بیوگرافی بازیگران فیلم زنبور کارگر و داستان فیلم

بیوگرافی بازیگران فیلم زنبور کارگر و داستان فیلم

فیلم زنبور کارگر یک فیلم اجتماعی بـه کارگردانی افشین صادقی و نویسندگی سعید نعمت‌الله اسـت کـه درسال ۱۳۹۸ ساخته شده اسـت. فیلم زنبور کارگر بـه دلیل شیوع ویروس کرونا هرگز اکران نشده اسـت و فقط در بسترهای آنلاین قابل دسترسی اسـت. فیلم زنبور کارگر بـه ظلم طبقه ثروتمند و قدرتمند بـه طبقه مظلوم و آسیب‌هاي‌ اجتماعی در حوزه زنان می پردازد.

 

موضوع داستان فیلم زنبور کارگر چیست؟

موضوع داستان فیلم زنبور کارگر چیست؟

موضوع داستان فیلم زنبور کارگر درباره یک نماینده مجلس اسـت کـه دریک درگیری کشته میشود و دخترش بـه دنبال قصاص قاتل اوست. دراین میان تنها شاهد این ماجرا، دوست دختر قاتل اسـت. فیلم زنبور کارگر بـه ظلم طبقه ثروتمند و قدرتمند بـه طبقه مظلوم و آسیب‌هاي‌ اجتماعی در حوزه زنان میپردازد. این فیلم از نظر منتقدان و بینندگان نظرات متفاوتی دریافت کرده اسـت.

 

سبک فیلم زنبور کارگر

سبک فیلم زنبور کارگر

سبک فیلم زنبور کارگر یک ترکیبی از اجتماعی، سیاسی-جنایی و درام اسـت. فیلم بـه ظلم طبقه ثروتمند و قدرتمند بـه طبقه مظلوم و مشکلات زنان در جامعه ایران می پردازد. فیلم با روایت چند داستان متفاوت، ابعاد مختلف یک زندگی را بـه تصویر می کشد. فیلم با فضایی پرتنش و اضطراب‌آور، خشونت را بـه عنوان عنصر تکرار شونده در ان نشان میدهد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال توطئه فامیلی + زمان سریال توطئه فامیلی


 

کارگردان فیلم زنبور کارگر

کارگردان فیلم زنبور کارگر

کارگردان فیلم زنبور کارگر افشین صادقی اسـت. او همچنین تهیه‌کننده و فیلم‌بردار این فیلم نیز بوده اسـت. این فیلم دومین اثر کارگردانی افشین صادقی پس از فیلم «من و شهر و باران» اسـت. افشین صادقی درسال ۱۳۵۵ در تهران متولد شده و فارغ‌التحصیل رشته فیلم‌سازی از دانشگاه هنر اسـت.

 

او علاوه بر کارگردانی، در برخی از فیلم‌ها بـه عنوان بازیگر، نویسنده، تدوین‌گر و مدیر تولید نیز فعالیت داشته اسـت. از جمله آثار مشهور او میتوان بـه فیلم‌هاي‌ «من و شهر و باران»؛ «درباره الی»؛ «آنجا کـه می رویم»؛ «من و تو» و «من و تویی» اشاره کر.

 

لیست بازیگران فیلم زنبور کارگر

لیست بازیگران فیلم زنبور کارگر

بازیگران فیلم زنبور کارگر عبارتند از:

  • حمید فرخ‌نژاد در نقش هادی، یک نماینده مجلس کـه دریک درگیری کشته میشود
  • پگاه آهنگرانی در نقش اختر، دوست دختر قاتل هادی و تنها شاهد این ماجرا
  • سعید آقاخانی در نقش بیوک، قاتل هادی و دوست پسر اختر
  • شبنم مقدمی در نقش الهام فروزنده، دختر هادی و یک وکیل مدافع حقوق زنان
  • حسین مهری در نقش آهی، یک کارگر ساده و مظلوم کـه با الهام ازدواج کرده اسـت
  • مارال فرجاد، علیرضا آرا، مجید نوروزی در نقش سینا، ستایش موسوی در نقش اینجی، داریوش سلیمی و علی اولیایی در نقش‌هاي‌ جانبی

 

حمید فرخ‌نژاد

حمید فرخ‌نژاد

حمید فرخ‌نژاد یک بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۴۸ در آبادان متولد شد. او با بازی در فیلم‌هایي مانند «عروس آتش»؛ «ارتفاع پست»؛ «طبل بزرگ زیر پای چپ»؛ «چهارشنبه سوری» و «استرداد» شهرت و جوایز زیادی کسب کرده اسـت.

 

او همچنین در تلویزیون و تئاتر نیز فعالیت داشته ودر سال ۱۳۹۰ نمایشنامه «من و شهر و باران» را کارگردانی کرده اسـت. او درسال ۱۴۰۱ بـه دلیل اعتراض بـه حمله روسیه بـه اوکراین، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم مسکو را پس داد . او در حال حاضر در آمریکا زندگی میکند.

 

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی یک بازیگر و مستندساز ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۶۳ در اراک متولد شد. او فرزند منیژه حکمت و جمشید آهنگرانی، دو کارگردان مشهور سینما، اسـت. او در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی بازی کرده و جوایز متعددی را کسب کرده اسـت.

 

او همچنین چندین مستند ساخته ودر تئاتر و موسیقی نیز فعالیت داشته اسـت. او درسال ۱۳۹۰ بـه دلیل فعالیت‌هاي‌ سیاسی خود بازداشت و محکوم شد. او در حال حاضر بـه عنوان نویسنده در روزنامه اعتماد مشغول بـه کار اسـت.

 

سعید آقاخانی

سعید آقاخانی

سعید آقاخانی یک بازیگر، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۰ در بیجار متولد شد. او دانش‌آموخته تئاتر از دانشگاه تهران اسـت ودر بیش از ۴۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده اسـت.

 

او جوایز متعددی را از جمله سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «خداحافظی طولانی» کسب کرده اسـت. او همچنین در زمینه ترک اعتیاد به‌ صورت جدی فعالیت میکند و مجری مستند «جهت» اسـت. او با گلرخ حقیقی ازدواج کرده و دو دختر بـه نام‌هاي‌ خورشید و دریا دارد.

 

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی یک بازیگر و نریتور «روایتگر» ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۱ در تهران متولد شد. او در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده و جوایز متعددی از جمله دو سیمرغ بلورین را نیز از ان خود کرده‌اسـت. او با سه دهه حضور مستمر در تئاتر، سینما، تلویزیون، رادیو و همچنین تولید کتاب‌هاي‌ صوتی، مشارکتی گسترده در صنعت سینما و سرگرمی داشته‌ اسـت.

 

او درسال ۱۳۸۳ با علیرضا آرا کـه تا بـه امروز شریک زندگی اوست ازدواج کرده‌اسـت. او در رشته ادبیات فارسی از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده ودر مدرسه فیلمنامه‌نویسی حوزه هنری و مدرسه بازیگری امین تارخ تحصیل کرده‌اسـت.

 

او در زمینه‌هاي‌ مختلفی چون کمدی، درام، تاریخی و غیره نقش‌هاي‌ متنوعی را بازی کرده و قابلیت انطباق با مدیوم‌هاي‌ مختلف را نشان داده‌اسـت. او از بازیگران کم‌حاشیه و پرکار ایران اسـت کـه از اواخر دههٔ هشتاد مورد توجه و ستایش منتقدین سینما قرار گرفته و همچنین رضایت مخاطبین را نیز جلب کرده‌اسـت.

 

او تا کنون منتخب حدود بیست نامزدی و برندهٔ بیش از ده جایزه بازیگری بوده‌اسـت. از جمله آثار مشهور او میتوان بـه فیلم‌هاي‌ «عروس آتش»؛ «ارتفاع پست»؛ «طبل بزرگ زیر پای چپ»؛ «چهارشنبه سوری»؛ «استرداد»؛ «زنبور کارگر» و سریال‌هاي‌ «درباره الی»؛ «آنجا کـه می رویم»؛ «من و تو» و «من و تویی» اشاره کرد.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال من ربات نیستم + موضوع سریال من ربات نیستم چیست؟


 

حسین مهری

حسین مهری

حسین مهری یک بازیگر ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۶۳ در ساوه متولد شد. او در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده و جوایز متعددی را کسب کرده اسـت. او بازی در سریال زمانه را برترین نقش خود میداند. او همچنین در فیلم زنبور کارگر نقش آهی، یک کارگر ساده و مظلوم را ایفا کرده اسـت.

 

مارال فرجاد

مارال فرجاد

مارال فرجاد یک بازیگر و مستندساز ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۶۱ در تهران متولد شد. او دختر جلیل فرجاد و خواهر مونا فرجاد، دو کارگردان مشهور سینما، اسـت. او در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده و جوایز متعددی را کسب کرده اسـت. او همچنین چندین مستند ساخته ودر تئاتر و موسیقی نیز فعالیت داشته اسـت. او درسال ۱۳۹۶ بـه دلیل فعالیت‌هاي‌ سیاسی خود بازداشت و محکوم شد.

 

او در حال حاضر بـه عنوان نویسنده در روزنامه اعتماد مشغول بـه کار اسـت. او درسال ۱۳۹۶ ازدواج کرده ودر سال ۱۳۹۷ بـه دلیل ابتلا بـه سرطان بـه مجارستان مهاجرت کرده اسـت. او در آنجا شیمی درمانی را ادامه داده و اخیرا اعلام کرده اسـت کـه موهایش دوباره رشدکرده و احساس بهتری دارد.

 

علیرضا آرا

علیرضا آرا

علیرضا آرا یک کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد. او تحصیلات خودرا در رشته مهندسی عمران بـه اتمام رسانید و دوره بازیگری را در حوزه هنری گذراند. او همسر شبنم مقدمی، بازیگر فیلم زنبور کارگر، اسـت.

 

او در بیش از ۴۰ فیلم و سریال نقش‌هاي‌ مختلفی را بازی کرده و جوایز متعددی را کسب کرده اسـت. از جمله آثار مشهور او می توان بـه فیلم‌هاي‌ «من و شهر و باران»؛ «مردن در آب مطهر»؛ «یک روز طولانی» و سریال‌هاي‌ «پشت بام تهران»؛ «از سرنوشت»؛ «دلدار» و «شهباز» اشاره کرد.

 

مجید نوروزی

مجید نوروزی

مجید نوروزی یک بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۷۰ در تهران متولد شد. او تحصیلات خودرا در رشته نمایش هنرستان کمال الملک و لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس کارگردانی می‌باشد کـه با تئاتر بـه اوج درخشندگی رسید.

 

او در آثاری هم چون سریال تلویزیونی «گاندو»؛ سریال تلویزیونی «گاندو» و سریال تلویزیونی «چرخ و فلک» فعالیت داشته اسـت. او همچنین در فیلم‌هاي‌ «دوزیست» و «زنبور کارگر» نیز نقش‌آفرینی کرده اسـت.

 

ستایش موسوی

ستایش موسوی

ستایش موسوی یک بازیگر و مربی ورزشی ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۷۶ در تهران متولد شد. او درسال ۱۳۹۸ با فیلم زنبور کارگر بـه کارگردانی افشین صادقی وارد عرصه سینما شد ودر سال ۱۴۰۲ با سریال دیو و ماه پیشونی بـه شهرت رسید. او همچنین در رشته‌هاي‌ بدنسازی، آمادگی جسمانی، هوازی و کیک بوکسینگ فعالیت میکند.

 

داریوش سلیمی

داریوش سلیمی

داریوش سلیمی یک بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. او با سریال آیینه عبرت بـه کارگردانی محسن شاه محمدی وارد عرصه بازیگری شد و تا کنون در بیش از ۱۲۰ فیلم و سریال نقش‌آفرینی کرده اسـت. او متاهل اسـت و دارای دو پسر بـه نام‌هاي‌ سیاوش و آرش اسـت. او همچنین ورزشکار اسـت و اندام ورزشکاری دارد. او عاشق نقش‌هاي‌ منفی اسـت و سعی می کند این نقش‌ها را متفاوت اجرا کند.

 

علی اولیایی

علی اولیایی

علی اولیایی یک بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت کـه درسال ۱۳۵۲ در تهران متولد شد. او با بازی در فیلم‌هایي مانند «من و شهر و باران»؛ «مردن در آب مطهر»؛ «یک روز طولانی» و سریال‌هاي‌ «پشت بام تهران»؛ «از سرنوشت»؛ «دلدار» و «شهباز» شهرت و جوایز زیادی کسب کرده اسـت. او همسر شبنم مقدمی، بازیگر فیلم زنبور کارگر، اسـت. 

 


مطالب مشابه: زنان فراموش نشدنی سینمای ایران در نقش های طلایی + عکس


 

در پایان

اگر شـما بـه فیلم‌هاي‌ اجتماعی، سیاسی-جنایی و درام علاقه‌مند هستید و دوست دارید فیلمی را ببینید کـه بـه مسائل مهم و حساس جامعه می پردازد و بازیگران مشهوری را در ان ببینید، ممکن اسـت از تماشای فیلم زنبور کارگر لذت ببرید. 

جدیدترین مطالب سایت