بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند + 10 غذا

بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند + 10 غذا

بهترین غذا هاي خیابانی در بمبئی با انعکاس آرایش فرهنگی متنوع شهر، ذائقه شـما را بـه دنیایی جدید میبرد. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند را منتشر کرده ایم.

 

بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی

 بمبئی با جمعیتی کـه بسیار بیش از 20 میلیون نفر اسـت، دائماً در حال حرکت اسـت – بهترین شرط شـما این اسـت کـه ان را بـه همان شکلی کـه پیش میرود ادامه دهید. و این قانون در مورد غذا هاي خیابانی نیز صدق می کند.

 

1. Girgaum Chowpatty

بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند

ساحل شهر یک مکان غذای خیابانی مورد علاقه برای بازدیدکنندگان و مردم محلی اسـت و نگاهی اجمالی بـه «تجربه شن، دریا و لب‌کوبی چت» دارد. بهل پوری برای افراد عجیب‌وغریب وجوددارد کـه با سیب زمینی آب پز، انبه خام و چاتنی درست می شود. افراد ماجراجو می‌توانند پنی پوری تند را انتخاب کنند. در حالی کـه اکثر فروشندگانی کـه در ساحل صف می‌کشند ادعا می کنند کـه بهترین نوع غذای پیشنهادی خودرا سرو می کنند.

 


مطالب مشابه: بهترین هتل های بمبئی هند 


 

2. بازار کرافورد

هرروز عصر، این منطقه مملو از مردم اسـت، مانند دسته‌اي از زنبورها کـه برای مأموریت بیرون آمده‌اند. غذا هاي دریایی فوق‌العاده‌اي مانند ماهی پامفرت و کاری خرچنگ را کـه هنرمندان غذا برای مهمان‌داران شب درست می کنند، بررسی کنید. ارزش این را دارد کـه هرروز غروب غرفه‌هاي‌ غذا در خیابان ناگدوی روبروی بازار کرافورد را بررسی کنید و سکه‌هاي‌ آبدار و پایا را کـه دریک کوره فولادی غول‌پیکر آماده می شوند، تهیه کنید. نالی هاری و هاریسا را کـه تنها غذای گیاهی موجود اسـت، امتحان کنید.

 

3. خاو گالی

در هرروز، مردم محلی مانند پادشاهان در Khau Gallis شهر غذا می‌خورند، کـه بـه معنای واقعی کلمه بـه خطوط غذا ترجمه می شود. Khau gallis در تمام ساعات ناهار تا پاسی از شب با گاری‌هاي‌ کنار جاده‌اي کـه یک غذای بصری و جیب‌پسند را ارائه میدهند، شلوغ اسـت. Khau gallis اغلب مکان بسیار خوبی برای تماشای مردم اسـت: انتظار می رود جوانان شاغل و افراد مسن شاورما و ساندویچ کبابی بمبئی را بخورند. محبوب ترین Khau Galli از کالج SNDT تا Cross Maidan در جنوب بمبئی امتداد دارد.

 

4. آناند استال

آناند استال

آیا حتی از بمبئی دیدن کرده‌اید، اگر وادا پاو نخورده اید؟ یک غذای بومی بمبئی، یک کوفته سیب‌زمینی سرخ‌شده اسـت کـه در پائو با مقدار زیادی چاتنی قرمز و سبز پر شده اسـت. در حالی کـه این غذا در سرتاسر غرفه‌ها و گاهی حتی در رستوران‌هاي‌ سطح بالا در معرض اسـت، برای بهترین تجربه می خواهید از غرفه Anand Stall در Vile Parle دیدن کنید یا غذای اصلی را کـه در غرفه Vaidya در سکوی شماره 1 در ایستگاه دادار سرو می شود، بچشید. با این حال، فقط یک کلمه احتیاط: هرگز ان را برگر هندی در مقابل مردم محلی صدا نکنید.

 

5. قلعه

قلعه - بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند

غذاهای خیابانی در بمبئی هند

 

پانچام پوریوالا در فورت کـه در بین چندین رستوران پنهان شده اسـت، یک مکان صرف غذا کم‌هزینه اسـت کـه تاریخچه‌اي قدیمی‌تر از نخستین قطاری کـه بریتانیایی‌ها در هند معرفی کردند، دارد. یک لیوان لاسی، یک نوشیدنی شیرین سنتی، همراه با یک بشقاب کاری سیب زمینی و نخود فرنگی همراه با پوری «یک نان خمیر آرد» را میل کنید.

 

بـه داستان هاي‌ افسانه اي مربوط بـه صاحب قلعه گوش دهید: او از شهر خود در شمال هند بـه بمبئی پیاده رفت تا بزرگ ترین شهر هند را تغذیه کند.

 


مطالب مشابه: بهترین رستوران های بمبئی هند + عکس و نام رستوران


 

6. ایستگاه CST

پاو «پائو یا نان» در ابتدا زمانی کـه تحت حاکمیت پرتغالی بود بـه هند آمد. از ان زمان، رابطه عاشقانه بمبئی با پاو بی وقفه ادامه دارد و طبق معمولً با کاری قرمز غلیظ از سبزیجات له شده، با مقادیر فراوان کره، کمی لیمو و مقداری پیاز خام همراه اسـت. در حالی کـه این غذا را می توانید در ده‌ها کیوسک و غرفه در سراسر شهر پیدا کنید، از مرکز Cannon Pav Bhaji، درکنار مترو CST، دیدن کنید تا یک قسمت سیرکننده داشته باشید.

 

7. دادار

دادار - بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند

وقتی در بمبئی هستید، مانند بمبئیکارها عمل کنید. برای یک وعده صبحانه مقوی، بـه محله محبوب محلی Aaswad بروید. این مکان کـه در حومه مرکزی دادار در شیواجی ناگار واقع شده اسـت، بیش از سه دهه اسـت کـه وجوددارد و پربازدیدترین مکان گیاهخواری شهر اسـت کـه غذا هاي منطقه اي ماهاراشتری سرو می کند. یکی از غذاهایی کـه باید در این جا امتحان کنید، میسال پاو، کاری لوبیا پروانه تند اسـت.

 

8. مرکز آب میوه حاجی علی

مرکز آب میوه حاجی علی

غذای خیابانی در بمبئی هند

 

مکان دیگری کـه باید از ان بازدید کنید، مرکز آبمیوه حاجی علی اسـت، در نزدیکی مسجد باشکوه حاجی علی در Worli Seaface. این فروشگاه کنار جاده‌اي از زمان افتتاحش در اواخر دهه 1930 طرفداران وفاداری بـه دست آورده اسـت و با ساندویچ‌ها و آبمیوه‌هاي‌ سالم مردم را شاداب می کند. خوشمزه ترین کاسترد رابا میوه ها، میوه هاي‌ خشک و خامه شیر مخلوط شده امتحان کنید.

 

9. خیابان بازار زواری

بازار زاوری، مرکز الماس شهر، از مغازه‌هاي‌ متعلق بـه جواهرفروشان قدیمی و غرفه‌هاي‌ کوچک مواد غذایی پر شده اسـت. تماشای پرتاب دوسا توسط دستفروش برای تاجران و صنعت گران. از میان وعده هاي‌ گیاهی مانند کاچوری، چات و سمبوسه لذت ببرید. پودلاهای مبتکرانه را امتحان کنید: یک میان وعده گجراتی کـه از آرد گرمی یا آرد نخود ساخته شده ودر زمان چای در Mohanbhai Pudlawala با سبزیجات مخلوط می شود. بدون امتحان خیچیا پاپاد، یک دیسک ترد نازک از آرد گرمی با 56 ادویه جات را امتحان نکنید.

 

10. جاده محمدعلی

جاده محمدعلی

بهترین غذاهای خیابانی در بمبئی هند

برای یک تجربه لذیذ غیر گیاهی، مستقیماً بـه جاده محمدعلی بروید. خوردن غذای خوشمزه بونا گشت «کاری تند گوشت گوسفند» را از دست ندهید. از تیکاهای تند، پتیس هاي‌ پف دار، کباب هاي‌ آبدار گرفته تا مالپوآهای خوش طعم و دیگر اسرار آشپزی دلپذیر، در حین گفتگو با مشتریان مسجد مشهور مینارا کاملا راضی خواهید بود.

 


مطالب مشابه: تصاویر دیامیرزا بازیگر فیلم سلام بمبئی


 

در پایان

بمبئی ممکن اسـت مکانی پر از تفنگ و سرعت میلیونها مایل در ساعت باشد، اما وقت گذاشتن برای غذا دراین جا ضروری اسـت. و بـه ما اعتماد کنید، غذای این جا واقعاً ارزش چشیدن را دارد. از غذا هاي‌ خیابانی و رستوران‌هاي‌‌ ستاره‌دار میشلین گرفته تا لذت‌هاي‌‌ پرتغالی-گوا و کافه‌هاي‌‌ محلی فارسی، منظره غذایی بمبئی از ترکیب فرهنگ‌ها، طعم‌هاي‌‌ بی حد و حصر و سبک‌هاي‌‌ بی‌شمار آشپزی این شهر بیشترین استفاده را میکند.