خرید و فروش در اینترنت

بهترین شهرهای کشور تایلند (عکس + 15 شهر)

بهترین شهرهای کشور تایلند (عکس + 15 شهر)

تایلند با تاریخی کـه قرن‌ها را در بر می گیرد و فرهنگی عجیب‌وغریب و دوستانه دارد، پذیرای مسافرانی با سواحل شن سفید، شهر های شلوغ و سنت‌هاي‌ آشپزی مشهور جهان اسـت. اما با همه ی چیزهایی کـه تایلند ارائه میدهد، ممکن اسـت در ابتدا غافل شوید. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین شهر های تایلند را منتشر کرده ایم.

 

15 تا از بهترین شهرها برای بازدید در تایلند

شهر های تایلند کشوری شگفت‌انگیز با چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن، بـه بازدیدکنندگان نگاهی شگفت‌انگیز بـه میراث فرهنگی غنی ان می دهند. مکان‌هاي‌ تاریخی باورنکردنی فراوان اسـت و بسیاری از شهر های ان دارای معابد خیره‌کننده و همچنین بازارهای شبانه شلوغ هستند کـه قدیمی و جدید بـه‌طور یکپارچه باهم ترکیب می شوند.

 

در حالی کـه برخی از بهترین شهر های تایلند بـه تنهایی ارزش بازدید را دارند، برخی دیگر بـه عنوان دروازه اي برای دیدن مناظر طبیعی خیره کننده با سواحل زیبا، جزایر ایده آل و مناظر باشکوه در نزدیکی ان عمل می کنند.

 

نقشه شهرهای تایلند

نقشه شهرهای تایلند

 

15. شهر کرابی

شهر کرابی

شهر کوچک کرابی، شهر کوچکی در شبه جزیره مالایی، مکانی معتبر و ارزان برای شماست تا با فرهنگ محلی تایلند آشنا شوید. خواه سرگردانی در بازارهای شبانه محلی باشد یا گرفتن یک ماساژ آرام‌بخش تایلندی. شهر کرابی مکان خوبی برای گذراندن چند روز اسـت. با این حال، اکثر بازدیدکنندگان از ان بـه عنوان دروازه اي بـه سمت جاذبه هاي‌ باورنکردنی کـه در نزدیکی ان قراردارند استفاده می کنند.

 

بـه عنوان مثال، درحدود هشت کیلومتری خارج از شهر، معبد پر زرق و برق ببر قرار دارد کـه بر روی یک تپه قرار دارد و مناظری پانوراما از منطقه اطراف را ارائه می‌دهد. یکیدیگر از مکان‌هاي‌ خارق‌العاده، یک سفر کوتاه با قایق دورتر اسـت و صخره‌نوردان بـه خاطر صخره‌هاي‌ خارق‌العاده و منحصربه‌فرد بـه رای‌له می روند. خیره کننده اسـت، این یک مکان باورنکردنی برای بازدید اسـت و این سایت واقعاً یک شگفتی طبیعی اسـت، زیرا زیبایی و شکوه ان اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: تغییر جنسیت پسران جوان در تایلند «عکس»

 

14. سورین

سورین

شهر سورین علیرغم جثه کوچکش، مطمئناً در مورد چیزهایی کـه باید دید و انجام داد، از وزن خود بالاتر می‌رود. خرابه‌هاي‌ خیره‌کننده خمر دراین منطقه پراکنده اسـت و Prasat Ta Meuan با ویرانه‌هاي‌ مخروبه خیره‌کننده‌اش بهترین مکان اسـت کـه جنگل‌هاي‌ اطراف ان را تهدید میکند. خلاصه سالانه فیل چیزی اسـت کـه در درجه اول بـه ان مشهور اسـت. در این جا، فیل‌ها بـه خیابان‌ها می آیند و فوتبال بازی میکنند و در بین چیزهای دیگر، بازسازی‌هاي‌ جنگی را اجرا می کنند.

 

13. اوبون راتچاتانی

اوبون راتچاتانی

اوبون کـه در سواحل رودخانه مون قرار دارد، تعدادی معبد زیبا دارد کـه ارزش دیدن را دارند و معبد متمایز Wat Nong Bua یکی از برجسته ترین آنهاست. بهترین زمان از سال برای بازدید در ماه جولای اسـت، زمانی کـه شهر جشنواره شمع مسحورکننده خودرا برگزار می کند.

 

راهبان برای سه ماه قبل از این بـه معابد خود عقب نشینی می کنند ودر پایان دوره راهپیمایی با شمع هاي‌ غول پیکر بـه پارک Thung Si Muang در مرکز Ubon برگزار می‌شود. دیدن ان واقعاً جالب اسـت ودر ماه اکتبر جشنواره دیگری برگزار میشود کـه اینبار شامل قایق هایي با شمع هاي‌ زیادی اسـت!

 

12. چنتابوری

چنتابوری

حومه زیبا و مناظر متنوع اطراف Chanthaburi این شهر را بـه مکانی محبوب برای بازدید عاشقان طبیعت تبدیل کرده اسـت. از این جا میتوان بـه آبشارها و جنگل‌هاي‌ زیبای نزدیک ان سفر کرد و بسیاری از مردم بـه پارک ملی Namtokphlio می روند کـه دارای جانوران و گیاهان سرسبز و توپوگرافی کوهستانی اسـت. این شهر همچنین دروازه اي برای مسافرانی اسـت کـه بـه جزیره خیره کننده Koh Chang می روند – یکی از زیباترین جزیره هاي‌ کل تایلند.

 

11. نونگ خی

نونگ خی

بـه دلیل نزدیکی ان بـه وینتیان، اکثر مردم قبل از رفتن بـه لائوس، در این جا توقف می کنند. بازدیدکنندگان طبق معمولً از این‌که متوجه می شوند کـه نونگ خی بـه خودی خود شهر خوبی برای بازدید اسـت شگفت زده می شوند. در سواحل رودخانه مکونگ و با استقبال مردم محلی، مجموعه گسترده اي از جشنواره هاي‌ محلی جالب و هویت فرهنگی خاص خود. این مکان عالی برای آشنایی با طرف دیگر تایلند اسـت.

 

مشهور ترین جاذبه، سالا کائو کو اسـت – یک پارک مجسمه باورنکردنی کـه مجسمه هاي‌ عظیمی از بودا، ویشنو و شیوا را در محدوده خود دارد. با مناظر عالی از رودخانه و معابد خیره کننده معمولی. Nong Khai مکانی زیبا و آرام برای بازدید اسـت – جدا از جشنواره ها!

 

10. هوا هین

هوا هین

هوآ هین کـه قبلاً چیزی بیش از یک دهکده ماهیگیری نبود، هنگامی کـه پادشاه راما هفتم در دهه 1920 شروع بـه استفاده از ان بـه عنوان یک اقامتگاه سلطنتی کرد، بـه نخستین استراحتگاه ساحلی در تایلند تبدیل شد. در طول سالها، این شهر بـه شهری درکنار شن‌ها شکوفا شده اسـت و بسیاری از ساکنان بانکوک بـه این جا میروند تا آخر هفته رابا لذت بردن از زمین‌هاي‌ گلف، پارک‌هاي‌ آبی و سفر های یک روزه متعدد ان بگذرانند.

 

هوا هین مکانی آرامش بخش برای گذراندن زمان اسـت و تعدادی آبشار و غار زیبا در نزدیکی ان وجوددارد کـه ارزش کاوش را دارند. تپه خائو تکیاب نیز دور نیست کـه منظره اي عالی از شهر و همچنین معابد و زیارتگاه هاي‌ زیبا برای تفریح بازدیدکنندگان دارد. برای تماشای غروب خورشید عالی اسـت.

 

9. سوره ثانی

سوره ثانی

بسیاری از بازدیدکنندگان کـه در ساحل رو بـه خلیج تایلند قراردارند، بـه سورات ثانی سفر می کنند تا بـه جزایر زیبای نه چندان دور برسند. کوه سامویی، کو فانگان و کوه تائو محبوب‌ترین مکان‌ها برای سفر هستند، در حالی کـه پارک ملی دریایی آنگ تانگ یکیدیگر از مقصدهای عالی اسـت.

 

در حالی کـه این مکان‌ها دلیل اصلی بازدید مردم از سورات ثانی هستند، اما بازارهای شبانه شلوغ و حس واقعی ان؛ ان را بـه مکانی عالی برای توقف قبل از سفر بـه مقاصد گردشگری بیشتر تبدیل کرده اسـت.

 

8. سوخوتای

سوخوتای

سوکوتای کـه پایتخت سابق سیام بود، مکان‌هاي‌ تاریخی فراوانی دارد کـه در آستانه ي ان قراردارند و منتظر کاوش هستند. در حالی کـه شهر خود چیز زیادی برای دیدن یا انجام دادن ندارد، اما مکانی آرام اسـت کـه از آنجا میتوانید خرابه‌هاي‌ باورنکردنی و مکان‌هاي‌ باستان‌شناسی را کـه می توانید در پارک تاریخی سوخوتای در نزدیکی پیدا کنید، کشف کنید.

 

این پادشاهی باستانی در قرن 13 و 14 شکوفا شد و اغلب بـه عنوان دوره طلایی تمدن تایلند درنظر گرفته می‌شود. سوخوتای بـه معنای «طلوع خوشبختی» مطمئناً شـما را در تمام مجسمه‌ها و معابد شگفت‌انگیز نمایش داده شده سرشار از شادی می کند. سعی کنید و زود بـه این جا برسید تا طلوع خورشید را کـه از خرابه هاي‌ باستانی می درخشد، ببینید.

 

✅ مطالب مشابه: بهترین هتل های مجلل تایلند «عکس»

 

7. ناخون راچاسیما

ناخون راچاسیما

این شهر بزرگ و پرجنب‌وجوش کـه طبق معمولً بـه ان کورات میگویند، دارای بازارهای وسیع و غرفه‌هاي‌ خیابانی اسـت کـه میتوانید در ان جا پرسه بزنید، اما در مسیر جاذبه‌هاي‌ توریستی واقعی قرار نگیرید. در نتیجه، بسیاری از بازدیدکنندگان شهر از ان بـه عنوان پایگاهی برای کشف مناظری مانند پارک ملی Khao Yai در نزدیکی ان استفاده می کنند.

 

خانه فیل‌هاي‌ آسیایی، مارمولک‌هاي‌ مانیتور، گیبون‌ها و غیره، مناظر خیره‌کننده و مسیرهای پیاده‌گردی گسترده لذت‌بخش هستند و این بـه تنهایی ارزش بازدید از کورات را دارد. ویرانه‌هاي‌ فیمای نزدیک «یادآور انگکور وات» نیز باشکوه هستند ودر خود شهر زیبای Wat Phra Narai Maharat یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بازدید اسـت.

 

6. پاتایا

پاتایا

پاتایا کـه قبلاً در طول جنگ ویتنام یک استراحتگاه ساحلی برای GIهای آمریکایی بود، یقیناً برای همه ی مناسب نیست زیرا بارهای مسافرتی، سالن هاي‌ ماساژ و گردشگری جنسی جاذبه هاي‌ اصلی ان هستند. 

 

علیرغم شهرت ان؛ مقامات محلی تلاش کرده اند وجهه ان را پاک سازی کنند و اکنون طیف گسترده اي از ورزش هاي‌ آبی، مراکز خرید و امکانات سرگرمی در معرض اسـت. قابل توجه اسـت کـه بـه نظر می‌رسد این کاملاً خوب کار می کند و نوع دیگری از گردشگران اکنون از پاتایا بازدید می کنند.

 

5. کانچانابوری

کانچانابوری

این شهر کـه در کرانه‌هاي‌ رودخانه‌هاي‌ کوای نوی و کوای یای واقع شده اسـت، عمدتاً بـه‌خاطر پل روی رودخانه کوای مشهور اسـت – راه‌آهن مرگ کـه بـه طرز وحشتناکی تعداد زیادی از مردم را در جنگ جهانی دوم بـه قتل رساند.

 

در حالی کـه موزه‌هاي‌ همراه و معابدی کـه در سطح شهر قراردارند ارزش دیدن را دارند، محیط دلپذیر و مناظر خیره‌کننده کانچانابوری نیز برای پیاده‌روی دوست‌داشتنی ایجاد می کند. آبشارهای Sai Yok Noi مانند آبشار Erawan کـه در نزدیکی پارک ملی Erawan قرار دارد، برای بازدید عالی هستند.

 

4. چیانگ رای

چیانگ رای

چیانگ رای در منتهی الیه شمال کشور واقع شده اسـت و بیشتر بـه خاطر معبد سفید زیبا کـه در آفتاب ظهر بـه شدت می درخشد، مشهور اسـت. باور نکردنی اسـت کـه معبد واقعاً باید دیده شود تا با ویژگی هاي‌ منحصر بـه فرد و معماری خیره کننده اش باور شود.

 

بسیاری از مردم از خود شهر بـه عنوان پایگاهی برای کاوش در مناطق اطراف استفاده می کنند کـه شامل مناظر خیره کننده و دسترسی بـه مثلث طلایی اسـت. دروغ گفتن در نقطه‌اي کـه لائوس، میانمار و تایلند باهم ملاقات میکنند، اگر حقیقت گفته شود، بازدید از مثلث طلایی کمی ضداقلیمی اسـت زیرا در واقع آنقدرها وجود ندارد.

 

بهترین چیز برای دیدن این جا تالار تریاک اسـت کـه یک موزه بزرگ اسـت کـه نقش مواد مخدر را در تاریخ محلی منطقه و بـه طور کلی جهان توضیح میدهد. پس از ان؛ بـه آبشار دوست داشتنی Khun Korn بروید تا در بقیه سفر خود سرحال و تجدید حیات کنید!

 

3. آیوتایا

آیوتایا

نه چندان دور از بانکوک، آیوتایای تاریخی قرار دارد. زمانی بزرگ ترین شهر جهان درسال 1700! اگر چه بسیاری از شهر ویران شد، بقایای باورنکردنی و ویرانه ها بـه گذشته باشکوه اوتایا اشاره دارد.

 

کاوش در مکان‌هاي‌ باستانی مانند Wat Phra Si Sanphet خیره‌کننده و Wat Phu Khao Thong تجربه‌اي مسحورکننده اسـت و پس از پر شدن از انبوهی از مکان‌هاي‌ تاریخی. بـه بازار شناور شهر بروید. در این جا می توانید با قایق از لذت هاي‌ بازار لذت ببرید و با آرامش در اطراف شنا کنید.

 

2. چیانگ مای

چیانگ مای

با بیش از 300 معبد در شهر؛ مکان هاي‌ جالب زیادی برای کشف وجوددارد! چیانگ مای یک شهر جذاب و آرام اسـت کـه برای استراحت پس از یک سفر پر هیجان در سراسر کشور مناسب اسـت. چرا خودتان رابا ماساژ تایلندی لذت نمیبرید یا با مقداری از غذا هاي خوشمزه خیابانی کـه ارائه می‌شود، ذائقه خودرا درمان نمیکنید؟

 

جاذبه اصلی این جا شهر قدیمی و عجیب ان در مرکز شهر با خطوط باریک آرام برای سرگردانی و کاوش اسـت. مشهور‌ترین معبد Wat Phrathat Doi Suthep درست خارج از شهر بر روی یک تپه مشرف بـه چیانگ مای قرار دارد – برای دیدن منظره‌اي فوق‌العاده بـه این جا بروید.

 

1. بانکوک

بانکوک

یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بازدید در کل آسیای جنوب شرقی، پایتخت تایلند، شهری قابل توجه اسـت کـه چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد. با آسمان‌خراش‌هایي کـه بر خط افق تسلط دارند، بازارهای وسیعی کـه در خیابان‌ها گسترده شده‌اند و انبوهی از زیارتگاه‌ها و معابد درخشان در اطراف پراکنده‌اند. بـه اسانی می توان فهمید کـه چرا بسیاری از مردم بـه این جا سر میزنند.

 

کاخ بزرگ دراین شهر پر رونق باید دید، همانگونه کـه معبد چشمگیر وات فو با بودای غول‌پیکر دراز کشیده‌اش اسـت. علاوه بر همه ی این ها، بانکوک دارای زندگی شبانه شلوغ و غذا هاي مجلل تایلندی اسـت کـه بـه جذب مسافران کمک می کند. بسیاری از آن ها بـه جاده Khao San کـه مرکز منطقه توریستی اسـت می روند.

 

✅ مطالب مشابه: تصاویر جالب از معبد بودای خفته در تایلند

 

در پایان

این کشوری اسـت کـه بسیار بیشتر از انچه شـما می توانید دریک سفر بـه تنهایی تجربه کنید، ارائه میدهد. بنابر این، آیا آماده هستید تا سفر یک عمر را تجربه کنید؟ بیایید در 15 مورد از بهترین مکان هاي‌ دیدنی در تایلند سفر کنیم!