مشکل اسهال را با چای درمان کنید

مشکل اسهال را با چای درمان کنید

مشکل اسهال را با چای درمان کنید، مشکل اسهال را می توانید با نوشیدن چای درمان کنید.

 

یکی از بیماری هایی که مطمئنا به آن دچار شده اید اسهال می باشد ف در اکثر اوقات اسهال در زمان سرماخوردگی اتفاق می افتد ، اسهال در زمان شرما خوردگی با استفراغ همراه می باشد  البته این تنها حالت اسهال شدن نیست ، دلایل بسیاری در اسهال شدن موثر است ، در این مقاله سایت سلامت اکاایران دلایل دچار شدن به این بیماری را برای شما تشریح میکند و در ادامه مطلب یکی از درمان های گیاهی این بیماری را با  چای برای شما شرح می دهد ، امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گیرد :

 

اسهال چیست؟
اسهال به معنای تغییر حرکات روده ای و دفع مدفوع شل است. مدفوع چیزی است که پس از آن که دستگاه گوارش شما (معده، روده کوچک و روده بزرگ) مواد مغذی و ما یعاتی را که خورده و نوشیده اید جذب نمود باقی می ماند. مدفوع از طریق راست روده از بدن خارج می شود. اگر مایعات جذب نشوند یا دستگاه گوارشی مایع اضافی تولید کند، مدفوع شل و آبکی خواهد شد. مدفوع شل بیشتر از معمول است. افراد دچار اسهال غالباً حرکات روده ای زیادی دارند و امکان دارد حدود 1 لیتر در روز مدفوع شل دفع نمایند.

 

نشانه های دیگر همراه با اسهال چه هستند؟
– افرادی که اسهال دارند ممکن است موارد زیر را نیز داشته باشند:
– دردهای چنگ زننده  در شکم، ناحیه بین قفسه سینه و لگن
– باد کردن شکم
– احساس ناراحت کننده ای در اطراف مقعد
– احساس نیاز فوری به داشتن اجابت مزاج
– نا توانی در کنترل مدفوع (بی اختیاری دفع)
– لرز
– تب

 

در ضمن افراد دچار اسهال ممکن است احساس ناراحتی در معده داشته باشند یا کم آب شوند.

 

چای گیاهی است با نام علمی Camelia sinensis از خانواده Theaceae که به صورت بوته و گاهی درختچه دیده می شود. به غیر از زمستان، در سه فصل دیگر، برگ چای به منظور تهیه ی انواع چای برداشت می شود.

 

مشکل اسهال را با چای درمان کنید

 

درمان اسهال با چای
در صورتی که پس از برداشت برگ، سریعاً آن را خشک کنند چای سبز یا Green tea به دست می آید و در صورتی که پس از برداشت برگ، آن را تخمیر نمایند و به اصطلاح عمل آورند، چای سیاه یا چای معمولی یا Black tea تولید می شود.
هر دو نوع چای سبز و سیاه حاوی ترکیبات گس (تلخ) بوده که تانن (Tannin) نامیده می شود.مهم ترین خاصیت تانن ها، قابض بودن آن هاست، به همین دلیل یکی از مهم ترین خواص درمانی چای خاصیت ضد اسهال آن است.

 

با توجه به اینکه چای سیاه حاوی 12- 8 درصد تانن می باشد، بنابراین یکی از بهترین داروهای ضداسهال طبیعی است که دارای هیچگونه محدودیت و ممنوعیت مصرف نمی باشد.

 

اگر اسهال ایجاد شده به تغییر شرایط غذایی و آب و هوایی مربوط باشد(مثلا در مسافرت) و میکروب ها و ویروس ها در آن نقشی نداشته باشند، استفاده از چای به صورت پودر می تواند در ایجاد تعادل هضم و جذب و برگشت شرایط طبیعی بدن از حالت اسهال به حالت طبیعی تأثیر خوبی داشته باشد.

 

مشکل اسهال را با چای درمان کنید

 

میزان مصرف روزانه در بزرگسالان 10- 7 گرم(معادل یک قاشق غذاخوری) از پودر خشک چای به مدت سه روز می باشد. مقدار مصرف برای سنین پایین تر می تواند نصف یا یک سوم بزرگسالان باشد.

 

مصرف این ماده ی خوراکی و طبیعی در درمان اسهال، از هیچگونه عارضه ی جانبی برخوردار نبوده و در سال های اخیر به عنوان یک روش ساده و موثر در منابع جدید توصیه شده است.

 

باید اضافه نمود چای جوشیده که رنگ سیاه، مزه ی تلخ و بوی خاص چای جوشیده دارد، نیز دارای خاصیت ضداسهال بوده و در شرایط عادی می تواند ایجاد یبوست کند، چرا که با جوشیدن زیاد، مقدار زیادی از تانن های موجود در پودر چای به محلول جوشیده منتقل می شوند، در صورتی که در چای تازه دم کشیده مقدار تانن خیلی کم است.

 

ناگفته نماند که چای دارای خواص زیادی است و تاکنون دست کم 50 اثر فیزیولوژیک و فارماکولوژیک از آن به اثبات رسیده است.

 

دلیل دل درد چیست؟

درمان سریع اسهال

هنگام اسهال از خوردن این غذاها دوری کنید

جدیدترین مطالب سایت