جستجو در تالاب

نقد و بررسی فیلم سینمایی هفتاد سی (+ داستان)

نقد و بررسی فیلم سینمایی هفتاد سی (+ داستان)

فیلم هفتاد سی یک فیلم کمدی-اجتماعی ایرانی اسـت کـه درسال ۱۴۰۲ تولید شده. این فیلم اولین تجربه کارگردانی بهرام افشاری محسوب می شود و او همچنین درکنار هوتن شکیبا و الهه حصاری نقش‌هاي‌ اصلی را ایفا کرده اسـت.

 

موضوع فیلم هفتاد سی

موضوع فیلم هفتاد سی

فیلم هفتاد سی بـه مسائلی مانند ازدواج، روابط عاطفی، شغل و خانواده میپردازد و تلاش می کند تا تصویری واقعی از زندگی در دهه چهارم زندگی ارائه دهد. این فیلم با لحنی طنز و گاه تلخ، بـه مشکلات و دغدغه‌هاي‌ انسان‌هاي‌ در آستانه‌ي میانسالی می پردازد و موضوعاتی مانند ترس از پیری، حسرت گذشته و نگرانی از آینده را بـه تصویر میکشد.

 

بازیگران فیلم هفتاد سی

بازیگران فیلم هفتاد سی

بازیگران اصلی فیلم هفتاد سی شامل بهرام افشاری، هوتن شکیبا، الهه حصاری، صدف اسپهبدی، حسین پاکدل، مهدی حسینی‌نیا و سیاوش طهمورث هستند. این بازیگران با هنر و توانایی‌هاي‌ خود، نقش‌هاي‌ مهمی دراین فیلم اجرا کرده‌اند. همچنین، پوستر و لوگوی این فیلم توسط محمد روح الامین طراحی شده اسـت.

 

بهرام افشاری

بهرام افشاری

بهرام افشاری، بازیگر ایرانی سینما، تئاتر و تلویزیون، در ۶ خرداد ۱۳۶۶ در همدان بـه دنیا آمد. او از کودکی بـه بازیگری علاقه داشت ودر تئاتر همدان بـه روی صحنه رفت. پس از انتقال بـه تهران، بازیگری را بـه‌طور حرفه‌اي آموخت و وارد کار در تئاتر شد.

 

بهرام افشاری پس از بازی در سریال مشهور پایتخت بـه شهرت رسید. او همچنین در فیلم‌هایي مانند لانتوری، کارگر ساده نیازمندیم، رحمان ۱۴۰۰؛ سگ‌بند و فسیل نقش‌هاي‌ اصلی را بازی کرده اسـت. پوستر و لوگوی فیلم هفتاد سی نیز توسط محمد روح الامین طراحی شده اسـت.

 

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا، بازیگر ایرانی، در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۶۳ در تهران متولد شد. او کارشناس کارگردانی تئاتر از دانشگاه سوره و کارشناس ارشد بازیگری از دانشگاه هنر اسـت. هوتن با بازی در مجموعه تلویزیونی لیسانسه‌ها بـه شهرت رسید و مدتی بعد برای بـه تصویر کشیدن عبدالحمید ریگی در فیلم شبی کـه ماه کامل شد جایزهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد.

 

هوتن شکیبا در دوران دانشگاه خود در نمایش‌ها و فیلم‌هاي‌ کوتاه زیادی بازی کرده‌اسـت و همیشه خواسته با ایفای نقش‌هاي‌ مختلف تجربه کسب کند. او در جشنوارهٔ یازدهم تئاتر دانشگاهی درسال ۱۳۸۷ با ایفای نقش در تئاتری بـه نام «ویلون‌هایتان را کوک کنید» اولین کار جدی و حرفه‌اي خود در تئاتر را بازی کرد و توانست جایزهٔ بازیگر اول را کسب کند.

 

هوتن شکیبا همچنین در سینما نیز با فیلم شبی کـه ماه کامل شد استعداد درخشان خودرا نشان داده و منتقدان و مخاطبان را بـه تحسین واداشت. او برای حضور دراین فیلم موفق بـه کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول از جشنواره فجر شد.

 

الهه حصاری

الهه حصاری

الهه حصاری، بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون، در ۱۸ مرداد ۱۳۶۹ در تهران بـه دنیا آمد. او دارای فوق دیپلم تربیت بدنی و لیسانس زبان انگلیسی اسـت. در دوران دبیرستان، عضو فعال گروه‌هاي‌ تئاتر مدرسه بوده و بعد ها در کلاس‌هاي‌ بازیگری مؤسسهٔ فرهنگی هنری “چهره‌هاي‌ ماندگار” شرکت کرده اسـت. علاقه‌اش بـه بازیگری، وی را بـه کلاس‌هاي‌ بازیگری کشاند.

 

آشنایی حصاری با کارگردان ابراهیم وحیدزاده، خیلی زود وی را واردِ بازیگری حرفه‌اي در سینما کرد ودر اولین فیلمش بـه نام تاکسی نارنجی درسال ۱۳۸۷ جلوی دوربین این کارگردان رفت. در همان سال در فیلم نطفهٔ شوم بـه کارگردانی کریم آتشی نیز ایفای نقش کرد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران فیلم کشتارگاه و نقد و بررسی


 

صدف اسپهبدی

صدف اسپهبدی

صدف اسپهبدی، بازیگر ایرانی، در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۷۲ در تهران بـه دنیا آمد. او فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسـت. صدف اسپهبدی فعالیت خودرا درسال ۱۳۹۶ با بازی در فیلم کوتاه راحانا آغاز کرد و مدتی بعد در مجموعهٔ تلویزیونی سفر در خانه نقش ایفا کرد. او برای بازی در نقش زنی معتاد بـه‌نام فریبا در فیلم علفزار با موضوع اجتماعی بـه کارگردانی کاظم دانشی برندهٔ جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشن فیلم فجر شد.

 

صدف اسپهبدی همچنین اجرای برنامهٔ همیشه خونه در شبکه آموزش را درکنار فرهاد جم بر عهده داشته‌اسـت. او با بازی در نقش زن معتاد در فیلم علفزار، با تلاش‌هاي‌ فراوان و کاهش وزن، توانست نقش‌آفرینی متمایزی ارائه دهد.

 

حسین پاکدل

حسین پاکدل

حسین پاکدل، بازیگر ایرانی، در تاریخ ۱ تیر ۱۳۳۸ در اصفهان بـه دنیا آمد. او نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، مجری، تهیه‌کننده، کارگردان فیلم و بازیگر اسـت. حسین پاکدل درسال‌هاي‌ ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۳؛ مدیریت پخش شبکه اول سیما را بر عهده داشت. همچنین، او مدیر دوره‌هاي‌ دهم و یازدهم جشنواره بین‌ المللی فیلم‌هاي‌ کودکان و نوجوانان بود. حسین پاکدل همچنین مدتی مدیریت تئاتر شهر را نیز بر عهده داشت.

 

او درسال ۱۳۹۰؛ پس از ۱۱ سال ممنوع‌التصویری، با بازی در فیلم برف روی کاج ها بـه عرصه بازگشت. حسین پاکدل همچنین در دو سریال تلویزیونی از یادها رفته و از سرنوشت بازی کرده اسـت. او نویسنده و تهیه‌کننده نمایشنامه‌هایي مانند پروانه‌هاي‌ آسیایی و سمفونی درد نیز میباشد.

 

مهدی حسینی‌نیا

مهدی حسینی‌نیا

مهدی حسینی‌نیا، بازیگر ایرانی، در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۶۰ در شیراز بـه دنیا آمد. او بازیگری را اولین‌بار از سال ۱۳۸۹ و با فیلم این جا بدون من آغاز کرد. در بین سایر نقش‌هایش، او نقش مکملی در فیلم‌هایي مانند متری شیش و نیم «۱۳۹۷»؛ برادران لیلا «۱۴۰۱»؛ شنای پروانه «۱۳۹۸» و یاغی «۱۴۰۱» ساختهٔ سعید روستایی را بازی کرده اسـت.

 

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث

سیاوش طهمورث، بازیگر ایرانی، متولد ۳ اسفند ۱۳۲۵ در تهران اسـت. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک می باشد. سیاوش طهمورث دارای دو خواهر و دو برادر اسـت و آخرین فرزند خانواده‌اش. او از سن ۱۷ سالگی بازیگری را آغاز کرد ودر سال‌هاي‌ بعد بـه عنوان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در ایران شناخته شد. همچنین، او نویسنده کتاب نیز میباشد. می توانید از او در آثار ماندگاری مانند آئینه، گرگ‌ها، همشهری و شاه شکار لذت ببرید.

 

در پایان

فیلم هفتاد سی ارزش دیدن دارد. این فیلم بـه مسائلی مانند ازدواج، روابط عاطفی، شغل و خانواده میپردازد و تلاش میکند تا تصویری واقعی از زندگی در دهه چهارم زندگی ارائه دهد. بازیگرانی هم چون بهرام افشاری، هوتن شکیبا، الهه حصاری، صدف اسپهبدی، حسین پاکدل، مهدی حسینی‌نیا و سیاوش طهمورث نقش‌هاي‌ مهمی دراین فیلم ایفا کرده‌اند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ جالب برنامه 90 افغانستان
کلیپ جالب برنامه 90 افغانستان