طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

مجموعه : مشخصات خودرو
طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی دو موتور بنزینی و برقی این خودرو با همکاری یکدیگر شتاب BMW i8 را فقط در ۴ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و به این شکل در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند، یعنی برای هر ۱۰۰ کیلو متر فقط ۱ /۲ لیتربنزین به مصرف می‌رسد.

 

ترکیبی از موتور برقی و موتور بنزینی پایه و اساس تکنیک جدیدترین اتومبیل اسپورت BMW با نام BMW i8 است. چهار چرخ این ماشین می‌توانند هم زمان با کمک‌گیری از نیروی هر دو موتور به چرخش درآیند.

 

ترکیبی از موتور برقی و موتور بنزینی، پایه و اساس تکنیک جدیدترین اتومبیل اسپورت BMW با نام BMW i8 است. این خودرو در روزهای اخیر وارد بازار شد و به خیابان‌ها راه پیدا کرد.اثر متقابل و هم زمان بنزین و برق باعث افزایش دینامیک و شتاب این اتومبیل می‌شود.

 

سیستم بسیار جدید و مدرن خنک کننده، ذخیره‌کننده برق این خودرو با ولتاژ بالا را به طور مداوم روی دمای عملیاتی بهینه‌سازی کرده و باعث افزایش کارایی و عمر ماشین می‌شود.کارایی هوشمند و همکاری موتور برقی با نیروی باتری و موتور بنزینی باعث بیشتر شدن توان این ماشین با حداقل مصرف انرژی می‌گردد.

 

طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

 

روی محور جلوی این اتومبیل موتوری برقی نصب شده که دارای قدرتی برابر با ۱۳۱ اسب بخار است.روی محور عقب، موتور بسیار قوی BMW Twin Power Turbo نصب شده که دارای حجم ۵ /۱ لیتر با موتور بنزینی ۳ سیلندر و قدرت ۲۳۱ اسب بخاراست.

 

 دو موتور بنزینی و برقی این خودرو با همکاری یکدیگر شتاب BMW i8 را فقط در ۴ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و به این شکل در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند، یعنی برای هر ۱۰۰ کیلو متر فقط ۱ /۲ لیتربنزین به مصرف می‌رسد.

 

با این خودرو تنها با بکارگیری نیروی برق می‌توان با سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت مسافتی حدود ۳۷ کیلومتر را پیمود.با فشار روی دکمه eDrive موتورi8 BMW فقط با بهره‌گیری از انرژی برق به کار میافتد.

 

طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

 

BMW i8 دارای ۳ گزینه مختلف برای رانند گی است: ۱- گزینه راحتی ۲- گزینه اکو ۳- گزینه اسپورت

 

گزینه راحتی: در این گزینه موتور BMW i8 به‌شکل اتوماتیک به همراه موتور برقی با حداکثر سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت به حرکت می افتد. با بالاتر رفتن سرعت، موتور برقی همراه با موتور بنزینی شروع به کار می کند و باعث رانندگی راحت‌تر و دلپذیرتر می‌شود.

 

گزینه اکو: پدال گاز، دنده و هم‌چنین سیستم حرارتی این ماشین با انتخاب این گزینه به حداکثر قدرت رسیده و از لحاظ تکنیکی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند.

 

گزینه اسپورت: با انتخاب این گزینه اتومبیل از جهات تکنیکی برای رانندگی به شکل اسپورت فعال می‌شود. به این صورت که موتور بنزینی و برقی با حداکثر دینامیک شروع به کار می‌کنند و سرعت ماشین به حداکثر می‌رسد. با وجود سرعت و قدرت بالا، این ماشین با هر ترمز مقداری انرژی را نیز ذخیره می‌کند.

 

هنگام رانندگی با این خودرو در بزرگ‌راه با سرعت۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌توان به خوبی انرژی و سرعت چهار چرخ BMW i8 توام با امنیت و پایداری را حس کرد.چهار چرخ این اتومبیل می‌توانند هم‌زمان با کمک‌گیری از نیروی هر دو موتور به چرخش درآیند و نسبت به وضعیت رانندگی از ویژگی‌ها و مزایای موتور جلو یا عقب استفاده کنند.

 

طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

 

طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

 

طراحی BMW i8 اسپرت با به کارگیری موتور ترکیبی

 

 
برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت