بیوگرافی امیر نوری بازیگر سینما و تلویزیون ایران

بیوگرافی امیر نوری بازیگر سینما و تلویزیون ایران

بیوگرافی امیر نوری

امیر نوری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۶۳ در تهران متولد شد. او از کودکی علاقه بـه بازیگری داشت ودر سال ۱۳۷۲ با سریال دوستان خوب وارد این حرفه شد. او در بیش از ۴۰ فیلم و سریال بازی کرده اسـت و بـه خصوص در زمینه طنز شناخته شده اسـت. برای دانستن بیشتر زندگی امیر نوری تا پایان این مطلب یا ما همراه باشید.

 

دوران کودکی امیر نوری

دوران کودکی امیر نوری

دوران کودکی امیر نوری پر از علاقه بـه بازیگری بود. او در تاریخ ۶ شهریور ۱۳۶۳ در تهران متولد شد و پدرش کارمند شرکت واحد بود. او یک خواهر بزرگ‌تر و دو خواهر کوچک تر از خود داشت. او از سال ۱۳۷۲ و زمانی کـه هفت ساله بود بازیگر شد ودر سریال دوستان خوب بـه کارگردانی فریدون حسن پور ایفای نقش کرد. او در دوران کودکی در فیلم‌هایي مانند دارا و ندار، پیوند، خیمه سبز، ازدواج صورتی و عاشق نیز بازی کرد.

 

خانواده امیر نوری

خانواده امیر نوری

خانواده امیر نوری شامل پدر، مادر و سه خواهر اسـت. پدر او کارمند شرکت واحد بود کـه درسال ۱۳۹۱ بـه دلیل سکته قلبی فوت کرد. مادر او خانه‌دار اسـت و از او حمایت می کند. امیر نوری فرزند سوم خانواده اسـت و دو خواهر کوچک تر و یک خواهر بزرگ تر از خود دارد. او با خواهرانش رابطه خوبی دارد و گاهی اوقات با ان‌ها مسافرت می کند.

 


مطالب مشابه: سرقت میلیاردی از خانه امیر نوری + لاغری ناگهانی امیر نوری


 

تحصیلات امیر نوری

تحصیلات امیر نوری

تحصیلات امیر نوری دیپلم اسـت. او پس از تحصیلات خود تا مقطع دیپلم دیگر درسش را ادامه نداد و شرکت کردن در کلاس‌هاي‌ هنرپیشگی و فن بیان را بـه ادامه تحصیل در دانشگاه ترجیح داد. او گفته اسـت کـه علاقه‌اش بـه بازیگری از کودکی بوده و همیشه خودش را در جایگاه بازیگران می دید.

 

شروع بازیگری امیر نوری

شروع بازیگری امیر نوری

شروع بازیگری امیر نوری بـه صورت اتفاقی درسال ۱۳۷۲؛ وقتی تنها ۹ سال داشت، با بازی در سریال “دوستان خوب” بـه کارگردانی فریدون حسن پور، بـه حرفه بازیگری وارد شد. ماجرا این بود کـه یک روز در حال بازی فوتبال بود کـه یک گروه با دوربین فیلم برداری بـه ان محل آمدند و وی را توسط کارگردان بـه منظور بازی دراین فیلم دعوت کردند. او برای بار دوم درسال ۱۳۷۶ کـه ۱۱ ساله بود در سریال جادوی مهتاب بازی کرد و سپس یک سال بعد با فیلم دارا و ندار کنار اکبر عبدی وارد سینما شد. 

 

به شهرت رسیدن امیر نوری

به شهرت رسیدن امیر نوری

امیر نوری بازیگری اسـت کـه از کودکی وارد عرصهٔ بازیگری شد و تا بـه حال در بیش از ۳۰ فیلم بازی کرده‌اسـت. او درسال ۱۳۸۱ با بازی در سریال “بدون شرح” درکنار هنرمندانی مانند فتحعلی اویسی، امیر جعفری و لیلی رشیدی، بـه اوج شهرت رسید.

 

امیر نوری در چه فیلم هایی بازی کرده ؟

امیر نوری در چه فیلم هایی بازی کرده

امیر نوری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه از کودکی وارد عرصه بازیگری شد. او تا کنون در بیش از ۳۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی بازی کرده اسـت. برخی از فیلم‌هاي‌ مشهور او عبارتند از:

 

1. بدون شرح: یک سریال تلویزیونی کمدی کـه درسال ۱۳۸۱ پخش شد و امیر نوری در ان نقش یک دانشجوی رشته تئاتر را بازی کرد.

2. معراجی‌ها: یک فیلم سینمایی کمدی کـه درسال ۱۳۹۲ اکران شد و امیر نوری در ان نقش یک معلم را بازی کرد.

3. زیرنظر : یک فیلم سینمایی کمدی کـه درسال ۱۳۹۷ اکران شد و امیر نوری در ان نقش یک مامور امنیتی را بازی کرد.

 

دیگر شغل های امیر نوری

دیگر شغل های امیر نوری

علاوه بر بازیگری، امیر نوری رستوران داری هم می کند. او درسال ۱۳۹۶ یک رستوران بـه نام «امیر نوری» در شهرک غرب تهران افتتاح کرد ودر ان غذا هاي ایرانی و فرنگی سرو می کند. او گفته اسـت کـه علاقه‌اش بـه آشپزی از کودکی بوده و از پدرش آموخته اسـت.

 

امیر نوری مدافع حرم سوریه

امیر نوری مدافع حرم سوریه

امیر نوری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۹۵ بـه عنوان مدافع حرم بـه سوریه سفر کرد. او در گفت‌وگو‌اي گفته اسـت کـه از طریق یکی از دوستانش کـه در سپاه پاسداران بود، فرصت این سفر را پیدا کرد و با اجازه خانواده‌اش بـه مدت ۱۰ روز بـه سوریه رفت. او در سوریه در منطقه حلب بـه جبهه رفت ودر عملیات‌هاي‌ مختلف شرکت کرد.

 

او همچنین در فضای مجازی با انتشار کلیپی از خود با شعار جهش تولید مورد توجه قرار گرفت. او گفته اسـت کـه این سفر برای او تجربه‌اي بسیار مفید و معنوی بوده و از شهدای مدافع حرم احترام زیادی قائل اسـت.

 

جوایز و افتخارات 

جوایز و افتخارات امیر نوری

امیر نوری جوایز و افتخارات زیادی را در طول کار خود کسب کرده اسـت. برخی از ان‌ها عبارتند از:

  1. جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۲ برای بازی در فیلم معراجی‌ها
  2. جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷ برای بازی در فیلم زیرنظر
  3. جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰ برای بازی در فیلم باباسیبیلو
  4. جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم کمدی ایران ۱۳۹۶ برای بازی در فیلم معراجی‌ها
  5. جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم کمدی ایران ۱۳۹۷ برای بازی در فیلم زیرنظر
  6. جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم کمدی ایران ۱۴۰۰ برای بازی در فیلم باباسیبیلو

 


مطالب مشابه: حضور بازیگران برای عیادت از امیر نوری در بیمارستان «+عکس»


 

علایق امیر نوری

علایق امیر نوری

امیر نوری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه علایق مختلفی دارد. برخی از علایق او عبارتند از:

1. سفر کردن: او عاشق سفر کردن اسـت و هر وقت فرصتی داشته باشد، بـه سفر میرود. او تقریبا بـه تمام ایران سفر کرده اسـت و چند کشور خارجی نیز دیده اسـت.

2. آشپزی: او علاقه‌اش بـه آشپزی از کودکی بوده و از پدرش آموخته اسـت. او درسال ۱۳۹۶ یک رستوران بـه نام «امیر نوری» در شهرک غرب تهران افتتاح کرده اسـت.

3. موسیقی: او از کودکی بـه شعر و موسیقی علاقه داشته و چندین شعر و ترانه خودش را نوشته و خوانده اسـت. او همچنین در برخی از فیلم‌ها و سریال‌هایي کـه بازی کرده اسـت، نقش خواننده را هم داشته اسـت.

4. فوتبال: او از کودکی علاقه‌مند بـه فوتبال بوده ودر تیم فوتبال و والیبال هنرمندان عضو بوده اسـت. او همچنین طرفدار تیم استقلال بوده اسـت.

 

حواشی زندگی امیر نوری

حواشی زندگی امیر نوری

زندگی امیر نوری با حواشی مختلفی همراه بوده اسـت. برخی از این حواشی عبارتند از:

 

1. حضور در سوریه بـه عنوان مدافع حرم: امیر نوری درسال ۱۳۹۵ بـه مدت ۱۰ روز بـه سوریه سفر کرد ودر منطقه حلب بـه جبهه رفت ودر عملیات‌هاي‌ مختلف شرکت کرد. او گفته اسـت کـه اینکار را تنها بـه خاطر ایران و مردم انجام داده و هیچ انگیزه‌اي مانند پول و شهرت نداشته اسـت. او همچنین در فضای مجازی با انتشار کلیپی از خود با شعار جهش تولید مورد توجه قرار گرفت. این موضوع باعث انتقادات و تهدیدات زیادی از سوی برخی افراد و گروه‌ها شد.

 

2. انتشار ویدئوی طنز درباره شعار سال ۹۹: امیر نوری درسال ۱۳۹۹ با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود درباره شعار جهش تولید صحبت‌هایي کرد کـه با واکنش منفی برخی افراد روبه‌رو شد. این موضوع باعث شد کـه او این ویدئو را از صفحه شخصی خود پاک کند و از مردم ایران بـه خاطر ان عذرخواهی کند .

 

3. ازدواج نکردن و زندگی مجردی: امیر نوری تا کنون ازدواج نکرده و زندگی مجردی دارد. او گفته اسـت کـه علاقه‌اي بـه ازدواج ندارد و تنها با خانواده و دوستانش رابطه دارد . او همچنین گفته اسـت کـه اگر روزی ازدواج کند، همسرش باید یک زن معمولی و ساده باشد کـه از او حمایت کند.

 

ازدواج امیر نوری

ازدواج امیر نوری

امیر نوری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه هنوز ازدواج نکرده و زندگی مجردی دارد. 

 

در پایان

امیر نوری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه در حال حاضر در پست‌ هافبک و کاپیتان برای باشگاه فوتبال آلومینیوم اراک در لیگ برتر خلیج فارس ایران بازی میکند. او همچنین درسال ۱۴۰۰ با بازی در فیلم باباسیبیلو جایزه بهترین بازیگر مرد را در جشنواره فیلم فجر و جشنواره فیلم کمدی ایران کسب کرده اسـت.

جدیدترین مطالب سایت