20 نکته برای غذاهای خوش طعم و خوشمزه

20 نکته برای غذاهای خوش طعم و خوشمزه

غذاهای خوش طعم و خوشمزه

 
20 نکته برای این که غذایی خوشمزه و خوش طعم داشته باشید. اگر به این 20 نکته دقت کنید حتماً غذا هاي خوشمزه و خوش طعمی درست خواهید کرد.
 
 

20 نکته برای غذای خوشمزه

1- اگر کاهو تلخ است، می‌توانید آنرا چند دقیقه اي «حدودا ۱۵ دقیقه» داخل محلول آب سرد و نمک قرار دهید.

 

2- میوه هاي قرمز رنگ را قبل از شستن حتماً چند ساعت در یخچال قرار دهید تا زمان بیشتری سالم بمانند و لهیده نشوند.
 
3- همیشه سیب را داخل نایلون پلاستیکی درباز در یخچال قرار دهید. سیب، گازی از خود متصاعد میکند که به بهتر رسیدن سایر میوه ها و سبزی ها کمک خواهد کرد، بنابر این اگر میوه نرسیده اي دارید، از سیب برای رسیدن سریعتر آن استفاده کنید.
 
4- هنگام سرخ کردن موادغذایی، حرارت را از ۱۸۰ درجه سانتی گراد بالاتر نبرید. بعد از هر بار سرخ کردن، روغن درون ظرف را خالی و با دستمال آنرا پاک کنید و دوباره روغن بریزید و موادغذایی را سرخ کنید اما بعد از ۸ بار حتماً ظرف را بشویید. موادغذایی سرخ شده را در اتمام کار روی حوله کاغذی بگذارید تا روغنشان خوب گرفته شود.
 
5- برای خوش طعم شدن ماهی سرخ شده، چند دقیقه اي آنرا در شیر نمک زده یا خامه تازه یا سیب زمینی رنده شده بخوابانید. برای گرفتن بوی ماهی نیز میتوانید به روغن، قبل از قرار دادن آن روی حرارت، آبلیمو اضافه کنید.
 
6- هنگام پختن حبوبات، داخل قابلمه چند قطره سرکه یا آبلیمو بریزید تا هم ظرف سفید بماند و هم طعم حبوبات بهتر شود.
 
7- برای پیش گیری از وا رفتن کوفته گوشت و برنج، در آب قدری آرد بریزید و حرارت را بالا ببرید.
 
20 نکته برای غذاهای خوش طعم و خوشمزه
 

غذاهای خوشمزه و خوش طعم ایرانی

 
8- اگر به غذا بیش از حد فلفل زده اید و خیلی تند شده است، چند دقیقه قبل از برداشتن از روی حرارت، آب یک شماره لیمو ترش تازه را در آن بریزید و خوب هم بزنید.
 
9- برای گرفتن بوی پیاز قبل از خرد کردن آن در غذا، اجازه دهید ۵ دقیقه در آبجوش قل بزند. حتی میتوانید پیاز را برش بزنید و چند ساعتی در آب، روغن یا آبلیمو قرار دهید.
 
10- برای گرفتن بوی کلم در غذا میتوانید از تکه اي نان خشک یا یک قاشق سوپخوری آرد استفاده کنید.
 
11- برای نگه داری سبزی ها بعد از شستشو، انها را در حوله کاغذی بگذارید و بعد از گذاشتن دریک کیسه پلاستیکی، در یخچال قرار دهید.
 
12- اگر می‌خواهید رنگ و بوی ادویه هاي قرمزرنگ حفظ شود، انها را در یخچال نگه داری کنید.
 
13- اگر گوجه فرنگی اي خریده اید که هنوز کاملا قرمز و رسیده نیست، چند روزی آنرا در آفتاب یا محیط گرم بگذارید و بعد به یخچال منتقل کنید.
 
14- برای شستن قارچ هرگز آنرا در آب خیس نکنید بلکه با کمک یک برس نرم قارچ را تمیز و با دستمالی مرطوب پاک کنید و بعد با آب «در حد یک آبکشی ساده» بشویید.
 
15- برای این که برنج سفید شود، می‌توانید چند قاشق غذاخوری ماست داخل ظرف برنج در حال جوش بریزید.
 
16- اگر برنج بیش از حد جوش خورد، ۳ ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو به آن اضافه کنید تا وا نرود.
 
20 نکته برای غذاهای خوش طعم و خوشمزه
 

غذای خوشمزه ایرانی

 
17- اگر میخواهید سیب زمینی هنگام پختن ترک نخورد، قبل از پختن کمی کره یا روغن روی آن بمالید.
 
18- برای ترد شدن کلم قرمز، مقداری آب داخل ظرف بریزید و روی اجاق بگذارید و ۲ قاشق غذاخوری سرکه به آن اضافه کنید. کلم ها را خرد کنید و داخل آب جوش و سرکه بریزید. بعد از مدت کمی آن ها را آب کش کنید. اگر کلم خردشده را در ظرف فلزی بریزید و چند دقیقه داخل فریزر قرار دهید هم بسیار ترد خواهد شد.
 
19- برای سرخ شدن سریعتر پیازها، نصف قاشق چایخوری نمک به روغن درون تابه اضافه کنید. با اینکار پیازها سریعتر سرخ میشوند و طعم بهتری پیدا خواهندکرد.
 
20- بجای شکستن تخم مرغ با لبه ظرف، از سطحی صاف استفاده کنید. به این ترتیب هرگز پوسته تخم مرغ وارد غذا نمی‌شود.
 
 
منبع : 20ist.com
 
جدیدترین مطالب سایت