بروزرسانی : 15 اسفند 1402

فهرستی از ناهار سالم و خوشمزه برای کودکان شما

فهرستی از ناهار سالم و خوشمزه برای کودکان شما

فهرستی از ناهار سالم و خوشمزه برای کودکان شـما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما خانواده هاي‌ عزیز فهرستی از ایده هاي‌ ناهار سالم و خوشمزه برای کودکان شـما منتشر کرده ایم.

بهترین ایده ها برای ناهار کودکان شما

تهیه ناهار برای فرزندانتان گاهی اوقات می‌تواند کاری چالش برانگیز بـه نظر برسد. هدف اصلی شـما این اسـت کـه مطمئن شوید آن ها یک وعده غذایی مغذی دارند کـه واقعاً بخورند و از ان لذت ببرند. همه ی ما می‌دانیم کـه بچه ها اهل غذا خوردن هستند، اما نگران نباشید!

1. ساندویچ کره بادام زمینی ارتقا یافته

ساندویچ کره بادام زمینی ارتقا یافته

ساندویچ کره بادام زمینی کلاسیک رابا استفاده از نان سبوس دار بـه عنوان پایه ارتقا دهید. این بـه کودک شـما انرژی و تغذیه پایدار میدهد. در مرحله بعد، یک لایه سخاوتمندانه کره بادام زمینی طبیعی، بدون شکر اضافه شده و مواد مصنوعی اضافه کنید. این یک منبع عالی از پروتئین و چربی هاي‌ سالم اسـت.

سپس، مقداری موز ورقه شده را داخل مخلوط بریزید. انها نه تنها شیرینی طبیعی را اضافه می کنند، بلکه پتاسیم و فیبر را نیز ارائه میدهند. برای گره زدن بـه هم، یک قاشق عسل بریزید تا طعم بیشتری پیدا کند. این ترکیب نه تنها طعم دلپذیری دارد، بلکه مواد مغذی ضروری را نیز فراهم می کند کـه کودک شـما را در طول روز انرژی و راضی نگه می دارد.


مطالب مشابه: بهترین ناهارهای مناسب با ماه تولدتان


2. پیتزا کباب

پیتزا کباب

چه کسی می‌گوید پیتزا نمیتواند یک گزینه مغذی برای ناهار باشد؟ با تهیه پیتزا کباب پیتزای محبوب را بـه یک غذای مفرح و سالم تبدیل کنید. با نخ کردن مکعب‌هاي‌ پوسته پیتزای سبوس‌دار روی سیخ‌ها شروع کنید و پایه‌اي سالم بـه دست آورید. سپس گوجه‌فرنگی‌هاي‌ گیلاسی را برای طراوت و ویتامین‌ها اضافه کنید.

توپک هاي‌ کوچک پنیر موزارلا مقداری کلسیم و پروتئین را بـه مخلوط می آورند. این کباب ها رابا یک سس مارینارا برای غوطه وری سرو کنید و یک وعده سبزیجات و طعم دلپذیر پیتزا را ارائه دهید. این پیچ و تاب خلاقانه در مورد علاقه کلاسیک نه تنها برای بچه ها جذاب اسـت، بلکه برخی از مواد مغذی ضروری را نیز در خود جای می‌دهد.

3. روکش مرغ چرخ دار

روکش مرغ چرخ دار

برای ناهاری کـه هم از نظر بصری جذاب و هم خوشمزه اسـت، سعی کنید روکش هاي‌ مرغ چرخ دار درست کنید. با یک تورتیلای سبوس دار بـه عنوان بوم خود شروع کنید کـه فیبر و مواد مغذی ضروری را فراهم می کند. در مرحله بعد، یک لایه نازک پنیر خامه اي یا هوموس پخش کنید، کـه کرمی و پروتئین را افزایش میدهد. روی تکه‌هاي‌ مرغ کبابی بپوشانید، منبعی کم‌چرب از پروتئین ارائه دهید و سپس برگ‌هاي‌ اسفناج تازه، مملو از ویتامین‌ها و موادمعدنی را اضافه کنید.

در آخر مقداری هویج رنده شده بپاشید تا کمی شیرین و ترد شود. تورتیلا را محکم بغلتانید و ان را بـه چرخ هاي‌ کوچک لقمه اي برش دهید. این روکش‌هاي‌ رنگارنگ نه تنها یک خوراکی برای چشم‌ ها هستند، بلکه یک وعده غذایی سالم و متعادل هستند کـه کودک شـما از ان لذت خواهد برد.

4. Ranch Veggie Quesadilla

Ranch Veggie Quesadilla

Quesadillas یک گزینه ناهار دوست داشتنی اسـت، و شـما می توانید با افزودن برخی از سبزیجات تازه آن ها را حتی سالم تر کنید. با یک تورتیلای سبوس دار بـه عنوان پایه خود شروع کنید. سپس مخلوطی از فلفل دلمه اي، پیاز و کدو سبز را تفت دهید و رنگ هاي‌ زنده و مواد مغذی ضروری را بـه غذا اضافه کنید.

پنیر چدار رنده شده را بپاشید کـه کلسیم و پروتئین دارد. کمی سس مزرعه بپاشید تا طعمی مطبوع داشته باشید. تورتیلا را از وسط تا کرده و بپزید تا ترد شود و پنیر آب شود. این کوسادیلا سرشار از سبزیجات و طعم اسـت و ان را بـه یک انتخاب ناهار خوشمزه و مغذی تبدیل می کند.


مطالب مشابه: 7 روش صرفه‌ جویی در مهمانی‌ ها و مجالس «شام و ناهار و پذیرایی»


5. ماکارونی هرگز خسته کننده

ماکارونی هرگز خسته کننده

سالادهای ماکارونی همه ی کاره هستند و هرگز کهنه نمی‌شوند. از ماکارونی سبوس دار استفاده کنید تا انرژی پایدار و مواد مغذی ضروری کودکتان را تامین کنید. خیارها را برای یک ترد با طراوت، گوجه‌فرنگی‌هاي‌ گیلاسی برای شیرینی آبدار، و زیتون‌هاي‌ سیاه را برای طعمی لذیذ خرد کنید.

کمی پنیر فتا بپاشید تا یک عنصر خامه اي و تند پیدا کند. سپس، کمی سس ایتالیایی اضافه کنید تا یک ضربه خوشمزه کـه همه ی طعم ها را بـه هم گره می‌زند. سالاد پاستا امکان سفارشی سازی بی پایان را فراهم می کند، بنابر این می توانید آن ها رابا ترجیحات کودک خود تطبیق دهید ودر عین حال خاطرجمعی حاصل کنید کـه انها ترکیبی از مواد مغذی و طعم را دریافت می کنند.

6. پنکیک پروتئینی

پنکیک پروتئینی

پنکیک فقط برای صبحانه نیست؛ آن ها میتوانند یک افزودنی فوق العاده بـه جعبه ناهار کودک شـما ایجاد کنند. با استفاده از آرد گندم کامل کـه فیبر و مواد مغذی ضروری را ارائه میدهد، پنکیک هاي‌ پروتئینی کوچک بسازید. برای داشتن بافت خامه اي و تقویت پروتئین، ماست یونانی را در خمیر اضافه کنید.

برای طعم بیشتر، مقداری توت را له کرده و بـه مخلوط اضافه کنید. از طرف دیگر، یک حبه کره بادام، چربی هاي‌ سالم و طعم آجیل را فراهم می کند. این پنکیک هاي‌ پروتئینی مینی نه تنها خوشمزه هستند، بلکه منبعی عالی برای انرژی دادن بـه کودک شـما در طول روز هستند.

7. ساندویچ تخم مرغ سرخ شده

ساندویچ تخم مرغ سرخ شده

تخم مرغ یک نیروگاه تغذیه اي و منبع عالی پروتئین اسـت. یک ساندویچ تخم مرغ سرخ شده با نان سبوس دار بـه عنوان پایه درست کنید. غلات کامل مواد مغذی و فیبر ضروری را فراهم می کنند. یک تخم مرغ را تا حد کمال سرخ کنید، زرده را کمی آبدار نگه دارید تا غنای بیشتری پیدا کند.

برای داشتن بافت خامه اي و پروتئین اضافی، یک تکه پنیر اضافه کنید. اسفناج یا کلم پیچ سرخ شده رنگ و مقداری ویتامین و موادمعدنی بـه ان اضافه می کند. این ساندویچ رضایت بخش، سرشار از پروتئین و یک گزینه ناهار خوشمزه اسـت کـه کودک شـما از ان استقبال می کند.


مطالب مشابه: طرز تهیه 3 غذای لذیذ با تن ماهی مناسب برای ناهار و شام مجالس


در پایان

این ایده‌هاي‌ ناهار برای ترکیب طعم‌هاي‌ خوشمزه با مواد مغذی ضروری طراحی شده‌اند و تضمین میکنند کـه کودک شـما از یک وعده غذایی متعادل و رضایت‌بخش لذت می برد. بـه یاد داشته باشید کـه کودک خودرا در فرآیند تهیه ناهار مشارکت دهید، وعده هاي‌ غذایی را مطابق با ترجیحات او تنظیم کنید، و وعده هاي‌ غذایی را متناسب با سن و اشتهای او نگه دارید.

با گنجاندن این گزینه‌هاي‌ خلاقانه و مغذی در جعبه ناهار کودک، می توانید مطمئن باشید کـه او مشتاقانه منتظر هر لقمه‌اي اسـت ودر عین حال مواد مغذی حیاتی مورد نیاز برای رشد را دریافت می کند. بسته بندی ناهار مبارک!

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت