بروزرسانی : 3 خرداد 1403

درمان بیماری آسم با روش های طبیعی

درمان بیماری آسم با روش های طبیعی

آیا میدانید بیماری آسم روش های طبیعی برای درمان آن دارد. اگر می خواهید این بیماری را طبیعی بهبود و درمان کنید با ما در این مقاله همراه باشید.

درمان بیماری آسم با روش های طبیعی

همانطور که شما انواع روش های درمانی طبیعی مختلفی را برای درمان آسم در نظر می گیرید، بسیار مهم است که این درمان ها را در یک حالت متعادل نگه دارید و همان قدر که تمایل به راحتتر نفس کشیدن برای شما مهم است، عوارض جانبی این روش ها نیز باید برایتان مهم باشد. به گزارش تالاب : از استفاده از مکمل های غذایی طبیعی که برای کنترل آسم ارائه می شوند بدون هماهنگی با پزشک اجتناب کنید. برخی از داروهای گیاهی وجود دارند که ممکن است باعث شروع شدن حمله آسم شوند.

رژیم غذایی مناسب، تکنیک های ریلکسیشن، وزن مناسب و داشتن خواب کافی از روش های طبیعی درمان آسم هستند.

با وجود تمام یافته های جدیدی که در طب جایگزین و درمان های طبیعی انجام شده، ممکن است شما با شنیدن یک روش درمان طبیعی برای بیماری آسم تعجب کنید. متاسفانه در حال حاضر هیچ روش درمانی برای بیماری آسم وجود ندارد. در واقع توصیه های جدی وجود دارد که باید از استفاده از هر گونه روش درمانی و یا دارویی ای (چه طبیعی و چه هر نوع درمان دیگری) که ادعا می کند می توان به کمک آن آسم را درمان کرد، اجتناب کرد.

آیا درمان های طبیعی می توانند به کنترل آسم کمک کنند؟

ممکن است برخی از روش های درمانی طبیعی به کنترل و مدیریت علائم آسم کمک کنند. به عنوان مثال یکی از واکنش های منفی استرس های عاطفی می تواند منجر به حمله آسم شود. برخی از تکنیک های ریلکسیشن مانند تنفس عمیق شکمی، ریلکس کردن پیشرونده عضلات، تصویرسازی ذهنی هدایت شونده و بیوفیدبک ها می توانند در کنترل استرس کمک کنند.

یافته های دیگر نشان داده است که رژیم غذایی مناسب می تواند در کاهش علائم آسم نقش داشته باشد. به عنوان مثال، تصور می شود که اسید های چرب امگا – 3 که در ماهی های چرب مانند ماهی آزاد موجود است می توانند بدن را به تولید ماده ای که التهاب را کاهش می دهد مجبور کنند. این نکته که آیا این قضیه می تواند به بیماران مبتلا به آسم کمک کند یا نه هنوز اثبات نشده است.

جوانب مثبت و منفی درمان طبیعی آسم

همانطور که شما انواع روش های درمانی طبیعی مختلفی را برای درمان آسم در نظر می گیرید، بسیار مهم است که این درمان ها را در یک حالت متعادل نگه دارید و همان قدر که تمایل به راحتتر نفس کشیدن برای شما مهم است، عوارض جانبی این روش ها نیز باید برایتان مهم باشد. از استفاده از مکمل های غذایی طبیعی که برای کنترل آسم ارائه می شوند بدون هماهنگی با پزشک اجتناب کنید. برخی از داروهای گیاهی وجود دارند که ممکن است باعث شروع شدن حمله آسم شوند.

هرگز مصرف داروهای آسمی که پزشکتان برایتان تجویز کرده را قطع نکنید و یا قبل از قطع خودسرانه حتما با پزشکتان مشورت کنید. استفاده خودسرانه و بدون اطلاع پزشک از رژیم های غذایی و داروهای خاص برای درمان آسم می تواند بسیار خطرناک باشد و حتی در برخی موارد می تواند زندگی شما را تهدید کند.

اگر شما در مورد ادعاهای نوشته شده بر روی مکمل ها و داروهای گیاهی ضد آسم شک دارید حتما با پزشکتان مشورت کنید. پزشک شما بعد از ارزیابی آن مکمل یا داروی گیاهی می تواند مجوز مصرف و یا عدم مصرف آن محصول را به شما بدهد.

اهداف کنترل آسم

اگر چه هیچ درمان طبیعی برای آسم وجود ندارد اما چندین نوع داروی آسم وجود دارند که می توانند در درمان و کنترل علائم آسم به شما کمک کنند. برای کنترل آسم موارد زیر را انجام دهید:

تشخیص دقیق آسم

مشخص کردن یک برنامه برای کنترل آسم به کمک پزشک

نظارت روزانه بر روی میزان حداکثر جریان هوا و اتخاذ اقدامات مناسب در صورت افت این میزان.

یادداشت برداری روزانه از علائم آسم و داروهایی که برای آسم مصرف می شود.

اجتناب از قرار گرفتن در معرض تشدید کننده ها و علل بروز آسم مانند دود و گرده

به توصیه ها و روش های درمانی پزشکتان برای مقابله با مشکلاتی مانند GER، رینیت آلرژیک (allergic rhinitis) و سینوزیت که می توانند علائم آسم را بدتر کنند، عمل کنید.

به صورت روزانه و منظم ورزش کنید تا آمادگی جسمانی خود را حفظ کنید.

قبل از ورزش با استفاده از روشهای درمانی خاص و دارو های مخصوص، آسم ناشی از ورزش را کنترل کنید.

غذاهای مناسب و مغذی مصرف کنید و سیستم ایمنی بدنتان را در مقابل عفونت های باکتریایی و ویروسی تقویت کنید.

وزن طبیعی و مناسب با قد، سن و جنسیت خود را حفظ کنید.

خواب کافی و مناسب داشته باشید.

با مشاهده ی اولین علائم آسم به پزشک مراجعه کنید.

به صورت منظم از پزشکتان بخواهید که برای شما آزمایش تنفس تجویز کند تا در مورد مدیریت آسم و تاثیر داروهای آسمی که مصرف می کنید مطمئن شوید.

کلید اصلی مدیریت آسم در دستان خودتان است. به پزشکتان اعتماد کنید و به توصیه ها و دستورالعمل های ایشان به دقت عمل کنید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت