بیوگرافی بازیگران سریال زعفرانی (+ خلاصه داستان)

بیوگرافی بازیگران سریال زعفرانی (+ خلاصه داستان)

سریال زعفرانی یک مجموعه تلویزیونی ایرانی بـه کارگردانی حامد محمدی اسـت کـه در نوروز ۱۳۹۵ از شبکه دو سیما پخش شد. این سریال دارای یک موضوع اصلی اسـت کـه درکنار ان داستانک‌هایي شکل میگیرد ودر ان بـه مسائل و هنجارهای خوب اجتماعی توجه میشود ودر این سریال شخصیت‌هاي‌ منفی وجود ندارد و تمام شخصیت‌هاي‌ ان خاکستری هستند. 

 

داستان سریال زعفرانی چیست؟

داستان سریال زعفرانی چیست؟

داستان سریال زعفرانی درباره خانواده‌اي اسـت کـه زندگی شان عطر و طعم زعفرانی دارد. ناصر زعفرانی مالک قهوه‌خانه‌اي اسـت کـه بـه نام خودش زعفرانی نامیده اسـت. او با همسرش نسرین و سه فرزندش مریم، محمدرضا و شکوفه دریک محله قدیمی زندگی میکند.

 

این خانواده با مشکلات و چالش‌هاي‌ مختلفی روبه‌رو میشود اما با عشق و اتحاد خود ان‌ها را حل می کند.  دراین سریال شخصیت‌هاي‌ منفی وجود ندارد و تمام شخصیت‌هاي‌ ان خاکستری هستند. این سریال بـه مسائل و هنجارهای خوب اجتماعی توجه دارد و قصه‌ها را در وضع ایجابی روایت می کند.

 

 

سریال زعفرانی چند قسمت است؟

سریال زعفرانی چند قسمت است؟

بیوگرافی بازیگران سریال زعفرانی

 

این سریال ۱۵ قسمت دارد ودر نوروز ۱۳۹۵ از شبکه دو سیما پخش شد. این سریال با بازیگرانی چون مهدی هاشمی، مهران احمدی، ستاره اسکندری، نرگس محمدی و حسین سلیمانی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

 

زمان پخش فیلم سریال زعفرانی از آیفیلم

زمان پخش فیلم سریال زعفرانی از آیفیلم

با سلام، سریال زعفرانی از شنبه تا چهارشنبه هرروز ساعت ۱۶ از شبکه آی فیلم پخش میشود. این سریال در ساعت‌هاي‌ ۹ صبح و ۱۶:۲۰ نیز از شبکه دو سیما بازپخش میشود. 

 

لیست بازیگران سریال زعفرانی

لیست بازیگران سریال زعفرانی

فهرست بازیگران سریال زعفرانی بـه شرح زیر اسـت:

 • مهدی هاشمی: ناصر زعفرانی، مالک قهوه‌خانه زعفرانی و پدر خانواده
 • ستاره اسکندری: نسرین زعفرانی، همسر ناصر و مادر خانواده
 • مهران احمدی: همایون، دشمن ناصر و مالک رستوران باغ همایون
 • هادی کاظمی: ماشالله، داماد خانواده و همسر دختر اول زعفرانی
 • نرگس محمدی: دختر اول زعفرانی
 • حدیث میرامینی: شکوفه، عروس خانواده و همسر محمدرضا
 • حسام محمودی: محمدرضا، پسر خانواده
 • حسین سلیمانی: حمید، عاشق مریم
 • شیدا خلیق: مریم، دختر خانواده و معشوقه حمید
 • سید مهرداد ضیایی: پسردایی خانم نسرین
 • نوید خداشناس: امیر میرآقا
 • نبی الله پیرهادی: پزشک

 

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون کـه در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی هم چون زعفرانی، آلزایمر، آقا یوسف و سلطان و شبان بازی کرده‌اسـت. او دو بار برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر شده‌اسـت. 

 

ستاره اسکندری

ستاره اسکندری

ستاره اسکندری یک بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اهل ایران اسـت. او درسال ۱۳۵۳ در تربت حیدریه بـه دنیا آمد و از سال ۱۳۷۳ فعالیت هنری خودرا آغاز کرد. او در مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی مختلفی هم چون نرگس، زعفرانی، آلزایمر و سلطان و شبان بازی کرده اسـت.

 

او همچنین در چندین فیلم سینمایی مانند رقیب دل، لیلا، زندگی تازه و ماه مهربان نقش آفرینی کرده اسـت. او دو بار برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر زن تئاتر فجر و یکبار برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر زن تلویزیون شده اسـت. او خواهر لاله اسکندری و سارا اسکندری و برادرزادهٔ عبدالحسین اسکندری اسـت. او درسال ۱۳۹۶ با امیرحسین صدیق ازدواج کرده اسـت. 

 

مهران احمدی

مهران احمدی

مهران احمدی یک بازیگر و کارگردان ایرانی اسـت کـه در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت دارد. او درسال ۱۳۵۲ در تهران بـه دنیا آمد ودر سال ۱۳۷۳ در رشته بازیگری تئاتر فارغ‌التحصیل شد. او در بیش از ۷۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی بازی کرده و چندین جایزه را از جشنواره‌هاي‌ مختلف کسب کرده اسـت.

 

او با نقش‌هایي در سریال‌هاي‌ پایتخت، آوای باران و زعفرانی بـه شهرت رسید. او همچنین دو فیلم سینمایی بـه نام‌هاي‌ مصادره و سگ‌بند را کارگردانی کرده اسـت. او همسر ستاره اسکندری و پدر باران احمدی اسـت.

 

هادی کاظمی

هادی کاظمی

هادی کاظمی یک بازیگر و کمدین ایرانی اسـت کـه در سریال‌هاي‌ مختلفی هم چون شب‌هاي‌ برره، قهوه تلخ و زعفرانی بازی کرده اسـت. او درسال ۱۳۹۷ با سمانه پاکدل ازدواج کرده اسـت. او همچنین علاقه‌مند بـه آکواریوم و گل اسـت.

 

نرگس محمدی

نرگس محمدی

نرگس محمدی، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی اسـت. او درسال ۱۳۶۴ در تهران بـه دنیا آمد ودر فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی هم چون ریسمان باز، آناهیتا، ستایش و زعفرانی بازی کرده اسـت. او همچنین برنده چندین جایزه از جشنواره‌هاي‌ تئاتر و تلویزیون بوده اسـت.

 

حدیث میرامینی

حدیث میرامینی

حدیث میرامینی یک بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی اسـت. او درسال ۱۳۶۷ در تهران بـه دنیا آمد ودر سال ۱۳۹۵ با مجتبی رجبی معمار ازدواج کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی هم چون زعفرانی، شب می‌گذرد، آوازهای مادرانه و زار بازی کرده اسـت. او همچنین برنده چندین جایزه از جشنواره‌هاي‌ تئاتر و تلویزیون بوده اسـت.

 

حسام محمودی

حسام محمودی

حسام محمودی یک بازیگر و کمدین ایرانی بود کـه درسال ۱۴۰۲ درگذشت. او در سریال‌هاي‌ مختلفی هم چون شب‌هاي‌ برره، قهوه تلخ و زعفرانی بازی کرده بود. او همچنین در چندین فیلم سینمایی مانند خسته نباشید، سایه فیل و رمانتیسم عماد و طوبا نقش آفرینی کرده بود.

 

او درسال ۱۳۹۵ با سمانه پاکدل ازدواج کرده بودو یک دختر بـه نام هانا داشت. او علاقه‌مند بـه آکواریوم و گل بودو طرفدار تیم استقلال تهران بود. او بر اثر ایست قلبی در منزلش فوت کرد. 

 

حسین سلیمانی

حسین سلیمانی

حسین سلیمانی یک بازیگر و ترانه‌سرا ایرانی اسـت کـه در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد. او درسال ۱۳۶۳ در تهران بـه دنیا آمد ودر سن ۱۳ سالگی با بازی در فیلم مهر مادری وارد دنیای سینما شد. او در بیش از ۷۰ فیلم و مجموعه تلویزیونی بازی کرده و چندین جایزه را از جشنواره‌هاي‌ مختلف کسب کرده اسـت.

 

او با نقش‌هایي در سریال‌هاي‌ پایتخت، آوای باران و زعفرانی بـه شهرت رسید. او همچنین دو فیلم سینمایی بـه نام‌هاي‌ مصادره و سگ‌بند را کارگردانی کرده اسـت. او همسر ستاره اسکندری و پدر باران احمدی اسـت.

 

شیدا خلیق

شیدا خلیق

شیدا خلیق یک بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی اسـت. او درسال ۱۳۷۲ در تهران بـه دنیا آمد و از هفت سالگی بازیگری رابا تئاتر کنار مادرش ناهید مسلمی شروع کرد. او در فیلم‌ها و سریال‌هاي‌ مختلفی هم چون دختران، یه حبه قند، بوسیدن روی ماه و زعفرانی بازی کرده اسـت. او همچنین برنده چندین جایزه از جشنواره‌هاي‌ تئاتر و تلویزیون بوده اسـت.

 

سید مهرداد ضیایی

سید مهرداد ضیایی

سید مهرداد ضیایی یک بازیگر تلویزیون و سینمای ایران اسـت. او درسال ۱۳۴۸ در تهران بـه دنیا آمد ودر رشته‌هاي‌ مهندسی منابع طبیعی و روزنامه‌نگاری تحصیل کرده‌اسـت. او حرفهٔ بازیگری را از سال ۱۳۶۹ با بازی در تئاتر آی کی اونجاست آغاز کرد.

 

اولین تجربه تصویری او نیز درسال ۱۳۷۱ با بازی در فیلم شب دهم بـه کارگردانی جمال شورجه رقم خورد. او در مجموعه‌هاي‌ تلویزیونی مختلفی هم چون مختارنامه، کیمیا، زعفرانی و سرزمین مادری بازی کرده اسـت. او همچنین در چندین فیلم سینمایی مانند مارمولک، سرگذشت سیدجمال و مرتضی نقش آفرینی کرده اسـت. 

 

نوید خداشناس

نوید خداشناس

نوید خداشناس یک بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی اسـت. او درسال ۱۳۵۵ در تهران بـه دنیا آمد و از سال ۱۳۸۷ فعالیت هنری خودرا در سینما آغاز کرد. او در آثار مختلفی هم چون سریال‌هاي‌ پشت‌بام تهران، مدینه و مادرانه بازی کرده اسـت. او همچنین در چندین فیلم سینمایی مانند کلانتری غیرانتفاعی، چاقی و کسب و کار من نقش آفرینی کرده اسـت.

 

نبی الله پیرهادی

نبی الله پیرهادی

نبی الله پیرهادی یک بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی اسـت. او درسال ۱۳۳۶ در شهرستان مسجد سلیمان بـه دنیا آمد ودر آثار مختلفی هم چون سریال هشت و نیم دقیقه، سریال شاهگوش و سریال زعفرانی بازی کرده اسـت. او اولین بار درسال ۱۳۷۸ در فیلم نامه بـه کارگردانی بازی کرده اسـت.

 


مطالب مشابه: بیوگرافی بازیگران فیلم صبحانه با زرافه ها از سروش صحت


 

در پایان

این سریال با موسیقی متنی شاد و گوش‌نواز، فضایی خوشایند و متنوع را برای تماشاگران ایجاد کرده اسـت. آهنگسازی موسیقی متن این سریال را مهیار علیزاده برعهده داشته اسـت. بـه این ترتیب، می توان گفت کـه سریال زعفرانی یک سریال جذاب و دیدنی اسـت کـه میتواند برای تماشاگران لحظاتی شاد و خاطره‌انگیز را بـه ارمغان آورد.

جدیدترین مطالب سایت