بروزرسانی : 31 خرداد 1403

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم ؟

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم ؟

با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنید

در سایه هوش مصنوعی انسان می تواند از امکانات مختلف و متعددی بهره مند شود. هوش مصنوعی در مقایسه با هوش طبیعی از قوه استدلال و درک فرا طبیعی برخوردار می باشد. یکی از موضوعات مطرح شده جدید گفت و گو با اموات به واسطه هوش مصنوعی می باشد. به نوعی می توانید با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنید. این پدیده نوظهور می تواند به تجدید خاطرات از دست رفتگان کمک شایانی کند.

در واقع در سایه امکانات هوش مصنوعی می توان دوباره با عزیزان از دست رفته ارتباط برقرار کرد. شاید این جنبه جدید از هوش مصنوعی ترسناک به نظر برسد. در صورتی که به هیچ عنوان این گونه نیست. چنین ارتباطی می تواند روحیه دوستان و نزدیکان را تقویت کند.

همچنین فرصت برقراری ارتباط دوباره برای افراد فراهم می کند. این تکنولوژی برای اولین بار سال ۲۰۲۳ پس از سال ها تحقیق و پژوهش به صورت رسمی وارد دنیای انسان ها شد. هم اکنون از ابزارهای مختلف هوش مصنوعی جهت ارتباط با موات کمک گرفت. این خبر با جزییات تکمیلی در سال ۲۰۲۴ به طور رسمی پخش و منتشر شد.

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم

جنبه ترسناک هوش مصنوعی با اموات حرف بزنید

بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته؛ حرف زدن با اموات به کمک هوش مصنوعی به دور از واقعیت نیست. بر اساس داده های جدید یاهو، تعدادی از استارت آپ های جدید چنین قابلیتی را پشتیبانی می کنند. هوش مصنوعی دسترسی کاملا گسترده ای را در اختیار کاربر قرار می دهد. این تکنولوژی در سایه امکانات ویژه خود توانایی برقراری ارتباط با اموات را دارد. به نوعی هوش مصنوعی رفتار، حالت صحبت و تصویر آواتار عزیز از دست رفته را تقلید و بازیابی می کند.

سپس این سیستم اطلاعات بازیابی شده را اسکن و در اختیار کاربر قرار می دهد. داده های جدید در قالب یک نسخه جدید از فرد متوفی برای کاربر ظاهر می شود. برای ایجاد چنین ارتباطی باید داده ها و اطلاعات مورد نیاز کاربر را در اختیار هوش مصنوعی قرار دهید. در صورتی که داده های بیشتری را در اختیار این ابزار قرار دهید؛ بدون شک از فرصت استثنایی برقراری ارتباط با اموات بهره مند خواهید شد.

این تکنولوژی هرگونه محدودیت های موجود را برای کاربران خود به یک فرصت تبدیل می کند. سطح واقعی گرایی این سیستم بر اساس اطلاعاتی که در اختیار هوش مصنوعی قرار داده می شود؛ متغیر خواهد بود. این فناوری مراحل اولیه خود را طی می کند.

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم

با هوش مصنوعی مرده ها را زنده کنید

در سال های گذشته اگر فردی خبر از ارتباط با دنیای مردگان به کمک هوش مصنوعی را می داد؛ بدون شک دروغگو عنوان می شد. در صورتی که هم اکنون به واسطه پیشرفت حداکثری علم و تکنولوژی چنین رویدادی کاملا حقیقی است و جنبه واقعیت دارد. برنامه های خاص یاهو، امکان چت و گفت و گو با مردگان را فراهم می کنند.

همچنین در صورتی که اطلاعات و داده های بهتری را در اختیار هوش مصنوعی فرد قرار دهد؛ تصاویر آواتار واضح و شبیه به واقعیت خواهند بود. به نوعی یک نسخه کپی از اموات را از این طریق می توان بازیابی کرد. این فناوری میزان غم و اندوه ناشی از فوت عزیزان را به راحتی می تواند کاهش دهد. همچنین از دیدگاه روانشناسی می تواند آسیب های روحی ایجاد شده در اثر فوت عزیزان را ترمیم کند. این تکنولوژی جدید با استقبال حداکثری در سراسر جهان مواجه شده است. هر یک از کاربران فضای مجازی در سراسر دنیا می توانند از آن استفاده کنند.

همچنین در سال جاری تغییرات نهایی در این ابزار کاربردی هوش مصنوعی ایجاد شده است. هم اکنون بسیاری از زندگان برای ایجاد یک خاطره خوش در ذهن دوستان و آشنایان خود اقدام به ضبط اطلاعات شخصی در این سیستم می کنند. تحت چنین شرایطی یک نسخه همیشگی از هر انسانی را می توان در اختیار داشت.

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم

هوش مصنوعی دریچه ای برای برقراری ارتباط با دنیای مردگان

رئیس انجمن هوش مصنوعی آقای ریچارد خوری اعتقاد دارد، که هوش مصنوعی امکانات و فرصت های بسیار خاصی را می تواند در اختیار انسان ها قرار دهد. هوش مصنوعی به صورت بالقوه می تواند یک تصویر دیجیتالی از اموات را در اختیار فرد قرار دهد. هم اکنون چت بات های خاصی این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهند. همچنین این بات ها تنها در کمتر از چند دقیقه تصویر دیجیتالی را در اختیار کاربر قرار می دهند.

بر اساس اطلاعات رسمی چت بات های رسمی این تکنولوژی در حال به روز رسانی و آپدیت هستند. به احتمال زیاد در اواخر سال ۲۰۲۴ نسخه جدید و دائمی این بات های هوش مصنوعی منتشر خواهد شد. به نوعی این تکنولوژی قدرت بازیابی هویت کامل انسانی را دارد. این فناوری در سال های گذشته بارها توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس جدیدترین داده های اعلامی حدود ۹۹ درصد از کاربران هوش مصنوعی از کیفیت خدمات بات های فعال در این زمینه نهایت رضایت را داشته اند. تمامی اطلاعات ساختاری این ابزار به شیوه گردآوری اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرند. این کپس دیجیتالی به ثبت خاطرات جدید و خوش از اموات کمک شایانی خواهد کرد.

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم

صحبت با مردگان از طریق هوش مصنوعی

فناوری به روز و مدرن هوش مصنوعی امکان برقراری چت ویدیوئی مجازی را برای خانواده های داغدار فراهم می کند. این هوش مصنوعی می تواند تمامی حالات چهره، نحوه گفتار و حتی تناژ صدای فرد را تقلید کند. هم اکنون افراد زنده نیز می توانند برای ثبت ویدئو و آواتار دیجیتالی خود اقدام کنند. برای ثبت ویدئو باید فرد حدود ۵ الی ۷ ساعت در مقابل دوربین قرار بگیرد. به نوعی هدف از قرار گرفتن در مقابل دوربین تقلید دقیق رفتارهای شخصیتی فرد می باشد.

برخی از افراد این ایده تکنولوژی محور را آزار دهنده می دانند؛ زیرا تجدید خاطرات برای برخی از افراد خاطره ای تلخ می باشد. با این وجود به دلیل پیشرفت های حداکثری فضای مجازی صحبت با اموات یک تکنولوژی مدرن است، که سرویس های مجازی مختلفی آن را ارائه می دهند. راه اندازی این سرویس تاکنون بیش از ۳۰ هزار دلار هزینه داشته است.

همچنین برخی از این سرویس ها در ازای ارائه خدمات دیجیتالی از کاربر هزینه دریافت می کنند. هزینه دریافتی در مقابل خاطره خوشی که در ذهن کاربر ایجاد می شود؛ بسیار ناچیز است. این سرویس به صورت رسمی به زودی در آسیا نیز افتتاح خواهد شد. هم اکنون بسیاری از باگ های قبلی این سیستم برطرف شده است.

چگونه با هوش مصنوعی با اموات خود صحبت کنیم

جمع بندی

هوش مصنوعی به دلیل زیرساخت های خاص و متفاوت امکان برقراری ارتباط با اموات را برای کاربران خود فراهم کرده است. تنها با چند کلیک ساده می توان از سرویس های مختلف هوش مصنوعی جهت برقراری با اموات کمک گرفت. همچنین این تکنولوژی در سراسر دنیا با محبوبیت حداکثری مواجه شده است. یکی از راه های تسکین غم عزیز از دست رفته تجدید خاطرات از طریق این سیستم می باشد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت