تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

با وجود اینکه بسیاری از حوادث موتورسیکلت مربوط به عدم تجربه کافی و مهارت راننده است با تاین حال نمی‌توان از فاکتورهای دیگر دخیل در این گونه حوادث چشم پوشی کرد.

 

به گزارش تالاب طبق محاسبات آماری انجام شده در سال 2013 در مورد حوادث جاده ای، مرگ و میر جاده ای مربوط به تصادفات موتور سیکلت در سال های اخیر با رشد 8 درصدی مواجه بوده است. این در حالیست که تعداد حوادث در کشورهایی که قانون اجبار پوشش کلاه ایمنی برای موتور سواران وجود ندارد 10 برابر دیگر کشورها تخمین زده شده است.

 

حدود 15 درصد مرگ و میر جاده ای مربوط به موتور سیکلت ها بوده و ریسک صدمات وارده به موتور سواران 30 برابر میزان صدمات وارده احتمالی به رانندگان خودرو ها و کامیون ها است.

 

به طور قطع بزرگترین دشمن موتور سواران خودشان هستند! از این رو بسیاری از شرکت های تولید کننده موتور سیکلت در تلاش هستند تا با اضافه کردن قابلیت های امنیتی بیشتر به محصولاتشان در کنار محبوبیت بیشتر به کاهش میزان تلفات جاده ای نیز کمک کرده باشند.

 

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

 

1. ویکتوری Cross Road 8 ball

 

کراس رود 8 بال تنها یک محصول زیبا و خوش نقش از شرکت ویکتوری نیست. بلکه ارتفاع نشیمنگاه 26 اینچی آن کوتاه ترین در کلاس موتورهای 1740 سی سی بوده که کنترل بسیار مناسبی را در اختیار موتور سوار قرار می دهد و هر کسی با هر قدی می تواند به راحتی این موتور سیکلت را براند.

 

همچنین سیستم تعلیق عقب آن نیز فنرهایی دارد که تا 12 سانتی متر بازه جابجایی دارند و خیال موتور سوار را در مورد از دست دادن کنترل در جاده های نا هموار راحت می کنند.

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

 

2. دوکاتی Multistrada D-Air

 

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

اگر به دنبال موتور سیکلت قدرتمندی هستید که به روز ترین فناوری امنیت موتور سیکلت ها را با خود به همراه داشته باش. Multistrada D-Air بهترین گزینه است. این موتور سیکلت مجهز به یک ژاکت پوششی ایربگ دار برای راننده مجهز است که به صورت بی سیم رفتار حرکتی موتورسیکلت را زیر نظر دترد و در صورت بروز حادثه ایربگ ها فعال می شود.

 

اگر کنترل موتورسیکلت از دست فرد خارج شود و تصادفی صورت گیرد کیسه های هوا در عرض 45 میلی ثایه فعال می شوند و جلوی ضربه خوردن به موتور سوار رلا می گیرند.

 

3. وی استار 250 مدل 2014

 

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

 

هنمانطور که اشاره شد خود موتور سیکلت و توان آن نیز جزء عامل های ایجاد خطر برای موتورسوار محسوب می شود. در این میان یکی از بهترین را ه کارها تولید موتور سیکلت با موتور کوچکتر و خروجی تورک نرم تر به خصوص برای افرادی که برای اولین بار قصد راندن موتور سیکلت را دارند.

 

برای نمونه شرکت یاما در خط تولید مدل استار خود چندین نسخه سبک و کم حجم را برای تازه کارها در نظر گرفته. با وجود اینکه از لحاظ قدرت نمی توان آۀنها را با مدل های دیگر مقایسه کرد اما از لحاظ ایجاد امنیت و راحتی سواری برای افراد چیزی کم نمی گذارد. وی استار 250 یکی از همین مدل ها است. که با ارتفاع نشیمنگاه 27ع اینچی سواری راحت و خوبی را برای افراد ایجاد می کند.

 

4.  هارلی دیویدسون Road King

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

 

هارلی دیویدسون در سالهای اخیر با راه اندازی پروژه راشمور در پی بهبود تجربه سواری با موتور سیکلت های تولیدی و ارتقای سطح امنیت آنها بوده است. برای این منظور هارلی دیویدسون سیستم ترمز جدیدی را با ادغام سیستم ترمز ضد قفل و ترمز بازتابی برای مدل Road King  خود طراحی کرده که باعث می شود میزان فشار لازم برای هرکدام از ترمزها به صورت مجزا با توجه به سرعت و حرکت در مسیر بر روی چرخ ها به صورت الکترونیکی اعمال شود و ضریب امنیت کلی موتورسیکات بالا رود. از دیگر قابلیت های امنیتی به سیستم عکس العمل سریع فرمان و چراخ های پرنور برای این مدل اشاره کرد.

 

5. هوندا Interstate مجهز به ABS مدل 2014

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

هوندا در خط تولید موتورسیکلت های مخصوص مسافت های طولانی خود قابلیت ترمز ضد قفل ABS  را در مدل های 2014 قرار داده است. طبق برسی هتای آماری انجام گرفته آمار مرگ و میر به علت تصادفات موتور سیکلت در مدل هایی که مجهز به ترمز ای بی اس هستند 37 درصد کمتر است.

 

اگر در مورد موتور سیکلت ها امنیت جزء اولویت های افراد برای خرید باشد هوندا interstate گزینه بسیار مناسبی است.

 

6. سوزوکی V-Storm 650 مدل 2014

 

تصاویری از ایمن ترین موتورسیکلت های دنیا

از زمانی که سوزوکی موتورسیکلت های وی استورم خود را به سیستم ترمزهای ضد قفل مجهز کرد به یکی از پر فروش ترین ها در کلاس کاری خود تبدیل شد. وی استورم با موتور دوقلوی 645 سی سی سواری بسیار راحتی داشته و ترمزها کاملا تحت فرمان موتور سوار هستند.

 

جدیدترین مطالب سایت