اسکراب با استفاده از شکر برای شفافیت پوست

مجموعه : سلامت پوست
اسکراب با استفاده از شکر برای شفافیت پوست

آموزش اسکراب با استفاده از شکر برای شفافیت پوست

دراین زمانه پوست سالم بسیار اهمیت دارد و اینروزها بـه چشم می‌بینیم کـه افراد زیادی بـه پوست خود بسیار رسیدگی می کنند و دوست دارند پوستی شفاف و صاف و بدون چین وچروک و لک داشته باشند خوب برای بدست آوردن هر چیزی نیاز بـه کمی اطلاعات داریم و همیچنین رعایت روتین پوستی یکی از نکات مهم اسـت ؛ و بهتر اسـت پیش یک  متخصص پوست حتماً برویم و از او مشاوره بگیریم. و اگر ضرری ندارد و حساسیت خاصی نداشته باشیم می‌توانیم با روش خانگی چند مدل ماسک و اسکراب با شکر برای روشنایی پوست و  … استفاده کنیم و حتماً نتیجه ان را خواهیم دید.

 

چندمدل اسکراب با استفاده از شکر برای شفافیت پوست

توضیحاتی درباره شکر قهوه ای ؟

شکر قهوه اي با شکر سفید متفاوت اسـت و حتی برای کسانی کـه رژیم لاغری دارند میتوانند از شکر  قهوه اي استفاده کنند چون بسیار کم ضرر و کم کالری اسـت.جالب اسـت بدانید این شکر قهوه اي بر عکس شکر سفید بسیار خواص دارد و یکسری ویتامین هایي موجود دراین شکر قهوه اي اسـت. حال دراین مطلب توضیحات بیشتری در مورد شکر قهوه اي بـه شـما می‌دهیم.

 

اگر میخواهید پوستی درخشان و زیبا داشته باشید و از شر انواع لکه ها و مشکلات پوستی خلاص شوید، شکر قهوه اي، می تواند دراین زمینه، بـه شـما کمک بسیار زیادی کند. شکر سرخ یا شکر قهوه اي، قند نیشکر اسـت کـه کاملا سرخ یا قهوه اي رنگ می‌باشد و علت سرخی رنگ ان؛ بـه خاطر وجود شیره قند اسـت.

 

این شکر حاوی مواد مغذی فراوانی چون پتاسیم، کلسیم، آهن و منیزیم اسـت کـه برای پوست، بسیار مفید و ضروری هستند. بـه کمک شکر قهوه اي میتوانید اسکراب هاي‌ طبیعی و خانگی زیادی درست کنید. اسکراب شکر قهوه اي، پوست را تغذیه و ان را عمیقا پاک سازی می کند.

 


مطلب مرتبط: 10 اسکراب خانگی بدن «متخصصان پوست»


 

شکر قهوه اي علاوه بر مزایای فراوانی کـه برای سلامت پوست و مو دارد، بـه افرادی کـه بـه دنبال رژیم لاغری و کاهش وزن هستند نیز توصیه می شود. شکر قهوه اي در تغذیه و مراقبت از پوست، نقش مهمی دارد ودر تهیه اسکراب هاي‌ پوستی، از ان استفاده فراوانی می شود. بـه منظور استفاده از شکر قهوه اي برای لایه برداری پوست، اسکراب را همیشه از پا، شروع بـه استفاده کنید و ان را تا گردن و پوست سرخود ادامه دهید.

 

اینکار سبب افزایش گردش خون می شود و بـه متعادل سازی PH پوست نیز کمک می کند. بعد از زدن اسکراب، بدن تان رابا آب گرم بشویید. انجام اینکار، بـه مرور زمان سبب می شود تا پوست بدن‌تان نرم، صاف و شاداب شود. شکر قهوه اي علاوه بر این کـه نقش مهمی در نرم کردن و درخشندگی پوست دارد، در کاهش تورم پوستی نیز موثر اسـت و بـه سرزندگی و بازسازی سلول هاي‌ پوستی، کمک شایانی می کند. همچنین افرادی کـه مستعد آکنه هستند، می‌توانند از این ماده بی نظیر برای درمان جوش و آکنه استفاده کنند.

 

توضیحاتی درباره شکر قهوه ای ؟

شکر چه خواصی برای پوست دارد؟

شاید برایتان جالب باشد ولی شکر یک لایه بردار بسیار خوبی برای پوست اسـت و بسیار راحت میتوانید با شکر اسکراب و ماسک درست کنید و لایه هاي‌ مرده پوست خودرا از بین ببرید با این مدل هایي کـه بـه شـما معرفی می‌کنیم انجام دهید و یک پوست صاف و شفافی پیدا کنید اگر بخواهیم درباره توضیحات علمی تری بدهیم باید بگوییم کـه شکر، یک لایه بردار طبیعی و خانگی می باشد کـه بـه التیام پوست هاي‌ ملتهب و همچنین شادابی و جوانسازی پوست، کمک قابل توجهی می کند.

 

استفاده از شکر برای التیام پوست بسیار مناسب اسـت؛ زیرا یک مرطوب کننده طبیعی محسوب می شود؛ مرطوب کننده طبیعی بـه معنای این اسـت کـه پوست صورت و بدن را هیدراته می کند. علاوه بر این، شکر دارای اسید گلیکولیک اسـت کـه برای جلوگیری از پیری پوست، درمان پوست هایي کـه بر اثر تابش مستقیم نور آفتاب آسیب دیده اند و همچنین برطرف کردن خشکی پوست گزینه مناسبی اسـت. در ادامه شـما رابا خواص شکر برای زیبایی پوست، بیشتر آشنا می‌کنیم.

 

شکر چه خواصی برای پوست دارد؟

آیا شکر مانند مرطوب کننده عمل می کند؟

بله درست اسـت شاید برایتان کمی عجیب باشد ولی خیلی از محصولات از شکر داخلش استفاده شده اسـت چون بسیار خاصیت هاي‌ خوبی برای پوست دارد و بـه پوست لطافت و شفافیت می دهدشکر، یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست اسـت؛ بـه طوری کـه با بیرون کشیدن رطوبت از محیط بیرون، ان را در پوست قفل می کند. بدین صورت، با استفاده مداوم از محصولاتی کـه شکر دارند یا دارای مشتقات قند هستند، پوست، همیشه مرطوب می‌ماند. علاوه بر این، شکر می تواند از پیری پوست نیز جلوگیری کند.

 

شکر، منبعی طبیعی از اسید گلیکولیک اسـت. AHA یا آلفا هیدروکسی اسید، در عمیق ترین لایه هاي‌ پوست نفوذ می کند و چسب را کـه سبب اتصال سلول هاي‌ پوست می شود، تجزیه می کند کـه همین امر باعث بازسازی سلولی و تشکیل سلول هاي‌ جدید می شود؛ در نتیجه پوست، شاداب تر و جوان تر بـه نظر می‌رسد. علاوه بر این، میتوان از گلیکولیک اسید برای درمان پوست هاي‌ آسیب دیده و همچنین درمان پیری ناشی از آفتاب نیز استفاده کرد.

 

آیا شکر مانند مرطوب کننده عمل می کند؟

توضیحی درباره اسکراب بدن 

اسکراب بدن یک راهکار بسیار خوبی اسـت کـه بـه تازگی بسیار زیاد باب شده اسـت و اینکار بـه صورت مداوم البته ضررهایی دارد ولی اگر در هفته دوبار استفاده شود و طبق زمانی کـه معین می کنند بسیار عالی اسـت.اسکراب بدن محصولی برای مراقبت از پوست بدن اسـت. این محصول تقریباً شبیه بـه اسکراب صورت اسـت و خاصیت پاک کنندگی بسیار زیادی دارد. اسکراب بدن میتواند سلول‌هاي‌ مرده را از روی سطح پوست پاک کرده و پوست بدن شـما را آبرسانی کند. در نتیجه پوست شفاف، شاداب و صاف تر خواهد شد. لایه مرده روی پوست میتواند باعث ایجاد جوش روی پوست هم بشود.

 

ماده اولیه اسکراب‌هاي‌ بدن مواد نسبتا زبر برای برداشتن لایه مرده پوست هستند. مانند:

نمک

شکر

تفاله و پودر قهوه

سبوس برنج

و …

 

طبق معمول این مواد زبر با روغن‌هاي‌ مخصوص ماساژ، روغن‌هاي‌ گیاهی و کرم‌ها ترکیب شده و پوست را بـه خوبی لایه برداری میکنند.فرایند لایه‌برداری و از بین بردن سلول‌هاي‌ مرده از روی سطح پوست با دوش گرفتن و زدن لوسیون بـه بدن تکمیل میشود. پس حتماً لازم اسـت قبل از اسکراب بدن، دوش بگیرید و بعد از اسکراب، حتماً از لوسیون‌هاي‌ بدن استفاده کنید.

 

توضیحی درباره اسکراب بدن 

مواد لازم برای تهیه اسکراب باشکر

همینطور کـه در توضیحات بالا گفتیم شکر خود یک اسکراب اسـت و ویتامین هاي‌ خوبی دارد و مناسب پوست اسـت در این جا یک اسکرابی بـه شـما معرفی می‌کنیم کـه بـه اسانی بتوانید در خانه پوست خودرا زنده کنید.استفاده از اسکراب هایي کـه در دستور ان ها از شکر استفاده می شود، یک روش موثر و مناسب برای حفظ رطوبت، جوانسازی و درخشندگی پوست اسـت.

 

اسکراب شکر، بـه پاک‌سازی سلول هاي‌ مرده، کمک قابل توجهی می کند و روند بازسازی پوست را تسریع می بخشد. در ادامه شـما رابا روش تهیه اسکراب هاي‌ پوستی شکر برای جوانسازی پوست، آشنا خواهیم کرد.

 

مواد لازم برای اسکراب خانگی  شکر و عسل 

این اسکراب بسیار راحت اسـت و اصلا کار خاصی ندارد ولی خواهشمندیم در گوشه اي از صورتتان اول بگذارید اگر قرمزی یا خارش نداشتید بعد کامل بر روی پوست خود قرار دهید. 

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری شکر

1 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

3 – 4 قطره روغن اسانس اسطوخودوس

 

مواد لازم برای اسکراب خانگی  شکر و عسل 

آماده سازی اسکراب شکر و عسل 

همینطور کـه توضیح دادک مواد بسیار زیادی لازم ندارید ولی دقت کنید در اندازه اي کـه داخل ظرف خود میریزید چه قدر باشد چون کم و زیاد بودن مواد ممکن اسـت ضرر برساند بـه پوست شـما ،عسل و شکر را دریک کاسه بریزید و روغن زیتون و اسانس اسطوخودوس را بـه ان اضافه و مخلوط کنید. مخلوط ساخته شده را دریک ظرف تمیز شیشه‌اي بریزید و نگه‌داری کنید.

 

صورت خودتان را کاملا تمیز کرده و بشویید و این اسکراب را کمی روی صورت خود بمالید. بهتر اسـت پوست صورت کمی رطوبت داشته باشد و کاملا خشک نباشد.بـه آرامی بـه مدت 3 تا 5 دقیقه صورت را ماساژ دهید و بعد از 10 الی 15 دقیقه صورت را بـه صورت کامل بشویید و خشک کنید. برای تاثیر بهتر این اسکراب خانگی، اینکار را 1 الی 2 بار در هفته تکرار کنید.

 

آماده سازی اسکراب شکر و عسل 

 اسکراب شکر و عسل کارایی اش برای پوست چیست؟

کلا کارایی همه ی اسکراب هاي‌ صورت یک نوع لایه برداری اسـت و نسبت بـه مواد ضعیف و قوی دارد و این مدل اسکراب لایه برداری متوسط می کند و درخشندگی بینظیری بـه خاطر وجود عسل بـه پوست شـما می دهد.

 

شکر یک لایه بردار بسیار خوب برای پوست اسـت کـه سلول هاي مرده پوست را حذف کرده و منافذ پوست را از بین برده و پوست را روشن میکند. شکر باعث نرمی و لطافت پوست نیز میشود و باعث میشود کـه از خشکی پوست جلوگیری شود.عسل ماده‌اي اسـت کـه بـه عنوان یک ضد باکتری و ضد التهاب برای پوست عمل کرده و از پوست محافظت میکند و آسیبهای پوستی را از بین میبرد.روغن اسطوخودوس برای پوست شـما بسیار تسکین دهنده بوده و التهاب پوست را کاهش می دهد.

 

 اسکراب شکر و عسل کارایی اش برای پوست چیست؟

آماده سازی اسکراب شکر و روغن نارگیل

این اسکراب هم خیلی خیلی راحت درست می شود چون نیازی بـه مواد خاصی ندارد و بسیار طرفدار هم دارد چون پوست را در واقع بسیار زنده می کند و شفافیت خاصی بـه پوست می دهد سعی کنید هفته اي دو بار بیشتر استفاده نکنید.

 

برای تهیه اسکراب شکر و روغن نارگیل، بـه دو قاشق غذاخوری شکر نرم یا شکر قهوه اي، یک قاشق غذاخوری نارگیل و چند قطره عصاره آلوئه ورا نیاز دارید. تمام مواد گفته شده را دریک کاسه کوچک، با یک دیگر مخلوط و ترکیب کنید. عصاره آلوئه ورا، اختیاری اسـت و میتوانید ان را برای تغذیه و آرامش پوست بـه اسکراب خود اضافه کنید. قبل از استفاده از اسکراب، صورت خودرا با آب گرم بشویید و با حوله اي نرم، خشک کنید.

 

سپس بـه آرامی، مخلوط شکر و روغن نارگیل را روی پوست خود، ماساژ دهید. حرکات را بـه صورت دورانی و بـه سمت بالا انجام دهید. بعد از 5 دقیقه ماساژ، صورتتان رابا آب گرم بشویید و بعد ان را خشک کنید. میتوانید از یک تونر خنک کننده و بعد از ان؛ از کرم مرطوب کننده نیز استفاده کنید.

 


مطلب مرتبط: انواع اسکراب خانگی شگفت انگیز برای پوست های چرب


 

آماده سازی اسکراب شکر و روغن نارگیل

آماده سازی اسکراب شکر و نمک با روغن زیتون

این اسکرابی کـه بـه شـما معرفی میکنیم بسیار عالی اسـت ولی مناسب پوست هاي‌ چرب نیست یا حتی مختلط ؛ مناسب پوست هاي‌ خشک اسـت ان هم بـه دلیل روغن زیتونی کـه دراین مواد استفاده می شود .اسکراب شکر و نمک و روغن زیتون برای پوست هاي‌ خشک بسیار مناسب اسـت و ضمن پاک‌سازی سلول هاي‌ مرده پوست بـه جوانسازی پوستتان کمک میکند.

 

شکر و نمک پوست را بـه آرامی اسکراب می کنند و روغن زیتون بـه صورت هم زمان بـه آبرسانی و مرطوب کردن پوست کمک کرده و باعث افزایش لطافت پوست می شود.2 قاشق شکر و نمک و روغن زیتون رابا هم مخلوط کنید تا حالت خمیری بگیرد سپس ماسک را روی تمام سطح پوستتان بزنید و 5 دقیقه بـه حالت دورانی و ملایم ماساژ دهید و سپس با آب ولرم صورتتان را بشویید.

 

از این اسکراب میتوانید هفته اي 1 – 2 بار با توجه بـه نیاز پوستتان استفاده کنید.

 

آماده سازی اسکراب شکر و نمک با روغن زیتون

آماده سازی اسکراب شکر و نمک با لیموترش

این اسکراب را بـه افراد حساس اصلا پیشنهاد نمی‌شود و کسانی کـه پوست خاصی دارند چون بـه علت لیمو ترشی کـه استفاده می شود و اسیدی بودن لیمو ترش باعث دانه هاي‌ قرمز بر روی پوست ایجاد می شود پس لطفا اگر پوست حساسی دارید بـه هیچ وجه از این اسکراب استفاده نکنید.

 

از این اسکراب هم میتوانید برای صورت استفاده کنید و هم برای بدن. این اسکراب کلاژن سازی پوست را تحریک می کندو خاصبت روشن کندگی دارد و خاصیت ارتجعی پوست را التیام می دهد و ضمن پاک‌سازی منافذ پوست ؛ بـه حفظ رطوبت ان کمک می‌نماید.2 قاشق غذاخوری نمک دریا رابا نصف فنجان شکر ؛ 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و 2 قاشق غذاخوری عسل مخلوط نمایید. درصورت تمایل میتوانید 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا هم بـه این ترکیب اضافه نمایید.

 

این اسکراب را بین 5 دقیقه روی پوست ماساژ دهید و سپس بشویید.

 

آماده سازی اسکراب خانگی شکر و نعناع

آماده سازی اسکراب خانگی شکر و نعناع

یک اسکراب فوق العاده عالی کـه برای همه ی مدل پوستی می‌توان استفاده کرد البته باز تکرار میکنم افراد خاص و حساس بـه هیچ وجه بدون تجویز پزشک اسکراب هاي‌ خانگی یا ماسک درست نکنند. در کل این اسکراب طرفدارهای زیادی دارد ودر دراز مدت اثرات بسیار خوبی در پوستشان دیده شده اسـت. 

 

مواد لازم:

2 قاشق غذاخوری شکر «سفید یا قهوه اي»

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل

3 – 4 قطره روغن «اسانس» نعناع

 

نحوه ساخت اسکراب خانگی

نحوه ساخت اسکراب خانگی:

تمام مواد را درون یک کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید. بعد از اینکار، مخلوط را در ظرفی شیشه‌اي ریخته ودر ان نگه داری کنید.صورت خودرا کاملا پاک کرده و اسکراب را روی پوست خود بمالید و صورت را 3 تا 5 دقیقه ماساژ دهید و بعد از ان صورت را کامل بشویید. اینکار بهتر اسـت 2 بار در هفته انجام شود.روغن زیتون سرشار از ویتامین E و اسیدهای چرب ضروری اسـت کـه پوست شـما را سالم نگه می‌دارد.

 

همان طور کـه قبلاً هم اشاره کردم سرشار از اسید اولئیک اسـت کـه بـه مرطوب شدن پوست شـما کمک می کند.اسانس نعناع حاوی منتول اسـت کـه خاصیت خنک کننده دارد ودر عین حال برای روشن تر شدن پوست بسیار خوب اسـت. مطالعات همچنین نشان می دهد کـه استفاده موضعی از منتول باعث ایجاد احساس خنک کننده بر روی پوست و افزایش جریان خون در پوست میشود.

 

اسانس نعناع دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی اسـت کـه مانع از رشد باکتریهای ایجاد کننده آکنه می شود.دریک مطالعه درسال 1996 ده اسانس مختلف را بر علیه 22 باکتری و دوازده قارچ مورد آزمایش قرار دادند و مشخص گردید کـه اسانس نعنا و سه اسانس دیگر در برابر همه ی باکتری ها موثر هستند.

 

آماده سازی اسکراب ماست و شکر

آماده سازی اسکراب ماست و شکر

اگر فردی هستید کـه پوست مختلط دارید و منافذ بسیار باز این ترکیب معجزه می کند بر روی پوست شـما فقط باید چند دوره از این اسکراب استفاده کنید تا معجزه پوست خودرا ببینید .باکتری‌هاي‌ موجود در ماست بـه باز کردن منافذ مسدود شده‌ي پوست و بستن منافذ باز کمک می کنند. علاوه بر این لکه‌هاي‌ پوستی را برطرف میکنند.

 

مواد لازم

ماست تازه: نصف فنجان

شکر: دو قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

یک کاسه بردارید ودر ان ماست و شکر رابا هم مخلوط کنید.ترکیب ایجاد شده رابا حرکات دورانی روی صورتتان اسکراب کرده و برای شستن صورت خود از آب ولرم استفاده کنید.

 

آماده سازی اسکراب شکر و موز

آماده سازی اسکراب شکر و موز

کلا خوردن موز بسیار ویتامین هاي‌ عالی دارد حال شـما فکر کنید کـه موز و مخلوطی از شکر چه ترکیب جالبی می شود و بـه اسانی در خانه با این مواد لازم راحت یکی از بهترین اسکراب ها را میتوانید درست کنید و بهترشدن حالات پوست خودرا ببینید.

 

موز، برای پوست، خواص حیرت آوری دارد. این میوه محبوب و خوش طعم، حاوی ویتامین هایي چون ویتامین A، B، C و D و موادمعدنی چون زینک، آهن و… اسـت. تمامی این مواد مغذی، برای پوست، مفید و ضروری هستند. علاوه بر این، موز پوست را مرطوب و نرم می کند.

 

برای تهیه اسکراب شکر و موز، بـه یک عدد موز و دو قاشق غذاخوری شکر نیاز دارید. برای تهیه این اسکراب، موز را در کاسه اي کوچک بـه وسیله چنگال له کنید تا نرم شود. سپس شکر را بـه ان اضافه و ان را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود و این اسکراب را روی صورت خود بمالید و بعد از گذشت 5 تا 10 دقیقه، صورتتان را بشویید و بـه آرامی، با انگشت بـه صورتتان ضربه بزنید تا خشک شود.

 


مطلب مرتبط: اسکراب‌ ها برای پاکسازی پوست


 

اسکراب بر روی بدن چه فوایدی از نظر پزشکان دارد؟ 

اسکراب بر روی بدن چه فوایدی از نظر پزشکان دارد؟ 

پزشکان پوست درباره اسکراب توضیحات بسیار خوبی داده اند کـه اگر اسکراب بدن استفاده کنید چه مزایایی دارد و برای پوست بدن شـما چه اتفاقی میوفتد. 

 

اسکراب بدن پوست شـما بـه صورتی عمیق پاک‌سازی میکند.

اسکراب باعث میشود ظاهر پوست شـما سالم‌تر، شاداب‌تر و جوان‌تر شود.

اسکراب بدن سلول‌هاي‌ مرده پوست را از بین می برد.

اسکراب کردن پوست بدن خاصیت تسکین دهندگی با خود بـه همراه دارد.

اسکراب بدن کمک میکند چین‌وچروک‌هاي‌ پوست کمتر شوند.

اگر درست و مرتب پوستتان را لایه برداری کنید، بافتی نرم و ابریشمی بـه پوست خود هدیه خواهید داد.

اسکراب بدن علاوه بر پاک‌سازی پوست، باعث آب‌رسانی بـه پوست هم می شود.

اسکراب بدن کمک میکند محصولات مراقبتی مانند انواع ماسک و کرم کـه روی پوست استفاده می کنید، خیلی بهتر جذب شوند.

اسکراب مناسب کل بدن

و در پایان 

پوست سالم و شفاف بسیار مهم اسـت و زیبایی خودرا با پوست سالم و شاداب و تمیز چند برابر می کنید دراین مطلب بـه کمک مجله تالاب مدل هاي‌ مختلف اسکراب با شکر را برای شـما عزیزان بـه اشتراک گذاشته ایم حتماً در فهرست هفتگی خود از این اسکراب هاي‌ خانگی استفاده کنید و تاثیرات فراوانش را در پوست خود ببینید و از همه ی مهم تر این کـه با مواد بسیار ارزان می‌توانید رسیدگی عالی بـه پوست خود کنید . اسکراب یک نوع لایه بردار اسـت و خواهشمندیم اگ حساسیت بـه موادهای لازم اسکراب ها کـه توضیح داده ایم ندارید می‌توانید استفاده کنید. 

جدیدترین مطالب سایت