خرید و فروش در اینترنت

12 شهر رنگارنگ جهان برای گردشگری + عکس

12 شهر رنگارنگ جهان برای گردشگری + عکس

رنگ تاثیر زیادی در روحیه انسان دارد همان طور کـه رنگ هاي‌ تیره حال و روحیه شـما را غمگین میکند رنگ هاي‌ روشن و شاد حال شـما را بهتر خواهد کرد و باعث انرژی مثبت در شـما خواهد شد. دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از 12 شهر رنگارنگ جهان برای گردشگری را منتشر کرده ایم.

 

رنگارنگ ترین شهرهای دنیا

وقتی نوبت بـه تصمیم گیری می‌شود کـه کدام شهرها را بازدید کنید، منطقی اسـت کـه بر مکان هایي تمرکز کنید کـه دارای معماری جالب و ساختمان هاي‌ رنگارنگ هستند. از این گذشته، چه کسی میـــخواهد در محیطی خاکستری، بی روح و شهری قدم بزند؟ اما کجا می توانید بروید تا احساس کنید دریک سرزمین افسانه اي زندگی می کنید؟ این فهرست از 12 شهر رنگارنگ را کـه باید ببینید تا باور کنید، ببینید!

 

12 شهر رنگارنگ جهان برای گردشگری

 

1. پروسیدا، ایتالیا

پروسیدا، ایتالیا

در سواحل ناپل، ایتالیا، و بین دماغه Miseno و جزیره Ischia، Procida ممکن اسـت نخستین انتخاب برای بیشتر مسافران نباشد «این افتخار بـه جزیره کاپری میرسد»؛ اما این واقعیت کـه شلوغی کمتری دارد دقیقاً چرا ارزش دیدن را دارد گفته می‌شود کـه ساختمان ها بـه رنگ هاي‌ مختلف رنگ آمیزی شده اند تا ماهیگیران بتوانند خانه هاي‌ خودرا در دوردست پیدا کنند.

 

✅ مطالب مشابه: زیباترین روستاهای دنیا + 8 روستای زیبا در کشورهای مختلف

 

2. کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ، دانمارک

اگر در کپنهاگ توقف کنید، هیچ سفری بدون بازدید از منطقه شاد نیهاون کامل نخواهد شد. زمانی خانه بسیاری از برجسته‌ترین هنرمندان و نویسندگان دانمارکی از جمله نویسنده افسانه‌اي افسانه‌اي هانس کریستین اندرسون بود. اینروزها، وقتی منطقه را کاوش می کنید، می توانید بـه یکی از کافه‌ها و رستوران‌هاي‌ سطح بالا بروید، جایی کـه میتوانید یک وعده غذایی خوب «هر چند مسلماً گران‌قیمت» صرف کنید.

 

3. شفشاون، مراکش

شفشاون، مراکش

12 شهر رنگارنگ جهان برای گردشگری

یهودیان فراری از دست تفتیش عقاید اسپانیا در قرن پانزدهم دراین شهر مراکشی ساکن شدند کـه امروزه بـه عنوان مروارید آبی شناخته می‌شود. دو توضیح حریف برای این کـه چرا جامعه یهودی تصمیم گرفتند ساختمان ها را آبی رنگ کنند وجوددارد. یکی این کـه قصدشان این بود کـه رنگ آسمان را تکرار کنند تا بـه خدا نزدیکتر شوند.

 

توضیح دیگر، کاربردی تر، این اسـت کـه رنگ ساختمان ها را در ان روزهای گرم کویری خنک نگه می دارد و پشه ها را دفع می کند. با نرخ هاي‌ مناسب برای هتل ها و وعده هاي‌ غذایی، جای تعجب نیست کـه این یک مقصد محبوب اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: رنگارنگ ترین مکان های دیدنی سراسر دنیا + عکس

 

4. سنت جان، نیوفاندلند، کانادا

سنت جان، نیوفاندلند، کانادا

ردیف خانه ها در مرکز شهر سنت جان با رنگین کمانی از رنگ ها رنگ آمیزی شده اند، کـه باعث می‌شود مردم محلی بـه این منطقه لقب «ردیف ژله اي» بدهند. اما اگر بـه هر نقطه اي از شهر سفر کنید، متوجه خواهید شد کـه تقریبا همه ی خانه ها بـه همان اندازه رنگارنگ هستند.

 

5. ایزامال، مکزیک

ایزامال، مکزیک

بـه Chefchaouen فکر کنید، اما بـه جای آبی، مردمی کـه در این جا زندگی میکنند ترجیح میدهند خانه هاي‌ خودرا زرد رنگ کنند. رنگ ها واقعاً شخصیت معماری شهر را بـه نمایش می گذارند. نکته مفید: اگر باید خودرا این جا بیابید، حتما بـه Mercado Izamal ان‌ها سری بزنید، بازار کشاورزان کـه میتوانید محصولات محلی و گوشت‌هاي‌ تازه قصابی شده بخرید. حتما غذا هاي لذیذ محلی را امتحان کنید: تاکوی گوشت گوزن!

 

6. ویلمستاد، کوراسائو

ویلمستاد، کوراسائو

این جزیره کوچک هلندی در دریای کارائیب در شمال ونزوئلا شایسته شناخته شدن اسـت. این جزیره کـه درسال 1997 بـه عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد، پر از ساختمان هایي با رنگ هاي‌ زیبا و پر جنب و جوش اسـت. آن ها را چه حساب می کند؟

 

طبق افسانه ها، آلبرت کیکرت، فرماندار کل هلند در قرن نوزدهم، در اثر تابش نور خورشید از ساختمان هاي‌ سفید رنگ رایج در ان زمان، از سردردهای وحشتناکی رنج می‌برد. برای کاهش این مشکل، او تمام ساختمان ها رابا رنگ هاي‌ روشن رنگ آمیزی کرد.

 

✅ مطالب مشابه: بهترین مکان های گردشگردی در تایلند + 26 مکان گردشگری

 

7. Bo-Kaap، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

Bo-Kaap، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

این حومه کیپ تاون سبک هاي‌ معماری دوران گرجستان رابا گذشته هلندی این کشور ترکیب می کند. این شهر بازدیدکنندگانی را از سرتاسر جهان جذب می کند کـه تنها با هدف گرفتن عکس از محله‌ها می آیند.

 

8. گواناخواتو، مکزیک

گواناخواتو، مکزیک

گواناخواتو یکیدیگر از شهرهایی اسـت کـه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اسـت. با مشاهده ساختمان‌هاي‌ سبک باروک و نئوکلاسیک پر از رنگ‌هاي‌ متضاد از صورتی تا زرد تا آبی، بـه مرکز شهر بروید ودر جو غوطه‌ور شوید. همچنین باید کلیسای جامع زرد و قرمز را ببینید.

 

9. جودپور، هند

جودپور، هند

چه چیزی باعث شد کـه ساکنان جودپور خانه هاي‌ خودرا آبی رنگ کنند؟ شـما می توانید از سیستم کاست هند برای ان تشکر کنید! کشیشان هندو – مشهور بـه برهمن ها – خانه هاي‌ خودرا بـه گونه اي رنگ می‌کردند تا خودرا از بقیه کاست ها متمایز کنند. امروزه، همه ی خانه ها بدون توجه بـه طبقه فردی، آبی رنگ می‌شوند. مردم محلی می‌گویند این رنگ خانه ها را نیز خنک نگه می دارد.

 

10. هاوانا، کوبا

هاوانا، کوبا

هاوانا واقعاً یکی از منحصر بـه فردترین شهر های جهان اسـت کـه ترکیبی از مدرن و قدیمی اسـت. 5 میدان مرکز شهر مملو از ساختمان‌هاي‌ پاستلی رنگ هستند و مردم محلی را خواهید دید کـه از سبک زندگی مدرن در پس‌زمینه معماری کلاسیک استعماری کـه گذشته شهر را تعریف کرده‌اند، لذت می برند.

 

11. Longyearbyen، نروژ

Longyearbyen، نروژ

این شهر نروژی کـه در مجمع الجزایر سوالبارد واقع شده، شمالی ترین سکونتگاه جهان اسـت. نام خودرا از تاجر و توسعه‌دهنده آمریکایی جان مونرو لانگیر گرفته اسـت کـه در اوایل قرن بیستم یک شرکت استخراج زغال سنگ را در آنجا تأسیس کرد. امروزه بـه جز یک معدن، همه ی معدن‌ها همان‌ گونه فعال هستند، اما سنت‌ها همان‌ گونه قوی هستند.

 

ردیف خانه ها بر روی توده هاي‌ بلند چوب ساخته شده اند تا در برابر اثرات وحشیانه آب و هوای قطبی مقاومت کنند. با این حال، بـه نظر می‌رسد هیچکس نمیداند چه کسی تصمیم گرفت خانه ها رابا رنگ هاي‌ روشن رنگ آمیزی کند. پیشنهاد شده اسـت کـه اینکار برای مقابله با تیرگی کـه اغلب شهر های معدن را آزار می‌دهد انجام شده اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: رنگارنگ ترین بازار در دنیا بازار ادویه (+عکس)

 

12. بورانو، ایتالیا

بورانو، ایتالیا

اگر چه اکثر مسافران ونیز را در اولویت خود قرار میدهند، اما بورانو بـه خودی خود شروع بـه ایجاد شهرت کرده اسـت. ظاهر خانه ها کاملاً تنظیم شده اسـت و خود جامعه مسئول تصمیم گیری در مورد رنگ ها اسـت کـه زمان تزئین خانه با یک لایه رنگ تازه اسـت.

 

✅ مطالب مشابه: بهترین سرگرمی ها در آنتالیا ترکیه + 15 مکان

 

در پایان

من مکان‌ها، شهرها، حومه‌ها و بخش‌هایي از یک شهر را انتخاب کرده‌ام کـه همه ی بـه خاطر ساختمان‌هاي‌ درخشانشان متمایز هستند. همه ی آن ها سفر های جانبی دوست داشتنی را در تعطیلات شـما بـه ارمغان می آورند، و فقط منتظر هستند تا شـما عکس هاي‌ عالی بگیرید. اینستاگرام، این جا آمدیم.