خواص بی نظیر سنگ‌‌ها بر اضطراب و استرس

مجموعه : دانستنی
خواص بی نظیر سنگ‌‌ها بر اضطراب و استرس

استرس یک مشکل بزرگ برای بسیاری از افراد در نقاط جهان است. علائم آن شامل افسردگی، بی خوابی، سردرد، خستگی، اضطراب، عدم اشتیاق، تحریک پذیری و افزایش اعتیاد به سیگار، الکل و مواد مخدر است. بنابراین کنترل استرس می‌تواند تاثیر بسیاری بر کیفیت زندگی ما بگذارد.

 

روش های کنترل اضطراب و استرس

روش های مختلفی برای کنترل اضطراب وجود دارد که موسیقی، گیاهان دارویی، تمرین‌های تنفسی، گذراندن وقت در فضای باز، مدیتیشن، یوگا، نوشتن نگرانی‌های خود، دوچرخه‌سواری، ماهیگیری برخی از فعالیت‌هایی هستند که ما می‌توانیم برای کاهش استرس از انها بهره‌مند شویم.

 

علاوه بر این موارد یکی از راه های کنترل استرس و اضطراب استفاده از سنگ هایی است که انرژی های منفی را دور می‌کنند. اگرچه موثرترین راه برای مدیریت اضطراب و استرس مراجعه به یک پزشک متخصص است، اما می‌توان از سنگ ها به عنوان یک تسکین دهنده استرس استفاده کرد تا روند درمان را تسریع ببخشد.

 

چگونه می‌توان از سنگ ها استفاده کرد؟

از آنجایی که بیشتر سنگ ها اشیای زیبایی هستند می‌توان در طول روز به سادگی برخی از آنها را به عنوان جواهر پوشید. این که جواهرات سنگی علاوه بر زیبایی که موجب آراستگی ظاهری شما می‌شود، به علت داشتن خواص معنوی بسیار می‌توانند در حفظ آرامش درونی شما موثر باشند.

 

خاصیت انرژی درمانی سنگ ها

برای بهره مندی از خواص درمانی بی‌نظیر سنگ ها برای کاهش استرس، تکنیک‌های تنفسی یا مدیتیشن را با یک سنگ قیمتی در دست انجام دهید. تمرینات یوگا را با یک یا دو سنگ روی تشک کنارتان انجام دهید. همچنین می‌تواند یا قرار دادن یک سنگ قیمتی را روی میز کار و یا کنار تخت خود قرار دهید تا هنگام خواب تاثیرات آنرا مشاهده کنید.

 

سنگ‌های تسکین دهنده اضطراب

در این بخش به معرفی ۵ سنگی که می‌توانید از آنها برای کنترل اضطراب استفاده کنید خواهیم پرداخت.

 

سنگ آمیتیست

آمتیست احتمالا بهترین سنگ قیمتی شناخته شده برای مقابله با استرس است. به عنوان یک سنگ آرام بخش شناخته می شود که به خواب خوب شبانه و مبارزه با انرژی منفی کمک می کند. قدرت بنفش مثبت آن شما را در پر استرس ترین زمان ها محفوظ می دارد. می‌تواند برای مشاهده جواهرات ساخته شده با سنگ آمتیسیت اصل به این صفحه مراجعه کنید

 

سنگ سیترین

یک فرهنگ لغت، متضاد استرس را به عنوان شادی، اعتماد به نفس، آرامش و راحتی تعریف می کند که همه آنها با سنگ قیمتی زرد آفتابی سیترین نشان داده می شوند. با لقب هایی مانند “سنگ موفقیت، “سنگ تاجر خوش شانس” و “سنگ شاد”، می توانیم ببینیم که چگونه این کریستال می تواند برای از بین بردن انواع استرس و اضطراب کار کند.

سنگ سیترین

سنگ لاجورد

لاجورد “سنگ صلح” است. تعادل عاطفی و اعتماد به نفس را به ارمغان می آورد و در عین حال هرگونه اضطراب را آرام می کند. می تواند به آرامش ذهن کمک کند و فرآیندهای فکری منطقی را تشویق کند که منجر به تصمیمات معقول و منطقی می شود.

سنگ تورمالین

سنگ تورمالین

یک سنگ قیمتی عالی برای عشق به خود است. وقتی از استرس احساس افسردگی می کنیم، به راحتی می توان نسبت به خود احساس منفی داشت. تورمالین صورتی به شما کمک می کند یک بار دیگر خودتان را دوست داشته باشید. این سنگ تعادل و آرامش را به ارمغان می آورد و همچنین به درمان قلب آسیب دیده کمک می کند. از طرفی جواهرارت تورمالین به علت داشتن رنگ بسیار جذاب این سنگ می‌تواند ظاهری بسیار زیبا و خاصی به شما ببخشد.

 

سنگ زبرجد

زبرجد یا پریدوت به عنوان سنگ قیمتی روشنایی شناخته می شود که می توان آن را به معنای آوردن نور در زمانی که در تاریک ترین حالت خود احساس می کنید، یافت. به این ترتیب می تواند استرس و اضطراب را تسکین دهد. در نتیجه به شما در غلبه بر آنها کمک می کند.

این سنگ‌های قیمتی دوست‌داشتنی سبز بهاری قبل از اینکه در اثر فعالیت‌های آتشفشانی به سطح زمین آورده شوند، در اعماق آتشین زیر پوسته زمین تشکیل شدند.

 

زبرجد همچنین می تواند اعمال، کلمات و تاثیر بدبینانه اطرافیان شما را که می تواند انرژی شما را پایین بیاورد، متوقف کند. محافظت از شما در برابر این انرژی منفی به شما امکان می دهد تا به پتانسیل کامل خود برسید.

شما می‌توانید برای تهیه جواهرات این سنگ ها به وب سایت تک طلا مراجعه کنید، تک طلا با پیش از یک دهه فعالیت در حوزه ساخت جواهرات با سنگ های قیمتی اصل از سراسر دنیا زیبایی و آرامش را به شما هدیه می‌کند.

سنگ کوارتز برای شفابخشی

سنگ کوارتز برای شفابخشی

به کوارتز در زبان انگلیسی The Master Healer می گویند. این سنگ قیمتی احتمالاً قوی ترین سنگ در بین تمام سنگ های شفابخش است و می توان از آن برای مقابله با هر مشکلی استفاده کرد و وقتی در کنار سنگ های قیمتی دیگر قرار می گیرد به طرز شگفت انگیزی قوی تر عمل می کند. کوارتز، آشفته ترین ذهن ها را آرام میکند و پریشانی و تنش را از بین می برد.

 

سنگ عقیق آبی برای بهبودی از پانیک

گاهی اوقات صحبت کردن در مورد مشکلات و نگرانی ها ما را آرام میکند و در آن لحظه فقط به یک گوش شنوا احتیاج داریم. عقیق آبی بهترین سنگ قیمتی برای برقراری ارتباط است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید احساسات خود را به اطرافیان خود بیان کنید. رنگ آبی آرامش بخش این سنگ باعث آرامش می شود و تنش را از بین می برد.

 

خواص سنگ فلوریت برای کاهش استرس های طولانی مدت

این سنگ قیمتی سبز یا آبی سرد می تواند به پاکسازی ذهن از استرس منفی، حواس پرتی و بی نظمی کمک کند. تمرکز و اعتماد به نفس را افزایش می دهد. فلوریت که گاهی «سنگ نابغه» نامیده می‌شود، می‌تواند به یادگیری و تصمیم‌گیری و همچنین افزایش خلاقیت کمک کند.

استرس های طولانی مدت گاهی منجر به اعتیاد می شوند اعتیاد به سیگار، اعتیاد به اینترنت، اعتیاد به پرخوری و …. .فلوریت یک سنگ عالی برای مقابله با هر نوع اعتیاد است.

سنگ ماه تولد برای کاهش اضطراب

سنگ ماه تولد می تواند برای همه متولدین ماه ها موثر باشد، این سنگ های قیمتی با انرژی زنانه الهی مرتبط هستند و برای کمک به مادران پر مشغله و پر استرس گزینه بسیار خوبی هستند.
پرداختن به مشکلات روزمره تربیت کودکان در این دنیای مدرن؛ تهیه غذاهای سالم، اطمینان از انجام تکالیف، نظارت بر استفاده از رسانه های اجتماعی، رانندگی به مدرسه و غیره؛ مسائل باروری، نگرانی های بارداری و ترس از زایمان دغدغه اکثر زنان جامعه است و ما به آنها استفاده از سنگ های ماه تولد را پیشنهاد می دهیم.

 

جمع بندی

در آخر لازم به ذکر است که از سنگ ها نمیتوان به عنوان یک جایگزین برای روند درمان بیماری استفاده کرد ام به عنوان یک کمک دهنده جهت بهبودی حال درونی شما بسیار گزینه مناسبی می‌باشد.

تمام سنگ های قیمتی با ویژگی های خاص و منحصر به فرد برای کاهش اضطراب و استرس موثر هستند. به شما پیشنهاد می کنیم از جواهرات رنگی استفاده کنید و آنها را بپوشید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت