بیوگرافی بازیگران سریال سنجرخان (+ خلاصه داستان)

بیوگرافی بازیگران سریال سنجرخان (+ خلاصه داستان)

سریال سنجرخان یک مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر تاریخی اسـت کـه داستان زندگی و مبارزات سنجرخان وزیری، یکی از قهرمانان کرد در دوران قاجار را روایت می کند. این سریال بـه کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی زنده‌یاد ضیاءالدین دری ساخته شده و از شبکه یک سیما پخش میشود.

 

داستان سریال سنجرخان

داستان سریال سنجرخان

داستان سریال سنجرخان درباره زندگی و مبارزات سنجرخان وزیری، یکی از قهرمانان کرد در دوران قاجار اسـت. او علیه نیروهای روسی و انگلیسی کـه قصد تجزیه ایران را داشتند، مقاومت کرد و بـه نام سردار اکرم شهرت یافت. 

 

زمان پخش  سریال سنجرخان

زمان پخش  سریال سنجرخان

بـه طور کلی، سریال سنجرخان هر شب ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما پخش میشود. این سریال دوبار در روز هم تکرار خواهد شد

 

لیست بازیگران  سریال سنجرخان

لیست بازیگران  سریال سنجرخان

فهرست بازیگران سریال سنجرخان بـه شرح زیر اسـت:

 • فرشید گویلی در نقش سنجرخان وزیری یا سردار اکرم، یکی از قهرمانان کرد در دوران قاجار
 • محمود پاک‌نیت در نقش شریف‌الدوله، حاکم سنندج و دشمن سنجرخان
 • احمد نجفی در نقش فرمانده قوای روس، کـه قصد تجزیه ایران را دارد
 • جلیل فرجاد در نقش آیت‌الله شریعتمدار، یکی از رهبران مشروطه و حامی سنجرخان
 • پیام دهکردی در نقش خلیل‌خان، برادر سنجرخان و یار وفادار او
 • علی اوسیوند در نقش آصف دیوان، پیشکار شریف‌الدوله و معشوقه سنجرخان
 • فاطمه شکری در نقش خدیجه یا ندیمه، همسر سنجرخان و مشاور او
 • حمیدرضا نعیمی در نقش رضاخان، یکی از افسران ارتش قاجار و مخالف سنجرخان
 • قطب‌الدین صادقی در نقش سردار رشید، یکی از فرماندهان ارتش قاجار و حریف سنجرخان
 • حسن ترقی در نقش فیض‌الله خان، یکی از اعیان کردستان و دوست سنجرخان
 • شیما ملایی در نقش سودابه، زن سنجرخان و مادر پسر او
 • سودا قنبری در نقش زن برادر سنجرخان
 • زاهد زندی در نقش یدالله، برادر سنجرخان و یکی از مبارزان او
 • تارا قبادی در نقش حیات، زن دوم سنجرخان و مادر دختر او
 • کیومرث شیروانی در نقش سیف‌الله، یکی از یاران سنجرخان
 • روژنو محترم در نقش مادر سنجرخان

 

فرشید گویلی

فرشید گویلی

فرشید گویلی یک بازیگر ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش اصلی سنجرخان وزیری را بازی کرده اسـت. او متولد سال ۱۳۵۴ در سنندج اسـت و تحصیلات خودرا در رشته تئاتر دانشگاه سنندج انجام داده اسـت. او سال‌های زیادی اسـت در تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت دارد و تجربه‌هاي‌ متنوعی دراین زمینه‌ها بـه‌دست آورده اسـت. او همچنین در دانشکده تئاتر دانشگاه سنندج نیز تدریس می کند و هنرجو دارد.

 

محمود پاک‌نیت

محمود پاک‌نیت

محمود پاک‌نیت یک بازیگر ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش شریف‌الدوله را بازی کرده اسـت. او متولد ۱۰ دی ۱۳۳۱ در کازرون اسـت و از سال ۱۳۴۸ بـه فعالیت در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون پرداخته اسـت. او مدرک درجهٔ یک هنری را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده‌اسـت. او همسر مهوش صبرکن بازیگر سینما و تلویزیون اسـت و دو فرزند پسر دارد

 

احمد نجفی

احمد نجفی

احمد نجفی یک بازیگر و مجری تلویزیونی ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش فرمانده قوای روس را بازی کرده اسـت. او متولد سال ۱۳۲۷ در خرمشهر اسـت و تحصیلات خودرا در رشته مدیریت بازرگانی در آمریکا انجام داده اسـت. او از سال ۱۳۶۸ بـه فعالیت در سینما و تلویزیون پرداخته ودر بیش از ۳۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته اسـت. او همچنین در شورای عالی سینما و مجری برنامه صندلی داغ نیز فعالیت کرده اسـت.

 

جلیل فرجاد

جلیل فرجاد

جلیل فرجاد یک بازیگر و کارگردان ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش آیت‌الله شریعتمدار را بازی کرده اسـت. او متولد ۱۸ اسفند ۱۳۳۰ در مرند اسـت و لیسانس بازیگری و فوق لیسانس کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک و درجه یک هنری معادل دکترامی دارد. او پدر مارال و مونا فرجاد، دو بازیگر جوان ایرانی اسـت. او از سال ۱۳۵۴ بـه فعالیت در تئاتر پرداخته و از سال ۱۳۶۱ با فیلم بازداشتگاه وارد عرصه سینما و تلویزیون شده اسـت. او در بیش از ۵۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته و برخی از انها را نیز کارگردانی کرده اسـت.

 

پیام دهکردی

پیام دهکردی

پیام دهکردی یک بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش خلیل‌خان را بازی کرده اسـت. او متولد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۵۶ در شهرکرد اسـت و لیسانس ادبیات دراماتیک از دانشگاه آزاد اراک و فوق لیسانس تئاتر از دانشگاه تهران دارد.

 

او از سال ۱۳۷۸ بـه فعالیت در تئاتر پرداخته و از سال ۱۳۸۲ با مجموعه باغ بلور بـه کارگردانی رامبد جوان وارد عرصه تصویر شده اسـت.او در بیش از ۵۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته و برخی از انها را نیز کارگردانی کرده اسـت. او همچنین در سریال‌هاي‌ گاندو، ارثیه پدری، هم‌سایه و خداداد نیز بازی کرده اسـت.

 

علی اوسیوند

علی اوسیوند

علی اوسیوند یک بازیگر، کارگردان و دوبلور ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش آصف دیوان را بازی کرده اسـت. او متولد ۱ آذر ۱۳۳۶ در مسجد سلیمان اسـت و مدرک فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس دارد. او از سال ۱۳۶۲ با فیلم بازداشتگاه وارد عرصه سینما و تلویزیون شده ودر بیش از ۵۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته اسـت. او همچنین همسر حمیرا ریاضی بازیگر سینما و تلویزیون و پدر یاسمین اوسیوند بازیگر جوان اسـت.

 

فاطمه شکری

فاطمه شکری

فاطمه شکری یک بازیگر پیشکسوت ایرانی اسـت کـه بیشتر در ژانر کمدی و طنز فعالیت دارد. او در سریال سنجرخان نقش خدیجه یا ندیمه را بازی کرده اسـت. او متولد ۲۱ شهریور ۱۳۳۷ در ارومیه اسـت و بازیگری رابا تئاتر قبل از انقلاب شروع کرده اسـت. او از سال ۱۳۷۷ با فیلم سیب سرخ حوا بـه کارگردانی سعید اسدی وارد عرصه سینما شده ودر بیش از ۲۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته اسـت. او همسر اردشیر رستمی بازیگر و کارگردان اسـت و سه دختر بـه نام‌هاي‌ رودابه، تیبا و سرور دارد.

 

حمیدرضا نعیمی

حمیدرضا نعیمی

حمیدرضا نعیمی یک نویسنده، کارگردان، بازیگر و مدرس دانشگاه اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش رضاخان را بازی کرده اسـت. او متولد ۱ اردیبهشت ۱۳۵۳ در سرپل ذهاب اسـت و مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده هنر و معماری دارد.

 

او از سال ۱۳۶۹ بـه فعالیت در تئاتر پرداخته ودر بیش از ۵۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته اسـت. او همچنین موسس گروه تئاتر شایا و عضو هیئت مدیره انجمن نمایشنامه‌نویسان و خانه تئاتر اسـت. او کارگردان نمایش‌هاي‌ معروفی مانند سقراط، فاوست، ترور و دیوار بوده اسـت.

 

قطب‌الدین صادقی

قطب‌الدین صادقی

قطب‌الدین صادقی یک نویسنده، کارگردان، بازیگر و استاد دانشگاه ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش سردار رشید را بازی کرده اسـت. او متولد ۳ اردیبهشت ۱۳۳۱ در سنندج اسـت و مدرک دکترای هنرهای نمایشی از دانشگاه سوربن فرانسه دارد. او از سال ۱۳۶۰ بـه فعالیت در تئاتر، سینما و تلویزیون پرداخته ودر بیش از ۵۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته اسـت. او همچنین موسس گروه تئاتر شایا و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی اسـت.

 

شیما ملایی

شیما ملایی

شیما ملایی یک بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش فیروزه را بازی کرده اسـت. او متولد دهه ۶۰ در سنندج اسـت و کار هنری خودرا با تئاتر و بازی در فیلم‌هاي‌ کوتاه آغاز کرده اسـت. او همسر ارسطو مفاخری صدابردار و کارگردان اهل کردستان اسـت و صاحب یک پسر هستند.

 

زاهد زندی

زاهد زندی

زاهد زندی یک بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش یدالله را بازی کرده اسـت. او متولد سنندج اسـت و مدرک کاردانی الکتروتکنیک و مدرک کارشناسی کارگردانی دارد. او تا کنون در چند فیلم و مجموعه تلویزیونی حضور داشته اسـت.

 

تارا قبادی

تارا قبادی

تارا قبادی یک بازیگر جوان و خوش آتیه اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش حیات را بازی کرده اسـت. او متولد ۱۵ دی سال ۱۳۸۰ در کرمانشاه اسـت و تحصیلات خودرا در رشته تئاتر در هنرستان هنرهای زیبای سنندج انجام داده اسـت. او با تئاتر شروع بـه کار کرده و سریال سنجرخان نخستین تجربه او در تلویزیون اسـت.

 

روژنو ارجمند

روژنو ارجمند

روژنو محترم یک بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه در سریال سنجرخان نقش حیات را بازی کرده اسـت. او متولد ۱۵ دی سال ۱۳۸۰ در کرمانشاه اسـت و تحصیلات خودرا در رشته تئاتر در هنرستان هنرهای زیبای سنندج انجام داده اسـت. او با تئاتر شروع بـه کار کرده و سریال سنجرخان نخستین تجربه او در تلویزیون اسـت.

 

در پایان

این سریال با حضور هنرمندان برجسته کشور و کردستان و با نگاهی انسانی و اخلاقی بـه شخصیت سنجرخان و فرهنگ کُردی ساخته شده اسـت. اگر علاقه‌مند بـه تاریخ و فرهنگ کُردی هستید، این سریال می تواند برای شـما جذاب و آموزنده باشد. این سریال از ۲۴ بهمن ماه هر شب ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما پخش میشود.

جدیدترین مطالب سایت