صبحانه ی کامل برای بچه ها

صبحانه ی کامل برای بچه ها

صبحانه ی کامل برای بچه ها

با پخت این صبخانه وتهیه آن با جو دو سر سرو کردن آن روزی پراز انرژیی و سلامت به همراه دارید.این صبحانه را باید گرم و بهتر است تازه مصرف کنید.نوش جان

 
مواد لازم:

 

    ۲ ق س تخم کتان + ۵ ق س آب

    ۳ /۲   پیمانه نارگیل تازه رنده شده

    ۲ پیمانه پرک جوی دو سر

    ۳ /۲   پیمانه بادام بدون پوست بوداده و خرد شده

    ۳ ق س میوه خشک ( کشمش، آلوی خشک وکرن‌بری)

    ۱ ق س شکر

    ۴ /۱   ق چ نمک

    ۲ ق س عسل

    ۴ /۳   و ۱پیمانه شیر یا شیرنارگیل با شیربادام

    ۴ /۱ پیمانه روغن نارگیل

    چند عدد انجیر تازه

 

صبحانه ی کامل برای بچه ها
مقوی ترین صبحانه برای بچه ها 
 

روش تهیه:
 
۱. فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد روشن کنید سپس یک ظرف گود به ابعاد حدودا ۲۰ سانتی‌متر را با روغن نارگیل یا هر روغن گیاهی دیگر چرب کنید.

 

۲. تخم کتان را با آب در ظرفی بریزید کنار بگذارید نارگیل رنده‌ شده را در سینی بریزید و در فر در حال گرم شدن بگذارید. وقتی نارگیل‌ها بعد از ۴-۳ دقیقه طلایی،  قهوه‌ای شدند سینی را بیرون بیاورید.

 

۳. کاسه‌ای بزرگ بردارید و جو، بادام و نیمی از نارگیل برشته را در آن بریزید. میوه خشک، شکر و نمک را هم اضافه کرده، مواد را با هم مخلوط کنید.

 

۴. تخم کتان را دریک کاسه‌ بزرگ بریزید. عسل و شیر را هم به آن بیفزایید و هم بزنید. در حین هم زدن روغن نارگیل را هم اضافه کنید تا با دیگر مواد مخلوط شود. حالا مواد خشک را به این کاسه افزوده و مخلوط کنید.

 

۵. مواد را در ظرف چرب شده بریزید و در فر قرار دهید تا به مدت ۴۰ دقیقه حرارت ببینند. وقتی کناره‌های مواد طلایی، قهوه‌ای شد، حرارت را تا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد زیاد کنید و مواد را ۵ تا ۸ دقیقه دیگر حرارت دهید.

 

۶. بعد از این مدت ظرف را بیرون بیاورید. در این حالت مواد باید حالت چیپسی پیدا کرده باشند؛ یعنی گوشه‌ها قهوه‌ای‌رنگ و برشته شده باشند.

 

۷. جوی برشته را گرم سرو کنید. به دلخواه می‌توانید کمی خامه، انجیر یا هر میوه دیگر فصل و نارگیل برشته بیشتر به آن بیفزایید. این صبحانه وقتی تازه مصرف می‌شود طعم بهتری دارد. اما می‌توانید تا ۳ روز آن را در یخچال نگه دارید. فقط موقع مصرف یادتان باشد دوباره آن را در فر یا مایکروفر گرم کنید. 

 

جدیدترین مطالب سایت