بروزرسانی : 19 مهر 1398

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

حرکات ورزشی بسیار زیادی برای آب کردن و کوچک کردن شکم وجود دارند که در ادامه به 4 تا از موثرترین آنها می پردازیم.

زمانی که فصول سرد سال به اتمام می رساند دیگر قادر نیستید چاقی‌  شكم را با لباسهای زمستانی پنهان کنید بنابراین از اکنون باید به فكر باشید. حالا كه  دوست  دارید این چاقی موضعی را از بین ببرید باید ورزش‌های  خاصی را  انجام دهید كه شامل ورزش پایین‌تنه، شكم و عضلات پایینی پشت است. پیلاتس یك ورزش ذهنی و بدنی است كه عضلات  را به خوبی درگیر می‌كند و قادر است تحرك و انعطاف‌پذیری‌تان را هم  زیادتر كرده و از طرف دیگر استرس و تنش را از شما دور كند.این نكات را رعایت كنید.

اگر نمی‌توانید حركات را به تعداد مورد نظر انجام دهید خودتان را نگران نكنید و هرقدر می‌توانید این حرکات را انجام دهید تا شكل و فرم مورد نظرتان را به دست آورید. حركت را كامل انجام دهید تا كشش را در بدن‌تان احساس كنید. زمان لازم را بین حركات و تنفس‌های‌تان در نظر بگیرید. نكته مهم حفظ سرعت ثابت در انجام حركات و بین آنهاست. برای داشتن ورزشی امن و موثر باید حسابی حواس‌تان به تنفس‌تان باشد. وقتی دارید حركات را انجام می‌دهید شكم‌تان را سفت كنید. هر حركت باید روان و كنترل شده باشد و از حركات تنشی و سریع پرهیز كنید.

1. حركت صندلی

الف ) به پشت دراز بكشید و پاهای‌تان را در وضعیت 90 درجه و نشسته روی صندلی قرار دهید. انگشتان پا باید كشیده باشد و دست‌ها كنار بدن و تشك قرار داشته باشند.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

ب ) با یك دم سرتان را از تشك جدا كنید و بالا بیاورید و به سمت شكم‌تان بكشید. دست‌های‌تان را هم از روی تشك‌ بردارید و با یك فشار كف دست به زمین پنج بار این حركت را انجام دهید. حین انجام حركت همچنان بدن‌تان را بالا نگهدارید. بعد از پنج حركت، بازدم انجام دهید. این حركت را 100 بار تكرار كنید.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

2. حركت رباتی

الف ) به پشت دراز بكشید و پاهای‌تان را كنار هم جفت كنید و بازوهای‌تان را صاف به سمت سقف نگهدارید طوری كه به اندازه عرض شانه‌ها از هم فاصله داشته باشند.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

ب ) برای بلند شدن خیلی آرام اقدام کنید. اول سرتان را بلند کنید، سپس به آرامی مهره‌های كمرتان را یكی‌یكی از تشك جدا كنید. طوری بلند شوید كه مهره‌ها كامل جدا شوند و بازوها نوك انگشتان پای‌تان را لمس كنند و موازی زمین قرار بگیرند. وقتی می‌خواهید دراز بكشید دم انجام دهید و بعد بازدم و كم‌كم مهره‌های كمر را در جهت عكس به تشك نزدیك كنید. این كار را آرام و مهره به مهره انجام دهید تا سر روی تشك قرار بگیرد. 8 تا 10 بار این حركت را انجام دهید.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

3. حركت مورب

الف ) به پشت بخوابید. دست‌های‌تان را پشت سرتان بگذارید و پاهای‌تان را به حالت 90 درجه خم كنید و انگشتان پا نیز كشیده باشد. وقتی قسمت بالایی بدن را از تشك جدا می‌كنید دم انجام دهید.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

ب ) بازدم كنید و قسمت بالایی بدن‌تان را به یك سمت متمایل كنید. به حالت اول برگردید و دم انجام دهید. این كار را با سمت مخالف هم انجام دهید. این یك حركت محسوب می‌شود. 10 تا 20 بار آن را انجام دهید.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

4. چرخش یك پایی

الف ) به پشت بخوابید تا ستون مهره‌های‌تان زمین را لمس كند. یك پای‌تان را به صورت 90درجه خم كنید و دیگری را مستقیم به سمت سقف نگهدارید. وقتی شروع به چرخاندن پای صاف در جهت حركت عقربه‌های ساعت كردید، دم انجام دهید و زمانی كه چرخش كامل شد بازدم انجام دهید.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

ب ) حركت خلاف جهت عقربه‌های ساعت را با پا انجام دهید. برای هر پا 10 بار این ورزش را انجام دهید.

4 حرکت موثر برای کوچک کردن شکم

مجله سیب سبز

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت