جستجو در تالاب

بیوگرافی بیتا سحرخیز شرکت کننده اسکار

بیوگرافی بیتا سحرخیز شرکت کننده اسکار

بیتا سحر خیز یک بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۶۱ در تهران متولد شد. او فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی دبیری از دانشگاه تاکستان اسـت ولی شغل اصلی‌اش بازیگری اسـت. او با فیلم «فقط چشمهایت را ببند» درسال ۱۳۸۵ وارد سینما شد و با سریال «ترانه مادری» درسال ۱۳۸۷ بـه شهرت رسید. 

 

دوران کودکی بیتا سحرخیز

دوران کودکی بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز در تهران بـه دنیا آمد و از بچگی علاقه‌مند بـه هنر بود. او در دوران دبیرستان برای ورود بـه هنرستان هنر اقدام کرد اما خانواده‌اش موافقت نکردند. او در دانشگاه تاکستان رشته کارشناسی دبیری را تحصیل کرد ولی شغل اصلی‌اش بازیگری شد. او گفته اسـت کـه دوران کودکی‌اش را خیلی دوست دارد و خاطرات خوبی از ان دارد. 

 

خانواده بیتا سحرخیز

خانواده بیتا سحرخیز

بیتا سحر خیز یک خواهر بـه نام مریم دارد کـه همچنین بازیگر اسـت. پدر و مادر او حسین سحر خیز و نرگس راسخ هستند کـه هیچ کدام اهل هنر نیستند و با بازیگر شدن بیتا مخالف بودند. او گفته اسـت کـه خانواده‌اش را خیلی دوست دارد و با آن ها رابطه خوبی دارد.

 


مطالب مشابه: زندگی شخصی علیرضا قربانی از ازدواج تا مرگ همسرش


 

تحصیلات بیتا سحرخیز

تحصیلات بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی دبیری از دانشگاه تاکستان اسـت. او هم زمان با تحصیلات دانشگاهی، کلاس‌هاي‌ آزاد بازیگری امین تارخ را شرکت کرد3. او هیچ مدرک تحصیلی دیگری ندارد.

 

بیتا سحرخیز بازیگری را چگونه آغاز کرد

بیتا سحرخیز بازیگری را چگونه آغاز کرد

بیتا سحرخیز بازیگری را درسال ۱۳۸۴ با حضور در فیلم سینمایی «فقط چشمهایت را ببند» بـه کارگردانی علیرضا امینی آغاز کرد. او قبل از ان هم زمان با تحصیلات دانشگاهی، کلاس‌هاي‌ آزاد بازیگری امین تارخ را شرکت کرده بود. 

 

بیتا سحرخیز چگونه به شهرت رسید

بیتا سحرخیز چگونه به شهرت رسید

بیتا سحرخیز محبوبیت واقعی‌اش رابا سریال «ترانه مادری» درسال ۱۳۸۷ کسب کرد. این سریال داستان زندگی یک خانواده مذهبی را روایت میکرد و بیتا سحرخیز در نقش نغمه ادیب، دختر بزرگ خانواده، بازی میکرد. او با این نقش توانست توجه مخاطبان و منتقدان را بـه خود جلب کند و جایزه بهترین بازیگر زن سریال در جشنواره تلویزیون فجر را از ان خود کند.

 

بهترین آثار بیتا سحرخیز

بهترین آثار بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز یک بازیگر معروف ایرانی اسـت کـه در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد. او در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ محبوب و پرطرفدار نقش آفرینی کرده اسـت. بـه نظر من، برخی از بهترین اثار او عبارتند از:

 

1. فیلم سینمایی فقط چشمهایت را ببند: این فیلم درسال ۱۳۸۵ بـه کارگردانی علیرضا امینی ساخته شد و داستان زندگی یک زن جوان را روایت می کند کـه با مشکلات خانوادگی، اجتماعی و عاطفی روبه‌رو اسـت. بیتا سحرخیز در نقش مریم، شخصیت اصلی فیلم، بازی می کند و با بازیگری قدرتمند و حساس خود توانست توجه مخاطبان و منتقدان را بـه خود جلب کند.

 

2. سریال تلویزیونی ترانه مادری: این سریال درسال ۱۳۸۷ بـه کارگردانی حسین سهیلی زاده پخش شد و داستان زندگی یک خانواده مذهبی را روایت می کند. بیتا سحرخیز در نقش نغمه ادیب، دختر بزرگ خانواده، بازی می کند و با این نقش توانست محبوبیت واقعی‌اش را کسب کند و جایزه بهترین بازیگر زن سریال در جشنواره تلویزیون فجر را از ان خود کند.

 

3. سریال تلویزیونی ماه و پلنگ: این سریال درسال ۱۳۹۵ بـه کارگردانی احمد امینی پخش شد و داستان عشق و انتقام یک زن جوان را روایت می کند کـه با یک مرد ثروتمند ازدواج می کند ولی بعد متوجه میشود کـه او مسئول مرگ پدرش اسـت. بیتا سحرخیز در نقش نارگل، شخصیت اصلی سریال، بازی می کند و با بازیگری شیطانی و جذاب خود توانست مخاطبان را بـه وحشت و هیجان بیاندازد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی امیرعلی نبویان شرکت کننده فصل سوم برنامه اسکار


 

بیتا سحرخیز چه جوایزی را کسب کرده است

بیتا سحرخیز چه جوایزی را کسب کرده است

بیتا سحرخیز یک بازیگر موفق و محبوب ایرانی اسـت کـه در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد. او تا کنون چندین جایزه را برای بازیگری خود از ان خود کرده اسـت. برخی از جوایز او عبارتند از:

  • جایزه بهترین بازیگر زن سریال در جشنواره تلویزیون فجر برای نقش نغمه ادیب در سریال «ترانه مادری»
  • جایزه بهترین بازیگر زن فیلم در جشنواره فیلم فجر برای نقش مریم در فیلم «فقط چشمهایت را ببند»
  • جایزه بهترین بازیگر زن فیلم در جشنواره فیلم ملی برای نقش نارگل در فیلم «ماه و پلنگ»

 

شغل دیگر بیتا سحرخیز

شغل دیگر بیتا سحرخیز

او گفته اسـت کـه بـه کار دیگری بـه عنوان شغل دوم مشغول نیست و فقط بـه خاطر علاقه‌اش بـه هنر دیگری، عکاسی را دوست دارد و میـــخواهد ان را یاد بگیرد.

 

علایق بیتا سحرخیز

علایق بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز یک بازیگر معروف ایرانی اسـت کـه علاقه‌مند بـه هنر اسـت. او علاوه بر بازیگری، عکاسی را هم دوست دارد و میـــخواهد ان را یاد بگیرد. او همچنین علاقه‌مند بـه موسیقی، شعر و کتاب خواندن اسـت. او گفته اسـت کـه دوران کودکی‌اش را خیلی دوست دارد و خاطرات خوبی از ان دارد.

 

حواشی زندگی بیتا سحرخیز

حواشی زندگی بیتا سحرخیز

بیتا سحرخیز یک بازیگر معروف ایرانی اسـت کـه در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد. او هنوز مجرد اسـت و علاقه‌اي بـه ورود بـه عرصه سیاست ندارد12. برخی از حواشی زندگی او عبارتند از:

 

1. شایعه نامزدی در انتخابات شورای شهر تهران: درسال ۱۳۹۶؛ خبری منتشر شد کـه بیتا سحرخیز قصد دارد در انتخابات شورای شهر تهران نامزد شود. این خبر با واکنش‌هاي‌ مختلفی روبه‌رو شد و برخی از بازیگران و هنرمندان از او حمایت کردند. اما بیتا سحرخیز خود این خبر را تکذیب کرد و گفت کـه او در زمینه‌اي کـه تخصص و علاقه ندارد قدمی بر نمی‌دارد و فقط بـه هنر خود می پردازد.

 

2. دوری چهار ساله از تلویزیون: بیتا سحرخیز پس از بازی در فیلم سینمایی «خبر خاصی نیست» درسال ۱۳۹۳؛ بـه مدت چهار سال از تلویزیون دوری کرد. او گفت کـه این دوری بـه خاطر نداشتن پیشنهاد خوب برای بازی بودو او نمی خواست بـه هر قیمتی کار کند. او درسال ۱۳۹۷ با سریال «ماه و پلنگ» بـه تلویزیون بازگشت و با نقش نارگل، یک زن جوان و شیطانی، توجه‌ها را بـه خود جلب کرد.

 

ازدواج بیتا سحرخیز

ازدواج بیتا سحرخیز

او هنوز مجرد اسـت و علاقه‌اي بـه ورود بـه عرصه سیاست ندارد. او گفته اسـت کـه ازدواج برای او مهم نیست و فقط بـه هنر خود می پردازد. او همچنین گفته اسـت کـه هیچ کسی را بـه عنوان همسر خود درنظر ندارد و اگر یک روز ازدواج کند، باید با کسی باشد کـه وی را درک کند و بـه او احترام بگذارد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی امیر کاظمی شرکت کننده فصل سوم برنامه اسکار


 

در پایان

بیتا سحرخیز یک بازیگر معروف ایرانی اسـت کـه در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد. او در حال حاضر در سریال «درکنار پروانه‌ها» بـه کارگردانی داریوش یاری در نقش «مهرانگیز» بازی میکند. این سریال ویژه ایام محرم اسـت و داستان زندگی یک خانواده مذهبی را روایت میکند. 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
اینطوری باید بشقاب های رو میز جمع کنید (کلیپ دیدنی)
اینطوری باید بشقاب های رو میز جمع کنید (کلیپ دیدنی)