آشنایی با 9 گیاه آپارتمانی و مفید برای سلامت

آشنایی با 9 گیاه آپارتمانی و مفید برای سلامت

معرفی گیاه های آپارتمانی 

 

می خواهیم با چند تا از گیاه های آپارتمانی آشنا شویم که افزون بر بوی خوبی که دارند بهرهگیری از انها به شدت میتواند شما را سلامت کند . 

 

 گل و گیاه زینت بخش باغچه ها هستند, اما حالا محققان می گویند که با انتقال انها به فضای داخل منزل نیز میتوان از بعضی فواید انها برای سلامتی بهره برد زیرا گیاهان سبز به سبب حذف آلاینده ها از هوا سبب کاهش اضطراب, پریشانی می‌شوند.

 

مدت هاستکه محققان از فواید گیاهان خانگی سخن می‌گویند اما حالا به تاثیر مثبت انها بر کیفیت خواب و افزایش سلامتی اشاره دارند.

 

به گزارش تالاب بر این اساس, محققان سازمان فضایی آمریکا «ناسا» دریک مطالعه جدید به بررسی این موضوع پرداختند که قرار دادن کدام گیاه خانگی در اتاق خواب می تواند فوایدی برای سلامتی انسان داشته باشند.

 

# نخل اریکا
این محققان متوجه شدند که بهرهگیری از نخل اریکا در منزل نم بخش و روشی کارساز برای حذف آلاینده ها از فضای منزل است.به قول انها, این نخل برای افراد مستعد به سرماخوردگی و ابتلا به دشواری های سینوس بینظیر است زیرا با انتشار نم در هوا وتسهیل تنفس, به بهبودی فرد کمک میکند.

 

#آلوئه ورا
این گیاه رابه سهولت میتوان در منزل نگهداری کرد و با بهرهگیری از آن فضا را زینت بخشید.محققان ناسا, آلوئه ورا را به عنوان یکی از بهترین گیاهان برای تصفیه هوا نامگذاری کرده اند زیرا در طول شب مدام اکسیژن توزیع میکند و قرار دادن آن در اتاق خواب ایده خوبی است.

 

این گیاه هم‌ چنین با انتشار بنزن «در مواد شوینده و پلاستیک» و فرمالدئید «در لاک ها و کفپوش ها» مقابله و کمک می کند که هوا خالص بماند.

 

#نخل کوتوله
براساس یافته محققان, همچنین نخل کوتوله که یک گیاه بادوام, مقاوم به خشکی و با طول عمر بالاست, کاربرد قابل توجهی در حذف مواد آلاینده به خصوص زایلن از هوا دارد.

 

#سرخس بوستون
سرخس بوستون که از دیرباز زینت بخش فضای داخل منازل بوده, در لیست ناسا متشکل از50 گیاه تصفیه کننده هوا, در رده نهم قرار دارد و به خصوص برای حذف فرمالدئید مناسب است.

 

# آگلونما یا “همه وقت} سبز چینی”
نگهداری این گیاه در منزل بسیار آسان است زیرا به سهولت میتواند در مناطق کم نور رشد کند. محققان متوجه شدند که این گیاه توانا است سموم بیشتری را از هوا حذف کند.

 

#گیاه اسپاتی فیلوم سنسیشن یا سوسن صلح
به قول محققان, این گیاه جذاب میتواند هوا را تمیز کند و کیفیت آنرا تا 60 درصد التیام بخشد. این گیاه همچنین اسپورهای قارچ را توسط برگ ها ربایش میکند و انها را در ریشه هایش به چرخش درمی اورد تا به عنوان غذا مورد بهرهگیری قرار گیرد.

 

#گیاه عنکبوتی
این گیاه خانگی بسیار سریعا رشد میکند و میتواند تا 90 درصد سموم هوای اتاق خواب را تنها در دو روز حذف کند. این گیاه به خصوص برای کسانی که نسبت به گرد و غبار حساسیت دارند, موثر است.

 

#نخل راپیس
این گیاه خانگی یکی از موثرترین گیاهان برای حذف فرمالدئید, آمونیاک, زایلن و تولوئن از هوا است.

 

#گیاه زینتی فیکوس بنجامین یا انجیل یا انجیر مجنون
این گیاه خانگی نیز برای حذف آلاینده های ناشی از موکت و مبلمان منزل مانند فرمالدئید, بنزن و تری کلروتیلن بسیار مناسب است.

 

جدیدترین مطالب سایت