جستجو در تالاب

نقد و بررسی سریال پرحاشیه و جدید عربی حشاشین

نقد و بررسی سریال پرحاشیه و جدید عربی حشاشین

نقد و بررسی سریال پرحاشیه و جدید عربی حشاشین

سریال حشاشین «The Assassins» یک مجموعه تلویزیونی درام تاریخی مصری اسـت کـه پخش ان در ۱۲ مارس ۲۰۲۴ آغاز شد. این سریال بـه خلافت فاطمیان و گروه حشاشین میپردازد. بـه طور خلاصه، سریال “حشاشین” بـه زندگی و اعمال حسن صباح، رهبر اسماعیلیه در ایران، میپردازد. او با ایجاد فرقه‌اي بـه نام “حشاشین”؛ جایگاه خودرا در بین حاکمان ان زمان بـه دست آورد و با ترورها و فعالیت‌هاي‌ زیرزمینی، تلاش کرد تا از تحت تسلط عرب‌ها و ترک‌ها بـه خودشان در آورد.

 

این سریال مورد استقبال جوانان عرب قرار گرفته اسـت، اما برخی از اخوان المسلمین و طرفداران آن ها با تنش بـه پخش ان واکنش نشان دادند.

 

موضوع سریال عربی حشاشین چیست؟

موضوع سریال عربی حشاشین چیست؟

سریال حشاشین «The Assassins» بـه خلافت فاطمیان و گروه حشاشین میپردازد. داستان در قرن یازدهم اتفاق می‌افتد و رخدادها دریک بستر تاریخی قراردارند. حسن صباح، رهبر گروه حشاشین، بـه انجام ترورهای خونین شخصیت‌هاي‌ برجسته معروف بودند.

 

بازیگران این سریال شامل کریم عبدالعزیز، فتحی عبدالوهاب، میرنا نورالدین و احمد عید هستند. این سریال بـه زندگی و اعمال حسن صباح، رهبر اسماعیلیه در ایران، میپردازد. او با ایجاد فرقه‌اي بـه نام “حشاشین”؛ جایگاه خودرا در بین حاکمان ان زمان بـه دست آورد و با ترورها و فعالیت‌هاي‌ زیرزمینی، تلاش کرد تا از تحت تسلط عرب‌ها و ترک‌ها بـه خودشان در آورد.

 

سریال حشاشین چند قسمت است؟

سریال حشاشین چند قسمت است؟

سریال حشاشین تا کنون ۳۰ قسمت دارد. این سریال بـه خلافت فاطمیان و گروه حشاشین می پردازد و داستان در قرن یازدهم اتفاق می‌افتد. این سریال بـه زندگی و اعمال حسن صباح، رهبر اسماعیلیه در ایران، می پردازد.

 

لیست بازیگران سریال حشاشین

لیست بازیگران سریال حشاشین

باشه، هم اکنون بـه شـما فهرست بازیگران سریال حشاشین را میدهم:

  • کریم عبدالعزیز «نقش حسن صباح»
  • فتحی عبدالوهاب «نقش نظام‌الملک»
  • میرنا نورالدین «نقش دنیا زاد»
  • احمد عید «نقش زید بن سیحون»
  • اسلام جمال «نقش سلطان ملکشاه یکم»
  • نیکلاس معاوض «نقش خیام»
  • سامی الشیخ «نقش کیا بزرگ‌امید»
  • سارا الشامی «نقش نورهان»

 

کریم عبدالعزیز

کریم عبدالعزیز

کریم عبدالعزیز بازیگر و کارگردان مصری اسـت. او در ۱۷ اوت ۱۹۷۵ در جیزا بـه دنیا آمد. او فرزند محمد عبدالعزیز، کارگردان نامدار سینما، و برادرزاده عمر عبدالعزیز، کارگردان سینمای مصر اسـت. کریم عبدالعزیز بازیگری را از کودکی آغاز کرد و نخستین بازی خودرا در فیلم “پدرش «آقایان مراقب باشید»” و سپس در فیلم‌هاي‌ “بعضی‌ها دو بار نزد نماینده مجاز میروند” و “مظنون” داشت.

 

او لیسانس کارگردانی دارد ودر حال حاضر در دانشگاه نیز تدریس میکند. کریم عبدالعزیز با بازی در سریال حشاشین بـه شهرت جهانی رسید. این سریال در کشور های مختلف از جمله ایران پخش شد و کریم عبدالعزیز نقش حسن صباح را در ان بازی کرد. 

 

فتحی عبدالوهاب

فتحی عبدالوهاب

نقد و بررسی سریال پرحاشیه و جدید عربی حشاشین

فتحی عبدالوهاب، ممثل مصری، در ۲۱ اوت ۱۹۷۱ در حی المعادی، مصر، بـه دنیا آمد. او بازیگری را از کودکی آغاز کرد و نخستین بازی خودرا در فیلم “پدرش «آقایان مراقب باشید»” و سپس در فیلم‌هاي‌ “بعضی‌ها دو بار نزد نماینده مجاز میروند” و “مظنون” داشت. او با بازی در سریال حشاشین بـه شهرت جهانی رسید. 

 

میرنا نورالدین

میرنا نورالدین

میرنا نورالدین بازیگر نقش دنیا زاد در سریال حشاشین میباشد. او در ۲۳ آوریل ۱۹۹۰ متولد شد و دوران کودکی خودرا در ایالات متحده گذراند، اما قبل از ورود بـه دانشگاه بـه مصر بازگشت و از دانشکده هنر، گروه انگلیسی فارغ‌التحصیل شد. میرنا نورالدین دراین سریال نقش دنیا زاد را بازی کرده اسـت.

 

اسلام جمال

اسلام جمال

اسلام جمال، ممثل مصری، در 16 فوریه 1989 در الجیزه، مصر بـه دنیا آمد. او در اکادمی اخبار الیوم تحصیل کرد ودر سال 2011 فارغ‌التحصیل شد. مشوار هنری او پیش از فارغ‌التحصیلی آغاز شد، و نخستین نقش او در فیلم نور عینی بود.

 

نیکلاس معاوض

نیکلاس معاوض

نیکلاس معاوض بازیگر نقش خیام در سریال حشاشین اسـت. او در تاریخ ۲۲ فوریه ۱۹۷۹ در لبنان بـه دنیا آمد. نیکلاس معاوض دراین سریال نقش خیام را بازی کرده اسـت.

 

سامی الشیخ

سامی الشیخ

سامی الشیخ، بازیگر مصری، در سریال حشاشین نقش کیا بزرگ‌امید را بازی میکند. او در شهر اسکندریه بـه دنیا آمد و بسیار بـه هنرپیشگی علاقمند بود. پس از پایان تحصیلات در مقطع دبیرستان، بـه نیویورک رفت تا در همان جا بـه هنرپیشگی بپردازد. سامی الشیخ در نقش کیا بزرگ‌امید در سریال حشاشین حضور دارد.

 

سارا الشامی

سارا الشامی

سارا الشامی بازیگر مصری اسـت. او در ۲۱ ژانویه ۱۹۹۴ در القاهره بـه دنیا آمد. او در هنرهای تئاتر تحصیل کرد و از سال ۲۰۱۲ بـه حرفه بازیگری پرداخت. در موسم رمضان ۲۰۱۲؛ در سریال الخانکة با بازی غادة عبد الرازق بـه شهرت رسید.

 

دراین سریال، نقش دوست صمیمی “عاصم” در مدرسه را بازی کرد و با بازی کوچک خود توجه زیادی بـه خود جلب کرد. قبل از ان؛ در سریال شربات لوز با بازی یسرا ودر فیلم فبراير الأسود با بازی خالد صالح نیز حضور داشت. سارا الشامی در سریال حشاشین نیز نقش نورهان را بازی کرده اسـت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران فیلم سینمایی نوروز +داستان فیلم


 

در پایان

سریال حشاشین ارزش دیدن دارد. این سریال بـه خلافت فاطمیان و گروه حشاشین می پردازد و داستان در قرن یازدهم اتفاق می‌افتد. بازیگرانی چون کریم عبدالعزیز، فتحی عبدالوهاب، میرنا نورالدین و احمد عید دراین سریال حضور دارند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
دستفروش رشتی هم اینجوری شهر رو زیبا میکنه (فیلم)
دستفروش رشتی هم اینجوری شهر رو زیبا میکنه (فیلم)