بهترین سن برای عمل بینی چند سالگی است؟

بهترین سن برای عمل بینی چند سالگی است؟

بهترین سن برای عمل بینی از 20 تا 40 سالگی است اما بازهم سن مناسب برای تمامی افراد یکی نیست؛ زیرا عواملی چون نوع پوست، جنسیت، بلوغ فکری، انتظارات و … نیز در تعیین سن مناسب عمل بینی تاثیرگذار است.

 

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا درباره بهترین سن برای جراحی بینی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. در این مطلب همچنین به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا جراحی بینی محدودیت سنی دارد؟

سن مناسب برای عمل بینی چه زمانی است؟

بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی چه سنی است؟

آیا بهترین سن عمل بینی در مردان و زنان متفاوت است؟

 

آیا جراحی بینی محدودیت سنی دارد؟

محدودیت سنی برای عمل بینی و گرفتن بهترین نتیجه بین 16 تا 60 سال است اما شرایط هر فرد باید برای انجام عمل بینی مورد بررسی قرار گیرد . عمل بینی یک جراحی زیبایی است و همه افراد در هر سنی حق دارند تا زیباتر باشند. اکثر افراد تا قبل از ۴۰ سالگی عمل زیبایی بینی را انجام می‌دهند و نتایج خیلی خوبی هم می‌گیرند. البته افرادی هم هستند که بعد از سن ۴۰ سالگی عمل زیبایی بینی را انجام می‌دهند و باز هم نتایج خوبی می‌گیرند. 

 

علی رغم آنکه تاکنون مسن‌ترین متقاضی عمل بینی در دنیا ۸۴ سال سن داشته و از نتیجه عمل بینی هم رضایت داشته است؛ اما اکثریت جراحان زیبایی و پلاستیک معتقدند که حداقل سن برای عمل بینی 16 سال و حداکثر سن عمل بینی 60 سال است با توجه به جنسیت و بلوغ می‌تواند اندکی بیشتر باشد. 

 

هدف جراحی زیبایی بینی در هر سنی، تغییر شکل بینی، برداشتن قوز، صاف کردن بینی کج، کوتاه و بلند کردن نوک آن یا کوچک کردن بینی است، اما هرچه سن بالاتر برود، ممکن است نتوان تمام این کارها را با هم انجام داد؛ پس اگر سن شما بالاست، نباید انتظار معجزه را از عمل خود داشته باشید.

 

سن مناسب برای عمل بینی چه سنی است؟

عکس سن مناسب برای عمل بینی چه سنی است

جراحان پلاستیک و زیبایی معمولا اذعان می‌کنند که بهترین سن عمل بینی در اواخر نوجوانی یا اوایل ۲۰ سالگی است. در این سنین یعنی بین ۱۶ الی ۲۰ سال بینی کاملا رشد کرده و به تکامل رسیده است.

البته بازهم نمی‌توان به طور قطعی این محدودیت سنی  را در نظر گرفت، زیرا شرایط و اهداف هر فرد برای عمل بینی متفاوت است. در جراحی بینی و تعیین بهترین سن برای عمل زیبایی بینی عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. این عوامل عبارت‌اند از:

 

در نظر گرفتن بلوغ عاطفی

بلوغ فیزیکی

هدف از جراحی

انتظارات بیمار

درک واضح از پیامدهای بعد از عمل

در نظر گرفتن سابقه پزشکی متقاضی

 

با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توانید سن مناسب برای جراحی بینی را برای خود مشخص کرده و در بهترین زمان برای انجام این عمل اقدام کنید. 

 

تعیین بهترین سن عمل بینی با در نظر گرفتن بلوغ عاطفی

اولین موردی که باید قبل از عمل بینی در نظر بگیرید، سن عاطفی است. اگر فرد از نظر عاطفی و احساسی به بلوغ نرسیده باشد، ممکن است بعد از جراحی از بینی جدید راضی نباشد و دچار مشکلاتی مانند افسردگی و… شود.

 

تعیین بهترین سن عمل بینی با در نظر گرفتن بلوغ فیزیکی

بهتر است بعد از تکمیل رشد بینی برای انجام عمل زیبایی تصمیم بگیرید. این موضوع را پزشک بعد از معاینه متوجه می‌شود و به شما می‌گوید که آیا زمان مناسبی را برای جراحی زیبایی بینی انتخاب کرده‌اید یا خیر.

 

تعیین بهترین سن عمل بینی با در نظر گرفتن هدف از جراحی

شما باید قبل از عمل هدف خود را از جراحی بینی مشخص کنید و در روز معاینه به پزشک اطلاع دهید، چون ممکن است بینی شما امکان تغییراتی که می‌خواهید را نداشته باشد.

 

تعیین بهترین سن عمل بینی با در نظر گرفتن انتظارات بیمار

این مورد هم مانند همان هدف از جراحی است. شما باید انتظارات خود را مشخص کنید و منطقی باشید. مثلا اگر بینی گوشتی و پهن دارید نباید انتظار داشته باشید که بینی شما مدل فانتزی عمل شود.

 

تعیین بهترین سن عمل بینی با در نظر گرفتن پیامدهای بعد از عمل

شما باید در مورد پیامدهای بعد از عمل اطلاعات کافی داشته باشید. شاید بینی شما دقیقا همان چیزی که می‌خواهید نشود یا شاید مدتی طولانی زمان ببرد تا بینی شما به شکل اصلی خود دربیاید؛ پس باید این موارد را در نظر داشته باشید.

 

تعیین بهترین سن عمل بینی با در نظر گرفتن سابقه پزشکی

اگر سابقه بیماری مزمن دارید، به داروهای بیهوشی حساسیت نشان می‌دهید و یا مشکلات این چنینی دارید، باید با پزشک خود در میان بگذارید. امکان اینکه نتوانید جراحی زیبایی بینی را به دلیل این مشکلات انجام دهید وجود دارد.

برای اطلاع از بهترین جراح عمل بینی در شهر خود، مشاوره تخصصی قبل از عمل و بررسی رضایت سایر زیباجویان، می‌توانید از کارشناسان سایت پزشک 24 مشاوره رایگان دریافت کنید.   

 

مقایسه عمل زیبایی بینی در سنین مختلف

عمل بینی در سنین مختلف مزایا و معایب متفاوتی دارد. در جدول زیر می‌توانید عمل بینی در سنین مختلف را با هم مقایسه کنید.

جدول مقایسه عمل بینی در سنین مختلف

جراحی بینی در اواخر نوجوانی تا ۲۰ سالگی

حداقل سن عمل بینی حدود ۱۶ سالگی است. سن مناسب جراحی بینی در واقع زمانی است که بینی به رشد کامل خود رسیده باشد. این اتفاق معمولا در اواخر دوران نوجوانی یا اوایل ۲۰ سالگی رخ می‌دهد. رینوپلاستی در این سن برای بسیاری از جوانان به یک گزینه مناسب برای تغییر چهره تبدیل می‌شود. متقاضیان جوانی که قصد عمل بینی دارند، باید نکات مختلفی را در نظر بگیرند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 

این افراد در ابتدا باید به رشد کامل فیزیکی رسیده باشند تا بینی آنها هم رشد کامل خود را طی کرده باشد.

رسیدن به بلوغ عاطفی هم یکی دیگر از نکات مهم برای رینوپلاستی در این سن است. متقاضیان جراحی بینی باید انتظارات واقع بینانه‌ای از عمل خود داشته باشند.

انجام عمل در سن مناسب برای عمل زیبایی بینی باعث می‌شود تا فرد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد. همچنین این عمل می‌تواند ناهنجاری‌های تنفسی به دلیل انحراف و پولیپ را نیز برطرف کند و تاثیر مثبتی بر فعالیت‌های بدنی فرد بگذارد.

 

جراحی بینی بین ۲۰ الی ۳۰ سالگی

سن عمل بینی در ایران معمولا بین ۲۰ الی ۳۰ سالگی است و بیشترین متقاضیان در این بازه عمل جراحی بینی خود را انجام می‌دهند. در این سنین افراد اغلب از لحاظ مالی مستقل می‌شوند و دلایل دیگری مانند تشکیل زندگی، ورود به بازار کار و… باعث می‌شود تا آنها به دنبال انجام عمل زیبایی بینی بیفتند.

 

با افزایش سن به سمت ۳۰ سالگی، نواقص بینی برای فرد محرز می‌شوند و به همین دلیل فرد روی آنها تمرکز بیشتری می‌کند. همین موضوعات باعث می‌شوند تا فرد به دنبال جراحی بینی باشد. شرایط طبیعی بینی در این سنین خیلی با اواخر دوران نوجوانی فرق ندارد و شما در این سن هم می‌توانید بهترین جواب را از عمل بینی خود بگیرید.

 

جراحی بینی بین ۴۰ الی ۵۰ سالگی

عمل بینی در  سنین ۴۰ الی ۵۰ سالگی شاید بهترین سن نباشد، اما بدترین سن هم نیست. این جراحی برای افراد ۴۰ الی ۵۰ ساله هم امکانپذیر است و می‌تواند به آنها احساس خوبی بدهد.

در این سن افراد معمولا به ثبات مالی می‌رسند و از نظر وقت هم می‌توانند بیشتر به خودشان برسند. در سنین ۴۰ سال به بالا علائم پیری معمولا شروع می‌شوند و می‌توانند بر روی ظاهر بینی هم تاثیر بگذارند؛ بنابراین جراحی زیبایی بینی در این سنین می‌تواند به داشتن ظاهری جوان‌تر کمک کند و علاوه بر افزایش تعادل و هماهنگی صورت، اعتماد به نفس را نیز بالا ببرد.

 

جراحی بینی از ۶۰  سالگی به بالا

برای افراد از ۶۰  سال به بالا هم امکان جراحی زیبایی بینی وجود دارد، اما باید بدانید که سن 60 سالگی بهترین سن برای عمل بینی نیست. در این سن و بالاتر شرایط خاصی وجود دارد که قبل از عمل باید به آنها توجه داشت. در ادامه به این شرایط اشاره می‌کنیم:

 

بررسی شرایط بیمار و در نظر گرفتن بیماری‌های زمینه‌ای

مطلع کردن پزشک از وجود هر گونه مشکل در تنفس و بلع

نداشتن انتظارات غیرمنطقی از جراحی بینی

 

بینی‌های استخوانی گزینه مناسبی برای عمل در سنین بالا هستند، اما اگر بینی شما گوشتی است، بهتر است برای جراحی آن در سنین بالا اقدام نکنید. در ادامه در مورد بهترین سن برای جراحی بینی گوشتی با شما صحبت می‌کنیم.

 

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی چه سنی است؟

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی

در نظر گرفتن سن عمل بینی گوشتی نکته بسیار مهمی است. بینی گوشتی پوست بسیار ضخیمی دارد و روند بهبودی و تغییر شکل ظاهری آن پس از عمل بسیار کند است؛ بنابراین سن مناسب برای عمل بینی گوشتی بین ۱۸ الی ۳۵ سالگی است که پوست می‌تواند خودش را ترمیم کند.

اکثر پزشکان زیبایی توصیه می‌کنند از ۴۰ سال به بالا بهتر است برای جراحی بینی گوشتی اقدام نکنید، چون پوست بینی نمی‌تواند خودش را ترمیم کند و شاید اصلا شاهد تغییر خاصی در بینی خود نباشید.

 

آیا سن مناسب برای جراحی بینی در مردان و زنان متفاوت است؟

بهترین سن عمل زیبایی بینی معمولا ۱۶ الی ۳۵ سال در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، حداقل سن برای عمل بینی در زنان می‌تواند 16 سال و در مردان از 18 سالگی است، زیرا آنها دیرتر از زنان به بلوغ فیزیکی می‌رسند و بهتر است کمی صبر کنند تا بینی آنها کاملا رشد کند.

 

کلام آخر

انجام رینوپلاستی در بهترین سن جراحی بینی باعث می‌شود تا از این عمل بهترین نتیجه را بگیرید. معمولا پزشکان ما با معاینه بینی و پوست شما بهترین زمان برای عمل را برایتان مشخص می‌کنند، اما اگر خودتان می‌خواهید این کار را زودتر از موعد انجام دهید، باید عواقب آن را نیز در نظر داشته باشید.

 

سوالات متداول

بهترین سن جراحی بینی چه سنی است؟

بهترین سن برای جراحی بینی معمولا بین ۱۶ الی ۳۵ سال است.

 

حداکثر سن عمل بینی چند سالگی است؟

افراد معمولا تا ۶۰ سالگی می‌توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند.

 

بهترین سن برای عمل بینی گوشتی چه زمانی است؟

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی معمولا بین 20 الی 35 سال است.

جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دوربین مخفی از واکنش مردم در مترو به خندیدن این مرد
کلیپ دوربین مخفی از واکنش مردم در مترو به خندیدن این مرد