جستجو در تالاب

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند : در این قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از فعالیت هایی که باعث خوشحالی شما می شوند را منتشر کرده ایم. این نکات تایید شده توسط متخصصان چیزی برای لبخند زدن به شما می دهد.

 

چگونه خوشحال تر باشیم؟

ناراحت بودن؟ تو تنها نیستی. استرس و اضطراب می تواند بهترین را برای هر کسی به ارمغان بیاورد، و احتمالاً همه ما می توانیم دلایل زیادی برای نگرانی در هر روز پیدا کنیم. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید احساس بهتری داشته باشید – و خبر خوب این است که راه های زیادی برای بهبود خلق و خوی شما وجود دارد. ما 50 مورد از بهترین هک های شادی را برای کمک به تقویت روحیه شما جمع آوری کرده ایم.

 

اگر شک دارید، گوش کنید: نکات زیر همه توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شوند. یکی از آنها باید برای شما کار کند! این هک های شادی تایید شده توسط متخصصان باعث می شود که در کمترین زمان لبخند بزنید. برای وارونه کردن آن اخم به ادامه مطلب بروید.

 

بیشتر بخوانید: 7 دلیل که مانع احساس شادی شما می شود !

 

1. وانمود کنید که خوشحال هستید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

آنها می گویند تا زمانی که آن را بسازید می توانید آن را جعل کنید و همین تئوری با خوشحالی کار می کند. یک مطالعه در سال 2012 که در Psychological Science منتشر شد، نشان داد که لبخند ساختگی زمانی که احساس اضطراب می کنید، در واقع می تواند سطح استرس شما را کاهش دهد و شما را شادتر کند.

 

2. با سگ خود معاشرت کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

در یک مطالعه در سال 2017 منتشر شد، محققان دریافتند که قرار گرفتن در کنار سگ شما باعث افزایش سطح اکسی توسین شما می شود، یکی از مواد شیمیایی که باعث ایجاد احساس شادی در شما می شود. بنابراین بهترین دوست پشمالو خود را به پیاده روی، در آغوش گرفتن برای یک فیلم یا بازی کردن ببرید. این حالت هر دوی شما را بالا می برد.

 

3. برای خودت گل بخر

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

چرا منتظر بمانید تا شخص دیگری برای شما یک دسته گل بیاورد در حالی که می توانید سطح شادی خود را با تهیه مقداری گل افزایش دهید؟ یک صفحه از مایلی بگیرید و برای خود گل بخرید. یک مطالعه قابل توجه در سال 2005 منتشر شد نشان داد که گرفتن گل می تواند خلق و خوی شما را تا سه روز تقویت کند!

 

4. لباس بپوش.

وقتی نوبت به شادی شما می‌رسد، شلوار جین آبی قدیمی‌تان ممکن است باعث شود احساس کنید… خوب، آبی. مطالعه‌ای در سال 2014 در دانشگاه هرتفوردشایر انگلیس نشان داد که خانم‌ها وقتی غمگین هستند تمایل دارند شلوار جین و تاپ گشاد بپوشند. از سوی دیگر، لباس‌های شاد «خوش تراش، شکل‌دهنده، و از پارچه‌های روشن و زیبا هستند».

 

5. چند شمع با عطر وانیل روشن کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

دفعه بعد که تصمیم گرفتید شمع تهیه کنید، از انواع وانیل فراوان استفاده کنید. یک مطالعه قابل توجه در سال 2005 منتشر شد نشان داد افرادی که این عطر را استشمام می کنند شادتر و آرام تر هستند. بنابراین، با خیال راحت یکی از آنها را در هر اتاق قرار دهید و آنها را به طور معمول روشن کنید.

 

6. به یک هدف نزدیک به خود کمک مالی کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

انجام یک کار خوب برای دیگران راهی فوری برای روشن کردن زندگی شماست، به خصوص اگر علتی که به آن می دهید بر روی یکی از نزدیکانتان تأثیر بگذارد. مطالعه‌ای که در سال 2013 منتشر شد نشان داد که اهداکنندگانی که از طریق یک دوست، خویشاوند یا ارتباط اجتماعی به یک موسسه خیریه کمک می‌کنند نسبت به کسانی که به‌طور ناشناس اهدا می‌کنند، احساس خوشبختی بیشتری می‌کنند.

 

7. و به طور کلی سخاوتمندتر باشید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

حتی لازم نیست واقعا سخاوتمند باشید. بر اساس یک مطالعه در سال 2017 منتشر شد، حتی اندکی سخاوتمندتر از آنچه که هستید می تواند شما را در زندگی شادتر کند. “نیازی نیست برای احساس خوشبختی بیشتر یک شهید فداکار شوید. فقط کمی سخاوتمندتر باشید کافی است.”

 

8. چند فیلم خانگی قدیمی را تماشا کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

گاهی اوقات یک انفجار کوچک از گذشته تنها چیزی است که برای بالا بردن سطح شادی شما لازم است. یک مطالعه در سال 2013 منتشر شد، نشان داد که نوستالژی می‌تواند خوش‌بینی را تقویت کند، بنابراین فیلم‌های قدیمی خانه یا آلبوم‌های عکس خود را بیرون بیاورید و آماده لبخند زدن روی تمام خاطرات باشید.

 

9. 10 دقیقه ورزش کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

یک مطالعه در سال 2018 که در مجله مطالعات شادی منتشر شد، نشان داد که فعالیت بدنی، شانس شاد بودن را افزایش می‌دهد، حتی اگر به اندازه 10 دقیقه فعالیت بدنی در هفته باشد. بنابراین تمرینی را که دوست دارید پیدا کنید و برای حفظ روحیه خود از آن استفاده کنید.

 

10. یک ویدیوی خنده دار ببینید.

به نظر می رسد، همه آن ویدیوهای خنده دار گربه که در اینترنت راه می افتند، در واقع بسیار مفید هستند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد افرادی که چند ویدیوی طنز را به مدت 20 دقیقه تماشا کردند، سطح هورمون استرس کورتیزول در بزاقشان به میزان قابل توجهی کمتر از افرادی بود که آرام نشسته بودند و به مدت 20 دقیقه هیچ کاری انجام ندادند.

 

11. چند سلفی بفرست

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

در حالی که تماشای بیش از حد صفحه نمایش برای سلامت روان شما خوب نیست، گرفتن چند سلفی برای دوستانتان به طور منظم می تواند در واقع شادی شما را تقویت کند. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که استفاده از فناوری در این راه می تواند به شما کمک کند تا بلوز را شکست دهید.

 

12. به بیرون سر بزنید

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

چیزی نیست که کمی آفتاب نتواند درستش کند، درست است؟ مطالعه‌ای در سال 2015 نشان داد که حتی کمتر از یک ساعت پیاده‌روی در بیرون می‌تواند احساس شادی بیشتری در شما ایجاد کند. و این همه ماجرا نیست: محققان مزایای دیگری مانند کاهش اضطراب و حافظه بهتر را برای گذراندن وقت در فضای آزاد مشاهده کردند.

 

13. یک کتاب به پارک ببرید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

به دنبال فعالیت هایی در فضای باز هستید که بتوانید خودتان انجام دهید؟ مطالعه در پارک را در نظر بگیرید. مطالعه ای در سال 2014 نشان داد که گرفتن یک پتو و یک کتاب خوب و قرار گرفتن در وسط آن فضای سبز بلافاصله احساس شادی بیشتری در شما ایجاد می کند. در واقع، هرچه فضای سبز بیشتری در اطراف خود داشته باشید، روحیه شما بهتر خواهد شد.

 

14. بیشتر بخواب.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

وقتی بالغ می‌شوید، می‌توانید قبل از خواب بیدار بمانید و هیچ‌کس به خاطر آن شما را سرزنش نخواهد کرد. اما شاید پدر و مادرت در مورد زدن زودهنگام یونجه درست گفته اند. یک نظرسنجی از 2000 نفر به ارتباط بین خواب و شادی پرداخت و نشان داد که شادترین افراد کمی بیش از 7 ساعت در شبانه روز می خوابند، در حالی که آنهایی که کمتر از 6.8 ساعت خواب داشته اند، بدبخت ترین افراد هستند.

 

15. به پدر و مادرت زنگ بزن

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

نشان دادن مقداری محبت به والدینتان فوراً به شما مقدار زیادی شادی می دهد. در مطالعه‌ای که در سال 2010 در مجله Proceedings of the Royal Society B منتشر شد، محققان دریافتند که چیزی به سادگی شنیدن صدای والدین می‌تواند فوراً به شما احساس آرامش دهد و احساس شادی به شما بدهد که پس از قطع کردن تلفن مدت‌ها ادامه خواهد داشت. بنابراین اگر مال شما هنوز در اطراف است، همین امروز به آنها سر بزنید.

 

16. از چیزهای کوچک لذت ببر.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

شادی لازم نیست پیچیده باشد. در واقع، یک مطالعه در سال 2016 که در مجله انجمن تحقیقات مصرف کننده منتشر شد، نشان داد که لذت های ساده در زندگی بیشترین لذت را به مردم می دهد. فرقی نمی‌کند بازی با سگتان باشد یا چرت زدن در حیاط خلوت، هر روز زمانی را برای انجام چند لذت کوچک و مثبت پیدا کنید.

 

17. برای دیگران پول خرج کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

خریدن چیزی برای خود ممکن است برای لحظه ای احساس خوبی داشته باشد، اما راه واقعی برای خوشحال شدن در هنگام خرج کردن پول، خریدن چیزی برای شخص دیگری است. حداقل، این چیزی است که یک مطالعه در سال 2013 در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شد. (همچنین با دوستان و عزیزان خود چند امتیاز قهوه ای جدی کسب خواهید کرد.)

 

18. مهربان تر باش

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

در حالی که خرج کردن پول برای شخص دیگری می تواند شما را خوشحال کند، فقط مهربان بودن به طور کلی می تواند به شما کمک کند. مطالعه‌ای در سال 2018 که در مجله تجربی روان‌شناسی اجتماعی منتشر شد، نشان داد که خوب بودن با دیگران می‌تواند برای سلامتی شما مفید باشد، خواه تعارف کردن یا فقط گوش دادن به کسی که نیاز به صحبت دارد.

 

19. پذیرش خود را تمرین کنید.

یکی از چیزهایی که مطمئناً باعث می شود شما احساس ناراحتی کنید؟ همیشه در تلاش برای اینکه شخص دیگری باشید چون از آنچه هستید راضی نیستید.

 

بر اساس یافته‌های نظرسنجی Action for Happiness در سال 2014 از 5000 نفر “عادات شادی”، تمرین پذیرش خود می‌تواند تفاوت بزرگی در شادی کلی شما ایجاد کند. به گفته کسانی که مطالعه را رهبری کردند، این به معنای مهربانی با خود، درس گرفتن از اشتباهات و ستایش شایسته از خود است. متأسفانه، محققان همچنین دریافتند که پذیرش خود «عادت شادی» است که مردم کمترین آن را انجام می دهند.

 

20. یک کار خلاقانه انجام دهید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

چه کسی می گوید برای لذت بردن از بازی با هنر و صنایع دستی باید زیر 10 سال سن داشته باشید؟ تحقیقاتی که در سال 2016 در مجله روانشناسی مثبت منتشر شد، نشان داد که انجام هر روز کاری خلاقانه – چه نقاشی، چه کاردستی یا نوشتن – به شما کمک می کند در زندگی شکوفا شوید و احساس شادی و احساس مثبت تری داشته باشید.

 

21. دسر مورد علاقه خود را بپزید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

گاهی اوقات تنها چیزی که همه چیز را بهتر می کند دسر است. بنابراین، اگر احساس ناراحتی می‌کنید و نیاز به جابجایی دارید، به آشپزخانه بروید. در همان مطالعه سال 2016 در مجله روانشناسی مثبت، محققان دریافتند که انجام کمی پخت و پز و پختن غذا باعث می شود آزمودنی ها کمتر استرس داشته باشند، مشتاق تر و به طور کلی شادتر شوند. این گواه این است که کوکی های تازه از فر واقعا برای شما خوب هستند.

 

22. روزانه مدیتیشن کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

همه اخیراً به دنبال مدیتیشن بوده‌اند، اما این فقط یک تمرین مرسوم سلامتی نیست. فواید زیادی دارد، از جمله توانایی افزایش شادی شما. طبق مطالعه‌ای که در سال 2014 در JAMA منتشر شد، عمل ساده نشستن، تمرکز بر نفس و اجازه دادن به دنیای اطراف شما محو شود، می‌تواند استرس، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد و باعث می‌شود احساس شادی بیشتری داشته باشید.

 

23. با افراد شاد دیگر معاشرت کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

وقتی نوبت به حفظ روحیه می‌رسد، انتخاب کنید که با چه کسانی زمان مجازی خود را عاقلانه بگذرانید. یک مطالعه مکرر در سال 2008 از دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که شادی تنها یک فرد می تواند یک واکنش زنجیره ای ایجاد کند و همه اطرافیان او را خوشحال کند. محققان دریافتند که “دوستی که در فاصله یک مایلی زندگی می‌کند و خوشحال می‌شود، احتمال خوشحالی یک فرد را 25 درصد افزایش می‌دهد.”

 

24. پول خود را صرف تجربه کنید، نه دارایی.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

طبق یک مطالعه در سال 2012 از دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، شادی واقعی از خرید تجربیات ناشی می شود، نه چیزهای بیشتر. بنابراین به جای اینکه چک حقوق خود را برای یک ساعت جدید خرج کنید، آن پول را برای سفری در آینده کنار بگذارید، جایی که بتوانید خاطراتی را برای یک عمر ماندگار کنید. داشتن چیزی که منتظر آن باشید نیز ممکن است خلق و خوی شما را تقویت کند.

 

25. خستگی عاطفی خود را درمان کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

گاهی اوقات یافتن شادی واقعی تا زمانی که مشکلاتی را که در وهله اول مانع از شاد بودن شما می شود را حل نکنید، سخت است. یک مطالعه در سال 2017 که در مجله Work & Stress منتشر شد نشان داد که خستگی عاطفی در محل کار یکی از این موانع است. مهم نیست که چه چیزی شما را خسته کرده است، پرداختن به مسائل و رسیدن به عمق موضوع می تواند کاملاً احساس شما را تغییر دهد.

 

بیشتر بخوانید: انواع شادی هایی که انسان تجربه میکند

 

26. قدردانی را تمرین کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

چه کسی به یک قاشق دارو نیاز دارد وقتی می توانید مقدار قابل توجهی از سپاسگزاری داشته باشید؟ بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2015 از مرکز پزشکی UC Davis، تمرین قدردانی می تواند به شما کمک کند تا زندگی سالم تر و شادتری داشته باشید – خطر ابتلا به افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد و باعث می شود شما رفتارهای سالمی مانند ورزش و خوردن غذاهای سالم را انجام دهید.

 

27. عشق به یادگیری را دوباره زنده کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

چه کسی می گوید که وقتی از مدرسه فارغ التحصیل شدید، هرگز نباید یاد گرفتن چیزهای جدید را متوقف کنید؟ اگر علاقه خاصی دارید، برای آن در کلاس شرکت کنید. یک مطالعه در سال 2016 که در مجله Arts & Health منتشر شد، نشان داد که شرکت در کلاس‌های آموزش بزرگسالان در واقع می‌تواند احساس شادی بیشتری در شما ایجاد کند. و علاوه بر این شادی، شما همچنین می توانید اعتماد به نفس بیشتری ایجاد کنید و روابط جدید ایجاد کنید.

 

28. از دلت آواز بخوان

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

فرقی نمی‌کند زیر دوش، ماشین یا حیاط خلوت باشد، فقط آواز بخوانید! یک مطالعه در سال 2017 که در مجله پزشکی Humanities منتشر شد، نشان داد که اجرای منظم برخی از آهنگ‌ها می‌تواند سلامت روان شما را با کاهش افسردگی و اضطراب بهبود بخشد و به طور کلی احساس شادی بیشتری داشته باشید.

 

29. یک فرد گیاهی شوید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

نیازی نیست فوراً انگشت شست خود را سبز کنید، اما تلاش برای آوردن مقداری سبزی به زندگی خود می تواند سطح شادی شما را تا حدی خوب کند. مطالعه‌ای در سال 2015 که در مجله انسان‌شناسی فیزیولوژیکی منتشر شد، نشان داد که وجود گیاهان در فضای شما می‌تواند بسیار آرام‌بخش باشد و به کاهش استرس‌های ایجاد شده کمک کند و خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

 

30. زمان های بد را فراموش کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

هیچ دلیلی وجود ندارد که روی پشیمانی خود تمرکز کنید. همانطور که یک مطالعه در سال 2011 در شخصیت و تفاوت های فردی نشان داد، کسانی که می توانند گذشته را با عینک های رز رنگ ببینند، بسیار خوشحال تر از کسانی هستند که روی موارد منفی تمرکز می کنند. این ممکن است گاهی اوقات چالش برانگیز باشد، اما اگر بتوانید همه چیزهایی را که از سر گذرانده اید با دید مثبت ببینید، زندگی شما به دلیل آن روشن خواهد شد.

 

31. کمی یوگا انجام دهید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

یوگا قرن هاست که وجود داشته است و دلیلی برای آن وجود دارد. مطالعه ای در سال 2017 که در مجله Frontiers in Psychology منتشر شد، نشان داد که تنها دو دقیقه یوگا طول می کشد تا اثرات مثبت و تقویت کننده خلق و خوی آن شروع شود. ژست جنگجو، بیایید!

 

32. چرت بزن

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

فرقی نمی کند که یک کودک نوپا 4 ساله باشید یا یک فرد بالغ 40 ساله: چرت زدن برای روح عالی است. و همانطور که مشخص است، آنها برای سلامت روان شما نیز فوق العاده هستند. در مطالعه‌ای در سال 2017 در دانشگاه هرتفوردشایر انگلستان، شرکت‌کنندگانی که برای مدت کوتاهی چرت زدند – کمتر از 30 دقیقه – بسیار خوشحال‌تر از افرادی بودند که چرت‌های طولانی‌تری داشتند یا اصلاً چرت نمی‌زدند. پس چرت و پرت خود را ادامه دهید! شما اکنون یک بهانه علمی دارید.

 

33. یک فنجان (یا دو فنجان) قهوه بنوشید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

قبلاً می‌دانید که قهوه صبح‌ها شما را از خواب بیدار می‌کند و در طول روز بیدارتان می‌کند، اما آیا می‌دانستید که در خلق و خوی شما نیز نقش دارد؟ یک مطالعه ده ساله منتشر شده در سال 2011 در Archives of Internal Medicine نشان داد که مصرف قهوه می تواند خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهد. حالا لازم نیست برای آن جام دوم احساس بدی داشته باشید!

 

34. حمام کن

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

چه کسی می دانست که پاشیدن آب در وان می تواند این همه خوشحالی را به همراه داشته باشد؟ از طریق یک مطالعه در سال 2018 که در مجله Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine منتشر شد، محققان دریافتند که چیزی به سادگی حمام کردن طولانی می‌تواند به شما احساس شادابی بدهد و میزان لذتی را که احساس می‌کنید افزایش دهد. در تحقیق در مورد حباب ها و اردک های لاستیکی چیزی وجود ندارد، اما آنها باید ارزش امتیازهای خوشحال کننده بیشتری را داشته باشند.

 

35. از لامپ خورشیدی استفاده کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

یک راه بی دردسر برای احساس خوشحالی فوری؟ فقط یک لامپ خورشیدی بردارید طبق گفته‌های کلینیک کلیولند، لامپ‌های خورشیدی با نور روشن و سفید می‌توانند با افسردگی مقابله کنند و هر زمان که به آن نیاز داشته باشید، خلق و خوی شما را تقویت می‌کنند.

 

36. یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

اگر چیزهایی را که به خاطر آنها سپاسگزار هستید یادداشت کنید، می توانید هر زمان که احساس ناراحتی کردید به آن نگاه کنید – و اینجاست که یک دفتر خاطرات سپاسگزاری وارد می شود.

 

با توجه به راهنمای دانشگاه کالیفرنیا، مرکز علمی برتر برکلی در مورد “اقدامات مبتنی بر علم برای زندگی معنادار”، تنها چیزی که لازم است یادداشت کردن چیزهایی است که باعث می شود سه بار در هفته احساس قدردانی کنید تا سطح شادی خود را افزایش دهید.

 

37. IRL با افراد جدید آشنا شوید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

دوستان آنلاین ممکن است عالی باشند، اما نمی توانند با دوستان واقعی (یا IRL) مقایسه شوند. حداقل، این همان چیزی است که محققان در مطالعه‌ای در سال 2013 دریافتند که در مجله PLoS One منتشر شد، که نشان داد وقتی صحبت از شادی می‌شود، هیچ چیز بهتر از ملاقات چهره به چهره با افراد جدید نیست.

 

38. به پیاده روی بروید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

پیاده روی در اطراف بلوک بهتر از بیرون نرفتن است، اما پیاده روی می تواند سطح شادی شما را به ارتفاعات جدیدی برساند. مطالعه‌ای که در سال 2014 در مجله Ecopsychology منتشر شد، نشان داد که پیاده‌روی در طبیعت باعث می‌شود سطح استرس شرکت‌کنندگان کاهش یابد و میزان افسردگی آن‌ها کاهش یابد و آنها احساس شادی بیشتری کنند.

 

39. مقداری شکلات بخور

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

شکلات نه تنها خوشمزه است، بلکه یک مطالعه در سال 2013 که در مجله Psychopharmacology منتشر شد، نشان داد که می تواند یک تقویت کننده خلق و خو باشد. خوردن یک تکه شکلات در روز می تواند سطح شادی شما را افزایش دهد، تا زمانی که چیزی که می خورید حداقل 70 درصد کاکائو یا بیشتر باشد. در غیر این صورت، هیچ سودی نخواهید داشت (البته علاوه بر این که شیرینی تان را راضی می کند).

 

40. برای تعطیلات برنامه ریزی کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

آیا روزهای تعطیلی دارید که باید از آنها استفاده کنید یا از دست بدهید؟ از آنها استفاده کن! مطمئناً تعطیلات شما را خوشحال می کند، اما حتی برنامه ریزی برای یک سفر می تواند روحیه شما را تقویت کند. در واقع، یک مطالعه در سال 2010 که در ژورنال تحقیقات کاربردی در کیفیت زندگی منتشر شد، نشان داد که تنها پیش‌بینی تعطیلات باعث می‌شود افراد تا هشت هفته از شادی بدرخشند. به خودت لطف کن و شروع کن به فکر کردن!

 

41. از صفحه نمایش فاصله بگیرید

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان ممکن است شما را خوشحال کند، اما عاقلانه تماشا کنید: تماشای بیش از حد صفحه نمایش می‌تواند شما را ناراحت کند.

 

بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2018 در مجله Emotion منتشر شد، کسانی که زمان بیشتری را صرف بازی‌های ویدیویی، استفاده از رسانه‌های اجتماعی، پیام‌رسانی و تماشای تلویزیون می‌کنند نسبت به کسانی که زمان بیشتری را صرف انجام فعالیت‌هایی می‌کنند که شامل صفحه نمایش نمی‌شود، کمتر شاد هستند. بنابراین ادامه دهید و از یک یا دو قسمت از The Office لذت ببرید، اما سپس تلویزیون را خاموش کنید و به جای آن یک سرگرمی غیر صفحه نمایش انتخاب کنید.

 

42. و با شبکه های اجتماعی خداحافظی کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

مطمئناً، رسانه‌های اجتماعی مزایای خود را دارند، اما بیش از حد آن به سطح شادی شما کمک نمی‌کند. یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که هر چه پلتفرم‌های بیشتری از افراد مورد مطالعه استفاده شود، شانس بیشتری برای داشتن علائم افسردگی و اضطراب دارند. در حالی که چک کردن در دو پلتفرم نباید خیلی مشکل ساز باشد، به نظر می رسد شادی واقعی از دور ماندن تا حد امکان از شبکه اینستاگرام ناشی می شود.

 

43. میوه و سبزیجات بیشتری بخورید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

اگر رنگین کمان را بچشید، به وضوح رنگین کمان های بیشتری خواهید دید. تحقیقات منتشر شده در سال 2016 از دانشگاه وارویک استرالیا نشان داد که افزایش مصرف میوه و سبزیجات به هشت وعده در روز می تواند سطح رضایت از زندگی و شادی کلی شما را افزایش دهد. اساساً، هر چه 12000 نفر از افراد مورد مطالعه محصول بیشتری خوردند، احساس شادی بیشتری داشتند. خوردن میوه و سبزیجات ظاهراً شادی ما را خیلی سریعتر از بهبود سلامت انسان افزایش می دهد.

 

44. سبزی های برگ دار را بارگیری کنید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

افزودن سبزیجات بیشتر به رژیم غذایی شما علاوه بر اینکه بدن شما را خوب می کند به سلامت روان شما نیز کمک می کند. بر اساس یک مطالعه بزرگ در سال 2007 که در مجله روانپزشکی و علوم اعصاب منتشر شد، سبزیجات با برگ های تیره مانند کلم پیچ یا اسفناج می توانند به کاهش افسردگی کمک کنند. این به این دلیل است که آنها حاوی فولات هستند – ویتامینی که به تولید سروتونین و دوپامین کمک می کند – که با اثرات افسردگی مبارزه می کند و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد.

 

45. از سونا مادون قرمز استفاده کنید.

سونای مادون قرمز – که بدن شما را از درون به بیرون گرم می کند – می تواند به پاکسازی پوست و رهایی از هر گونه دردی که ممکن است تجربه کنید کمک کند. امتیاز دیگر؟ یک مطالعه در سال 2016 که در JAMA Psychiatry منتشر شد نشان داد که قرار دادن بدن در آن دماهای بالا می تواند به عنوان یک داروی ضد افسردگی نیز عمل کند و پس از بیرون آمدن احساس شادی به شما دست دهد.

 

46. برو کنسرت

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

به نظر می رسد که بلیط کنسرت با قیمت بالا واقعا ارزشش را دارد: یک مطالعه استرالیایی در سال 2017 که در مجله Psychology of Music منتشر شد نشان داد که درگیر شدن با موسیقی به طور منظم – چه از طریق رقص و چه با شرکت در کنسرت – به طور کلی با شادتر بودن همراه است. شما می توانید از نمایش لذت ببرید و پس از آن روحیه خود را تقویت کنید!

 

47. با دیگران تعامل داشته باشید.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

بعد از یک روز طولانی کار در خانه، ممکن است آرامش بخش به نظر برسد که عصر خود را بدون صحبت با کسی سپری کنید. مشکل اینجاست که تعامل اجتماعی واقعاً برای سلامت روان شما مفید است. یک مطالعه در سال 2014 که در بولتن شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شد، نشان داد که افراد در روزهایی که با دیگران وقت می گذرانند در مقایسه با روزهایی که تنها زمانی را صرف می کنند، شادی بیشتری را تجربه می کنند.

 

48. هدف خود را پیدا کنید

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

وقتی برای رسیدن به هدفی در زندگی تلاش می کنید، می تواند باعث شود که احساس کنید هدف دارید – و همانطور که کلینیک مایو اشاره می کند، این یکی از راه های اصلی شادی افراد است. بفهمید که چه چیزی شما را هیجان زده می کند، چه کاری را دوست دارید انجام دهید، و چگونه می خواهید مردم شما را به خاطر بسپارند تا به شما کمک کند تا بفهمید هدف شما چیست – در آن زمان است که شادی واقعی را خواهید یافت.

 

49. کار خود را رها کنید و به تنهایی بروید.

ترک شغل و رفتن به تنهایی می تواند کاملاً وحشتناک به نظر برسد، اما مزایای زیادی برای رفاه شما دارد. یک مطالعه در سال 2017 که در ژورنال Work, Employment, and Society منتشر شد، نشان داد که از بین تمام مشاغل مختلف موجود، آنهایی که خوداشتغال هستند شادترین هستند.

 

50. در لحظه زندگی کن.

50 ترفند شادی کردن که کاملاً علمی هستند

مطمئناً، آنها آن را “جستجوی خوشبختی” می نامند، اما شما ممکن است بخواهید تا حد زیادی دنبال آن نباشید و به جای آن به سادگی در لحظه زندگی کنید. یک مطالعه در سال 2018 که در مجله Psychonomic Bulletin & Review منتشر شد، نشان داد که تلاش بیش از حد برای رسیدن به شادی اغلب باعث می‌شود که اصلاً خوشحال نباشید – معمولاً به این دلیل که تلاش برای شاد بودن تمام زمانی را که می‌توانید صرف شاد بودن کنید، می‌گیرد. در عوض، سعی کنید فقط روی حال خوب خود در اینجا و اکنون تمرکز کنید.

 

بیشتر بخوانید: عکس های پروفایل شادی و خوشحالی | عکس نوشته های شاد پروفایل

 

در پایان

خوشبختی یک انتخاب است در هر لحظه از روز، شما هستید که تصمیم می گیرید، چه این را می دانید و چه نمیدانید ؛ این نتیجه نگرش شما نسبت به زندگی است و هر چه باشد مثبت یا منفی, همه رویدادها, افراد, روابط و اساساً هر چیزی که در زندگی خود با آن روبرو می شوید را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین اگر شما زندگی با بسیاری از مسائل پیچیده دارید و برای خودتان وقت نمی گذارید, تقصیر شما است.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)