شلوغ ترین فرودگاه جهان (+عکس)

شلوغ ترین فرودگاه جهان (+عکس)

پر مسافرترین فرودگاه جهان  فرودگاه هیثرو لندن میباشد.

 

فرودگاه بین المللی دبی امارات با انتشار گزارش تعداد مسافرانش در سال 2014 اعلام کرد که با پشت سر گذاشتن فرودگاه هیثرو لندن به پرترافیک ترین فرودگاه جهان تبدیل شده است.

 در همین راستا وال استریت ژورنال با انتشار گزارشی نوشت: براساس آمار انتشار یافته توسط فرودگاه بین المللی دبی، مسافران این فرودگاه با 6.1 درصد افزایش نسبت به سال 2013 به 70 میلیون و 475 هزار و 636 نفر رسیده اند.

 

شلوغ ترین فرودگاه جهان (+عکس)

در بیانیه فرودگاه دبی آمده است که تنها در ماه دسامبر 2014 (آخرین ماه میلادی) تعداد مسافران این فرودگاه با 7.5 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 6 میلیون و 498 هزار و 573 نفر رسید.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم رییس فرودگاه بین المللی دبی در یان رابطه اظهار داشت: دستیابی به این هدف از طریق تجربه 50 ساله و دید بلند مرحوم شیخ راشد بن سعید آل متکوم میسر شده است.

وی افزود: هدف مشترک ما دستیابی به این مساله بود که دبی را تبدیل به مرکز هوانوردی دنیا کنیم و امروز در حال نزدیک شدن به این مساله هستیم؛ خوشبختانه با کمک فضای دوستانه تجاری و زیرساخت های مناسب جهت گردشگری، جذابیت این شیخ نشین به عنوان یک مرکز تجاری در حال افزایش است.

 

شلوغ ترین فرودگاه جهان (+عکس)

براساس این گزارش شمار مسافران فرودگاه دبی در سال 2014 با استفاده از هواپیماهای پهن پیکر با 5.1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 208.3 مسافر برای هر پرواز رسید.

با این حال حجم جابجایی بار در فرودگاه دبی با 3.4 درصد کاهش نسبت به سال 2013 از 2 میلیون و 443 هزار و 624 تن به 2 میلیون و 367 هزار و 574 تن رسید.

 

شلوغ ترین فرودگاه جهان (+عکس)

همچنین پل گریفیس، مدیر عامل این فرودگاه بین المللی اعلام کرده است که در سال 2015 این فرودگاه با افزایش ظرفیت خود می تواند به 90 میلیون مسافر خدمات رسانی کند که رکوردی بی نظیر است.

 
 
 
 
برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت