مجموعه : انشا زیبا
بروزرسانی : 29 خرداد 1403

انشاء های زیبا و متنوع درباره دنیا (انشا کوتاه درباره دنیا)

انشاء های زیبا و متنوع درباره دنیا (انشا کوتاه درباره دنیا)

انشا با موضوع دنیا

در این مطالب انشا با موضوع دنیا گردآوری شده است. این انشا ها برای دانش‌آموزان و علاقه مندان به این نوع نوشته‌ ها آورده شده است‌. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

انشاء های زیبا و متنوع درباره دنیا

انشا زیبا درباره‌ دنیا

هر روز که از خواب برمی‌ خیزیم زندگی روتین وار ما شروع می‌ شود. کار، مشغله‌ های زندگی، رقابت، تلاش برای ساختن روزی خوب و حتی افکار‌هایی که هر روز در ذهنمان پر و بال می‌دهیم. تمام این‌ ها نمونه‌ هایی هستند که ما را از تٱمل بر دنیایی که در آن زندگی می‌ کنیم دور ساخته‌ اند.

ما آدم‌ ها عادت داریم زمانی قدر چیزی را بدانیم که از دستش داده باشیم، سلامتی ما زمانی ارزشمند است که بیماری حتی جزی را پشت سر بگذاریم. این موضوع برای دنیایمان بسیار گران تمام خواهد شد و ممکن است این خواب خرگوشی همه‌ی مان را به سمت تباهی سوق دهد.

دنیای سنگی و به ظاهر مقاوم ما متاسفانه بسیار آسیب پذیر است. او خود به تنهایی خانه‌ ی هشت میلیارد انسان است. این جمعیت بخش بسیار کوچکی نسبت به انواع گونه‌ های جانوری است که ما نه تنها دنیای خود بلکه دنیای آنان را نیز داریم نابود می‌ کنیم.

تا به حال شده با خود بیندیشید که دنیای ما نیز حق زندگی دارد، هر خراشیدگی و جراحاتی که بر می‌ دارد را باید پانسمان کنیم و حال مریضش را میبایست مداوا سازیم؟

آیا صدای سرفه‌ها و زخم‌ های تن سنگی‌ اش را هنوز نشنیده و ندیده‌ ایم؟

خوشبختانه دنیای ما هنوز جوان است و این به دین معناست که ما زمان زیادی برای زیستن بر روی آن داریم. البته به شرطی که شیوه‌ی زندگی خود را تغییر دهیم و گاهی از میان مشغله‌ هایمان یادی هم از او کنیم.

من بعد حواسمان به ریه‌ های آسیب دیده‌ اش باشد و جلوی جنگل خواری بایستیم.

تن تب دارش را بیش از این در مذاب خود بینی خود نسوزانیم و فکری به حال یخچال‌ های طبیعی او هم بکنیم.

شاید با خود بگویید:

«من که به تنهایی نمی‌ توانم دنیا را نجات دهم این یک وظیفه‌ی جهانی‌ است!» بله حق با شماست این وظیفه‌ ی همه‌ی ماست. اما اگر هر کسی از خودش شروع کند و منتظر کسانی نباشید که به آن‌ ها بپیوندد، می‌ توان جلوی خسارات بیشتر گرفته شود.

ما می‌ توانیم از امروز به خود و دنیای زیبای مان قول دهیم که هرسال برایش نهالی بکاریم، زباله‌ ها را تفکیک کنیم. همچنین تا جای ممکن از پلاستیک استفاده نکرده و از همه مهم‌ تر آن را در طبیعت رها نکنیم. بی‌ شک دنیا هر محبتی را که از ما دریافت می‌ کند با هوای پاک و سالم برای استشمام و باران و برف‌ های رحمت خود پاداش ما را خواهد داد.

انشا با موضوع دنیا

انشا خاص با موضوع دنیا با مفهوم دلنشین

 نامه‌ ام با نام خدا آغاز می‌ شود و با بی‌ نام او تمام نامه‌ های دنیا خطا هستند. به نظر من این دنیا باید به نحوی باشد که همه انسان‌ ها بتوانند هر لحظه زندگی خود را با عشق و محبت به دیگران سپری کنند. من بسیار دوست دارم هرچه زودتر جنگ‌ هایی که در این دنیا وجود دارد تمام شود. آدم‌ ها به جای درگیری به پیشرفت و خوشبختی یکدیگر کمک کنند. همه انسان‌ ها دوست دارند که دنیا به گونه‌ ای باشد که در آن هیچ خطری انسان‌ ها را تهدید نکند. به عنوان مثال دنیا جوری زیبا است که هیچ کسی در آن نمیرد. هیچ سیل و جنگ و زلزله ‌ای رخ ندهد.

تمام این‌ هایی که گفتم بسیار درست است اما بهترین دنیا به نظر من دنیایی است که انسان ها بدون فریبکاری یکدیگر را دوست داشته باشند. از غم و آزار یکدیگر را دور کنند. زمانی که انسان‌ ها به یکدیگر احترام بگذارند در مسیر خوبی‌ ها قدم برمی‌ دارند و همچنین دنیا خود به خود به سمت بهتر شدن می‌ رود.

برای رسیدن به این زندگی تنها کافی است که این موضوع را به خوبی درک کرده و اکنون از کارهای بدی که انجام می‌ دهیم دست برداریم.

رویای داشتن یک دنیای خوب زیاد هم دور نیست.

تنها کافی است که انسان‌ ها خودشان تلاش کنند تا چنین دنیایی را بسازند. سپس تلاش آن ها بر روی اطرافیانشان اثرات مثبت بگذارد و به دنیا به جای بهتری تبدیل شود.

برای رشد فردی ابتدا لازم است که افراد هدف‌ گذاری‌ های خوبی داشته باشند و همیشه با یاد خدا در این مسیر گام بردارند. امیدوارم همه افراد بتوانند دنیای خوبی برای خود بسازند. اختیار دنیا دست ما نیست و همه چیز در اصل تحت تاثیر خداوند است.

ما تنها مدتی ما در این دنیا زندگی می‌ کنیم پس بهتر است کارهای مثبتی که از دستمان برمی‌ آید را انجام دهیم. سعی کنیم با انجام دادن کارهای خوب دنیای ایده‌ آلی را برای خود و اطرافیانمان بسازیم.

انشا زیبا درباره‌ دنیا

انشا درباره یک دنیای ایده‌ آل

به نام خداوندگار بزرگ خداوند خورشید و ماه که دل را به نامش خرد می‌ دهد راه. دنیای یده‌ آل من تفاوت چندانی با دنیای کنونی ندارد. شاید بسیاری از ما انسان‌ ها فکر کنیم که اگر مشکلات و سختی‌ ها در این دنیا نبود به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌ شد. اما در واقع این گونه نیست. این سختی‌ ها هستند که باعث می‌ شوند انسان‌ ها شکل بگیرند

سختی ها هستند که باعث می‌ شوند انسان‌ ها به اهدافشان برسند و قدرتمند و قوی شوند. امیدوارم دنیا زمانی به جایی تبدیل شود که هیچکس در آن حسرتی نداشته باشد. تمام آدم‌ ها بهانه‌ ای برای خوشحالی و خوشبختی داشته باشند و کسی درگیر دغدغه‌ها و افکار روزمره نباشد. همه مردم برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند.

امیدوارم تمام ما روزی بفهمیم که اگر به منفعت کسی برای خودمان آسیب نرسانیم هیچ یک دچار مشکل و ضرر نمی‌ شویم. بهترین دنیا یک دنیا است که انسان‌ ها در آن با یکدیگر مهربان هستند و همیشه یاد خدا را در ذهن و قلب خود نگه می‌ دارند. زمانی که ما به یک دنیای ایده آل برسیم بدون هیچ سختی و مشکل و کدورتی گذشته را رها کنیم.

سعی کنیم به جای اینکه با یکدیگر درگیر شویم و عصبانی باشیم مشکلات خودمان را با آرامش حل کنیم. ما باید به تمام موجوداتی که بر روی زمین زندگی می‌ کنند احترام بگذاریم. زیرا حس احترام متقابل می‌ تواند زندگی تمام ماها را هدفمند و بهتر کند.

انشا خاص با موضوع دنیا با مفهوم دلنشین

انشا در مورد دنیا

دنیا یک مکان بسیار بزرگ و زیبا می‌ باشد که پر از شگفتی‌ ها و اتفاقات خارق‌ العاده است. این دنیا دارای کوه‌ های بلند، قله‌ های مرتفع و دشت‌ های وسیع و جنگل‌ هایی بسیار زیبا است. که همه آن ها بخشی از زیبایی‌ های دنیا هستند.

هر چه از زیبایی‌ های دنیا بگوییم کم گفته‌ ایم و قسمتی از آن را به جا گذاشتیم. دنیا مکانی است که پر از زندگی می‌ باشد انسان‌ ها حیوانات و گیاهان و تمام موجودات ریز و درشتی که در عالم وجود دارند در این دنیا زندگی می‌ کنند. هر کدام از موجودات به نوعی نقش خود را در چرخه زندگی دنیا ایفا می‌ کنند.

دنیا مکانی است که برای جانداران پر از چالش و مشکلات می‌ باشد. انسان‌ ها نیز از این چالش‌ ها و مشکلات بی‌ بهره نیستند. از فقر و بی‌ عدالتی گرفته تا جنگ و درگیری‌ ها که همه گی حیات انسان را تحت تاثیر قرار می‌ دهند.

این ها چالش‌ هایی هستند که مردم دنیا با آن ها دست و پنجه نرم می‌ کنند.

اما با وجود تمام این چالش‌ ها دنیا مکانی بسیار ارزشمند و زیبا برای زندگی است. همه ما باید قدردان نعمت‌ هایی که در آن وجود دارد باشیم. سعی کنیم از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

یکی از زیباترین جلوه‌ های دنیا طبیعت است. طبیعت شامل کوه‌ ها، دشت‌ ها، جنگل‌ ها، دریا ها و تمام بخش‌ های زیبایی است که در این جهان وجود دارد. از همه مهمتر انسان‌ ها یکی از زیباترین خلقت های دنیا هستند. انسان‌ ها دارای استعداد و توانایی‌ های خارق‌العاده‌ای هستند که می‌ توانند دنیا را به مکان زیبا برای زندگی تبدیل کنند.

یکی از جذاب‌ ترین زیبایی‌ های دنیا هنر می‌ باشد. هنر در شعرهای مختلفی توسط بشر ساخته شده است. از موسیقی و نقاشی گرفته تا ادبیات و معماری همه این‌ ها در کنار یکدیگر جمع شده و دنیا را به جای بسیار زیبا برای زندگی تبدیل کرده اند. همه ما باید قدر طبیعت را بدانیم و از نعمت‌ های موجود در آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

لازم است که ما از طبیعت محافظت کنیم و به آن احترام بگذاریم زیرا اینجا مکانی است که ما در آن زندگی می‌ کنیم. علاوه بر این باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا دنیایی بهتر برای زندگی کردن بسازیم. دنیا یک مکان زیبا و بسیار ارزشمند است. مهم‌ ترین نقش ما در این جهان این است که از نعمت‌ های آن به بهترین شکل استفاده کرده و مراقب آن ها برای نسل بعد باشیم.

انشا درباره یک دنیای ایده‌ آل

انشا در مورد دنیای زیبای من

اگر کمی گوش‌ ها و چشم‌ های خود را تیز کنیم و به پدیده‌ هایی که روزانه در این جهان اتفاق می‌ افتد دقت کنیم می‌ بینیم که این دنیا چقدر زیبا است. شگفتی‌ ها و زیبایی‌ هایی دارد که انسان‌ ها همیشه از کنار این شگفتی‌ ها و زیبایی‌ ها بدون توجه عبور می‌ کنند و به اتفاقات ساده و روزمره خود می‌ پردازند. در جهان زیبای من یک درخت وجود دارد که کبوتر زیبا همراه با جوجه‌ هایش که تازه از تخم درآمده‌ اند بر روی آن آشیانه ساخته‌ اند.

ابرهای سفیدی در دنیای من وجود دارند که در آسمان آبی زندگی من می‌ درخشند. گل‌ های زیبایی در باغچه زندگی من وجود دارد که به تازگی غنچه‌ هایشان شکوفا شده است. در دنیای زیبای من افراد پیر دست در دست هم بر روی صندلی‌ های چوبی درون پارک‌ ها می‌ نشینند و در مورد مسائل این دنیا گفتگو می‌ کنند. آن ها به تمام مردم و کوچکترها لبخند زده و سالمندی خود را به بهترین نحو می‌ گذرانند.

در دنیای من کودک که به تازگی در مدرسه ثبت نام کرده‌ اند ذوق وشتن و خواندن بسیاری در دل دارند.

تمام مادران دست بچه‌ های خود را گرفتند

و در دنیای من به بهترین شکل ممکن زندگی می‌ کنند. دیدن ماشین‌ های در حال حرکت از بالای بلندی پل بسیار زیبا می‌ باشد. قطره‌ های باران بر روی شهر نم نم می‌ چکد و دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

این صحنه‌ های کوچک در دنیای من اتفاق می‌ افتد و باعث می‌ شود که لبخند کوچکی بر روی لبانم ظاهر شود. این دنیا اگرچه پر از مشکل و سختی است اما زیبایی‌ های بسیاری نیز دارد که ما ساده از کنار آنها می‌ گذریم.

انشا در مورد دنیای زیبای من

انشا با موضوع دوست داری دنیا چگونه باشد؟

چشم‌ هایم را می‌ بندم و به دنیایی که دوست دارم در آن زندگی کنم فکر می‌ کنم. دنیایی که من دوست دارم آن زندگی کنم پر از صلح و آرامش می‌ باشد. آن دنیا جایی است که همه انسان‌ ها به یکدیگر احترام می‌ گذارند و با هم مهربان هستند. در دنیای آرمانی من هیچکس گرسنه نیست و اصلاً فقر وجود ندارد. تمام انسان‌ ها امکانات اولیه مانند خانه، غذا، آموزش و آب را دارند.

در دنیای زیبای من هیچکس از جنگ و خشونت اسمی نمی‌ برد. انسان‌ ها به جای اینکه با یکدیگر جنگ کنند با گفتگو و مذاکره مشکلات خود را حل می‌ کنند و رقابت خود را برای بهتر شدن دنیا به کار می‌ برند. در دنیای آرمانی من محیط زیست بسیار سالم و پاک است. زیرا انسان‌ ها برای طبیعت ارزش بسیاری قائل هستند و از آن محافظت می‌ کنند.

دنیات چگونه باشه ؟

مردم تلاش می‌ کنند که بتوانند طبیعت را سالم و همانگونه که هست به نسل بعد منتقل کنند. در دنیای آرزوهای من هیچ یک از انسان‌ ها حقوق و فرصتی بیشتر از بقیه ندارند و همه با همدیگر برابر هستند.

در این دنیا رنگ پوست مذهب قومیت ملاکی برای برتری انسان‌ ها نیست. آموزش با کیفیت در دسترس تمام انسان‌ ها و در تمام نقاط قرار می‌ گیرد و تمام انسان‌ ها برای رسیدن به یادگیری و رشد تلاش می‌ کنند.

علم و دانش مهم‌ ترین هدف بشریت می‌ باشد و مردم از آن ها برای ساختن دنیای بهتر استفاده می‌ کنند. خلاقیت و نوآوری در این دنیا بسیار مورد تشویق قرار می‌ گیرد و انسان‌ ها آزادانه به بیان ایده‌ های خود می‌ پردازند.

آن ها برای رسیدن به آن تلاش می‌ کنند. در دنیای آرمانی من انسان‌ ها با یکدیگر همدردی و همدلی می‌ کنند. آن ها به احساسات یکدیگر احترام می‌ گذارند و در غم و شادی‌ ها در کنار یکدیگر هستند. ساختن چنین دنیایی اگرچه بسیار آسان است اما نیاز به تلاش بسیار دارد. مردم من می‌ توانند با تلاش و کوشش به این دنیای آرمانی وارد شوند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت