بروزرسانی : 10 تیر 1403

بیوگرافی بازیگران سریال وضعیت سفید

بیوگرافی بازیگران سریال وضعیت سفید

اطلاعات کامل درباره سریال وضعیت سفید

سریال جذاب وضعیت سفید که در سال 1390 پخش شد و یکی از سریال هایی بود که بسیار توانست مخاطب خود را جذب کند . تمامی بازیگران به قدری طبیعی و عالی بازی کردند که همین باعث علاقمندی مردم به سریال وضعیت سفید شد.

این سریال بارها پخش شده است ولی هیچ وقت داستانش برای مردم تکراری نمی شود و باز به درخواست مردم از یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ هرشب ساعت ۲۲ از شبکه آی فیلم پخش خواهد شد.

تکرار آن نیز در دو نوبت ۲ بامداد و ۱۰ صبح روز بعد خواهد بود

سریال پر بیننده وضعیت سفید با بیوگرافی و نقش های بازیگران

خلاصه ای از داستان جذاب سریال وضعیت سفید

این داستان روایتی از شروع سالهای جنگ در سال 1366 است که قرار است کلی اتفاقات در یک خانواده شلوغ بیفتد که همگی با هم اختلاف و مشکل دارند و در واقع این اختلافات باعث قهر  و کدورت آنها شده است.

ولی به اجبار به خاطر جنگ باید همگی کنار هم در باغ مادر شان در اطراف تهران باهم زندگی کنند.

و این خانواده پر جمعیت هر کدام به غیر از مشکلات خواهر و برادری مشکلات شخصی خود راهم دارند که کارگردان بسیار خوب توانسته صحنه ها را در بیاوررد. کارگردان این مجموعه دیدنی آقای حمید نعمت الله است ، یکی از بهترین کارگردانان سینما و تلویزیون هستند. 

سریال وضعیت سفید؟

لیست بازیگرانی که در سریال وضعیت سفید بازی کرده اند؟

 همانطور که می دانید این سریال یکی از پر مجموعه هایی است که در آن بازیگران زیادی بازی کرده اند.

یونس غزالی، مونا احمدی، عباس غزالی، افسانه بایگان، ابوالفضل پورعرب، رابعه مدنی، علی سلیمانی، امیر کاظمی، افسانه چهره‌آزاد، حمیرا ریاضی، امیرحسین رستمی، لیندا کیانی، عزت‌الله مهرآوران، پوراندخت مهیمن، جواد هاشمی، عرفان ابراهیمی، سیما خضرآبادی و شهین تسلیمی.

خلاصه ای از داستان جذاب سریال وضعیت سفید

بیوگرافی خانم افسانه بایگان در نقش محترم خانم 

افسانه بایگان یکی از بازیگران معروف و شناخته شده تلویزیون و سینما هستند که در سال 1340 بدنیا آمدند و از همان کودکی علاقه بسیار زیادی به هنر بازیگری داشتند .

و همین رشته هم ادامه دادند و توانستند بسیار موفق شوند خانم بایگان بیش از پنجاه فیلم سینمایی بازی کرده اند و در واقع یکی از با تجربه ترین بازیگران ایران هستند.

خانم بایگان یک پسر بنام امیر علی دارند و همسر ایشان آقای مصطفی شایسته نام دارند. ایشان تنها بازیگر خانمی هستند که در سن 16 سالگی توانستند نفر دوم دختر شایسته ایران شوند.

در سریال وضعیت سفید بازی ایشان بسیار مثل همیشه عالی و زیبا است.

بیوگرافی خانم افسانه بایگان در نقش محترم خانم 

بیوگرافی عباس غزالی در نقش بهروز

عباس غزالی یکی از بازیگران سریال وضعیت سفید است که نقش ایشان بسیار دیده شد .

و بسیار در این کار زحمت کشیدند به دلیل نوع نقش که باید نوع گفتار تغییر می کرد کمی سخت بود ولی بسیار طبیعی و عالی بازی کردند. 

عباس غزالی متولد 1363 است و بسیار سخت توانست وارد این حرفه شود او از همان کودکی عاشق هنر و بازیگری بود و بالاخره توانست به هدف خود برسد. او به تازگی به جمع پدران پیوسته است و دارای یک فرزندشده است که دنیای عباس غزالی را بسیار زیبا کرده است. 

بیوگرافی یونس غزالی  در نقش امیر

بیوگرافی یونس غزالی  در نقش امیر

یونس غزالی بازیگر جوان که برادر عباس غزالی است در فیلم وضعیت سفید هم نقش جالبی داشت.

و یک عاشق پیشه بود که توانست نقش خود را خوب بازی کند او با معرفی برادرش عباس غزالی به دنیای بازیگری معرفی شد و به خوبی توانست از پس وظایف خود در نقش هایش برآید.

یونس غزالی متولد 1370 است و به غیر از بازیگری مشغول نقاشی هم هستند آقای یونس غزالی در فهرست کارهای خود توانست یک تجربه خوب در کنار بازیگران عالی سینما بدست آورد. و این فیلم سینمایی بنام در میان ابرها بود که تجربه خوبی برای یونس غزالی بود و یکی از نقش های اصلی این فیلم خانم الناز شاکردوست بودند.

بیوگرافی خانم شهین تسلیمی در نقش احترام 

بیوگرافی خانم شهین تسلیمی در نقش احترام 

خانم شهین تسلیمی عزیز در سریال وضعیت سفید در نقش احترام خانم خواهر بزرگتر همه جمع بودند بازی کردند. تسلیمی علاقه زیادی به بازیگری و رادیو داشتند.

ولی به دلیل مخالفت های زیاد خانواده ایشان از این حرفه دوری کردند ولی پس از سالها باز به علاقه هنری خود بازگشتند و در سریال باغ مظفر اولین کار خود را استارت زدند.

بانو تسلیمی متولد 1334 هستند و بسیار با اخلاق و باتجربه و مهربان هستند و یک انرژی بسیار مثبت و بالایی دارند که این انرژی را هم به همکاران خود منقل می کنند و همه ی همکاران عاشق اخلاقیات خانم تسلیمی هستند. 

بیوگرافی آقای ابالفضل پور عرب در نقش بیژن

بیوگرافی آقای ابالفضل پور عرب در نقش بیژن

ابالفضل پور عرب کمتر کسی است که این بزرگوار را نشناسد ایشانی یکی از سوپر استارهای زمان جوانی خود بودند در عرصه سینما و بسیار طرفدارهای زیادی داشتند البته که هنوز هم دارند ولی معروفیت آن زمان قدیمشان بسیار زیاد بود و تمامی نقش های جذاب سینما را به آقای ابالفضل پور عرب میدادند چون می دانستند که قطعا تمامی صندلی های سینما به فروش می رسد و دقیقا هم همین طور بود. 

ابالفضل پور عرب متولد 1340 هستند و دوبار ازدواچ ناموفق داشتند و یک پسر و یک دختر دارند. متآستفانه در سال 1389 به سرطان دچار شدند و چندین سال در واقع خانه نشین شدند و نتوانستند فعالیت کاری داشته باشند ولی به لطف خداوند بیماری شان درمان شد و الان فقط تحت نظر هستند. 

بیوگرافی مونا احمدی در نقش شیرین

بیوگرافی مونا احمدی در نقش شیرین

مونا احمدی بازیگر جوان و موفق تلویزیون و سینما هستند و به گفته ایشان توسط همسرشان آقای امیرحسین شجاعی عکاس حرفه ای معرفی شدند و خانم کرمی بیشتر علاقمند به نویسندگی دارند تا بازیگری. ولی با این حال در رشته تآتر مدرک تحصیلی دارند  و همچنین تا به امروز اجراهای بسیار خوبی داشتند و در واقع می توان گفت بازیگر پر استعدادی هستند. خانم کرمی متولد 1369 هستند و بیشتر در تآتر و سینما فعالیت می کنند.

بیوگرافی امیرحسین رستمی در نقش فراز

بیوگرافی امیرحسین رستمی در نقش فراز

امیرحسین رستمی یک بازیگر با اخلاق و مهربان است که بیشتر در نقش های طنز بازی می کند تا جدی. ایشان یک پسر بنام ارشیا دارند و زندگی خیلی عاشقانه با همسر خود دارند. آقای رستمی بسیار معاشرتی هستند و یکی از خصوصیات اخلاقی شان صبور و مهربان و شوخ طبعی ایشان است . امیر حسین رستمی متولد 1354 هستند. و به خوبی توانسته اندتا به امروز در بازیگری موفق شوند.

بیوگرافی لیندا کیانی در نقش منیره

بیوگرافی لیندا کیانی در نقش منیره

لیندا کیانی در سال 1359 در یک خانواده شلوغ بدنیا آمد و اصلا هیچ وقت فکر نمی کرد به سمت بازیگری برود و مدرک تحصیلی ایشان فوق لیسانس فلسفه هستند. پس از اتمام تحصیل خود به یکباره مسیر زندگی شان تغییر پیدا کرد و در کلاس های بازیگری محمدرضا شریفیان و آزیتا حاجیان شرکت نمود. و جرقه بازیگری لیندا کیانی زده شد و تاکنون به خوبی توانسته از عهده نقش های خود برآید و طرفداران زیادی هم بدست آورد.

بیوگرافی علی سلیمانی در نقش بهزاد

بیوگرافی علی سلیمانی در نقش بهزاد

آقای علی سلیمانی هم جزء افرادی بودند که در این سریال حضور داشتند و بسیار عالی بازی کردند. آقای علی سلیمانی متولد 1349 هستند و متآستفانه به علت بیماری کرونا در سال 1400 به رحمت خداوند رفتند.

ایشان یک فرد متدین صبور و مهربان بودند .

همیشه همکاران خود را می خنداندن و هیچ وقت بد اخلاقی از آقای سلیمانی کسی ندیده بود. و در کارشان هم بسیار منظم و عالی بودند و صدحیف که ایشان به این زودی فوت شدند. ایشان یک فرزند دختر دارند و آرزوی سلامتی برای خانواده محترم ایشان داریم. 

بیوگرافی افسانه چهره آزاد در نقش سیما

بیوگرافی افسانه چهره آزاد در نقش سیما

این هنرمند عزیز و حرفه ای متولد 1341 هستند و همسر آقای شاهرخ فروتنیان هستند. خانم افسانه چهره آزاد به غیر از هنر بازیگری در حیطه طراحی صحنه و لباس هم فعالیت می کنند و بسیار موفق هستند. برعکس خانواده های دیگر خانم افسانه مادربزرگشان مشوق او به هنر بازیگری بود و بسیار او را تشویق می کردند و همین باعث شد خانم افسانه بازیگر و یک هنرمند حرفه ای شوند. 

بیوگرافی عزت الله مهرآوران در نقش هوشنگ

بیوگرافی عزت الله مهرآوران در نقش هوشنگ

این بازیگر عزیز و محبوب و پر سابقه متولد 1328 در مسجد سلیمان بوده اند . و باید متآستفانه بگویم که این هنرمند عزیز هم به علت بیماری کرونا در سال 1400 فوت شدند. ایشان یک فرد باسواد جامعه هنری بودند و دارای مدرک دکترای تئاتر می باشد و همچنین موفق شده است صلاحیت هنری از اداره تئاتر را در سال 1354 دریافت کند. و این اسطوره عزیز بیش از نیم قرن سابقه هنری داشتند و بسیار منظم و بااخلاق در حرفه بازیگری بودند. روحشان شاد یادشان گرامی.

بیوگرافی رابعه مدنی در نقش (مادر بزرگ)

بیوگرافی رابعه مدنی در نقش (مادر بزرگ)

خانم رابعه مدنی عزیز متولد 1320 هستند و ایشان بازنشسته آموزش و پرورش هستند و هیچ وقت فکر نمی کردند. یک بازیگر بشوند آن هم یک بازیگر موفق، خانم مدنی از سال 1380 جلوی دوربین رفتند و تا به امروز کارهای خیلی خوبی توانسته اند بازی کنند برای این عزیز آرزوی سلامتی داریم.

بیوگرافی سهیلا گلستانی در نقش منیژه

بیوگرافی سهیلا گلستانی در نقش منیژه

خانم گلستانی هم یکی از بازیگران خوب در سریال وضعیت سفید بودند که نقش آخرین عروس خانواده برعهده ایشان بود که باردارهم بودند و بسیار عالی و درجه یک بازی کردند.

خانم گلستانی متولد 1359 هستند و مدرک تحصیلی خود را در رشته هنرتآتر شاخه گرایش طراحی صحنه گرفتند. ایشان در کار دوبلری هم سابقه کار دارند چون صدای بسیار زیبا و جذابی دارند. ایشان در سال 1382 بازیگری خود را شروع کردند و مقابل دوربین رفتند. 

بیوگرافی اسماعیل سلطانیان در نقش بهرام

بیوگرافی اسماعیل سلطانیان در نقش بهرام

آقای اسماعیل سلطانیان یک هنرمند باسابقه کشورمان بودند و در کرمانشاه در سال 1330 بدنیا آمدند . متاستفانه ایشان در سن 72 سالگی به دلیل ایست قلبی از دنیا رفتند. آقای اسماعیل سلطانیان در رشته بازیگری مدرک لیسانس خود را گرفتند و در این حرفه مشغول به فعالیت شدند و کارهای زیادی از ایشان به جا ماند. یادشان گرامی 

بیوگرافی حمیرا ریاضی در نقش مهناز

بیوگرافی حمیرا ریاضی در نقش مهناز

خانم حمیرا ریاضی متولد 1346 هستند و از همان نوجوانی علاقمند به رشته بازیگری شدند و در همین رشته فوق لیسانس خود را گرفتند و در سال 1371 اولین کار بازیگری خود را شروع کردند. خانم حمیرا ریاضی چندین سالی بود از بازیگری فاصله گرفته بودند ولی خوشبختانه دوباره فعالیت خود را آغاز کردند. و همسر ایشان علی اوسیوند نیز بازیگر هستند و یک دختر هم از این ازدواج دارند. 

بیوگرافی سیما خضرآبادی در نقش شهناز

بیوگرافی سیما خضرآبادی در نقش شهناز

خانم خضرآبادی متولد 1367 هستند و علاقه زیادی از کودکی به بازیگری داشتند و در سن 8 سالگی وارد دنیای بازیگری شدند و همین باعث شد زندگی ایشان به سمت هنر کشیده شود. خانم خضرآبادی دوبار ازدواج کرده اند و از ازدواج دومشان یک دختر به تازگی بدنیا آوردند. برای این خانواده دوستداشتنی آرزوس سلامتی می کنیم. 

بیوگرافی پوراندخت مهیمن در نقش افتخار

بیوگرافی پوراندخت مهیمن در نقش افتخار

یکی دیگر از بازیگران سریال وضعیت سفید خانم پوراندخت مهیمن هستند که در نقش افتخار در این مجموعه کار کردند.

خانم پوراندخت مهیمن متولد 1332 در اصفهان هستند ایشان از همان بدو جوانی عاشق هنر بازیگری بودند و شروع به کار تآتر کردند .

در سال 1363 جلوی دوربین رفتند و اولین کار بازیگری خود در تلویزیون را شروع کردند. و خداروشکر تا به امروز کلی سوابق هنری موفق دارند. ایشان در سال ۱۳۵۵ با آقای صحرایی ازدواج کرد و یک پسر به نام طوفان دارند.

بیوگرافی اصغر نقی زاده در نقش عباس

بیوگرافی اصغر نقی زاده در نقش عباس

آقای اصغر نقی زاده که بسیار عزیز و محترم هستند و در بازیگری بسیار کاربلد و پراستعداد هستند.

ایشان در سال 1341 بدنیا آمدند و در سال 1361جلوی دوربین قرار گرفتند . ایشان بسیاری از نقش های جانبازان یا افرادی که در جبهه بودند را ایفای نقش کرده اند. 

بیوگرافی امیر کاظمی در نقش شهروز

بیوگرافی امیر کاظمی در نقش شهروز

امیر کاظمی متولد ۱۹ آبان ۱۳۶۹ در تهران است او برای بازیگری بسیار زیاد تلاش کرد تا موفق شود. امیر کاظمی متاهل است و با خانم خود مهتاب محسنی در تآتر در سن 21 سالگی آشنا شد. و عاشق همدیگر شدند و ازدواج خود را با امکانات صفر شروع کردند و همین پشتکار و کنارهم بودن توانست امیر کاظمی برای خود فرد موفق و معروفی شود. 

بیوگرافی ناصر شهریاری در نقش ناصر

بیوگرافی ناصر شهریاری در نقش ناصر

ناصر شهریاری احمدی متولد ۲۹ فروردین ۱۳۵۷ در تهران، با سریال هزاران چشم در سال ۱۳۸۰ جلوی دوربین رفت و در سال ۱۳۹۴ در سریال تنهایی لیلا نیز بازی کرد. او یکی از بازیگران سریال وضعیت سفید بوده است. آقای ناصر شهریاری به واقعیت دچار معلولیت هستند و برایشان آرزوی سلامتی داریم و ایشان بسیار فردی باهوش و با استعداد هستند. 

بیوگرافی شهنوش شهباززاده در نقش همدم

بیوگرافی شهنوش شهباززاده در نقش همدم

یکی دیگر از بازیگران وضعیت سفید که نقش زیادی هم نداشتند ولی به خوبی توانستند اجرا کنند. خانم شهنوش شهباززاده هستند. خانم شهنوش شهباززاده خیلی فعالیت هنری انجام ندادند و بسیار در این حیطه کم رنگ هستند.

بیوگرافی رویا جاویدنیا در نقش سهیلا

بیوگرافی رویا جاویدنیا در نقش سهیلا

رویا جاویدنیا متولد ۱۰ مرداد ۱۳۴۴ در تهران، فارغ التحصیل لیسانس رشته هنرهای تجمسی شاخه سفال گری می باشد.

ایشان یکی از بازیگران است که در سال 1384 جلوی دوربین قرار گرفنند.

اما چند سالی فعالیت نداشتند و دوباره شروع به بازیگری کرده اند هم در سینما و هم در تلویزیون و بسیار هم موفق بوده اند. ایشان یک تن صدای بسیار جذابی دارند و همین باعث دیده شدن ایشان در بازیگری شده است.   

لیست  عوامل گروه سریال وضعیت سفید

لیست  عوامل گروه سریال وضعیت سفید

تهیه کننده: محمدرضا شفیعی

کارگردان: حمید نعمت الله

مجری طرح: موسسه فرهنگی هنری وصف صبا

نویسندگان: هادی مقدم دوست و حمید نعمت الله

مشاور پروژه: مهدی ارگانی

تصویربردار: علیرضا رنجبران

دستیار اول کارگردان: عبدالرضا نیک پور

مدیر تولید و برنامه ریز: میترا احمدی

دستیار دوم کارگردان: سجاد حسینی

صدابردار: فرشید احمدی

طراح صحنه و لباس: محمدرضا شجاعی

چهره پرداز: اعظم بیات

دستیار صحنه: بهزاد جعفری

عکاس: امیرحسین شجاعی

منشی صحنه: حمیرا نعمت الله

مدیر تدارکات: علیرضا اصلانی

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت