طرز تهیه مرغ سوخاری ترد و پفکی به روش فست فودی ها

طرز تهیه مرغ سوخاری ترد و پفکی به روش فست فودی ها

مرغ سوخاری از جمله فست فود هایي اسـت کـه طرفداران زیادی دارد.بـه علت این کـه مواد اصلی ان را مرغ تشکیل می‌دهد بـه نسبت سایر غذا هاي فست فودی سالم تر اسـت و پروتئین بیشتری دارد. سوخاری بافت ترد و خوشمزه اي دارد و تهیه ان در منزل کار ساده ایست و تنها نیازمند رعایت چند نکات ساده اسـت تا بافت ترد و خوشمزه اي داشته باشد.نمونه از دستور مرغ سوخاری بـه روش فست فودی ها برای شـما عزیزان آماده کردیم کـه در مجله تالاب مشاهده میکنید.

 

فیله مرغ سوخاری و روش پخت

مرغ سوخاری یکی از انواع غذا هاي سوخاری اسـت کـه در سراسر دنیا بـه عنوان یک غذای بین المللی شناخته میشود.مواد اولیه مورد نیاز ان عموما در هر خانه اي یافت می‌شود و روش پخت ان هم ساده اسـت. مواد لازم برای تهیه مرغ سوخاری پفکی:

سینه و فیله مرغ: نیم کیلو

آرد سفید: ۲ تا ۳ لیوان

آب سرد ۱ کاسه

سبزیجات معطر ¼ لیوان

زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

پودر سیر ½ قاشق چایخوری

پودر پیاز ½ قاشق چایخوری

نمک و فلفل و پودر پاپریکا

 

فیله مرغ سوخاری و روش پخت

 


مطلب مشابه:آموزش طرز تهیه ناگت مرغ خانگی و خوشمزه


 

مراحل آماده سازی مرغ سوخاری

مراحل آماده سازی مرغ سوخاری را میتوان در 7 مرحله خلاصه نمود کـه بـه شرح زیر اسـت:

 

«۱»مرینیت کردن مرغ ها

ابتدا سینه هاي‌ مرغ را در سایز و شکل دلخواه برش کنید و با سبزیجات معطر و زعفران و ادویه ها مرینیت کنید ودر یخچال بگذارید.

 

«۱»مرینیت کردن مرغ ها

 

 

«2»غلتاندن مرغ در آرد

بعد از دو ساعت کـه فیله هاي‌ مرغ بـه خوبی طعم دار شدند نوبت بـه غلتاندن مرغ ها در آرد می‌رسد ؛ یک لیوان «آرد» را بـه همراه «نمک»؛ «زردچوبه» و «پودر پاپریکا» با قاشق بـه خوبی مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود سپس فیله ها را یکی یکی از داخل مواد در میاریم و تو آرد خوب میغلتونیم ودر نهایت آرد اضافه اش را هم با تکان دادن می‌گیریم.

 

«2»غلتاندن مرغ در آرد

 

«3»انداختن مرغ در کاسه آب سرد

پس از خارج کردن تکه هاي‌ مرغ از آرد، انها را درون کاسه آب یخ می‌اندزیم و مجددا درون آرد قرار میدهیم تا آرد بیشتری را جذب کنند. اینکار را باید بین ۳ تا ۵ مرتبه انجام دهیم تا مرغ سوخاری پولکی شود.

 

«3»انداختن مرغ در کاسه آب سرد

«4»سرخ کردن فیله ها

قابلمه حاوی روغن زیاد را روی گاز قرار می‌دهیم، وقتی داغ شد فیله ها را بـه آرامی در قابلمه می‌اندزیم و با شعله کم میگذاریم سرخ شود.دقت کنید کـه شعله باید کم باشد تا هم مغزپخت شود و هم سوخاری ها طلایی شوند.

 

«4»سرخ کردن فیله ها

 

«5»برداشتن روغن اضافی

پس از سرخ شدن مرغ ها، انها را روی توری فلزی یا دستمال حوله اي میگذاریم تا روغن اضافه ان ها خارج شود.«نکته مهم دیگر این کـه حتماً از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده میکنیم تا نسوزد و مرغ ها را سیاه نکند.»

 

«5»برداشتن روغن اضافی

«6»سرو مرغ سوخاری در ظرف دلخواه

همگی مرغ ها را بـه همین شکل آماده میکنیم. می‌توانید مرغ هاي‌ سوخاری طلایی و ترد را همراه با سیب زمینی هاي‌ سرخ شده در ظرف سرو کنید و میل کنید.

 

«6»سرو مرغ سوخاری در ظرف دلخواه

 

«7»تهیه سس دستساز

برای سس کناری این سوخاری ها می‌توانید، مقداری سس مایونز رابا پیاز رنده شده، سیر و خیارشور رنده شده، آب لیموترش و یک قاشق سس فلفل مخلوط کنید کـه طعم بی نظیری بـه غذایتان می‌دهد.

 

«7»تهیه سس دستساز

میزان کالری کل:

حدود ۳۵2۵ کالری

مرغ: ۵۰۰ گرم «حدود ۱۰۰۰ کالری»
آرد: ۲ لیوان «حدود ۵۰۰ کالری»
روغن: ۲۰۰ گرم «حدود ۱۷۶۰ کالری»
ادویه ها: ۱۰ گرم «حدود ۴۰ کالری»
سس مایونز: ۲ قاشق غذاخوری «حدود ۲۰۰ کالری»
پیاز، سیر، خیارشور، آبلیمو و سس فلفل: ۵۰ گرم «حدود ۲۰ کالری»
پروتئین: حدود ۱۲۱ گرم
مرغ: ۵۰۰ گرم «حدود ۱۱۵ گرم پروتئین»
کربوهیدرات: حدود ۲۳۲ گرم
آرد: ۲ لیوان «حدود ۱۵۰ گرم کربوهیدرات»
چربی: حدود ۲۳۲ گرم
مرغ: ۵۰۰ گرم «حدود ۱۰ گرم چربی»
روغن: ۲۰۰ گرم «حدود ۲۰۰ گرم چربی»
سس مایونز: ۲ قاشق غذاخوری «حدود ۲۲ گرم چربی»

میزان کالری کل

 

در پایان

همانگونه کـه مشاهده کردید طرز تهیه مرغ سوخاری پفکی کـه مواد اولیه ان در همه ی خانه ها یافت میشود بسیار ساده بودو براحتی می‌توانید در منزل تهیه کنید و لذت ببرید.مرغ سوخاری بـه علت داشتن پروتئین وعده غذایی خوبی برای فرزندانتان هم خواهد بود.امیدواریم کـه از این دستور در خانه استفاده کنید و لذت ببرید

جدیدترین مطالب سایت