چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

بچه‌هاي‌ کوچک و پروازهای هواپیما: ذکر این دو مفهوم دریک جمله کافی اسـت تا تعداد زیادی از والدین – و تعداد زیادی از مسافران خطوط هوایی – را خشمگین کند. برای مادران و پدران نوزادان و کودکان نوپا معمول اسـت کـه با فروتنی و ترس شدید بـه پرواز نزدیک شوند. از این گذشته، تعداد زیادی از چیزها ممکن اسـت در حالی کـه در آنجا در آسمان بـه دام افتاده باشند، بدون هیچ راه فراری، اشتباه پیش بروند.

چگونه کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

آیا می‌خواهید ابزارهایی در زرادخانه خود داشته باشید تا بـه شـما کمک کند کودکان کوچک را از بحران هاي‌ بزرگ در مکان هاي‌ عمومی محدود دور کنید؟ ما درباره پروازها، خطوط تسویه‌حساب فروشگاهی با حرکت آهسته، اتاق‌هاي‌ انتظار در مطب پزشکان صحبت میکنیم – مکان‌هایي کـه بـه سادگی راه‌هاي‌ فرار سهولت را فراهم نمیکنند.

در این جا چندین ایده بـه اشتراک گذاشته شده توسط والدین کهنه کار و پزشک ها، متخصص اطفال کـه با داشتن این اطلاعات، ممکن اسـت هیچ یک از ما در مورد نحوه کشتن زمان با یک کودک کوچک در فضایی 17 در 30 اینچی برای یک تا هشت ساعت دیگر دچار ضرر کامل نشویم!

چگونه گریه کودکمان را قطع کنیم ؟

1. خودتان را به فروشگاه برسانید.

اگر در آینده پرواز دارید، فروشگاه ها می توانند نجات شـما باشد. با ماموریت خرج کردن 9 تا 12 دلار برای خرید اسباب‌بازی‌هاي‌ کوچک احمقانه و کتاب‌هایي کـه فرزندتان دوست دارد و این کلیدی اسـت کـه فرزند شـما هرگز قبلاً ندیده اسـت، در فروشگاه بچرخید.

منتظر بمانید تا در هواپیما باشید تا «افشاگری» را انجام دهید. «همه ی آن ها را دریک کیسه نداشته باشید، وگرنه همه ی آن ها را هم زمان میخواهند. انها را در جاهای مختلف پنهان کنید. اینکار ان را برای فرزندتان کمی جالب‌تر و هیجان‌انگیزتر میکند.» بسته بـه چیزی کـه برمی دارید، هر اسباب بازی یا کتاب می تواند بین 5 تا 20 دقیقه زمان سرگرم کننده بازی و کمانچه برای شـما بخرد.

2. سورپرایزهای غیرمنتظره دیگر را برنامه ریزی کنید.

گزینه‌هاي‌ شگفت‌انگیز فراوان هستند و میتوان ان‌ها رابا قیمت ارزان کنار هم قرار داد، اغلب با شانس‌ها و پایان‌هایي کـه قبلاً در خانه دارید. چند ایده:

1. تخم مرغ هاي‌ پلاستیکی کوچک عید پاک رابا تکه هاي‌ تصادفی حواس پرتی پر کنید. کاغذهای رنگارنگ و توپی شده می توانند اینکار را انجام دهند. همچنین می توانید عکسهای را از مجلات و کتاب هاي‌ رنگ آمیزی برش دهید. «بسته بـه سن فرزندتان، مراقب باشید کـه تخم مرغ رابا وسایلی کـه ممکن اسـت خطر خفگی را بـه همراه دارد پر نکنید.»

2. کتاب هاي‌ رنگ آمیزی می توانند کودکان نوپا را برای مدتی طولانی با خوشحالی مشغول نگه دارند.

3. استیکرها و کتاب‌هاي‌ برچسب هیجان‌انگیز هستند – بـه خصوص اگر کودک شـما برای نخستین بار با شگفتی‌هاي‌ برچسب‌ها آشنا میشود.

4. کاغذ ساختمانی دارید؟ چوب چسب دارید؟ سعی کنید قبل از سفر یک دسته کامل از کاغذهای رنگارنگ ساختمانی را برش دهید و انها را دریک کیسه پلاستیکی فوق سری نگه داری کنید. در هواپیما، کیسه را بیرون بیاورید و با استفاده از چسب نوارهای کاغذ را دریک زنجیره کاغذی بلند بـه هم بچسبانید. یکی از دوستان مادر خوبم این ایده رابا من در بین گذاشت، و او سوگند میخورد کـه این فعالیت می تواند هیپنوتیزم کننده باشد.

علت جیغ زدن و فریاد کشیدن زیاد کودکان | نحوه برخورد با کودک

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

3. یک داستان نویس چیره دست باشید.

فراموش نکنید کـه یکی از راه‌هاي‌ رازآلود کردن کودک خردسال، گفتن داستان‌هاي‌ متحرک اسـت. میتوانید داستان‌هایي در مورد این کـه کجا میروید، چه کسی را خواهید دید و وقتی بـه آنجا رسیدید چه خواهید کرد بسازید.

میتوانید داستان‌هایي درباره ماجراجویی‌هایي کـه چمدان‌هایتان در شکم هواپیما دارند بسازید. و اگر آن قدر سرخ شده اید کـه نمی‌توانید بـه چیزی دراین زمینه فکر کنید، بـه یاد داشته باشید کـه کتاب هاي‌ تصویری جدید طبق معمولً بسیار هیجان انگیز هستند. سعی کنید ترکیبی از کتاب‌هاي‌ جدید، کـه قبلاً هرگز دیده نشده‌اند، همراه با آماده بـه کار مورد علاقه خود بیاورید. عروسک‌هاي‌ دستی نیز می توانند برای خیره‌کردن فرزندتان با داستان‌ها و تفسیرهای دویدن در مورد پرواز استفاده شوند. 

4. زرادخانه خود را به یکباره منفجر نکنید.

بله، پرواز با همه ی این چیزها میتواند شـما را شبیه یک خانم با کیفیت – یا مرد کیف‌دار – کند و بله، ممکن اسـت سنگین شود. اما ارزشش را دارد اگر با شریک زندگی خود یا یکیدیگر از عزیزان یا دوستان خود در حال پرواز هستید، مهمات خودرا در بزرگ ترین کیف دستی کـه می توانید حمل کنید بین خود پخش کنید.

“سعی کنید تمام سلاح هاي‌ خودرا درست در ابتدای سفر بیرون نکشید.” “کمی با خود قدم بردارید. … بـه یاد داشته باشید، شـما آن ها را تحت شرایط بسیار غیرعادی قرار می‌دهید. برای بدست آوردن باید بدهی.»

5. به زبان آنها صحبت کنید.

پزشک کارپ از طرفداران بزرگ همدردی با بچه هاي‌ کوچک و دیدن چیزها از دیدگاه انها اسـت. برای مثال، درکتاب و دی وی دی «شادترین کودک نوپا در بلوک»؛ او بـه والدین می آموزد کـه چگونه با اذعان بـه احساس بچه ها و صحبت کردن با انها بـه شیوه درست، عصبانیت هایشان را در جوانی خفه کنند. «چیزهای درخشان!» او همچنین توصیه می کند با دیگران در نزدیکی شـما – شرکای مسافرتی، مسافران دوستانه – در مورد این کـه فرزند شـما چه کار خوبی در جنبه هاي‌ مختلف پرواز انجام میدهد، “غیبت” کنید.

«ظاهرا بچه‌ها، درست مانند بزرگسالان، دوست دارند کسی را کـه واقعاً انها را تحسین می کند، بشنوند.» همه ی این تاکتیک‌هاي‌ هوشمندانه را میتوان بـه‌طور استراتژیک در طول یک پرواز، صرف نظر از این کـه چقدر طولانی یا کوتاه اسـت، بـه کار برد.

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

6. زمان تغذیه صحیح.

یک نوزاد، کودک نوپا یا کودک گرسنه تقریبا طبق تعریف یک کودک بداخلاق اسـت. برای شاد نگه داشتن بچه ها، باید آن ها را سیر و سیر نگه دارید. مادران جهان گردی کـه من می شناسم توصیه کرده اند درصورت امکان، شیر دادن را برای دو تا سه ساعت یا بیشتر قبل از انجام پرواز بـه تعویق بیاندازند. هنگامی کـه روی صندلی هواپیما نشستید، یک جشن کوچک از غذاهایی کـه فرزندتان آن قدر دوست دارد بیرون بیاورید تا حداقل برای مدتی وی را مشغول نگه دارند.

«از هر چیزی کـه خیلی شیرین اسـت، حتی اگر در دسته «مورد علاقه» قرار می‌گیرد، خودداری کنید، فقط بـه این دلیل کـه کودک شـما ممکن اسـت بـه طور اجتناب ناپذیری شروع بـه پریدن از دیوارها کند. کولاهای کافئین دار و چای هاي‌ سرد نیز چیزهای مهمی هستند.» اگر مشکوک هستید. کـه کودک شـما در غذای فرودگاه یا هواپیما دماغش را بالا ببرد، وسایل مورد علاقه اش را درست کند و از خانه بیاورد. هر کاری کـه باید انجام دهید انجام دهید تا از جنگ اراده با فرزندتان بر سر خوردن یک ماده غذایی ناخواسته پیش گیری کنید.

7. با غذاهایی که می آورید کمی دیوانه شوید.

این زمانی اسـت کـه ممکن اسـت منطقی باشد کـه برای خوردن غذاها و نوشیدنی‌هاي‌ ساده‌اي کـه طبق معمولً نمیخرید پول خرج کنید – فقط تا زمانی کـه مواد خیلی شیرین یا پر از کافئین نباشند. ممکن اسـت کودک شـما وقتی بسته‌هاي‌ میان وعده‌هاي‌ میوه یا رول‌آپ‌هاي‌ میوه‌اي کـه با شخصیت‌هاي‌ کارتونی مورد علاقه‌اش مزین شده‌اند، حیرت زده و هیجان‌زده شود. 

8. در زمان مناسب آبرسانی کنید.

البته بـه کودکتان اجازه دهید هر زمان کـه بـه ان نیاز داشت نوشیدنی بنوشد، اما سعی کنید حداقل مقداری مایعات گرانبها -شیر مادر، شیر بطری یا انچه شـما دریک فنجان مورد علاقه یا سایر وسایل تحویل نوشیدنی سرو میکنید- رزرو کنید.

برخاستن و فرود، زمانی کـه گوش بچه ها واقعا می تواند انها را اذيت دهد. تعداد زیادی از مادران خاطرنشان کرده‌اند کـه فرود آمدن بیشتر از برخاستن، ناراحت‌کننده‌تر اسـت، اما با ویژگی‌هاي‌ عجیب‌وغریب کودک خود آشنا شوید تا بتوانید برای گوش درد آماده شوید و بتوانید از طریق بلعیدن کمی تسکین دهید.

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

9. صندلی مناسب را رزرو کنید.

اگر نوزاد کوچکی دارید و مادری شیرده هستید، ممکن اسـت از حریم خصوصی و دیوار متمایل داخلی کـه با صندلی پنجره می گیرید لذت ببرید. اگر کودک نوپایی دارید کـه عاشق راه رفتن، دویدن، بالا رفتن، پریدن و کاوش اسـت، احتمالاً یک صندلی راهرو بهترین گزینه برای شماست. بـه این ترتیب می توانید هر زمان کـه چراغ کمربند ایمنی روشن نیست و گاری نوشیدنی مانعی ندارد بلند شوید ودر راهروها پرسه بزنید.

10. زمان پرواز را با در نظر گرفتن خواب تعیین کنید.

سعی کنید چیزها را زمان بندی کنید تا از فرزندتان انتظار نرود کـه در سخت ترین زمان هاي‌ روزش یک فرشته باشد. بـه عنوان مثال، سعی نکنید در اواسط خواب فرودگاه با امنیت فرودگاه مقابله کنید. سعی کنید زمانی پرواز کنید کـه فرزندتان بـه احتمال زیاد بخوابد.

در موارد شدید، پرواز قرمزی چشم را درنظر بگیرید. بیشتر بچه ها بـه سادگی نمیتوانند با خواب فراتر از یک نقطه خاص مبارزه کنند. برای کمک بـه انها برای رفتن بـه سرزمین رویایی در بین سر و صدای سفید موتورهای هواپیما، ممکن اسـت بیدار نگه داشتن آن ها برای حداقل دو تا سه ساعت قبل از سوار شدن بـه هواپیما مفید باشد. یک بالش و یک پتوی مورد علاقه با خود بیاورید تا بتوانند روی پاهای شـما یا روی پاهای شـما و همسرتان بچرخند.

علت عصبانی شدن نوزاد و در نتیجه گریه کردن او در چیست ؟

11. اجازه دهید با گوشی شما بازی کنند.

ممکن اسـت وقتی یک جغجغه بـه کودک غرغرو خود می‌دهید بـه شـما نگاه هاي‌ عجیبی بیندازند – اما چه کسی اهمیت میدهد؟ این زمان برای انجام هر کاری اسـت. قبل از پرواز تلفن یا دستگاه دیگر خودرا با برنامه‌هاي‌ سرگرم‌کننده کودکان بارگیری کنید – برنامه‌هایي کـه میتوانند کودک شـما را برای مدت طولانی مجذوب خود نگه دارند. عکس‌ها و ویدیوهای ذخیره‌شده نیز میتوانند انحرافات سرگرم‌کننده‌اي باشند.

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

12. بگذارید تلویزیون تماشا کنند.

آیا شـما از والدینی هستید کـه اجازه نمی‌دهند فرزندتان در خانه زیاد تلویزیون تماشا کند؟ اما اگر بخواهید کتاب قوانین معمول خودرا فقط همین یکبار دور بریزید، مسافران خطوط هوایی شـما بـه نشانه قدردانی بـه پای شـما خواهند افتاد. “هر چیزی کـه انها را مجذوب خود می کند همان چیزی اسـت کـه شـما میخواهید.” اگر شرکت هواپیمایی شـما برنامه‌هاي‌ تلویزیونی یا پخش‌کننده‌هاي‌ تلویزیون قابل حمل ارائه نمی دهد، یک تبلت همراه با مجموعه‌اي از برنامه‌هایي کـه مورد تأیید شـما باشد همراه داشته باشید.

13. شگفتی های حمام هواپیما را به آنها نشان دهید.

بیایید با ان روبه‌رو شویم: حمام هاي‌ هواپیما بسیار جالب هستند. بـه محض این کـه در را قفل می کنید، نور با یک فلش هیجان انگیز روشن می شود، سینک کوچک قابل ستایش اسـت و ببینید! ان دریچه کوچک بـه سطل آشغال منتهی می شود! بـه عنوان یک امتیاز اضافی، سیفون دستشويي با صدای بلند ذهن اکثر بچه ها را متحیر می کند. «البته، دستشويي همچنین می تواند یک کودک پرش را تا سر حد مرگ بترساند، پس این را نیز درنظر داشته باشید!»

14. بنادریل را در نظر بگیرید.

عده اي از والدین با خجالت – و بیش از کمی گناه – اعتراف می کنند کـه بـه فرزندانشان بنادریل داده اند تا در پروازهای طولانی بخوابند. اگر این یک گزینه بحث برانگیز بـه نظر شـما می‌رسد، ممکن اسـت بخواهید کمی بیشتر بـه ان توجه کنید. “من فکر میکنم بنادریل خوب اسـت.” “شـما باید یک بازمانده باشید. شـما آن ها را از منطقه اسانی خود خارج می کنید، و گاهی اوقات خواب واقعا بهترین چیز برای آن ها اسـت. اما بعدازظهر قبل از سفر، بنادریل را آزمایش کنید، زیرا عده اي از بچه‌ها با بنادریل ارتباط برقرار می کنند و شـما نمی خواهید ان را در هواپیما کشف کنید. در مورد داروها، اگر می دانید کـه کودک شـما درد دندان درآوردن را تجربه می کند یا مستعد گاز اسـت، بدون تایلنول یا قطره‌هاي‌ گاز شیرخوار پرواز نکنید.

چگونه عصبانیت و شیطنت کودکان را در هواپیما آرام کنیم؟

15. از متحدان کمک بگیرید.

این نویسنده می تواند بـه فکر مهمانداران و مسافران فوق‌العاده‌اي باشد کـه بـه همراه پسر شیرخوارم در پروازهای طولانی و بین‌ المللی بـه من کمک کردند. یکی از مهمانداران یک پخش کننده فیلم قابل حمل – بدون این کـه مجبورم کند 10 دلار هزینه کرایه را بپردازم – بـه من داد تا بـه ان نیاز داشته باشم. «معلوم شد کـه بـه ان نیاز داشتم – حتی اگر بـه نوعی هرگز تصور نمی‌کردم واقعاً چنین کنم! در مورد یک حرکت تازه کار از طرف خودم صحبت کردم.»

بار دیگر روی صندلی راهروی کنار پدربزرگ و مادربزرگ خوبی نشستم کـه پسرم را برایم نگه داشتند در حالی کـه من وسایل مورد نیازم را از سطل بالای سر بیرون می آوردم. بار دیگر، مادر بچه‌هاي‌ کوچکی کـه دو ردیف پشت سر من بودند، یک مبادله بداهه اسباب‌بازی و کتاب ترتیب داد تا همه ی بچه‌هاي‌ ما بتوانند با چیزهای جدید بازی کنند. «نابغه!» هنگامی کـه با بچه هاي‌ کوچک پرواز می کنید، برای پیدا کردن دوستان جدید در سراسر هواپیما بسیار آماده باشید. در لحظات مناسب از راهرو بالا و پایین بروید و جلسات «ملاقات و احوالپرسی» رابا پروازهای دوستانه انجام دهید. اگر افرادی کـه در جلو و پشت شـما هستند فوق العاده دوستانه هستند، می توانید با توطئه عکروسکها و اسباب بازی ها را بـه انها بدهید تا بتوانند بـه خنده کودک شـما کمک کنند.

در پایان

اگر میتوانید بگویید کنار کسی نشسته‌اید کـه اصلاً از حضور کوچولوی شـما خوشحال نیست، «با مهربانی و همدردی» بـه او کمک کنید تا با کمک مهماندار هواپیما، صندلی خودرا تغییر دهد. بـه این ترتیب همه ی می توانند شادتر و آرام تر باشند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت