معرفی فیلم های جالب درباره جنگ جهانی

معرفی فیلم های جالب درباره جنگ جهانی

خیلی غم انگیز اسـت بخواهیم درباره جنگ جهانی صحبت کنیم اما این یک واقعیت اسـت،یک رویداد تاریخی اسـت با کلی کشتار و داستان هاي‌ عجیب و واقعی…اصولا بـه خاطر این کـه فراموش نشود این حقیقت ها و این اتقاق تلخ تاریخ این موضوعات را بـه صورت فیلم و اکثریت با داستان هاي‌ واقعی ساخته می شود و ما شاید کمی بتوانیم این وقایع دردناک را احساس کنیم و ساختن این مدل فیلم و سریال ها بسیار سخت و سنگین اسـت، دراین مطلب بـه گزارش تیم تالاب معرفی داستان هاي‌ جنگی با کارگردان هاي‌ فوق العاده و بازی بازیگرهای حرفه اي و داستانهای جالب برای شـما عزیزان تهیه نموده ایم. 

 

معرفی فیلم های جالب درباره جنگ جهانی

فیلم غم انگیز بیا و بنگر

عنوان اصلی: Come and See

کارگردان: الم کلیموف

بازیگران اصلی: الکسی کراوچنکو، لیوبومیراس لوکویکیوس، الگا میرونوا

محصول: شوروی

 

دراین فیلم زحمت بسیار زیادی کشیده شده اسـت و هر کدام از صحنه ها پر از احساس و درد و رنج اسـت ،فیلم سینمایی «بیا و بنگر» روایتگر زندگی یک پسر جوان روسی در طول اشغال بلاروس بـه دست نیروهای نازی در جنگ جهانی دوم اسـت. الم کلیموف کارگردان این اثر سینمایی در کودکی از نزدیک جنگ را تجربه کرده ودر بیا و بنگر احساسات واقعی را بـه شیوه‌اي موثر بیان کرده چنان کـه نه می توان فراموش کرد و نه می توان انکارشان کرد.

 


مطلب مرتبط: 10 مورد از بهترین فیلم های تاریخی هیجان انگیز حال حاضر جهان


 

فیلم غم انگیز بیا و بنگر

الکسی کراوچنکو پسر ۱۶ ساله‌اي اسـت کـه بـه عنوان بازیگر اصلی فیلم بـه شکل شگفت‌انگیزی از پس نقش خود برآمده و شخصیتی کاملا ملموس را خلق کرده اسـت. پسری کـه با پیدا کردن یک تفنگ قدیمی بـه یک گروه مقاومت شوروی علیه نیروهای آلمانی می‌پیوندد و لحظات خوفناکی را در جنگ جهانی دوم تجربه می کند.

 

فیلم‌نامه فیلم سینمایی بیا و بنگر نه ساختاری رسمی دارد و نه درگیر لحظات دراماتیک سینمایی می شود بلکه روشی بـه شدت واقع‌گرایانه را برمی‌گزیند. با این وجود این اثر سینمایی توانایی این را دارد کـه هر تماشاگری را تا پایان فیلم با خود همراه کند.

 

این فیلم جنگ جهانی دوم با ترکیب صدا و تصاویر خلاقانه و ناب تلاش میکند تجربه‌اي تکان‌دهنده را برای مخاطب رقم بزند و همانگونه کـه نام ان نشان میدهد، دست تماشاگر را بگیرد تا «بیاید» و رنج‌هاي‌ عظیمی کـه در ان تاریخ و ان جنگ بر مردم رفته اسـت را «بنگرد».

 

فیلم با موضوع پیانیست؛ موسیقی، جنگ و زندگی

فیلم با موضوع پیانیست؛ موسیقی، جنگ و زندگی

عنوان اصلی: The Pianist

کارگردان: رومن پولانسکی

بازیگران اصلی: آدرین برودی، توماس کرچمان، فرنک فینالی

محصول: انگلستان، کشور آلمان، فرانسه، لهستان

 

یکیدیگر از فیلم هایي کـه می توان لذت برد و چنان بیننده را میخ کوب فیلم می کند و جذابیت بالایی دارد  فیلم پیانیست اسـت،  رومن پولانسکی کارگردان برجسته و پرحاشیه لهستانی ۱۵ سال پس از ردکردن پیشنهاد کارگردانی فیلم سینمایی فهرست شیندلر بـه دلایل شخصی روایت خود از روزهای تلخ جنگ جهانی دوم را در قالب فیلم سینمایی «پیانیست» روی پرده برد.

 

  فیلم پیانیست فیلم لهستانی

این اثر سینمایی داستان واقعی زندگی یک پیانیست یهودی بـه نام ولادیسلاو اشپیلمان «با بازی آدرین برودی» و بر اساس کتابی بـه قلم خود او اسـت. پیانیستی کـه برای زنده‌ماندن در گتوی ورشو بـه سختی تلاش میکند. او بـه عنوان انسان ساده‌اي کـه خانواده، شغل و آزادی‌اش را در حملات ظالمانه نازی‌ها از دست داده و نزدیک اسـت جانش را هم از دست بدهد برای حفظ زندگی می‌جنگد.

 

آدرین برودی کـه پیش از بازی دراین اثر سینمایی کم‌تر شناخته شده بود توانست در هفتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار برای ایفای نقش درخشان خود در پیانیست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را دریافت کند. اجرای موزیک « Ballade in G Minor» شوپن یکی از تاثیرگذارترین، زیباترین و روح‌نوازترین صحنه‌هایي اسـت کـه برودی دراین اثر سینمایی بـه بهترین شکل از پس اجرای ان برآمده اسـت.

 

فیلم جذاب جنگی بنام استالینگراد

فیلم جذاب جنگی بنام استالینگراد

فیلم Stalingrad

فیلم استالینگراد

کارگردان: یوزف فیلتسمایر

نویسنده: یورگن بوشر و یوهانس هاید

بازیگران: دامینیک هاروویتز، توماس کرچمان و یوخن نیکل

میانگین امتیازات Stalingrad در IMDB: ۷.۵

 

یکی از فیلم هایي اسـت کـه دوست دارید چند بار مشاهده کنید و صحنه هاي‌ جالب و تکرار نشدنی دارد این فیلم را حتماً بـه شـما پیشنهاد میشود کـه تماشا کنید .نخستین مورد از فهرست بهترین فیلم هاي‌ جنگ جهانی دوم، یک نسخه از نبرد وحشیانه و بی‌رحمانه‌ي استالینگراد را تجسم می کند؛ در همان برهه زمانی کـه رایش سوم بـه اوج خود رسیده بود. فیلم، حرف و هدف خودرا از طریق چشمان یک افسر آلمانی بـه نام هانس وان ویتزلند و گردان او حکایت میکند.

 

فیلم، داستان گروهی از سربازان ارتش کشور آلمان را دنبال می کند؛ از دوران استراحت و بهبودی ایتالیایی آن ها در تابستان سال ۱۹۴۲ تا جلگه‌ي یخ‌زده‌ي وسیع و بی‌درخت اتحاد جماهیر شوروی و پایان همه ی چیز با نبرد برای استالینگراد. این مورد، یکی از آثاری محسوب می شود کـه علیه جنگ ساخته شده بود.

 

نبرد وحشیانه و بی‌رحمانه‌ی استالینگراد

این دومین فیلمی اسـت کـه نبرد استالینگراد را بـه تصویر می کشد. پیش از این، یک‌بار دیگر هم این داستان درسال ۱۹۵۹ با فیلم Stalingrad: Dogs, Do You Want to Live Forever? «استالینگراد: سگ‌ها، آیا می خواهید برای همیشه زندگی کنید؟» در سینماها بـه تصویر کشیده شده بود.

 

البته بعد از این هم دوباره نبرد استالینگراد درسال ۲۰۱۳ بـه شکل دیگری در سینماها نمایش داده شد کـه با نام Stalingrad «استالینگراد» روی پرده نقره‌اي سینماها بـه نمایش درآمد.درسال ۱۹۹۳ این فیلم توانست در مراسم جوایز فیلم باواریایی دربخش بهترین فیلم برداری، بهترین تدوین و بهترین تولید، جایزه را از انِ خود کند. علاوه‌براین، توانست بـه هجدهمین دوره جشنواره بین‌ المللی فیلم مسکو هم راه پیدا کند. فیلمنامه‌ي اصلی این فیلم توسط کریستوف فرام نوشته شده بود.

 

اما از آنجایی کـه نگرشی واقع‌گرایانه خیلی در ان حس می ‌شد، تهیه کنندگان ان را رد کردند تا دوباره نوشته شود؛ سرانجام فرام هم نام خودرا از این فیلم بیرون آورد. یوزف فیلتسمایر پیش از این آثار زیادی در رزومه خود نداشت و تنها ۲ فیلم پیش از ان ساخته بود. البته بعد از ان فعالیت خودرا بیشتر کرد و تقریباً در فواصل کوتاهی فیلمی را برای اکران آماده میکرد. اما آخرین اثر او Bavaria – Traumreise durch Bayern بود کـه درسال ۲۰۱۲ بـه نمایش درآمد؛ درست ۸ سال قبل از این کـه از دنیا برود.

فیلم هیجانی و جنگی بنام دعوت به جنگ

فیلم هیجانی و جنگی بنام دعوت به جنگ

فیلم Defiance

فیلم دعوت بـه جنگ

کارگردان: ادوارد زیک

نویسنده: ادوارد زیک و کلیتون فرومن

بازیگران: دنیل کریگ، لیو شریبر و جیمی بل

میانگین امتیازات Defiance در IMDB: ۷.۲

 

اگر می خواهید فیلم جذاب و اکشن ببینید بـه شـما پیشنهاد می شود این فیلم دعوت بـه جنگ را حتماً در فهرست فیلم هاي‌ خود بگذارید، جذاب و دیدنی و واقعی،یکی از فیلم هایي اسـت کـه بسیار مورد استقبال قرار گرفته اسـت.در ان زمان کـه لهستان و بلاروس تحت اشغال کشور آلمان بود «در جنگ جهانی دوم»؛ چهار برادر بیلسکی در حال فرار و مخفی شدن در جنگل‌هاي‌ عمیق این سرزمین بودند. انها تلاش می کردند تا غذا و سلاح برای زنده ماندن خود پیدا کنند؛ کاری کـه واقعا غیرممکن بـه نظر می رسید.

 

انها بالاخره روزها را پشت سر می‌گذاشتند و زندگی می کردند. دراین مدت مدام ترس از پیدا شدن داشتند، با پارتیزانهای همسایه اتحاد جماهیر شوروی مبارزه میکردند و بـه این نتیجه می‌رسیدند کـه بـه چه کسی می توانند اعتماد کنند.

 

فیلم Defiance

اما این تمام ماجرا نبود؛ بلکه دراین مدت مسئولیت مراقبت از تعداد زیادی از یهودیان لهستانی را هم برعهده داشتند؛ کسانی کـه در حال فرار از ماشین جنگی آلمانی بودند. زنان، مردان، کودکان، سالمندان و جوانان، همه ی در خانه‌هاي‌ موقتی در جنگ‌هاي‌ تاریک، سرد و بی‌رحم زندگی می کردند؛ ان هم در دوران تاریکی کـه کشور آلمان اروپای شرقی را اشغال کرده بود.

 

ماجرای این فیلم براساس کتابی بـه نام Defiance: The Bielski Partisans نوشته شده کـه درسال ۱۹۹۳ توسط نچما تک منتشر شده بود. نمی توان موفقیت این فیلم را در باکس آفیس آنقدرها هم بزرگ و خارق‌العاده دانست اما حداقل میتوان گفت کـه درآمدی بیشتر از بودجه صرف شده را بـه دست آورد.

 

بـه همان نسبت، منتقدان هم خیلی از ان استقبال نکردند و میانگین امتیازاتی کـه برای ان ثبت کرده بودند، در سطحی متوسط قرار داشت. آن ها معتقد بودند کـه ساخت این فیلم اگرچه حرفه‌اي بود، اما زیبایی چشمگیری در ان دیده نمی‌شد.

 

در حقیقت داستان اد زیک درباره بقای یهودیان در جنگل بلاروس، ان تکان احساسی را کـه در واقعیت اتفاق افتاده بود، ندارد و نمیتواند ضربه محکمی بـه مخاطب وارد کند. یکسری منتقد دیگر به رغم تعریف از جنبه‌هاي‌ مختلف ان؛ عنوان کردند کـه دیالوگ‌ها نمی تواند آن طور کـه باید و شاید، عمق موضوعات مورد بحث را نشان دهد و از اهمیت آن ها بگوید. این فیلم بیشتر روی این موضوع مانوور میدهد کـه چقدر شانس و افتخار در زندگی این شخصیت‌ها نقش مهمی دارد.

 

فیلم سینمایی : در جبهه غرب خبری نیست

فیلم سینمایی : در جبهه غرب خبری نیست

نام انگلیسی: All Quiet on the Western Front

کارگردان: ادوارد برگر

بازیگران: دانیل برول، آلبرشت شوخ، سباستین هالک، موریتز کلاوس، دیوید اشتریسو

سال ساخت: 2022

ژانر: اکشن , جنگی , درام

امتیاز در اي ام دی بی: 7.8

 

بـه تمام معنا این فیلم ارزش دیدن دارد و حتماً بـه شـما پیشنهاد می‌کنم اگر بـه دنبال یک فیلم با موضوع درام و جنگی و عالی هستید این فیلم را حتماً مشاهده کنید.در جبهه غرب خبری نیست یک شاهکار اسـت. شاهکاری در ادبیات و سینما. البته پیشنهاد ما بـه شـما این اسـت کـه نسخه 1931 این فیلم را ببینید تا سینما را بـه راستی درک کنید. اما نسخه جدید این فیلم نیز دست کمی از یک شاهکار ندارد و بـه خوبی توانسته بـه اثری ضد جنگ و تماشایی تبدیل شود.

نام انگلیسی: All Quiet on the Western Front

کمی از داستان:

درسال 1917 میلادی، سه سال پس از آغاز جنگ جهانی اول، «پائول بویمر» نوجوانی 17 ساله اسـت کـه درکنار دوستانش «آلبرت کروپ»؛ «فرانس مولر» و «لودویگ بهم» در ارتش امپراتوری کشور آلمان ثبت نام می کنند. آن ها بـه سخنرانی میهن‌پرستانهٔ یکی از مسئولان آکادمی نظامی گوش میدهند و ناآگاهانه یونیفورم سربازانی کـه در نبرد قبلی کشته شده‌اند را دریافت می کنند.

 

پائول پس از استقرار ان‌ها در شمال فرانسه در نزدیکی لا مالمایسون، با «استانیسلاوس «کت» کاتچینسکی»؛ یک سرباز مسن‌تر، آشنا میشوند. دیدگاه رمانتیک ان‌ها از جنگ، با واقعیت‌هاي‌ سنگر در خط مقدم جبهه غربی درهم می‌شکند و لودویگ در همان شب اول توسط آتش توپخانه کشته میشود و …

 

فیلم دیدنی و جنگی نجات سرجوخه رایان

فیلم دیدنی و جنگی نجات سرجوخه رایان

در کل فیلم جنگی ساختن بسیار سخت اسـت کـه کارگردان بتوانند تمام صحنه ها را واقعی و درست صحنه سازی کند و القای خوبی بـه بیننده بدهد پس این فهرست فیلم هاي‌ تاریخی کـه بـه شـما عزیزان معرفی میشود یکی از بهترین فیلم ها هستند پس حتماً وقت خودرا اختصاص بدهید و لذت ببرید.

 

نام انگلیسی: Saving Private Ryan

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

بازیگران: تام هنکس، تام سایزمور، بری پپر، آدام گلدبرگ، مت دیمون، وین دیزل

سال ساخت: 1998

ژانر: جنگی , درام

امتیاز در اي ام دی بی: 8.6

 

فیلم‌هاي‌ قبلی فهرست ما، آثاری ضد جنگ بودند کـه بر علیه جبهه‌هاي‌ نبرد جریان‌سازی می کردند. اما این فیلم اثری قهرمانانه و جنگی اسـت کـه بـه راستی اکشن جذاب و تماشایی دارد. پیشنهاد روزانه این اسـت کـه حتماً “نجات سرجوخه رایان” را تماشا کنید.

 


مطلب مرتبط: 9 فیلم برتر اکشن و دیدنی سال جدید


 

فیلم  نجات سرجوخه رایان اثری قهرمانانه و جنگی است

کمی از داستان

داستان درباره گروهی از سربازان آمریکایی در جنگ جهانی دوم اسـت، زمانی کـه ساحل نرماندی تحت اشغال کشور آلمان هاست. آمریکا بـه این ساحل حمله می کند و این نبرد بـه یکی از بزرگ ترین نبرد هاي‌ تاریخ مبدل می شود و سرباز هاي‌ زیادی در ان کشته می شوند در بین کشته شدکان سه برادر از خانواده رایان وجوددارد.

 

زمانی کـه نامه مادر آن ها بـه دست فرمانده ارتش می رسد کـه او چهار فرزند دارد و حالا کـه تنها یکی از آن ها زنده مانده نمی‌خواهد آخرین فرزند خودرا نیز از دست دهد فرمانده ارتش دستور می دهد تا گروهی از افراد بـه پشت جبهه کشور آلمان ها بروند و آخرین فرزند خانواده رایان را برگردانند و…

فیلم پر معنا: خط باریک سرخ با تصویرسازی حرفه ای از جنگ

فیلم پر معنا: خط باریک سرخ با تصویرسازی حرفه ای از جنگ

واقعا خیلی سخت اسـت بتوانی وقایع جنگ را بـه درستی تصویرسازی کنی و فیلم برداری کنی این فیلم چنان واقع گرایانه اسـت کـه فکر میکنید خود در تمام لحظات این داستان هستید. این خود یک هنر سخت اسـت کـه بتوانی این طور عالی و حرفه اي فیلم بسازی. 

 

عنوان اصلی: The Thin Red Line

کارگردان: ترنس مالیک

بازیگران اصلی: شان پن، جیمز کاویزل، نیک نولتی

محصول: ایالات متحده آمریکا

 

فیلم سینمایی «خط باریک سرخ»

کمی از داستان

فیلم سینمایی «خط باریک سرخ» اقتباسی از کتابی خودزندگینامه‌اي بـه همین نام نوشته جیمز جونز و بـه کارگردانی ترنس مالیک بر درگیری ارتش نظامی آمریکا در جزیره گوادالکانال واقع در اقیانوس آرام متمرکز اسـت.خط باریک سرخ در همان سالی کـه فیلم سینمایی نجات سرباز رایان اکران شد بـه نمایش درآمد و بـه دلیل متمرکز شدن توجهات بـه سمت اثر سینمایی استیون اسپیلبرگ شاید کم‌تر مورد توجه قرار گرفته باشد اگرچه اثر مالیک نیز تعدادی از همان عناصر قابل توجه رابا خود بـه همراه داشت.

 

از جمله بازیگران بزرگ، صحنه‌هاي‌ جنگی ماهرانه و کارگردانی سطح بالا. توجه بیشتر بـه اثر اسپیلبرگ از این جا ناشی شد کـه فیلم او جنبه‌هاي‌ تجاری گسترده‌تری داشت اما اثر مالیک درون‌گرایانه‌تر و دارای جنبه‌هاي‌ هنری پررنگ‌تری بود.

 

خط باریک سرخ نسبت بـه سایر فیلم‌هایي کـه درباره جنگ ساخته می شوند جنبه‌هاي‌ ذهنی عمیق‌تری دارد. دوربین دراین اثر نگاهی تحلیلی دارد و هم چون بسیاری از آثار مالیک سوالاتی در ارتباط با مرگ و معنای زندگی را مورد بررسی قرار می دهد. از نظر فلسفی فیلم درباره زیبایی طبیعت، نگرش مسامحه‌کار انسان و روحیه بقاخواهانه بشریت اسـت.

 

فیلم سینمایی حرفه ای: بنام کشتی

فیلم سینمایی حرفه ای: بنام کشتی

فیلم Das Boot

فیلم کشتی

کارگردان: ولفگانگ پترسن

نویسنده: ولفگانگ پترسن

بازیگران: یورگن پرشنو، هربرت گرونمیر و کلاوس ونمان

میانگین امتیازات Das Boot در IMDB: ۸.۳

 

این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده اسـت و یکی از جالب ترین موضوع هاي‌ جنگی را در بر دارد و بازی هاي‌ بازیگرها یکی از دیگری حرفه اي تر اسـت.داستان این فیلم در واقع سال ۱۹۴۲ اسـت و ناوگان زیردریایی آلمانی بـه‌شدت در نبردی سنگین کـه با نام Battle of the Atlantic شناخته میشود. درگیر اسـت؛ این ناوگان قصد دارد ناوگان انگلیسی را مورد آزار و اذیت قرار دهد و نابودش کند. البته از آنجایی کـه ناوگان انگلیسی گاردهای محافظتی نابودگرانه‌اي را همراه خودش دارد، مدت زیادی طول نمیکشد کـه او-بوت‌هاي‌ آلمانی، کم کم متحمل ضررهای سنگینی میشوند.

 

فیلم Das Boot داستان خدمه یکی از همین او-بوت‌ها را حکایت میکند. این اثر نشان میدهد کـه چطور این زیردریایی‌ها، حرفه‌اي‌گری را بـه‌عنوان سربازهای ارتش حفظ میکنند ودر تلاش هستند تا عملیات‌هایي غیرممکن را انجام دهند.

 

تمام این ها در حالی اسـت کـه این سربازها سخت در تلاش هستند تا ایدئولوژی دولت خودرا درک و از ان اطاعت کنند؛ همان دولتی کـه مافوق انها محسوب میشد و این سربازها بـه ان خدمت میکردند. این سربازها در انسانی‌ترین حالت خود نمایش داده می شوند؛ افرادی کـه هر کدام یک انسان مجزا هستند و تمایل دارند برای جلب رضایت هم‌رزمان، مافوق‌ها و مهم‌تر از همه ی کشور، هر کاری انجام دهند.

 

 

فیلم Das Boot داستان خدمه یکی از همین او-بوت‌ها را حکایت می‌کند

این فیلم هم هیجان مبارزه و هم خستگی یک شکار بی‌فایده را بـه تصویر میکشد. منبع الهام این فیلم رمانی با همین نام بود کـه درسال ۱۹۷۳ توسط لوتر-گونتر بوخهایم نوشته و منتشر شده بود. چند تن از سربازانی هم کـه دراین نبرد حضور داشتند، بـه‌عنوان مشاوران کارگردان، در پروژه فعال بودند.

 

بودجه خیلی زیادی برای ساخت این فیلم درنظر گرفته شده بود کـه باعث شد در ان زمان، این پروژه جزو پرهزینه‌ترین آثار سینمای کشور آلمان قرار بگیرد. اما خرج این هزینه هنگفت هیچ اشکالی نداشت زیرا موفقیت بزرگی را در باکس آفیس کسب کرد و توانست درآمد زیادی در سرتاسر دنیا داشته باشد.

 

فیلم کشتی هم با زبان آلمانی و هم با دوبله انگلیسی در ایالات متحده اکران شد. اما نسخه آلمانی، رشد و سود بیشتری نسبت بـه نسخه دیگر در باکس آفیس داشت. علاوه‌بر این، منتقدان هم حسابی از ان استقبال کردند و ان را مورد تحسین قرار دادند.

 

این فیلم در چندین بخش مختلف از جمله بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین فیلم برداری و غیره نامزد دریافت جایزه آکادمی اسکار شد. علاوه‌بر این، نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان، هم در مراسم گلدن گلوب و هم مراسم بفتا شد.

 

فیلم سینمایی احساسی : زندگی زیباست

فیلم سینمایی احساسی : زندگی زیباست

نام انگلیسی: Life Is Beautiful

کارگردان: روبرتو بنینی

بازیگران: روبرتو بنینی، نیکولتا براسکی، جورجو کانتارینی، جوستینو دورانو، هورست بوخهولتس

سال ساخت: 1997

ژانر: جنگی , درام , عاشقانه , کمدی

امتیاز در اي ام دی بی: 8.6

 

جالب اسـت بدانید این فیلم با فیلم هاي‌ جنگی و تاریخی دیگر کمی متفاوت اسـت و میتوانید کمی هم جریانات داستان بخندید در واقع طنز بـه همراه موضوع جنگی ساخته شده اسـت ولی تلخی هاي‌ خودرا هم دارد و معنای خاصی داشته ساختن این فیلم برای جنگ. فیلم زندگی زیباست جزو معدود فیلم‌هاي‌ تاریخ سینماست کـه نگرش شـما بـه سینما، جنگ و حتی زندگی را تغییر خواهد داد. اثری بسیار درخشان با کمدی بـه جا ودر عین حال اثری غمگین کـه تا سالها در خاطر شـما زنده خواهد بود. پس اگر بـه دنبال یک فیلم بسیار خوب هستید، حتماً و حتماً زندگی زیباست را تماشا کنید.

 

نام انگلیسی: Life Is Beautiful

کمی از داستان:

«گوییدو» ي یهودی «بنینی» شیفته ي یک معلم مدرسه بـه نام «دورا» «براسکی» می شود و با استفاده از طنز و شوخی سرانجام بـه هدفش می رسد و با او ازدواج می کند. اما چند سال بعد، او از همین حس طنز و شوخی خود باید بهره ببرد تا پسرش را در اردوگاه کار اجباری حفظ کند.

 

فیلم دیدنی سه تیغ جهنمی

فیلم دیدنی سه تیغ جهنمی

نام انگلیسی: Hacksaw Ridge

کارگردان: مل گیبسون

بازیگران: اندرو گارفیلد، وینس وان، سم ورثینگتون، لوک بریسی، هوگو ویوینگ

سال ساخت: 2016

ژانر: بیوگرافی , تاریخی , جنگی , درام

امتیاز در اي ام دی بی: 8.1

یک فیلم سینمایی جذاب و هیجانی کـه می توان آدرنالین بدن شـما را بالا و پایین کند دیدن این فیلم اسـت کـه حتماً بـه شـما پیشنهاد می شود. اثری اکشن و بسیار نفس‌گیر کـه نبرد آمریکایی‌ها با ژاپنی‌ها را بـه تصویر میکشد. دراین فیلم بازیگران مشهور و قابلی بـه ایفای نقش پرداخته‌اند و کارگردان ان نیز میل گیبسون بزرگ اسـت.

 

نام انگلیسی: Hacksaw Ridge

کمی از داستان:

فیلم بر اساس داستان واقعی یک مخالف جنگ در ارتش آمریکا بـه نام دزموند داس اسـت کـه حاضر نمی شود سلاحی حمل کند؛ اما طی نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم باوجود شلیک‌هاي‌ بی‌وقفه دشمن، یک تنه جان بیش از 75 نفر از هم‌رزمانش را نجات میدهد ودر نتیجه موفق بـه دریافت مدال افتخار از دستان رئیس‌جمهور هری ترومن میشود.

 


مطلب مرتبط: حقایقی عجیب درباره جنگ جهانی دوم | دانستنی هایی درباره هیتلر


 

فیلم تاریک‌ترین ساعت، فیلمی متفاوت

فیلم تاریک‌ترین ساعت، فیلمی متفاوت

فیلم Darkest Hour

فیلم تاریک‌ترین لحظات

کارگردان: جو رایت

نویسنده: آنتونی مک‌کارتن

بازیگران: گری اولدمن، کریستین اسکات توماس و لیلی جیمز

میانگین امتیازات Darkest Hour در IMDB: ۷.۴

 

کمی از داستان:

این فیلم بر اساس واقعیت اسـت و متآستفانه بسیار غم انگیز اسـت پس اگر دیدن صحنه هاي‌ غمگین شـما را بسیار ناراحت می کند  این فیلم بـه شـما پیشنهاد نمی شود ولی کسانی کـه این فیلم را دیده اند بسیار شگفت زده و البته ناراحت اتفاقات وقوع در تاریخ شدند.در طی جنگ جهانی دوم، زمانی کـه ورماختِ قدرتمند آدولف هیتلر در سرتاسر اروپا در حال جولان دادن بود، نخست وزیر بریتانیا بـه نام نویل چمبرلین وادار بـه استعفا شد. بعد از ان پیشنهاد شد کـه وینستون چرچیل بـه‌عنوان جای گزین در جایگاه او قرار بگیرد. اما چرچیل حتی در همان روزهای اولیه‌ي آغاز فعالیت خود بـه‌عنوان رهبر این کشور، تحت فشار خیلی زیادی بود تا مذاکرات صلح رابا هیتلر برگزار کند.

 

چرچیل دو راه بیشتر نداشت؛ یا باید مذاکره می کرد یا بـه مبارزه با رژیم نازی کـه بـه ظاهر شکست‌ناپذیر بود، ادامه می‌داد. اصلا نمی توان میزان سختی و خطرناکی این تصمیم را نادیده گرفت. اما چرچیل وادار بود کـه با تصمیم نهایی خود، در تاریک‌ترین دوران این کشور، حسابی خوش بدرخشد و نتیجه خوبی را بـه ارمغان بیاورد. عنوان این مورد از بهترین فیلم هاي‌ جنگ جهانی دوم بیشتر از هر چیزی روزهای اولیه‌ي این جنگ بزرگ را توصیف میکند؛ چیزی کـه بـه‌طور گسترده بـه چرچیل نسبت داده شده اسـت.

 

فیلم Darkest Hour

این اثر با بودجه ۳۰ میلیون دلاری خود توانست حدود ۱۵۱ میلیون دلار از باکس آفیس درآمد داشته باشد. اکثر منتقدانی کـه ان را تماشا کردند، تماشایش را دوست داشتند و از نکات مختلف ان؛ خصوصا بازی اولدمن، حسابی تعریف کردند؛ برخی از آن ها حتی این فیلم را یکی از بهترین آثار رزومه‌ي او میدانند.

 

اولدمن برای ایفای نقش دراین اثر سینمایی توانست جایزه آکادمی اسکار را دربخش بهترین بازیگر مرد، از انِ خود کند. او در بفتا، گلدن گلوب و انجمن بازیگران سینمایی هم در چنین بخشی موفق بـه دریافت جایزه شد. البته دریافت چنین جایزه‌هایي هم دور از انتظار نبود.

 

زیرا هرچه کـه باشد، گری اولدمن چیزی نزدیک بـه یکسال را صرف مطالعه و بررسی وینستون چرچیل کرد تا وی را بیشتر بشناسد و رفتارهایش را بداند. یکی از ماجراهای غم‌انگیزی کـه دراین پروژه رخ داد، حضور جان هرت بود. این بازیگر در ان زمان با سرطان دست و پنجه نرم می کرد و قرار بود نقش نویل چمبرلین را ایفا کند کـه او هم در حال مرگ بود.

 

اما متاسفانه هرت با وضعیت کـه داشت، نتوانست خودش را برای این پروژه آماده کند و حضور یابد؛ با این کـه تاریک‌ترین لحظات می‌توانست آخرین فیلم سینمایی او باشد، اما بازهم سازندگان، دراین فیلم بـه ان بازیگر بزرگ ادای احترام کردند.

 

فیلم جنگی : بنام خشم

فیلم جنگی : بنام خشم

فیلم Fury

فیلم خشم

کارگردان: دیوید آیر

نویسنده: دیوید آیر

بازیگران: برد پیت، شایا لباف و لوگان لرمن

میانگین امتیازات Fury در IMDB: ۷.۶

 

کمی از داستان:

داستان این فیلم هم واقعا جذاب و دیدنی اسـت و از بازیگرهای هالیوودی دراین فیلم استفاده شده اسـت مثل برادپیت و… این فیلم واقعا داستان غم انگیز و صحنه هاي‌ بینظیری دارد کـه هر لحظه شـما را متعجب می کند.داستان بـه این عنوان اسـت کـه یک گروهبان سرسخت ارتش بـه نام وردادی بـه یک تانک شرمن و گروه پنج نفره‌ي خود دستور میدهد کـه در پشت خطوط دشمن وارد ماموریتی مرگبار شوند.

 

وردادی کـه نه از نظر نیرو و نه از نظر سلاح با دشمن قابل مقایسه اسـت، بـه همراه یک سرباز تازه‌کار کـه بـه زور خودش را وارد این جبهه کرده، بـه مبارزه ادامه میدهد. وردادی و سربازانش با شرایط غیر قابل تحمل و بسیار سختی طرف هستند و با اقدامات قهرمانانه‌اي تلاش میکنند تا بـه قلب ارتش نازی کشور کشور آلمان حمله کنند.

 

فیلم Fury

دیوید آیر بیشتر از هر چیزی توسط خدمت کهنه سربازهای خانواده و همچنین کتاب‌ها تحت تاثیر قرار گرفت تا چنین فیلمی را بسازد؛ کتاب‌هایي از جمله Death Traps از بلتون وای. کوپر. این کتاب درباره نیروهای مسلح آمریکایی در جنگ جهانی دوم بود؛ نیروهایی کـه بـه واسطه‌ي تانک‌ها در اروپا، تلفات زیادی را متحمل شدند.

 

این فیلم با بودجه ۸۰ میلیون دلاری خود توانست چیزی حدود ۲۱۲ میلیون دلار از باکس آفیس درآمد داشته باشد کـه همین اتفاق موفقیت بزرگی برای تیم تولید و سازندگان بـه شمار میرود. علاوه‌بر استقبال گسترده مخاطبین، منتقدان هم تا حد زیادی این فیلم را مورد تحسین قرار دادند. بازیگران برای تولید این فیلم یک دوره‌ي ترسناک یک ماهه را پشت سر گذاشتند.

 

آخرین مرحله آموزش انها، هدایت یک تانک واقعی در یکی از نبردها بود. مایکل پنیا در صحنه هدایت و رانندگی تانک، هیچ بدلکاری نداشت و خودش این صحنه را اجرا کرد. برد پیت در یکی از گفت‌وگو‌ها عنوان کرد کـه «بعد از فیلم برداری یکی از صحنه‌ها، هیچ غذایی نبود، حمام نداشتیم و زیر باران خوابیدیم؛ افتضاح بود اما همه ی‌ي ما عاشقش بودیم.» خطی کـه روی صورت شایا لباف افتاده، واقعی بود. او هر بار کـه نیاز بود، بـه خودش آسیب می‌زد تا لایه دیگری از واقعی بودن را بـه بازی‌اش اضافه کند.

 

فیلم جذاب جنگی هزار و نهصد و هفده

فیلم جذاب جنگی هزار و نهصد و هفده

نام انگلیسی: 1917

کارگردان: سم مندس

بازیگران: جرج مکای، دین چارلز چپمن، مارک استرانگ، اندرو اسکات، ریچارد مدن

سال ساخت: 2019

ژانر: جنگی , درام

امتیاز در اي ام دی بی: 8.2

 

بی‌شک 1917 جزو برترین فیلم‌هاي‌ جنگی تاریخ اسـت کـه با تکنیک کات سریع فیلم برداری شده و کات کلاسیک فیلم شاید دو یا سه عدد باشد کـه در نوع خود کم‌نظیر اسـت. 1917 اثری جنگی ودر عین حال ضد جنگ اسـت کـه میشود از زیبایی‌هاي‌ دوربین ان لذت برد. 1917 را حتماً تماشا کنید.

 

1917 این فیلم سینمایی یکی از پر طرفدارترین فیلم های جهان شده است

کمی از داستان 1917

این فیلم سینمایی یکی از پر طرفدارترین فیلم هاي‌ جهان شده اسـت کـه هر صحنه پر از تلخی و اضطراب جنگ را بـه نمایش میگذارد و هر چه جلوتر می روي در فیلم با صحنه هاي‌ عجیب روبه‌رو می شوي و اینقدر واقعی اسـت همه ی چی کـه گویی خود در آنجا حضور داری.

 

بهار سال 1917 ودر اوج جنگ جهانی اول در شمال فرانسه، دو سرباز جوان انگلیسی بـه نام‌هاي‌ اسکافیلد و بلیک مأموریتی غیرممکن پیدا میکنند: رساندن پیغامی مهم بـه یک گردان 1600 نفری انگلیسی برای جلوگیری از ورود ان‌ها بـه کمین مرگبار دشمن کـه برادر بلیک نیز در بین این 1600 نفر اسـت. این درحالی اسـت کـه زمان بـه سرعت برای ان‌ها در حال سپری شدن اسـت.

 

فیلم سینمایی تاریخی بنام سقوط؛ جنگ جهانی دوم در روزهای آخر هیتلر

فیلم سینمایی تاریخی بنام سقوط؛ جنگ جهانی دوم در روزهای آخر هیتلر

عنوان اصلی: Downfall

کارگردان: الیور هیرشبیگل

بازیگران اصلی: برونو گانتس، الکساندرا ماریا لارا، یولیانه کولر

محصول: کشور آلمان، ایتالیا، اتریش

 

یکی از وقایع جهانی داستان هیلتر اسـت کـه چه بر سر جهان آورد و چه کسانی دراین جنگ نابود شده اند. کـه این فیلم با فیلنامه و کارگردانی و بازی حرفه اي بازیگرهای بی نظیر توانسته تماشاچی را بـه حیرت آورد در موضوع شخصیت هیلتر و داستان هایش فیلم هاي‌ متفاوت و زیادی ساخته شده اسـت .

 

عنوان اصلی: Downfall

سقوط فیلمی با رویکردی منحصر بـه فرد اسـت. این اثر سینمایی روی نبردها، مقاومتها و توده مردم متمرکز نیست بلکه بـه یکی از شخصیت‌هاي‌ مرکزی جنگ جهانی دوم پرداخته اسـت: آدولف هیتلر. آخرین منشی شخصی پیشوای کشور آلمان نازی شخصی بـه نام تراودل یونگه روایتگر داستان فیلم سقوط اسـت.

 

کارگردان این فیلم جنگ جهانی دوم، اولیور هرشبیگل دوازده روز آخر زندگی آدولف هیتلر، ترس‌ها و تصمیمات او و متعاقبا مرگش در پناهگاهی در برلین را بـه تصویر کشیده اسـت. برونو گانتس با بازی فوق‌العاده درخشان خود اعتبار بزرگ دیگری بـه کارنامه حرفه‌اي خود اضافه کرد.

 

سقوط با نشان دادن بخش احساساتی شخصیت هیتلر و روابط خانوادگی این شخصیت هیولایی بـه کیفیتی خاص و پیچیده میرسد؛ در واقع این‌طور بـه نظر می رسد کـه حتی شیطان هم می تواند لحظاتی انسانی داشته باشد.

 

و در پایان

سینما جزئی از واقعیت را نشان میدهد با نشان دادن فیلم هایش و داستان هایي کـه بر اساس تاریخ ساخته می شود مانند فیلم هاي‌ جنگی و تاریخی کـه ما بیننده ها بدانیم در گذشته چه تلخی ها چه اتفاقات دردناکی بر روی این کره خاکی افتاده اسـت . و همین طور غیر از سرگرمی هر فیلمی مفهومی برای مخاطب خود دارد. بـه گزارش تیم تالاب سعی کرده اسـت فهرست بهترین فیلم هاي‌ جنگی را برای شـما عزیزان تهیه کنند. امیدوارم با دیدن این فیلم هاي‌ جنگی قدر زندگی را بیشتر بدانیم. در کل مبحث جنگ در کل جهان اتفاقی تلخ و ترسناک اسـت بـه امید صلح جهانی.

جدیدترین مطالب سایت