بروزرسانی : 3 خرداد 1403

سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس)

سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس)

سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018

حرف های اصغر فرهادی در جشواره کن شنیدنی بود …

به گزارش تالاب هفتادو یکمین جشنواره کن با حضور اصغر فرهادی و عامل فیلم ( همه میدانند ) بر روی فرش قرمز , شروع به کار کرد . به گزارش تالاب نشست خبری مرتبط با فیلم جدید اصغر فرهادی برگزار شد . سخنان اصغر فرهادی در این نشست جنجالی و خبر ساز بود .

اصغر فرهادی با بیان اینکه همچنان امیدوار است که جعفر پناهی به جشنواره کن بیاید تاکید کرد که حضور نداشتن او در این رویداد فرهنگی برایش آزاردهنده است.این حق جعفر است که اینجا باشد و من هنوز امیدوارم و هنوز وقت است

اصغر فرهادی در نشست خبری فیلم سینمایی «همه می‌دانند» در هفتادویکمین جشنواره فیلم کن درباره این فیلم توضیحاتی را ارائه کرد.

او در بخشی از این نشست درباره فیلم «سه رخ» به کارگردانی جعفر پناهی که دیگر نماینده ایران در بخش رقابتی جشنواره کن است، گفت:

سخنرانی جنجالی اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018 (عکس)

اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018

«دو فیلم ایرانی در بخش مسابقه جشنواره کن هستند، یکی فیلم من «همه می‌دانند» است که اگر چه اسپانیایی است ولی جلوه ایرانی دارد و من به عنوان اثر ایرانی آن را می‌شناسم و دیگری هم فیلم همکارم جعفر پناهی است که آن هم در بخش مسابقه است.»

او با ابراز امیدواری از حضور پناهی در جشنواره کن، بیان کرد:

«حضور فیلم او خیلی برای من قابل احترام است و دیروز با جعفر پناهی صبحت کردم و هنوز امیدوارم که او بتواند به جشنواره امسال بیاید. هنوز به نظرم وقت است و دلم می‌خواهد پیامی به دست ما برسد که او می‌آید. کسانی که می‌توانند تاثیر بگذارند این کار را بکنند که او بیاید، جعفر سفر زیاد رفته، در جشنواره‌های زیادی شرکت کرده و جوایز بسیاری را دریافت کرده است.

سفر برای او مهم نیست، بلکه این نشست‌ها و ارتباط رو در رویی که می‌تواند با مخاطب برقرار کند تا نظرشان را درباره فیلمش بداند برایش مهم است که از طریق اخبار نمی‌شود آن را پیگیری کرد.»

اصغر فرهادی همچنین گفت:

«این حق جعفر است که اینجا باشد و من هنوز امیدوارم و هنوز وقت است، می‌خواهم که این اتفاق رخ دهد. به هر حال حس غریبی دارم که من اینجا هستم و می‌توانم باشم ولی او نمی‌تواند باشد، این اذیتم می‌کند، این که جعفر پناهی در تمام این سال‌ها منزوی و افسرده نشد و کار کرد و حرکت کرد برایم بسیار قابل احترام است.»

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت