ورود سامانه بارشی شدید به تمام مناطق ایران

ورود سامانه بارشی شدید به تمام مناطق ایران

ورود سامانه بارشی پراکنده به تمام مناطق ایران

کارشناس سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به ریزش باران پراکنده در تمام مناطق ایران خبر داد با ما در سایت تالاب باشید سرمای شدید در راه کشور , مرتضی ضرابی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا با ورود سامانه بارشی خفیفی از سمت غرب کشور شاهد بارش پراکنده باران در استان های آذربایجان شرقی و غربی و بخش هایی از سواحل دریای خزر هستیم.

 

به گزارش تالاب:این سامانه به تدریج در ارتفاعات البرز نیز با بارش پراکنده برف و باران همراه خواهد بود.وی ادامه داد: در پایان هفته در تمامی استان های کشور شاهد برف و باران خواهیم بود و با ورود سامانه جدید از سمت دو استان کردستان و کرمانشاه، بیشتر استان های کشور در سه روز پایانی هفته برفی و بارانی خواهند بود.

 

ضرابی با اعلام اینکه هوای تهران امروز با افزایش غلظت آلاینده ها روبرو است، تاکید کرد:برای فردا پیش بینی می کنیم در تهران شاهد وزش باد باشیم که همین موضوع سببکاهش آلودگی هوا می شود.

 

کارشناس سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به ریزش بهمن در شمال کشور،گفت:با وزش جریانات گرم در استان های شمالی، احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات جاده های شمال وجود دارد.

 

وی در مورد بارش در جنوب شرق کشور گفت: روز سه شنبه بارش های خفیفی در دو استان سیستان و بلوچستان رخ می دهد.برای این دو استان در روزهای پیایانی هفته بارش ها ادامه خواهد یافت.

 

ضرابی با اعلام اینکه خیرآباد استان زنجان سردترین نقطه کشور در 24 ساعت گذشته بود،ادامه داد: دمای هوای این شهر به منفی 24 درجه زیر صفر رسید. پس از خیرآباد،بستان آباد بادمای منفی 21 درجه زیر صفر و پل دشت و خلخال هم با همین دما در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

جدیدترین مطالب سایت