7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

7 مورد از فیلم هایی جذاب و دیدنی در تابستان

فیلمهای روشنفکرانه و مطلوب منتقدان و فصل جوایز از ابتدای پاییز روی پرده می‌روند اما در بین همین آثار تابستانی هم می‌شود فیلمهای سرگرم کننده اي پیدا کرد که معنای مفید سینمای جریان اصلی میباشند.

 

 با بلاک باسترهایی که قار هست در فصل گرما گیشه ها را هم گرم نگه دارند آشنا شوید و گرچه چند فیلم مستقل مهم که برای مخاطبان جدی تر سینما میتواند جذاب باشد.

 

تابستان برای مخاطبان جدی تر سینما فصل افسرده کننده اي به شمار می‌رود. فصل فیلمهای بیگ پروداکشن و پرسر و صدایی که عموما برای نوجوانان و جوان جذابند و در فصل تعطیلی مدارس پخش می‌شوند و فروش هاي خیلی خوبی هم می‌کنند. تابستان فصل پخش فیلمهای ابرقهرمانی هست و انیمیشن ها و فیلم هاب ترسناک. اکشن هایي که میان گروه هاي سنی پایین تر طرفدار دارند.

 

خلاصه اینکه فیلمهای روشنفکرانه و مطلوب منتقدان و فصل جوایز از ابتدای پاییز روی پرده میروند اما در بین همین آثار تابستانی هم میشود فیلمهای سرگرم کننده اي پیدا کرد که معنای مفید سینمای جریان اصلی میباشند. فیلم هایي که ستاره هاي مهم سینما در آن ها ایفای نقش میکنند و احتمال حضورشان در بین 10 فیلم پرفروش گیشه هاي سینماهای دنیا در پایان سال عمده هست.

 

فصل پخش تابستانی در کشور آمریکا و سایر نقاط دنیا از دو هفته پیش با نمایش فیلم ابرقهرمانی «واندروومن «زن شگفت انگیز»» آغاز شده که در حال حاضر برای چند هفته متوالی صدرنشین جدول پرفروش هاست. انچه در ادامه میخوانید معرفی چند فیلم مهم پخش تابستانی هست، هم از میان بلاک باسترها و هم فیلمهای مستقل.

 

جنگ برای سیاره میمون ها

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: مت ریوز

بازیگران: اندی سرکیس، وودی هارلسون

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

خلاصه داستان: در سومین فصل از سری فیلمهای «سیاره میمون ها» سزار «رییس قبیله میمون ها که با انسان ها رابطه عمده بدی نداشت و در قسمت اول مجبور به جنگ با آن ها برای دفاع از قبیله اش شد» و قبیله اش دوباره خود را در تعارض با ارتش انسان ها میبینند که می‌خواهند آن ها را نابود کنند.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ واقعیت این هست که دنباله قبلی یعنی «خیزش سیاره میمون ها» یکی از برترین دنباله سازی ها برای یک فرانشیز بود. خیلی ها معتقدند بعد از سه گانه «جنگ ستارگان» این میتواند مهمترین و برترین سه گانه تولیدشده در دنیا سرگرمی باشد «به جای «جنگ ستارگان میتوانید با دقت به ذائقه تان «ارباب حلقه ها» را هم گزینه کنید».

 

مت ریوز دوباره بعنوان کارگردان سر این پروژه حضور دارد و با دقت به دو فیلم قبلی کاملا روی قصه و جلوه هاي ویژه اش مسلط هست. به علاوه به نظر می‌رسد در این قسمت تمرکز بیشتری روی سزار و سایر گوریل ها شده هست.

 

دیترویت

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: کاترین بیگلو

بازیگران: الگی اسمیت، آنتونی مک کی، جان بویگا

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

خلاصه داستان: هجوم نیروی پلیس در سال 1967 باعث آغاز یکی از بزرگترین جنبش هاي شهروندی در تاریخ ایالات متحده ایالات امریکا میشود. داستان فیلم بر محور یک مسافرخانه می گذرد که صاحب آن الجزیره اي هست و در زمان تبعیض نژادی در پی اتفاقی که رخ میدهد، سه مرد سیاه پوست کشته میشوند و هفت مرد سیاهپوست و دو زن سفیدپوست به شدت مورد ضرب و جرح قرار میگیرند.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ بعد از دو فیلم آخر کاترین بیگلو یعنی «گنج رنج» و «سی دقیقه نیمه شب» که هر دو نامزد دریافت جایزه اسکار برترین فیلم شدند و در انها بیگلو دنیای تاریک و شوم هیجان و خشونت بعد از 11 سپتامبر را به عکس کشیده بود، حالا دوربینش را به 50 سال پیش برده و واقعه اي را قرار هست به عکس بکشد که به همان اندازه خشونت بار و به اندازه تمام وقایع روز هنوز زنده و تاثربرانگیز هست.

 

ماشین ها 3

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: برایان فی

صداپیشگان: اوئن ویلسون، کری واشنگتن

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

 

خلاصه داستان: مک کویین صاعقه، دیگر آن خودرو تر و فرز سابق نیست. از یک تصادف ترسناک در یک مسابقه اتومبیلرانی اخیرا جان سالم به در برده، اسپانسر مک کویین توسط استرلینگ خریداری شده تا دوباره مسابقه بدهد و مک کویین هم دنبال شانس دوباره هست. اگر بخواهد جکسون استورم، اتومبیل سرحال و تازه نفسی راکه به تازگی پا به عرصه مسابقات گذاشته شکست دهد، باید به عرصه مسابقات بازگردد.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ اگرچه انیمیشن «خودرو ها» جزو کارهای محبوب کمپانی پیکسار نیست اما در تیزر این قسمت جدید انیمیشنی که اتفاقا قسمت دومش از نسخه اصلی هم ناموفق تر بود، چیزی وجود دارد که باعث میشود احساس کنید این یکی قسمت قرار هست فرق کند و شاید مهم‌ترین انیمیشن امسال تابستان شود.

 

داستانش شبیه یکی از فیلمهای «کشتی گیر» آرنوفسکی و «راکی بالبوا» هست. یکی از آن درام هاي ورزشی با قهرمانان تلخ و مسیر سختی که برای پیروزی و رستگاری طی می‌کنند.

 

در شب می رسد

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: تری ادوارد شولتز

بازیگران: جوئل ادگارتون، کریستوفر آبوت

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

خلاصه داستان: مردی از تهدیدهای غیرطبیعی دنیای بیرون درون منزل اي متروک پناه گرفته هست و با همسر و پسرش زندگی لطیفی دارد اما همۀ چیز به هم میخورد وقتی یک خانواده جوان ناامید به منزل آن ها می‌رسند و ناامیدانه می‌خواهند که به انها پناه دهند.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ در سال هاي جدید شاهد تجدید حیات فیلمهای ترسناک با بودجه هاي کم بوده ایم و این فیلم تیره و تار هم یکی از دنباله هاي همین جریان هست. همین امسال فیلم «برو بیرون» را هم در این جریان داشتیم که دقت هاي زیادی را به خودش جلب کرد.

 

در یکی از فستیوال هاي مستقبل افتتاحیه فیلم برگزار شد و منتقدان خیلی تحویلش گرفتند. جوئل ادگارتون در نقش پدری که می‌خواهد از خانواده اش محافظت کند خیلی مفید ظاهر شده هست. از تریلرش به نظر میرسد که شاهد یکی از ترسناک ترین فیلمهای تابستان امسال خواهیم بود. برای آنهایی که به ژانر وحشت علاقه دارند این برترین فیلمی هست که میشود تابستان امسال پیشنهاد اش کرد.

 

دانکرک

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: کریستوفر نولان

بازیگران: کنت برانا، مارک رایلنس

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

 

خلاصه داستان: اقتباسی از یکی از هیجان انگیزترین و دراماتیک ترین اتفاقاتی که در طول جنگ جهانی دوم افتاد؛ سربازهای متفقین، انگلیسی ها، آمریکایی ها، کانادایی ها، بلژیکی ها و فرانسوی ها در خلیج دانکرک توسط آلمانی ها محاصره شده اند. عملیات تخلیه دانکرک در سال 1940 صورت میگیرد. یکی از سخت ترین نبردها در طول جنگ جهانی دوم در دانکرک اتفاق میوفتد.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ کریستوفر نولان برای دوستداران سینما به خصوص آنهایی که عاشق مشاهده فیلم روی پرده هاي بزرگ و شنیدن داستان هاي عجیب و غریب جاه طلبانه درمورد فضا یا ذهن انسان میباشند، علت لازم و کافی برای مشاهده هر فیلمی هست.

 

حالا این کارگردان قرار هست یک واقعه تاریخی جنگی را روایت کند. با سابقه اي که از او سراغ داریم و تریلری که از فیلم دیده ایم قطعا تجربه هیجان انگیزی، حداقل از نظر بصری در انتظار ماست. او فیلم را به شیوه آیمکس فیلم برداری کرده و این یعنی تعلیق و تنش جنگ اکثر از هر فیلم دیگری در «دانکرک» می‌تواند به مخاطب منتقل شود.

 

اسپایدرمن، بازگشت به خانه

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: جان واتس

بازیگران: تام هالند، رابرت داونی جونیور

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

 

خلاصه داستان: پیتر پارکر یا همان نوجوانی که تبدیل به اسپایدرمن می‌شود، در تلاش هست تا بین زندگی اش بعنوان دانش آموز ساده یک دبیرستان و تمایلش به ابرقهرمان بودن تعادل برقرار کند.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ داستان فیلم درست بعد زا قصه فیلم «کاپیتان کشور آمریکا: جنگ داخلی «محصول 2016» اتفاق میوفتد. نخستین بار هست که تام هلند در یک فیلم مجزا نقش اسپایدرمن را بازی میکند و نخستین بار هست که جان واتس بعنوان کارگردان یک فیلم ابرقهرمانی پشت دوربین میرود؛

 

پس چرا در این لیست حضور دارد؟ خیلی ساده چون این ابرقهرمان کمپانی مارول جزو محبوب ترین ابرقهرمانان در نظرسنجی ها به خصوص میان قشر نوجوان و جوان هست و گرچه این بار اقتباس خیلی وفادارانه اي هم از کمیک بوک هاي اسپایدرمن صورت گرفته.

 

دخترعموی من، ریچل

7 فیلم جذاب و برتر در تابستان امسال (عکس)

کارگردان: راجر میچل

بازیگران: ریچل وایز، سام کلافلین

فیلم هایي برای سرگرم شدن در تابستان

خلاصه داستان: یک مرد جوان انگلیسی نقشه می ریزد تا از دخترعموی اسرارآمیز و زیبایش به نام ریچل انتقام بگیرد چون فکر میکند که دختر سرپرستانش را کشته هست. اما احساساتش کم کم زمان پیچیده تر می‌شود چون احساس می‌کند تحت تاثیر دخترعمویش قرار گرفته و حتی عاشق او شده هست.

 

چرا مشتاق دیدنش هستیم؟ اقتباسی از رمان دافنه دوموریه که بعد از اثر سرشناس او، «ربکا» نوشته شده و سال 1952 هم فیلم دیگری با بازی الیویا دوهاویلاند از روی آن ساخته شده هست. اصل رمان بسیار جذاب هست و شخصیت پردازی هاي پیچیده اي دارد. این عاشقانه گوتیک ساختار پویایی دارد و بازی ریچل وایز در نقش اصلی کنجکاوی برانگیز هست.

 

بخصوص که وایز جزو بازیگران بااستعدادی هست که مدت هاست شاهد فیلم خوبی از او نبوده ایم. داستان عقده ها و وسواس هایي که در دنیا تاریک فیلم مطرح می‌شوند. مشابه اي از آن فیلم هایي که در ظاهر یک دارم لباسی به نظر می‌رسد اما دنیا پیچیده و تاریکی دارد.

جدیدترین مطالب سایت