نکاتی مهم راجع به باطری لپ تاپ

نکاتی مهم راجع به باطری لپ تاپ
به گزارش تالاب: باتری از همه چیز ساده‌تر است ! همه معنای آن را می فهمند.
 
 
تولیدکنندگان لپ تاپ هم به این مسئله آگاهند و از آن به عنوان یک ابزار مهم در بازاریابی بهره می‌برند. ادعاهای جالبی هم در این زمینه وجود دارد. برخی از لپ‌تاپ ها به خاطر وجود رقبای سرسخت‌شان یعنی تبلت‌ها تا شش، هفت، هشت ساعت و حتی بیشتر هم مدعی هستند. فقط یک مشکلی در این میان وجود دارد. هیچ کس بررسی نمی‌کند که ببیند آیا این کارخانه‌های حقیقت را گفته‌اند یا خیر. تولیدکنندگان می توانند هرچه دلشان می‌خواهند ادعا کنند.
 
 
عمر باتری از مهمترین پارامترهای خرید یک لپ تاپ است. سرعت پردازنده گیج کننده است. معماری‌های سخت افزاری مختلف در سرعت‌های مختلف عملکردهای متفاوت دارند. کارت گرافیک که از این هم سخت‌تر است. اما باتری…
 

ما قصد داریم با بررسی 10 مدل از جدیدترین لپ‌تاپ‌هایی که به بازار آمده و مقایسه ادعای سازندگان درباره میزان مقاومت باتری و آنچه ما پس از بررسی دقیق به آن رسیده ایم ، ادعای کمپانی ها را بررسی کنیم. بیایید ببینیم که آیا واقعا این لپ‌تاپ‌ها می‌توانند به خود ببالند؟

 

ما برای این مقایسه نیاز به لیست جامعی از لپ‌تاپ‌ها داریم. بنابراین 10 مدل از آخرین مدل‌ها را بررسی کردیم. برخی از این مدل‌ها اولترابوک هستند برخی desktop replacements و بقیه از نوع کامپیوترهای قابل حمل لوکس.

 

در اینجا لیستی از جدیدترین مدل‌های لپ‌تاپ به همراه عمر باتری‌شان که از سایت سازندگان آنها گرفته شده است، آورده‌ایم. البته همه لپ‌تاپ‌های موجود در بازار عمر باتری مشخص شده ندارند، ما فقط آنهایی را انتخاب کردیم که عددی مشخص را به عنوان عمر باتری خود اعلام کرده‌اند. اعداد در لیست زیر یا از طرف سازنده‌ها ذکر شده و یا در برگه تنظیمات خود دستگاه آورده شده است.

 

· ASUS UX31 / هفت ساعت یا بیشتر
· ASUS U36JC/ ده ساعت
· HP Folio 13 / نه و نیم ساعت
· HP dm1z / ده ساعت
· Lenovo IdeaPad U400/ چهار ساعت
· Lenovo ThinkPad T420 / پنج و نیم ساعت