جوان شدن با 20 ترفند ساده + عکس

مجموعه : سلامت پوست
جوان شدن با 20 ترفند ساده + عکس

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب 20 روش برای داشتن چهره اي جوان تر آورده شده اسـت کـه می‌تواند در زندگی‌تان درکنار مشکلاتتان برای شـما خیلی مفید باشد.

 

چگونه همیشه جوانتر به نظر برسیم

باراک اوباما را درسال 2008 تصویر کنید. سپس چهره خاکستری تر وی را درسال 2016 تصور کنید. حدس بزنید چه چیزی؟ این همان کاری اسـت کـه استرس، سفر های هوایی مکرر و سیاست میتواند با شـما انجام دهد. در حال حاضر، شاید شـما وادار نباشید با خنجرهای پشتی با کالیبر کمربند سر و کار داشته باشید، اما شـما هنوز هم فردی پرمشغله هستید، با استرس واقعی و مسئولیت واقعی. چگونه میتوانید مطمئن باشید کـه احساس می کنید، عمل می کنید و شبیه رهبری کـه میدانید هستید؟

 

چگونه تصویر خودرا جلا میدهید تا بتوانید بـه‌طور مؤثر چیزهایی را کـه مهم هستند، یعنی عقل و تجربه‌تان، نشان دهید؟ چه کاری می‌توانید انجام دهید تا زمان را در روزهای منتهی بـه یک مسابقه بزرگ شرکتی بـه عقب برگردانید؟

 

1. با یک بالش اضافی بخوابید.

هنگام خواب، نیروی جاذبه مایع را در اطراف پلک هاي‌ پایینی شـما جمع می کند، جایی کـه پوست نرم و کشسان اسـت و باعث پف زیر چشم می شود. برای پیشگیري از کیسه ها، یک بالش اضافی زیر سرخود قرار دهید. اینکار نیروی جاذبه را تشویق می کند تا ناحیه چشم را تخلیه کند. قاشق هاي‌ سرد شده نیز کار می‌کنند. آن ها کاملاً روی چشمان شـما قرار می‌گیرند و فلز بـه اندازه کافی سرد می ماند تا موثر باشد، حدود 10 دقیقه. 

 

2. درست با بقیه برخورد کنید

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

مردم حقایق و ارقام را بـه خاطر نمی‌آورند، بلکه برداشت‌ها را بـه خاطر می‌آورند. برای بـه جا گذاشتن اثری از قدرت، جوانی و سرزندگی، بیشتر متحرک باشید. این باعث میشود کـه شـما فردی فرمانده، معتبر و با اعتماد بـه نفس باشید. زایمان خودرا در مقابل یک دوست یا آینه تمرین کنید و این نکات را درنظر داشته باشید:

 

– صدای خودرا فرافکنی کنید. صدای مهیج جوان تر از یک زمزمه بـه نظر می‌رسد. تصور کنید کـه مستقیماً با شخصی کـه در پشت اتاق اسـت صحبت می کنید.

 

– آهسته تر صحبت کنید افرادی کـه سریع صحبت می‌کنند مضطرب بـه نظر می‌رسند. سرعت کلمات خودرا درحدود 130 در دقیقه بیان کنید.

 

– شیوه‌اي کـه خودرا حمل میکنید، لحن واکنش مردم را تعیین میکند. حالت خمیده باعث می شود قبل از زمان شـما پیر بـه نظر برسید. با استفاده از صدای شـما برای جلب توجه، متقاعد کردن و فرمان دادن بـه توجه، “موقعیت قدرت” توصیه می شود، موضعی کـه قدرت و بازرسی را ساطع می کند:

 

بایستید و روی توپ هاي‌ پای خود تعادل برقرار کنید. برای حمایت کمی زیر ان قرار دهید. شانه هاي‌ خودرا پایین نگه دارید. با پشت گردن قوس دهید. چانه خودرا پایین نگه دارید. از پایین بـه بالا نگاه کنید.

 

بیشتر بخوانید: دانشمندان فرمولی برای 30 سال جوان تر کردن انسان ها یافتند!

 

3. بدوید و مغزتان را تغذیه کنید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

فعالیت بدنی می‌تواند افراد را از نظر ذهنی هوشیارتر کند. او در مطالعات قبلی خود در دانشگاه علوم و بهداشت اورگان دریافته بود کـه میمون‌هایي کـه روی تردمیل می‌دویدند رگ‌هاي‌ خونی بیشتری رشد میکردند کـه اکسیژن و خون غنی از قند را بـه مغز می رسانند، سوختی کـه مغز را تقویت می کند. و حتی یک جلسه ورزش هوازی بدن رابا اندورفین پر می کند کـه وضوح فکر را التیام می بخشد. چند ساعت قبل از شروع دویدن. 

 

4. نمایه باریک تری ایجاد کنید.

تحقیقات نشان داده اسـت کـه در هر حوزه‌اي از جامعه، بـه‌ویژه در محل کار، افراد جوان مناسب‌تر برای دریافت ترفیع، دستمزدهای بیشتر، و پروژه‌هاي‌ پرمخاطب‌تر، تعصب ضد چربی را نشان می دهند. شـما نمیتوانید در 24 ساعت لاغر شوید، اما می‌توانید با چند انتخاب استراتژیک لباس لاغرتر بـه نظر برسید.

 

هرگز، هرگز، چین‌دار نپوشید. شلوار پلیسه‌دار 5 تا 10 پوند بـه بدن شـما اضافه میکند، زیرا بادکنک بیرون می آید و باسن شـما را بزرگتر نشان می دهد.

 

تک رنگ بپوشید. پوشیدن یک رنگ از سر تا پا، ظاهر شـما را بلندتر می کند. رنگ هاي‌ تیره اثر را افزایش می دهند.

 

مقداری رنگ ناسازگار اضافه کنید. یک کراوات دلير، جوانی را منتقل می کند. یک مربع جیبی برای جذابیت اضافه کنید. مطمئن شوید کـه در همان خانواده رنگ کراوات اسـت، اما در الگوی متفاوت.

 

انچه مناسب اسـت بپوش. لباس‌هاي‌ تنگ شـما را سنگین‌تر نشان می دهند، زیرا در همه ی جا برآمدگی دارید، و لباس‌هاي‌ گشاد باعث میشوند بـه نظر برسید چیزی را پنهان کرده اید. اگر همه ی چیز درست باشد، میتوانید توهم لاغری ایجاد کنید. 

 

5. آدامس بجوید، سریعتر واکنش نشان دهید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

زمانی کـه نیاز دارید در بهترین حالت خود باشید، از کافئین پرهیز کنید، اثرات ان ماندگار نیست. در عوض، آدامس نعناع یا دارچین بجوید یا آب نبات سفت نعناع را بمکید. تحقیقاتی ارتباط قوی بین بوی نعناع و التیام خلق و خو، انگیزه و عملکرد ورزشی پیدا کرده اسـت. این مطالعه مکمل تحقیقات قبلی اسـت کـه رایحه نعناع فلفلی رابا افزایش سطح انرژی و عملکرد شناختی مرتبط می کند. مطالعه دیگری نشان داد کـه بوی دارچین قدرت مغز را تقویت می کند و مهارت ذهنی را التیام می بخشد. 

 

6. وضعیت بهتری اتخاذ کنید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

وقتی پیر میشویم، ستون فقرات ما ترکیب می شود و حالت‌هاي‌ ما حالت طبیعی و انعکاسی بـه خود می گیرد. این ظاهر با افزایش سن همراه اسـت، بنابر این با انعطاف‌پذیر ماندن و صاف نگهداشتن ستون فقرات خود با ان مقابله کنید. بـه ایده هایي در مورد این کـه از کجا شروع کنیم نیاز دارید؟ ممکن اسـت ما حرکات یوگا را پیشنهاد کنیم کـه زندگی جنسی شـما را متحول می کند.

 

7. موهای نازک را با کوتاه کردن مو پنهان کنید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

فوراً شـما را جوان تر نشان می دهد. و اگر طاسی هستید یا مو هاي نازکی دارید، بـه یاد داشته باشید کـه کمتر، بیشتر اسـت. جاذبه باعث میشود تارهای موی بلندتر بـه پوست سر نزدیک‌تر شوند، کـه پوست بیشتری را در بالای سر شـما نمایان می کند. با کوتاه کردن و لایه لایه شدن مو هاي خود، پوست سر زیادی را مشاهده نخواهید کرد، کـه این همه ی نکته اسـت. این یک توهم نوری اسـت. 

 

8. برای موهای پرتر آبجو اضافه کنید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

هر تعداد شامپو حجم دهنده بـه مو هاي شـما بدن می بخشد. متخصص مراقبت از پوست و مو، میگوید: مخمر بـه هر رشته می‌چسبد و موها را پرتر نشان میدهد.

 

9. چروک ها را با ماهی قزل آلا از بین ببرید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

بهترین غذاها برای جوان نگه داشتن پوست، ماهی هاي‌ غنی از اسیدهای چرب امگا 3 مانند قزل آلا، سالمون و ماهی تن و همچنین کلم بروکلی، گل کلم، اسفناج و لوبیا هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده، این غذاها مانع تشکیل محصولات نهایی گلیکوزیشن می شوند کـه باعث چروک شدن زودرس پوست می شود. 

 

10. رابطه جنسی داشته باشید، جوانتر از خواب بیدار شوید.

سکس خون را بـه سطح پوست می آورد، مردمک هاي‌ شـما را گشاد می کند و هوای جوانی بـه شـما می دهد. درخشندگی طلایی پس از ازدواج غیر قابل انکار واقعی اسـت. 

 

بیشتر بخوانید: ورزش هایی برای جوان ماندن پوست صورت « تصویری»

 

11. زودتر به رختخواب بروید.

علاوه بر این، 1 ساعت زودتر از حد معمول بـه رخت خواب رفتن، انرژی 2 فنجان قهوه را در روزبعد بـه شـما میدهد. در مقابل، کمتر از 6 ساعت خواب میتواند عملکرد شـما را تا حدی کاهش دهد کـه در ان سطح الکل خون 05/0. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه.

پیشبینی شـما را بیدار نگه می دارد؟ چند گیلاس تازه بخورید یا مقداری آب آلبالو بنوشید. محققان دانشگاه تگزاس دریافتند کـه گیلاس یکی از بهترین منابع طبیعی ملاتونین اسـت، کـه یک داروی خواب محبوب بدون نسخه اسـت. یا، 11 راز تایید شده توسط دکتر برای سریع تر بـه خواب رفتن اسـت.

 

12. مثل فضانورد چرت بزن

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

دریک مطالعه ناسا، یک چرت 25 دقیقه اي هوشیاری را تا 54 درصد و عملکرد را تا 34 درصد افزایش داد. حتی 5 یا 10 دقیقه گربه می‌تواند بـه افزایش حافظه و یادگیری کمک کند. 

 

13. به انگشتان خود توجه کنید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

دست هاي‌ خشن یک هدیه مرده از سن اسـت. و ناخن هاي‌ جویده شده نشان می دهد کـه شـما هرگز بزرگ نشده اید. مردم همانگونه کـه متوجه کفش‌ها میشوند، متوجه دست‌ها میشوند. ناخن هاي‌ خودرا با ناخن گیر کوتاه کنید و هر خراش را سوهان بزنید. ما بـه کسی نمی‌گوییم بعد، کمی روغن زیتون را بـه دستان خود بمالید. این یک مرطوب کننده طبیعی اسـت و کوتیکول هاي‌ شـما را نرم می کند تا بتوانید آن ها را بـه عقب برانید.

 

14. برای انرژی جو دوسر بخورید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

یک صبحانه پرقدرت از بلغور جو دوسر «غیر از انواع قندی فوری» کـه روی ان آجیل خرد شده، کشمش، دانه کنجد و شیر کم چرب اسـت، بخورید. کربوهیدرات ها و پروتئین هاي‌ با سوزاندن طولانی مدت بدن و مغز شـما را برای ساعت ها تامین می کند. ان رابا دو لیوان آب پرتقال 8 انسی بنو شید. مطالعه اي نشان داد کـه 400 میلی گرم ویتامین C در روز «مقدار یک پیمانه OJ» بـه طور قابل توجهی ترشح هورمون هاي‌ استرس را کاهش می دهد.

 

15. پوست خود را با رتینول کف کنید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

رتینول نوع خاصی از ویتامین A اسـت کـه بـه شکل کرم بـه پوست مرده اجازه می دهد تا بـه آرامی لایه برداری کند و پوست تازه و جدید زیر ان بـه طور طبیعی درخشان تر ظاهر شود. و بهتر از همه ی این اسـت کـه بدون نسخه در معرض اسـت. فقط زیاده روی نکنید: فقط بـه اندازه یک نخود نیاز دارید تا کل صورتتان را بپوشاند.

 

16. هر از چند گاهی یک وعده غذایی را حذف کنید.

روزه داری متناوب کـه نشان دهنده مصرف یک یا دو روز در هفته برای مصرف کمتر از 500 کالری اسـت – بـه سرعت بخشیدن بـه تولید HGH یا هورمون رشد انسانی کمک می کند. بـه نوبه خود، HGH تولید کلاژن بدن شـما را افزایش می دهد و منجر بـه پوستی روشن‌تر، حجیم‌تر و جوان‌تر میشود.

 

17. برای قدرت مغز، B12 بخورید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

ویتامین B12 بـه کاهش سطح هموسیستئین «اسید آمینه اي کـه پلاک شریانی را تقویت می کند» کمک می کند و ممکن اسـت از افسردگی پیشگیری کند و شناخت را التیام بخشد. اما با بالا رفتن سن، بدن شـما این ویتامین را بـه اسانی از غذا جذب نمیکند. اگر 50 سال یا بیشتر دارید، هرروز 1 میلی گرم مصرف کنید.

 

18. صورتتان را بازی خود قرار دهید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

آیا ساقه و ابروهای شـما شبیه نیل یانگ اسـت؟ انها را کوتاه کنید، سپس این طرح پاک کننده سن را دنبال نمایید:

 

– با استفاده از ژل دور چشم با اسانس بابونه از شر حلقه هاي‌ زیر چشم خلاص شوید. یا دو تکه پنبه را در محلول 50/50 آب یخ و شیر کامل سرد خیس کنید. این مخلوط اثر ضد التهابی و انقباضی دارد.

 

– با بالا رفتن سن، غدد روغنی کـه باعث آکنه در نوجوانان می شوند، از کار می‌افتند و پوست مارمولک برای شـما باقی میماند. بعد از اصلاح، از یک مرطوب کننده استفاده کنید. یا خودتان درست کنید: یک قاشق چای خوری عسل را بـه 1/4 فنجان ماست ساده اضافه کنید، مخلوط کنید، سپس یک پوشش نازک روی صورت خود بمالید. بعد از 15 دقیقه بشویید. ماست پوست شـما را آبرسانی می کند و عسل پارگی هاي‌ کوچک را ترمیم می کند. از هر چیزی کـه استفاده می کنید، ان را روی صورت مرطوب بمالید. مرطوب‌کننده‌ها طوری طراحی شده‌اند کـه آب را روی پوست شـما در جایی کـه میتوان جذب کرد، حبس کرد.

 

19. آرام باشید، گرم شوید، برنده بزرگ شوید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

درست قبل از این کـه وارد اتاق هیئت مدیره شوید، 10 دقیقه برای گرم کردن سریع وقت بگذارید.

 

آروم باش. چند توپ گلف را داخل یک جوراب باشگاه بیندازید و ان را روی زمین قرار دهید. کفش‌هاي‌ خودرا درآورید و توپ‌ها رابا کف پا بـه اطراف بچرخانید. هر یک از پاهای شـما حاوی بیش از 7000 پایانه عصبی اسـت. شفا در نوک انگشتان می گوید، تحریک آن ها میتواند باعث ترشح اندورفین شود کـه اضطراب را کاهش می دهد.

 

20. مایعات خود را در نظر بگیرید.

جوان شدن با 20 ترفند ساده 2023 + عکس

آب لیمو بنوشید. از کافئین اجتناب کنید، گلوی شـما را خشک می کند. بـه جای ان از یک لیوان آب خنک با کمی لیمو استفاده کنید. این کمک می کند صدای شـما عمیق‌تر، غنی‌تر و فرمان‌برتر بـه نظر برسد. درست مانند زمانی کـه 25 ساله بودید. شراب قرمز همچنین دارای فواید حيرت آور اي اسـت، این ماده مملو از رسوراترول اسـت، آنتی اکسیدانی کـه خطر ابتلا بـه دیابت و بیماری قلبی را کاهش می دهد.

 

جدیدترین مطالب سایت