بروزرسانی : 18 شهریور 1402

رایج ترین دروغ ها در شبکه های اجتماعی (30 دروغ)

رایج ترین دروغ ها در شبکه های اجتماعی (30 دروغ)

رایج ترین دروغ ها در شبکه های اجتماعی : شبکه هاي‌ اجتماعی با تمام مزیت هایي کـه دارد اما در ان دروغ هایي بـه شـما گفته میشود کـه ما در مجله تالاب بـه 30 دروغ رایج در شبکه هاي‌ اجتماعی پرداخته ایم.

رایج ترین دروغ ها در صفحات مجازی

مواظب دروغ هایي کـه افراد در شبکه هاي‌ اجتماعی میگویند باشید…

1. دروغ گفتن در مورد دستاوردهای خود

دروغ گفتن در مورد دستاوردهای خود

همه ی دوست دارند کسی بـه انها افتخار کند «یا حسادت کند». اما این نیاز بـه این کـه دیگران بـه موفقیت‌ها و دستاوردهای شـما بـه‌عنوان یک چیز خارق‌العاده نگاه کنند، فرهنگ جعل یا اغراق انها را بـه‌ویژه در رسانه‌هاي‌ اجتماعی ایجاد کرده اسـت.

این چیزی اسـت کـه او اغلب می بیند زیرا مردم «می خواهند مورد تایید قرار گیرند». بـه عنوان مثال، یک همکار تنبل کـه بـه دلیل این کـه در نقش دیگر خود خوب عمل نمی‌کرد، بـه موقعیت دیگری منتقل شد، ممکن اسـت آنلاین شود و بگوید “ترفیع پیدا کرده اسـت”؛ بـه طوری کـه مردم تغییر را دریک دید مثبت ببینند تا منفی. .


مطالب مشابه: آشنایی با دروغ هایی که هرگز نباید بازگو کرد


2. زینت بخشیدن به اهمیت خود در محل کار

زینت بخشیدن به اهمیت خود در محل کار

همه ی ما می خواهیم بـه نظر برسند کـه در دفتر خود بهترین هستیم، بـه طوری کـه بسیاری از مردم اهمیت نقش خودرا در شرکت خود در رسانه‌هاي‌ اجتماعی زینت میدهند. Shaun McDonough در Quora توضیح داد کـه با افرادی کار می کرد کـه از دریافت عنوان شغلی «متورم» نسبت بـه افزایش دست مزد خوشحال‌تر بودند، زیرا اکثر مردم از عنوان شـما می دانند اما حقوق شـما را نه.

3. طوری رفتار کنید که انگار شغل شما جذاب تر از آنچه هست که است

طوری رفتار کنید که انگار شغل شما جذاب تر از آنچه هست که است

چیزی کـه در رسانه هاي‌ اجتماعی پست می کنید: عکس هاي‌ غرفه عکس از مهمانی تعطیلات شرکت شـما، زمانی کـه یک سلبریتی وارد دفتر شـما شد، یا ان بطری عظیم کـه رئیس شـما هنگام ارتقاء بـه عنوان یک هدیه تبریک دریافت کرد.

چیزی کـه نشان نمیدهید: باز کردن یخچال کوچک برای مشتریان، نشت تهویه مطبوع کـه لکه‌اي از آب روی فرش باقی می گذارد، و همکار کـه نمیتواند در ابتدای هفته از کنار میز شـما رد شود بدون این کـه بپرسد کـه آیا شـما “یک مورد از شنبه ها” دارید. حتی چیزی کـه مردم بیشتر از همه ی از ان شکایت میکنند – شغلشان – چیزی اسـت کـه نمی توانند در رسانه‌هاي‌ اجتماعی جذابیتشان را جلب کنند.

4. اغراق کردن در مورد نکات مهم سفرهایتان

اغراق کردن در مورد نکات مهم سفرهایتان

البته ان عکس در مقابل برج ایفل و تصویر کاملاً بـه موقع از یک موج اقیانوس زیبا هستند، اما ان‌ها جزئیات سفر شـما را نشان نمیدهند. آن ها بـه شـما نشان نمی دهند کـه در حال مسابقه دادن بـه سمت دروازه خود هستید، تقریبا پرواز خودرا از دست میدهید. انها بـه شـما بدخلق و جت لگ نشان نمی دهند کـه نمی توانید اتاق متوسط هتل خودرا ترک کنید. اما در هنگام تعطیلات، مردم فقط بهترین قسمت هاي‌ سفر خودرا نشان می دهند.

طبق گزارش Travel Pulse، بررسی هزینه جت درسال 2019 از بیش از 4000 آمریکایی نشان داد کـه دو سوم آن ها اعتراف کردند کـه “در مورد تجارب خود در مورد آب و هوا، کیفیت محل اقامت و میزان گشت و گذار انجام شده” در هنگام سفر دروغ گفته اند. بنابر این دفعه بعد کـه از تعطیلات ناراضی بودید، بدانید کـه اکثر مردم همین موضوع را تجربه کرده اند – حتی اگر در مورد ان پستی نگذارند.

5. یا فقط در مورد مکان هایی که بازدید کرده اید دروغ بگویید

یا فقط در مورد مکان هایی که بازدید کرده اید دروغ بگویید

و برخی افراد تا آنجا پیش میروند کـه درباره مکان هایي کـه بـه طور کامل بازدید کرده اند دروغ میگویند. خواه ساخت تعطیلات باشد یا دروغ گفتن بـه مردم در مورد این کـه جایی در گذشته رفته‌اند، این یک عمل غیرمعمول در رسانه‌هاي‌ اجتماعی نیست. در واقع، این ایده آن قدر منفجر شد کـه یک روند ویدیویی ویروسی بـه وجود آمد کـه در ان یوتیوب‌برها سفری را در پروفایل رسانه‌هاي‌ اجتماعی خود «جعل» میکردند و ثابت میکرد کـه چقدر آسان می توان اینکار را انجام داد.

6. تظاهر به وضعیت مالی بهتر از شما

تظاهر به وضعیت مالی بهتر از شما

خواه فلش اسکناس‌هاي‌ دلاری روی صفحه‌ي ویدیویی باشد یا نشان دادن چیزهایی آنلاین کـه واقعاً نمیتوانید از پس ان برآیید، مردم همیشه سعی می کنند خودرا ثروتمندتر از انچه هستند نشان دهند. داشتن اقلام طراح بـه این معنی اسـت کـه شـما پول دارید، بنابر این بـه جای خرید واقعی یک کیف طراح، عکسی از یک کیف طراح را از فروشگاه پست می کنید – اما البته هیچکس نباید این را بداند.

حتی پدیده ژست گرفتن افراد در مقابل خودرو های لوکسی کـه در واقع مال آن ها نیست نیز نمونه اي از این موضوع اسـت. همه ی چیز در مورد این اسـت کـه بـه نظر میرسد شـما یک ثروت دارید.

7. تظاهر به سبک زندگی “سالم”.

تظاهر به سبک زندگی "سالم".

متوجه هستیم. شـما یک سالاد کلم پیچ می‌خورید، و می خواهید دنیا بداند کـه اگر بخواهید، دارید برگ جدیدی را برمی گردانید. با این حال، بیشتر اوقات کـه نه، اینطور نیست. این ایده کـه بخواهیم مردم شـما را بـه عنوان “سالم” ببینند، هم زمان با اختلال خوردنی بـه نام ارتورکسیا اسـت. اینجاست کـه مردم وسواس زیادی برای خوردن غذاهایی دارند کـه «مردم آن ها را سالم میدانند»؛ چه ان‌ها واقعاً ان را بـه روش‌هاي‌ سالم مصرف کنند یا نه.

8. دروغ گفتن در مورد رژیم تناسب اندام

با توجه بـه همین نکته، افراد در مورد تمرینات خود نیز دروغ خواهند گفت. بسیاری از متخصصان تناسب اندام یا افراد معتاد در واقع “اختلالات تمرینی یا اختلالات بدن” دارند. اما آیا آن ها این واقعیت را بـه صورت آنلاین بـه نمایش می گذارند؟ نه کاملا.

درعوض، انها “موفقیت‌ها و دستاوردهای خودرا بـه نمایش میگذارند و درباره موفقیت و دستاوردهای خود صحبت میکنند، اما چیزی بیش از برندهای فیزیکی و برندهایی کـه باهم تبلیغ میکنند، لمس نمیکنند.” این در عوض باعث میشود افراد بـه‌طور ناسالم خودرا با اهداف تناسب اندام مقایسه کنند کـه ممکن اسـت غیرواقعی باشد، زیرا این چیزی اسـت کـه انها می بینند کـه بـه صورت آنلاین تبلیغ می شود.

9. طوری رفتار کنید که انگار بیشتر از آنچه واقعاً می دانید می دانید

طوری رفتار کنید که انگار بیشتر از آنچه واقعاً می دانید می دانید

ایجاد نمایه اي از دانش بـه صورت آنلاین ساده اسـت. عکسی از آنا کارنینا از تولستوی منتشر کنید تا مردم فکر کنند کـه شـما انسانی باهوش و مطالعه هستید – حتی اگر هرگز از صفحه اول نگذشته باشید. همانگونه کـه کارل تارو گرینفیلد برای نیویورک تایمز نوشت، با ظهور اینترنت، “هیچوقت بـه این اسانی نبوده اسـت کـه وانمود بـه دانستن این همه ی بدون در واقع چیزی بدانیم.”

10. ارائه نادرست واقعیت های پدر و مادر

ارائه نادرست واقعیت های پدر و مادر

فالوورهای شـما ممکن اسـت فکر کنند فرزندان شـما “فرشته هاي‌ کوچک کامل” هستند، اگر این تنها چیزی اسـت کـه در مورد انها بـه صورت آنلاین نشان میدهید. اما واقعیت هاي‌ فرزندپروری بسیار پیچیده تر از این اسـت. والدینی کـه بـه شبکه هاي‌ اجتماعی وسواس دارند در واقع عقده هاي‌ ناسالم را بـه فرزندان خود منتقل می کنند. 

«والدین بـه یک رقابت تبدیل می شود و بچه‌ها سعی میکنند با جاه‌طلبی‌هاي‌ والدین خود همگام شوند. این مسائل تأیید و رقابت بـه کودکانی سرایت می کند کـه احساس میکنند روی ظرفیت‌هاي‌ اجرایی خود سرمایه‌گذاری می کنند و آرزو دارند «بچه‌هاي‌ بی‌نقص» باشند.»

11. تظاهر به همیشه شاد بودن

تظاهر به همیشه شاد بودن

در اثر شادی اثر دونا فریتاس، 73 درصد از دانش‌آموزانی کـه مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند کـه «همیشه سعی میکنند با هر چیزی کـه بـه نام واقعی‌شان متصل اسـت، مثبت و خوشحال بـه نظر برسند».

چه ارسال یک سلفی خندان قدیمی در حالی کـه واقعاً در رخت خواب هستید ودر حال گریه کردن هستید یا در مورد این کـه چقدر #خوشبخت هستید وقتی از نظر ذهنی و عاطفی دست و پنجه نرم می کنید، واضح اسـت کـه زندگی همیشه آن طور کـه در رسانه هاي‌ اجتماعی بـه نظر میرسد نیست.

12. یا تظاهر به داشتن یک رابطه شاد و سالم

یا تظاهر به داشتن یک رابطه شاد و سالم

فقط بر اساس رسانه هاي‌ اجتماعی، رابطه همه ی افراد اساساً یک کمدی عاشقانه با کارگردانی خوب اسـت. اما افرادی کـه بیشتر بـه فیس بوک یا اینستاگرام روی می آورند تا بـه عشق خود ببالند، در واقع چیزی را پنهان می کنند.

احتمالاً رابطه آن ها واقعاً عالی نیست. دریک نظرسنجی درسال 2018 از سازمان مشاوره روابط، بیش از نیمی از افراد هزاره «51 درصد» اعتراف کردند کـه رابطه خودرا در فضای آنلاین شادتر از انچه هست نشان می دهند، و 42 درصد برای ایجاد یک “رابطه عالی” آنلاین تلاش کردند. اگر چه در واقعیت، همه ی این زوج ها پشت پرده باهم اختلاف نظر دارند.

13. دروغ در مورد وضعیت مجردی خود

دروغ در مورد وضعیت مجردی خود

برخی از شرکا مسیر مخالف را طی میکنند و بـه هیچ عنوان در مورد طرف مقابل خود در رسانه‌هاي‌ اجتماعی پست نمی کنند. بسیاری از مردم بـه صورت آنلاین یک شخصیت جعلی ایجاد می کنند کـه انگار در حال زندگی مجردی هستند در حالی کـه واقعاً شخصی را در خانه دارند. آن ها رابطه خودرا پنهان نگه می دارند تا بتوانند با افراد دیگر معاشقه کنند یا حتی بدون این کـه کسی از حقیقت آن ها خبر داشته باشد خیانت کنند.

14. طوری رفتار کنید که انگار از یک رابطه قبلی گذشته اید

طوری رفتار کنید که انگار از یک سابق گذشته اید

کدام یک از ما از یک رابطه خارج نشده و سپس عکسی را منتشر نکرده اسـت کـه در ان شادتر از همیشه بـه نظر میرسیم تا بـه دنیا – اما عمدتاً سابق خود – نشان دهیم کـه در حال پیشرفت هستیم؟ در واقع، مقالات کاملی بـه صورت آنلاین وجوددارد کـه بـه آموزش افراد در مورد نحوه عمل در رسانه هاي‌ اجتماعی پس از جدایی اختصاص داده شده اسـت. اما فقط بـه این دلیل کـه همه ی ما دلشکستگی خودرا در آستین رسانه هاي‌ اجتماعی خود نمی‌پوشیم، بـه این معنی نیست کـه ان را تجربه نکرده ایم.

15. جعل پوست بی عیب و نقص

جعل پوست بی عیب و نقص

مقایسه پوست خام، آکنه‌دار و خشک خود با رنگ چهره شخص دیگری دریک عکس اینستاگرامی آسان اسـت، اما شـما فقط خودرا در برابر یک نمایش دروغین نگه می‌دارید. حقیقت این اسـت کـه هیچکس “پوست کامل” ندارد. عکس‌هایي کـه پوست خودرا با فیلتر مقایسه می کنید و احتمالاً با ابزارهایی مانند Facetune یا Photoshop «صاف» شده‌اند.


مطالب مشابه: دروغ هایی که والدین به فرزندانشان می گویند «50 دروغ»


16. ارسال سلفی های “بدون آرایش” که حقیقت را آشکار می کند

ارسال سلفی های "بدون آرایش" که حقیقت را آشکار می کند

چه کسی می تواند بگوید ان سلفی‌هاي‌ #نومیکاپ واقعاً بدون آرایش هستند؟ بـه اسانی می توان کمی کانسیلر را در این جا یا مقداری ریمل را در آنجا پنهان کرد. و حتی اگر واقعاً چهره لخت هستید، می توانید از زوایای، فیلترها و ابزارهای صاف کننده برای کمک بـه نمای بـه اصطلاح “طبیعی” استفاده کنید.

علاوه بر این، شـما نمی توانید پوست طبیعی خودرا با عکس هاي‌ سلبریتی هاي‌ بدون آرایش مقایسه کنید. برایانا آرپس برای اینسایدر نوشت: سلفی‌هاي‌ ان‌ها – اگر چه زرق و برق‌آمیز و نیرومند – نمونه‌هاي‌ بالفعل مضری را ارائه می دهند کـه زیبایی طبیعی چگونه باید باشد.

از جمله مواردی کـه مورد بحث قرار نگرفته اند، شاید اکستنشن مژه مصنوعی، پرکننده هاي‌ لب، ابروهای اصلاح شده و درمان هاي‌ گرانقیمت اسپا باشد کـه بسیاری از افراد معروف برای ان هزینه میپردازند کـه یک فرد معمولی بـه سادگی قادر بـه پرداخت ان نیست.

17. یا صرفاً جنبه پر زرق و برق مراقبت از خود را نشان می دهد

یا صرفاً جنبه پر زرق و برق مراقبت از خود را نشان می دهد

در شبکه هاي‌ اجتماعی، ممکن اسـت شخصی عکسی از خود در حالی کـه ماسک صورت زده ودر حال پدیکور اسـت با هشتگ #traatyourself منتشر کند. اما واقعیت این اسـت کـه مراقبت از خود همیشه یک چیز پر زرق و برق نیست. گاهی اوقات بالاخره بعد از هفته‌ها گذاشتن لباس‌هایتان روی هم و یا بعد از گذراندن روزهایی افسرده در رخت خواب، دوش می شوید.

چیزی کـه مردم اغلب بـه شـما نمی‌گویند این اسـت کـه مراقبت از خود شامل “فعالیت هایي اسـت کـه می خواهید بـه طور نامحدود بـه تعویق بیندازید.” “مراقبت از خود گاهی بـه معنای گرفتن تصمیمات سخت اسـت کـه می‌ترسید دیگران قضاوت کنند.” “مراقبت از خود شامل تقاضای کمک اسـت، شامل آسیب پذیری می شود، شامل صادق بودن دردناک با خود و عزیزانتان در مورد انچه نیاز دارید.” بـه طور خلاصه، #خودمراقبتی فقط یک ویدیوی بمب حمام نیست کـه در استوری اینستاگرام خود آپلود کنید.

18. تظاهر به اینکه از چیزی که هستید، مرتب تر هستید

تظاهر به اینکه از چیزی که هستید، مرتب تر هستید

همه ی ما ان لحظه اي را داشته ایم کـه برای عکس گرفتن رفته ایم، گوشی خودرا زمین گذاشته ایم و بـه سرعت تلاش کرده ایم تا منظره پشت سوژه عکس خودرا صاف کنیم. از این گذشته، دنبال کنندگان رسانه هاي‌ اجتماعی ما نمی توانند بفهمند کـه ما چقدر آشفته هستیم! اما فقط بـه این دلیل کـه شلوغی هیچ‌کس بـه فید رسانه‌هاي‌ اجتماعی او راه پیدا نمی کند، بـه این معنی نیست کـه وجود ندارد.

19. حذف گذشته

حذف گذشته

با فشار ساده دکمه “حذف”؛ بـه اسانی می توان ان را طوری جلوه داد کـه گویی چیزهایی در مورد گذشته شـما هرگز اتفاق نیفتاده اسـت. آیا در دوران نوجوانی موسیقیدانی داشتید کـه دوستش داشتید و مدام در موردش پست می گذاشتید؟ اگر نمی خواهید کسی از لذت گناه قبلی شـما مطلع شود، می توانید بـه سادگی ان پست‌ها را حذف کنید. چیزی بـه نام دروغ با حذف وجوددارد.

20. تورم بیش از حد وضعیت سلامتی شما

تورم بیش از حد وضعیت سلامتی شما

بیمار بودن هرگز خوشایند نیست، اما سرماخوردگی متوسط بـه ندرت تهدید کننده زندگی اسـت. با این حال، بسیاری از افراد تمایل دارند اینطور بـه نظر برسد کـه پیش آگهی انها وخیم اسـت. این نسخه آنلاین این اسـت کـه بخواهید مادرتان در زمان بیماری از شـما مراقبت کند، بـه جز اینبار، تمام فیس بوک اسـت. اگر کسی واقعاً بیمار باشد، یکی از آخرین چیزهایی کـه در ذهنش می‌گذرد، گرفتن سلفی E.R یا عکسی از گروه دکتری‌اش اسـت.

21. تظاهر به دوستی با همه و هر کسی

تظاهر به دوستی با همه و هر کسی

همه ی تلاش میکنند تا در شبکه‌هاي‌ اجتماعی «اجتماعی‌تر» از آنچه هستند ظاهر شوند. بـه هرحال، مردم دوست دارند بـه نظر برسد کـه دوستان زیادی دارند کـه همیشه می خواهند با انها معاشرت کنند. و مطمئناً؛ ممکن اسـت دعوت بـه بخش VIP یا ملاقات با ان A-lister جالب باشد، اما اگر میخواهید توجه را بـه روابط آنلاین خود جلب کنید، بـه احتمال زیاد آن ها بـه اندازه شـما قوی نیستند. 

22. دروغ گفتن در مورد شرایط یک رویداد

بـه طور مشابه، اگر یک رویداد یا شرایط خاص دقیقاً داستانی نباشد کـه کسی می‌خواهد دنبال کنندگانش بدانند، ممکن اسـت بخشی از ان را بگیرند و روایت را از طریق رسانه هاي‌ اجتماعی تغییر دهند.

این موضوع را اغلب با افرادی کـه با آن ها کار می کند، می بیند. برای مثال، شرکت دریک مهمانی بـه‌عنوان یک سلبریتی یا فردی با سابقه، بـه معنای شناختن ان‌ها یا «کار کردن» با ان‌ها و وابستگانشان نیست. اما مردم حقیقت تجارب خودرا گسترش می دهند تا خودشان را در فضای مجازی «باحال‌تر» جلوه دهند.

23. نشان ندادن واقعیت شبانه “مفرح” شما

نشان ندادن واقعیت شبانه "مفرح" شما

ان تصاویری کـه از شـما در حال رقصیدن با یک مارگاریتای بزرگ در دستتان اسـت، ممکن اسـت بـه نظر برسد کـه هر شب زندگی شـما یک مهمانی اسـت. با این حال، چیزی کـه بیشتر مردم عمداً از ان کنار می گذراند، خانه تلو تلو خوردن خجالت‌آور، مسابقه تک‌نفره‌اي کـه وقتی بـه آنجا رسیدید و سردرد کوبنده‌اي اسـت کـه هنوز یک روزبعد با ان دست و پنجه نرم می کنید.

24. افرادی که وانمود می کنید بیشتر از آنها به زندگی شما علاقه مند هستند

افرادی که وانمود می کنید بیشتر از آنها به زندگی شما علاقه مند هستند

هر پستی در رسانه‌هاي‌ اجتماعی کـه با این جمله شروع شود: «میدانم همه ی شـما تعجب کرده اید…» احتمالاً آغاز یک دروغ اسـت. در واقع، برای بسیاری از مردم، معمول اسـت کـه این نادرست‌هاي‌ دقیق ساخته شده رابا کمی «رزرو کردن مبهم» از قبل تنظیم کنند، «آن ها میدانند چه کردند» یا «خبر بزرگ امروز! نمیتوان در مورد ان صحبت کرد!» فقط همین حالا.” اما، بـه احتمال زیاد، مردم نپرسیده اند یا حتی تعجب نکرده اند.

25. ارائه محتوای دیگران به عنوان محتوای خود

ارائه محتوای دیگران به عنوان محتوای خود

در دنیایی کـه در ان بسیار مهم اسـت کـه معتبر بـه نظر برسید – اما نه الزاماًً معتبر – فشار برای محتوای اصلی بیشتر از همیشه اسـت. اما حتی اگر کسی بـه اصل بودن محتوای خود ببالد، ممکن اسـت اینطور نباشد. تعداد زیادی از افراد آنلاین وجود دارند کـه کارهای دیگران را میگیرند و سعی می کنند ان را بـه عنوان کار خودشان بـه اشتراک بگذارند.

در واقع، یکی از کاربران گفت کـه آن ها واقعاً “وبلاگرهای معتبر” را می شناسند کـه تصاویر سهام را می خرند، آن ها را ویرایش می کنند و طوری پست می کنند کـه گویی عکس هایي هستند کـه خودشان گرفته اند.

26. تظاهر به آگاهی از محیط زیست

تظاهر به آگاهی از محیط زیست

مردم تمایل دارند بـه سرعت از روندها استفاده کنند، حتی اگر آن ها را در زندگی خود پیاده سازی نکنند. این چیزی اسـت کـه در مورد جنبش دوستدار محیط زیست اتفاق افتاد. مردم لاک‌پشت‌ها را #ذخیره می کنند، اما در همان هفته پنج بطری پلاستیکی آب از فروشگاه میخرند.

دریک نظرسنجی درسال 2016 با بیش از 2000 آمریکایی، 79 درصد از پاسخ دهندگان گفتند کـه خودرا نسبت بـه محیط زیست آگاه می دانند. با این حال، تنها 26 درصد گفتند کـه در واقع کاری فراتر از بازیافت گاهی اوقات و خاموش کردن چراغ ها انجام می دهند.

27. طبیعت خیریه خود را بیش از حد متورم کنید

طبیعت خیریه خود را بیش از حد متورم کنید

بسیاری از مردم اعمال خوب و طبیعت خوب خودرا بـه صورت آنلاین افزایش می دهند، در حالی کـه واقعاً برای داوطلب شدن یا حتی کمک بـه خیریه تلاش نمی کنند. در واقع، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد کـه تنها حدود 25 درصد از آمریکایی ها حداقل یک‌بار از سپتامبر 2014 تا سپتامبر 2015 داوطلب شده اند. آمار بسیار امیدوارکننده اي نیست، بـه ویژه برای تعداد افرادی کـه بـه سخاوت اجتماعی خود می بالند. 

28. اغراق در سطح فعالیت سیاسی خود

اغراق در سطح فعالیت سیاسی خود

بـه اسانی می توان پست هاي‌ سیاسی بیشماری را در فیس بوک بدون صرف زمان زیادی برای درگیر شدن در فعالیت هاي‌ سیاسی انجام داد. مردم در رسانه‌هاي‌ اجتماعی دوست دارند وانمود کنند کـه در نبض سیاست هستند، ساعت‌ها را بـه بررسی و فراخوانی رای‌دهندگان اختصاص می دهند.

اما با توجه بـه این کـه مرکز سیاست دو حزبی فاش کرد کـه فقط بیش از 50 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده واقعاً درسال 2012 بـه پای صندوق هاي‌ رای راه یافته اند، این احتمال وجوددارد کـه برچسب “من رای دادم” میزان فعالیت سیاسی شـما را مشخص کند.

29. در مورد سن خود دروغ بگویید

در مورد سن خود دروغ بگویید

با افزایش سن، افراد تمایل دارند کـه بخواهند جوانی خودرا حفظ کنند، حتی اگر وادار باشند برای اینکار دروغ بگویند. اما انها تنها کسانی نیستند کـه احتمالاً در مورد سن خود بـه صورت آنلاین دروغ میگویند. برای داشتن یک حساب کاربری در فیس بوک، باید 13 سال یا بیشتر سن داشته باشید.

اما از طریق نظرسنجی اداره استانداردهای تبلیغاتی درسال 2013؛ 83 درصد از کودکان بین 11 تا 15 سال با استفاده از سن کاذب در پلتفرم هاي‌ رسانه هاي‌ اجتماعی ثبت نام کرده اند.

30. طوری رفتار کن که انگار برات مهم نیست

طوری رفتار کن که انگار برات مهم نیست

در حالی کـه ممکن اسـت اجازه ندهید همه ی چیزهایی کـه دیگران فکر می کنند بـه شـما برسد، ان پست هایي کـه اعلام می کنند شـما نمی توانید کمتر بـه نظرات دیگران اهمیت دهید، بـه طرز تاسف باری شفاف هستند. پس چرا ان را برای دیگران ارسال می کنید تا ببینند؟

تمام هدف رسانه‌هاي‌ اجتماعی این اسـت کـه چیزهایی را برای واکنش ارسال کنند – اگر واقعاً اهمیتی نمی‌دادید، برای همیشه از سیستم خارج می شوید و بـه یک مخالف رسانه‌هاي‌ اجتماعی تبدیل میشوید.


مطالب مشابه: 60 دروغ سفید که زوج ها به هم می گویند !


در پایان

چون ذهن ما در کودکی بسیار تأثیرپذیر اسـت، بـه مرور این باورهای منفی و محدودکننده را می‌پذیرد و تصویری متناسب با انها از ما می‌سازد. تصویری کـه بدین ترتیب از ما در ذهن‌مان ساخته میشود تعیین‌کننده‌ي میزان موفقیت ما در طول زندگی اسـت.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت