشر کرده و فیلم‌هاي‌ کوتاه ساخته‌اسـت.

 

تامی بستو

تامی بستو

تامی بستو یک بازیگر و کمدین آمریکایی اسـت کـه در سریال شوگون نقش پدر مارتین آلویتو را بازی می کند. او در ۱۹ ژوئیه ۱۹۷۸ در نیویورک بـه دنیا آمد و از سال ۲۰۰۱ شروع بـه بازیگری کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی مانند زندگی بعد از بت، برادران سیسترز، مردان سیاه‌پوش: سازمان بین‌ المللی و دنیای غرب نقش داشته‌اسـت.

 

او همچنین در برنامه‌هاي‌ تلویزیونی کمدی مانند شوی جیمی کیمل، شوی کونان اوبراین و شوی جیمز کوردن حضور داشته‌اسـت. او در طول کاری خود ۳ جایزه و ۱۱ نامزدی دریافت کرده‌اسـت. 

 

فومی نیکاایدو

فومی نیکاایدو

فومی نیکاایدو یک بازیگر و مدل ژاپنی اسـت کـه در سریال شوگون نقش اوچیبا نو کاتا را بازی میکند. او در ۲۱ سپتامبر ۱۹۹۴ در ناها، اوکیناوا بـه دنیا آمد و از سال ۲۰۰۹ شروع بـه بازیگری کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی مانند مرد من، دنیای کاناکو، دنیای غرب و گیری/هاجی نقش داشته‌اسـت. او در طول کاری خود ۴ جایزه و ۱۳ نامزدی دریافت کرده‌اسـت.

 


مطالب مشابه: بهترین فیلم های بروس لی «به مناسبت زادروز او»


 

در پایان

اگر علاقه‌مند بـه دیدن یک سریال جذاب و آموزنده درباره ژاپن باشید، سریال شوگون را از دست ندهید. این سریال شـما را بـه دورانی میبرد کـه ژاپن در حال تغییر و تحول بودو شـما رابا شخصیت‌هایي آشنا میکند کـه در تاریخ این کشور نقش مهمی داشتند. این سریال همچنین شـما رابا فرهنگ، آداب و رسوم، زبان و هنر ژاپنی می‌آموزد. 

جدیدترین مطالب سایت