جستجو در تالاب

بیوگرافی بازیگران فیلم سینمایی نوروز +داستان فیلم

بیوگرافی بازیگران فیلم سینمایی نوروز +داستان فیلم

فیلم سینمایی «نوروز» بـه کارگردانی سهیل موفق و با بازی علی نصیریان، در جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۲ شرکت کرده اسـت. این فیلم با محوریت آیین و رسوم، افسانه‌ها و اساطیر نوروزی ساخته شده و داستان ان درباره نوروزی اسـت کـه در راه اسـت، اما اهریمن در کمین اسـت تا نوروز و بهار را از بین ببرد. همچنین، سریالی با عنوان «نوروز رنگی» وجوددارد کـه توسط علیرضا مسعودی کارگردانی شده و روزهای پایانی ماه اسفند یکی از سال‌هاي‌ دهه ۶۰ را بـه صورت طنز روایت میکند.

 

موضوع فیلم سینمایی نوروز

موضوع فیلم سینمایی نوروز

فیلم سینمایی «نوروز» بـه کارگردانی سهیل موفق و با بازی علی نصیریان، شبنم مقدمی و مهدی هاشمی، داستانی فانتزی و ماجراجویانه دارد کـه در ان نوروز و بهار در خطر هستند. اهریمن تلاش می کند تا نوروز را نابود کند، اما عمو نوروز و حاجی فیروز در مسیر کلبه ننه سرما دچار سانحه شده و طوفانی بزرگ آغاز میشود. این فیلم با محوریت آیین و رسوم، افسانه‌ها و اساطیر نوروزی ساخته شده ودر بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر سال ۱۴۰۲ شرکت کرده اسـت.

 

لیست بازیگران فیلم سینمایی نوروز

لیست بازیگران فیلم سینمایی نوروز

فهرست بازیگران فیلم سینمایی «نوروز» بـه شرح زیر اسـت:

  • علی نصیریان: بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون.
  • شبنم مقدمی: هنرمند پرکار و موفق سینما و تلویزیون.
  • مهدی هاشمی: نویسنده، کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون.
  • افشین هاشمی: بازیگر، کارگردان، و فیلمنامه‌نویس.
  • سیاوش چراغی‌پور: بازیگر با سابقه.
  • مهتاب ثروتی: بازیگر سینما و تلویزیون.
  • علی آرا: بازیگر و دستیار کارگردان.
  • علی بوراک جیلان: بازیگر ترکیه‌اي.

 


مطالب مشابه: گلچینی از بهترین سریال های ایرانی در سال 1403


 

1. علی نصیریان

علی نصیریان

علی نصیریان، بازیگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان ایرانی، متولد ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ در تهران اسـت. او یکی از چهره‌هاي‌ ماندگار سینما و تئاتر ایران بـه شمار میرود و برای بازی در فیلم‌هاي‌ متعددی جوایز متعددی دریافت کرده اسـت. نصیریان درسال ۱۳۸۰ بـه عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشته بازیگری شناخته شد و نشان درجه یک هنری را دریافت کرد. او در سن ۸۸ سالگی در چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم “هفت بهار نارنج” برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد و مسن‌ترین برنده جایزه سیمرغ بلورین شد.

 

از نقش‌آفرینی‌هاي‌ مهم او میتوان بـه بازی در فیلم‌هاي‌ «گاو»؛ «آقای هالو»؛ «پستچی»؛ «دایره»؛ «مرد هزارچهره»؛ «کمال‌الملک»؛ «کفش‌هاي‌ میرزا نوروز»؛ «شیر سنگی»؛ «ناخدا خورشید»؛ «عطر پیراهن یوسف»؛ و «جزیره آهنین» اشاره کرد. او همچنین در سریال‌هاي‌ تلویزیونی مانند «سربداران» و «شهرزاد» نقش‌آفرینی کرده اسـت.

 

2. شبنم مقدمی

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی بازیگر و نریتور «روایتگر» ایرانی اسـت کـه در تاریخ ۳ فروردین ۱۳۵۱ در تهران متولد شده اسـت. او با سه دهه حضور مستمر در تئاتر، سینما، تلویزیون، رادیو و همچنین تولید کتاب‌هاي‌ صوتی، بـه عنوان یکی از بازیگران برجسته و پرکار ایرانی شناخته می شود. مقدمی دارای مدرک لیسانس ادبیات فارسی اسـت و بازیگری را در کلاس‌هاي‌ امین تارخ آغاز نموده. او همچنین بـه خاطر توانایی‌هاي‌ خود در ایفای نقش‌هاي‌ متنوع در ژانرهای مختلف و استفاده از گویش‌هاي‌ متفاوت، بـه عنوان بازیگری هزار چهره شناخته شده اسـت.

 

3. مهدی هاشمی

مهدی هاشمی

میرمهدی هاشمی قرمزی، متولد ۱۶ آذر ۱۳۲۵ در لنگرود، بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی اسـت. او برای بازی در فیلم‌هایي مانند “دو فیلم با یک بلیط”؛ “آلزایمر” و “آقا یوسف” برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شده اسـت.

 

4. افشین هاشمی

افشین هاشمی

افشین هاشمی یک هنرمند ایرانی اسـت کـه در زمینه‌هاي‌ مختلفی چون بازیگری، کارگردانی، نویسندگی و نوازندگی فعالیت دارد. او در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۵۴ در تهران متولد شده و دارای مدرک مهندسی شیمی از دانشگاه صنعت نفت آبادان و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر اسـت. هاشمی همچنین بـه عنوان نوازنده کمانچه شناخته شده و اجراهای متعددی را دراین زمینه داشته اسـت. او در تئاتر، سینما و تلویزیون ایران نقش‌هاي‌ متنوعی را ایفا کرده ودر آثار متعددی حضور داشته اس1.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال سرگذشت یا محکومین 2


 

5. سیاوش چراغی‌پور

سیاوش چراغی‌پور

سیاوش چراغی‌پور یک بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران اسـت. او در ۱ فروردین ۱۳۴۲ در شهر قصر شیرین در استان کرمانشاه بـه دنیا آمده و فعالیت هنری خودرا از سال ۱۳۸۰ آغاز کرده اسـت. چراغی‌پور تحت نظر مصطفی اسکویی در هنرکده آناهیتا تحصیل کرده ودر زمینه بازیگری فارغ‌التحصیل شده اسـت. او در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مشهور ایرانی بـه ایفای نقش پرداخته و جوایز متعددی را دریافت کرده اسـت.

 

چراغی‌پور همچنین درکنار فعالیت‌هاي‌ هنری خود، تجربه‌هاي‌ مختلفی در زمینه‌هاي‌ دیگر داشته و بـه عنوان یک بازیگر، معیار های خاصی برای انتخاب نقش‌هاي‌ خود دارد. او متاهل اسـت و دارای دو فرزند دختر بـه نام‌هاي‌ باران و خورشید می باشد.

 

6. مهتاب ثروتی

مهتاب ثروتی

مهتاب ثروتی یک عکاس و بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی اسـت. او در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۷۰ در تهران متولد شده و از سال ۱۳۹۲ تا کنون در عرصه هنر فعالیت دارد. ثروتی بیشتر بـه خاطر بازی در فیلم “شیطان وجود ندارد” شناخته میشود کـه در هفتادمین جشنواره بین‌ المللی فیلم برلین برنده خرس طلایی شد. او همچنین در سریال‌هایي مانند “کیمیا” و “در جستجوی آرامش” نقش‌آفرینی کرده اسـت. 

 

7. علی آرا

علی آرا

علیرضا محمدی با نام هنری علیرضا آرا بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 30 آذر سال 1354 در تهران متولد شد. وی را در زمینه مهندسی عمران بـه پایان رساند اما بـه دلیل علاقه اي کـه بـه بازیگری داشت بـه سمت دنیای هنر کشیده شد. علیرضا آرا درخانواده اي کم جمعیت متولد شد و یک خواهر بزرگ تر بـه نام مرجان دارد. علیرضا آرا همسر شبنم مقدمی بانوی هنرمند کشورمان اسـت.

 

8. علی بوراک جیلان

علی بوراک جیلان

علی بوراک جیلان بازیگر ترکیه‌اي با اصالت ایرانی اسـت. او متولد ۲۶ می ۱۹۹۱ در استانبول میباشد ودر رشته پرورش و نگه داری اسب از دانشگاه کوجالی تحصیل کرده اسـت. علی بوراک جیلان در سریال‌هاي‌ معروفی چون “Dirilis Ertugrul” و “Kara Sevda” بـه ایفای نقش پرداخته و بـه شهرت رسیده اسـت.

 

او همچنین در فیلم ایرانی “ترانه‌اي عاشقانه برایم بخوان” بـه کارگردانی مهرداد غفارزاده بازی کرده اسـت. علاوه بر بازیگری، علی بوراک جیلان بـه ورزش‌هایي مانند کشتی و سوارکاری علاقه‌مند اسـت و پیش از شروع بـه کار در عرصه بازیگری، بـه عنوان مربی سوارکاری فعالیت داشته اسـت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران سریال سایه باز «+ نقد و بررسی سریال سایه باز»


 

در پایان

فیلم سینمایی «نوروز» کـه بـه کارگردانی سهیل موفق ساخته شده، یک اثر خانوادگی فانتزی ماجراجویی اسـت کـه بـه آداب و رسوم اصیل ایرانی و ارزش‌هاي‌ تاریخی نوروز میپردازد. فیلم نوروز بـه عنوان یک اثر موزیکال کـه پیام‌هاي‌ مثبتی را در خود جای داده، ارزش دیدن دارد، بـه ویژه برای کودکان و خانواده‌ها کـه میخواهند با فرهنگ و سنت‌هاي‌ نوروزی بیشتر آشنا شوند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
ماجرای ازدواج جوان 22 ساله آمریکایى با مادر پیر دوستش (فیلم)
ماجرای ازدواج جوان 22 ساله آمریکایى با مادر پیر دوستش (فیلم)