22 غذای خوشمزه دنیا که باید یک بار در زندگی امتحان کنید

22 غذای خوشمزه دنیا که باید یک بار در زندگی امتحان کنید

22 غذای خوشمزه دنیا دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز بـه مناسبت روز غذا در 24 مهر، دوشنبه، لیستی از بهترین غذا هاي جهان کـه توسط کارشناسان و مسافران پیشنهاد شده اسـت را منتشر کرده ایم.

 

بهترین غذاهای سراسر دنیا

بخش مهمی از گردشگری نیز بـه دنبال تجربه هاي‌ بـه یاد ماندنی و منحصر بـه فرد خوردن و نوشیدن در هر نقطه از جهان اسـت. اغلب بـه عنوان گردشگری غذایی نامیده می شود، این پیگیری تحت عنوان سفر های تجربی طبقه بندی می شود. در زمان حاضر، هنگام تصمیم گیری در مورد مکانی برای سفر، غذا برابر با محل اقامت و مناظر اسـت.

 

همانگونه کـه لیستی از بهترین هتل ها برای اقامت و بهترین مکان ها برای بازدید وجوددارد، باید یک فهرست غذا هاي غذایی نیز وجود داشته باشد تا بهترین اقلام در سراسر جهان را محدود کنید. وقتی نوبت بـه رتبه‌بندی می رسد، غذا و نوشیدنی‌ها می توانند بسیار ذهنی باشند زیرا سلیقه‌ها از فردی بـه فرد دیگر متفاوت اسـت.

 

1. سوشی «ژاپن»

سوشی «ژاپن»

با برنج سرکه دار و طیف وسیعی از مواد تشکیل دهنده از جمله غذا هاي دریایی، سبزیجات و گاهی اوقات میوه ها آماده میشود. وقتی سوشی با واسابی، ترشی زنجبیل و سس سویا سرو شود، طعم بهتری دارد. چاشنی محبوب این غذا تربچه دایکون اسـت.

 

نوع ماهی موجود در ان طعم سوشی را مشخص میکند. با این حال، برنج سرکه دار بـه طور کلی طعم تلخی بـه غذا می‌دهد. ماهی تن، مارماهی و ماهی قزل آلا طعم ملایمی دارند در حالی کـه سوشی با طعم هشت پا عموماً از نظر طعم قوی اسـت.

 


مطالب مشابه: بهترین غذاهای مورد علاقه مردم جهان


 

2. رندانگ، اندونزی

رندانگ، اندونزی

رندانگ کـه اغلب “لذیذترین غذای جهان” نامیده می شود، با جوشاندن گوشت گاو با شیر نارگیل با مخلوطی از بهترین ادویه ها از جمله زردچوبه، سیر، علف لیمو، زنجبیل، فلفل قرمز و گلنگال آماده میشود. سپس ظرف چند ساعتی خورش داده می شود کـه بـه ان بافت لطیف و طعم عجیبی می‌دهد.

 

طعم فوق العاده یکی از دلایل محبوبیت جهانی این غذا و همچنین یکی از بهترین غذا هاي جهان اسـت. بـه اسانی خش خش می شود، این غذا اغلب در مراسم یا برای بزرگداشت مهمانان سرو می شود.

 

3. رامن، ژاپن

رامن، ژاپن

اگر امتحان نکنید، حتماً حداقل یکبار در زندگی خود نام رامن را شنیده اید. با این حال، ما در مورد نودل هاي‌ فوری بسته بندی شده صحبت نمی‌کنیم. رامن یک غذای ژاپنی اسـت کـه از نودل گندم درست می شود ودر آبگوشت همراه با سبزیجات و گوشت سرو می شود.

 

رامن بسته بـه طعم آبگوشت در طعم‌هاي‌ مختلفی وجوددارد. هر منطقه در ژاپن مناطق خاص خودرا دارد. تونکوتسو، سبک محبوب رامن شامل آبگوشت استخوان خوک و میسو رامن، یکیدیگر از غذا هاي محبوب کـه در هوکایدو منشا گرفته اسـت.

 

4. تام یام گونگ، تایلند

تام یام گونگ، تایلند

یک نوع سوپ تایلندی ترش و داغ، تام یام گونگ با میگو همراه با یک‌بار سبزی و ادویه سالم آماده میشود؟ علف لیمو، لیموترش، برگ هاي‌ کافیر، گلنگال و فلفل قرمز تند را نام ببرید. سوپ با کمی از همه ی طعم هاي‌ ممکن بازی میکند؟ تند، ترش، شور و شیرین. برای افزودن بـه طعم ان؛ روی سوپ با شیر نارگیل و خامه می ریزند. این غذا در سراسر تایلند مورد علاقه محلی اسـت.

 

5. کباب ترکیه

کباب ترکیه

یک غذای محبوب در سراسر خاورمیانه، کباب اصالتاً از ترکیه اسـت. آن ها از گوشت چرخ کرده یا غذا هاي دریایی، میوه ها و سبزیجات در برخی موارد تشکیل شده اند ودر سیخ با آتش بزرگ درست مانند کباب روی کباب پخته میشوند. با ترکیبات مختلف از جمله سیر، فلفل سیاه و روغن نباتی پخته می شود.

 

گوشت گوسفند یا بره بـه طور کلی گوشت هاي‌ سنتی هستند کـه در کباب استفاده می‌شوند. دستور العمل هاي‌ دیگر شامل گوشت گاو، بز، ماهی و مرغ نیز می‌باشد. این غذا ترکیبی عالی از طعم و مزه از تند تا تند دارد کـه ان را بـه یکی از بهترین غذا هاي جهان تبدیل کرده اسـت.

 

6. فو، ویتنام

فو، ویتنام

یک غذای ساده ودر عین حال باورنکردنی، فو «با تلفظ فوه» یک غذای ویتنامی اسـت کـه از رشته فرنگی برنج و گوشت «طبق معمولً گوشت گاو یا مرغ» تهیه میشود کـه در آبگوشت سرو می شود و روی ان را سبزی می‌ریزند. این ظرف عطر و بوی خوبی دارد کـه مدتی در سر خورنده میماند. یک غذای خیابانی محبوب، Pho طعم‌دهنده ودر عین حال متعادل اسـت. یک غذای عالی برای خوردن دریک عصر زمستانی. شـما و این غذا مطمئناً از یک دیگر “فو” ساخته شده اید.

 

7. اردک پکن، چین

اردک پکن، چین

اردک پکن غذایی اسـت کـه بـه پکن راه پیدا می‌کند. اردک هاي‌ مخصوص این غذا پس از 60 روز پرورش داده شده و ذبح میشوند و ابتدا قبل از برشته شدن در اجاق هاي‌ دربسته مزه دار میشوند. این بـه گوشت پوست ترد و بافت نازکی می‌دهد. این غذا با خیار، پیازچه و سس لوبیا سرو می شود.

 

این ظرف را جلوی ناهارخوری ها برش داده ودر سه قسمت سرو می شود. ابتدا با سس شکر و سیر و سپس با پنکیک. بقیه اردک را نیز با آبگوشت سرو می‌کنند. طعم ان بسیار لذت بخش اسـت، پس از تکمیل ظرف، این تنها راهی اسـت کـه می‌خواهید اردک خودرا بخواهید.

 

8. پائلا، اسپانیا

پائلا، اسپانیا

پائلا ریشه در والنسیا، اسپانیا دارد. این یک غذای باستانی اسـت کـه در زمان حاضر با لمس مدرن بازسازی شده اسـت. راه هاي‌ مختلفی برای خوردن پائلا وجوددارد. دستور اصلی شامل برنج سفید با لوبیا سبز، گوشت «خرگوش یا مرغ، گاهی اردک»؛ لوبیا کره، حلزون، با چاشنی هایي مانند رزماری و.

 

دراین دستور غذا از کنگر فرنگی در طول فصل استفاده می شود. یکیدیگر از مواد بسیار رایج اما فصلی کنگر فرنگی اسـت. پخته شده در روغن زیتون در تابه، این غذا پر از طعم اسـت و از این رو یکی از بهترین غذا هاي جهان اسـت.

 

9. استیک و کیدنی پای، انگلستان

استیک و کیدنی پای، انگلستان

بریتانیایی ها کیک هاي‌ خودرا دوست دارند. و چرا اینکار را نمیکنند؟ پای استیک و کلیه یک پای تند اسـت کـه با گوشت گاو خرد شده، کلیه «اغلب از گوشت بره، گاو یا خوک»؛ سس قهوه اي و پیاز سرخ شده پر می شود. این غذا نماینده غذا هاي بریتانیایی و فرهنگ اسـت.

 

سس از آلو، آبگوشت گاو طعم دار و نشاسته ذرت تشکیل شده اسـت. خمیر شیرینی مخصوصی مانند خمیر پف دار، خمیر آب گرم و شیرینی میانبر برای پای آماده شده اسـت. اگر چه بسیار گران اسـت «آنهایی کـه معتبر هستند»؛ اما این غذا ارزش یکبار امتحان کردن دارد، حتی اگر طرفدار پای نباشید.

 

10. آپفلسترودل، اتریش

آپفلسترودل، اتریش

Apfelstrudel کـه بیشتر بـه عنوان Apple Strudel شناخته می شود، یک شیرینی محبوب در اتریش و سایر نقاط اروپا اسـت. این ظرف از یک پوشش شیرینی اشترودل بیضی شکل تشکیل شده اسـت کـه داخل ان پر کردن سیب آب‌خوری اسـت. فیلینگ سیب با سیب رنده شده، دارچین، شکر، آرد سوخاری و کشمش آماده میشود.

 

این غذای لذیذ وقتی با بستنی وانیلی و خامه فرم گرفته سرو می شود بهترین طعم را دارد. می‌توانید بـه جای بستنی با سس وانیل و بـه جای خامه کاسترد را امتحان کنید تا طعم هاي‌ جدید را امتحان کنید. Apfelstrudel را میتوان در هر زمان همراه با قهوه، چای یا حتی شامپاین سرو کرد و بـه طور گسترده در کافه هاي‌ وین یافت می شود.

 

11. پد تای، تایلند

22 غذای خوشمزه دنیا

یک غذای رایج خیابانی در سرتاسر تایلند، Pad Thai یک غذای برنج سرخ شده همراه با نودل اسـت. این غذای سالم با نودل هاي‌ سرخ کردنی با تخم مرغ و توفو درست می شود. چیزی کـه طعم غذا را نشان میدهد، ترکیب بی نظیر سس ها اسـت – تفاله تمرهندی، میگو خشک شده و سس ماهی و تزئین شده با سیر و فلفل قرمز تند.

 

این غذا همراه با بادام زمینی بوداده و لیمو ترش سرو می شود. مواد اضافی دیگری مانند تربچه، جوانه لوبیا و سایر سبزیجات درکنار ان وجوددارد. پد تای همچنین یک نسخه گیاهی دارد کـه بـه جای سس ماهی از سس سویا تشکیل شده اسـت و هیچگونه گوشتی در ان وجود ندارد.

 


مطالب مشابه: لیست غذاهای اصیل ایرانی خوشمزه و مقوی


 

12. گولاش، مجارستان

گولاش، مجارستان

گولاش کـه در اروپای مرکزی محبوب ترین غذا اسـت، گوشت خورش اسـت کـه قدمت ان بـه قرن نهم مجارستان باز می‌گردد. عناصر اصلی غذا ادویه جات مخصوصا پاپریکا هستند. گولش از گوشت گاو، خوک، گوساله یا بره آماده میشود. گوشت را تکه تکه کرده و با نمک مزه دار میکنیم. سپس با روغن و پیاز خلال شده سرخ می شود. بعد از افزودن پاپریکا بـه ان غذا میگذاریم تا دم بکشد.

 

این غذا با انواع سبزیجات از جمله هویج، جعفری، کرفس و سیب زمینی سرو می شود. سیب زمینی نیز بـه ظرف اضافه می شود تا غلیظ تر و نرم تر شود «بـه دلیل نشاسته». این غذا نمادی برای مجارستان و همچنین یکی از غذا هاي ملی اسـت. طبیعت ارام بخش خورش ان را بـه یکی از بهترین غذا هاي دنیا تبدیل کرده اسـت.

 

13. لازانیا، ایتالیا

لازانیا، ایتالیا

لازانیا ایتالیایی بـه دلیل بازگشت پیتزا بـه فهرست “بهترین غذا هاي جهان” اضافه می شود. این یکی از قدیمی‌ترین ماکارونی ها اسـت اما فقط در زمان حال محبوب شده اسـت. مواد تشکیل دهنده بـه خودی خود بسیار خوشایند هستند – گوشت، ماکارونی، سبزیجات، سس گوجه فرنگی، و مقدار زیادی پنیر. لازانیا «بـه صورت جمع لازانیا» مورد علاقه افراد در هر سنی اسـت و برای هر مناسبت یا جشنی ایده آل اسـت.

 

14. کیمچی، کره

کیمچی، کره

یهترین غذای خوشمزه دنیا

کیمچی یک غذای اصلی کره اي اسـت کـه از سبزیجات تخمیر شده مانند تربچه کره اي و کلم آماده میشود و روی ان چاشنی هاي‌ مختلفی از جمله سیر، پودر فلفل قرمز، پیازچه و زنجبیل قرار میگیرد. تنوع بسیار زیادی از کیمچی هاي‌ ساخته شده با مواد مختلف وجوددارد کـه در اکثر رستوران هاي‌ کره عملا بـه صورت رایگان بـه عنوان پیش غذا فروخته می شود.

 

این غذا مورد علاقه همه ی، بـه خصوص افراد عجیب‌وغریب بـه دلیل فیبر غذایی و ویتامین C بالا و ویژگی هاي‌ کم کالری ان اسـت. کیمچی بـه دلیل تخمیر طعم ترش برجسته اي دارد. نت هاي‌ طعم دیگری مانند تند و اومامی نیز مشاهده می شود.

 

15. مرغ سرخ شده، ایالات متحده

22 غذای خوشمزه دنیا

مرغ سوخاری از بیرون ترد و درون آبدار، همانگونه کـه از نام ان پیداست، غذای متشکل از تکه‌هاي‌ مرغ اسـت کـه عمیقاً سرخ شده‌اند و پوششی ترد بـه ان میدهند. سپس مرغ رابا گیاهان و ادویه جات مزه دار می‌کنند. هر چه تند تر، بهتر اسـت. برای ضخیم‌تر شدن پوسته از آرد اضافی استفاده می شود.

 

این غذا برای نخستین بار در دهه 1830 تهیه شد، بقیه تاریخ اسـت. مرغ سرخ شده عملاً محبوب ترین غذا در ایالات متحده اسـت. این روند ادامه یافت و این ظرف اکنون یکی از بهترین غذا هاي جهان اسـت.

 

16. دوسا، هند

دوسا، هند

هند در مورد آشپزی سهم زیادی دارد و دوسا بهترین غذا برای نشان دادن ان اسـت. بـه بیان ساده، دوسا نوعی پنکیک اسـت کـه از خمیر برنج تخمیر شده آماده میشود. ظاهر این غذا شبیه کرپ اسـت و مواد اصلی ان گرم سیاه و برنج اسـت.

 

پیش از این، دوسا تنها در جنوب هند و سریلانکا برجسته بود. این غذا در حال حاضر در هند ودر سراسر جهان یک غذای شناخته شده اسـت. طبق معمولً با چاشنی‌هاي‌ مختلف پر میشود کـه سیب‌زمینی اصلی‌ترین ماده قیمه اسـت. دوسا همراه با چاتنی و سامبار «خورش سبزی» سرو می شود.

 

17. ماسامان کاری، تایلند

ماسامان کاری، تایلند - 22 غذای خوشمزه دنیا

بهترین غذای خوشمزه دنیا

کاری Massaman کـه با هل، دارچین، میخک، بادیان ستاره اي، زیره، برگ بو، جوز هندی و گرز آماده میشود، کاری ملایم و نسبتاً غنی تایلند اسـت. این کاری تند و نه خیلی تند کـه با ادویه هاي‌ محلی ترکیب شده اسـت و بـه دلایل درستی با سایر غذا هاي معمولی کشور متفاوت اسـت.

 

کاری Massaman بـه جای گنجاندن برگ هاي‌ کاری در فرآیند پخت، از ادویه ها و مواد معطر مانند زیره سبز، علف لیمو و گلنگال استفاده می‌کند کـه بـه ایجاد پایه اي لذیذ برای غذا کمک می‌کند.

 

18. پیتزا، ایتالیا

پیتزا، ایتالیا

حالا چه کسی از این غذای پرطرفدار کـه نهایت تجربه طعم را بـه ما می‌دهد، آگاه نباشد. این غذای ایتالیایی از خمیری طبق معمول گرد و پایه گندم تشکیل شده اسـت کـه با گوجه فرنگی، پنیر و اغلب مواد مختلف دیگر کـه در دمای بالا پخته میشود، تزئین میشود. پیتزا امروزه بـه یکی از محبوب ترین فست فودها در جهان تبدیل شده اسـت. در حال حاضر آب‌ریزش کرده اید، سپس تلفن خودرا بردارید و الان پیتزا سفارش دهید.

 

19. هامبورگر، آلمان

هامبورگر، آلمان

این غذای محبوب آلمانی از یک یا چند نان گوشت چرخ کرده پخته شده، طبق معمولً گوشت گاو، تشکیل شده اسـت کـه درست داخل نان برش خورده یا یک نان قرار می‌گیرد. سپس یا در ماهیتابه سرخ شده، کبابی یا دودی می شود. همبرگر اغلب با کاهو، پنیر، گوجه فرنگی، ترشی و غیره سرو می شود.

 

چاشنی هایي مانند سس کچاپ، خردل، سس مایونز اغلب روی نان هاي‌ کنجد قرار می‌گیرند. این خوراکی لذیذ امروزی طبق معمولً در فست فودها بـه چشم می‌خورد و اغلب غذای مناسب جوانان اسـت.

 

20. دونات، ایالات متحده آمریکا

دونات، ایالات متحده آمریکا

22 غذای خوشمزه دنیا

این غذای لذیذ آمریکایی اغلب باعث میشود افراد با دندان شیرین نفس خودرا بیشتر کنند. دونات در بسیاری از کشورها رواج دارد و بـه شکل هاي‌ مختلف بـه عنوان یک میان وعده شیرین آماده میشود. دونات ها طبق معمولً از خمیر آرد سرخ شده و طبق معمولً حلقه اي شکل هستند.

 

رویه هاي‌ مختلفی مانند شکر، شکلات، لعاب افرا و غیره استفاده می شود کـه طعم این میان وعده را برجسته می‌کند و بـه معنای واقعی کلمه بـه عنوان مایه کیک عمل می‌کند. Krespy Kreme، Mad Over Donuts تعداد کمی از محبوب ترین زنجیره هاي‌ دونات در سراسر جهان هستند.

 

21. بریانی، هند

بریانی، هند

این غذای مخلوط برنج ریشه در بین مسلمانان شبه قاره هند دارد. با مخلوط کردن کاری، بعدا ان رابا برنج نیمه پخته بـه طور جداگانه ترکیب می‌کنند. این غذا بـه ویژه در سراسر شبه قاره هند و همچنین در بین مهاجران منطقه محبوب اسـت. وجود این غذای برنجی غنی و معطر در منو مطمئنا مهمانی هاي‌ شام را یک درجه بالاتر میبرد.

 

22. پوتین، کانادا

پوتین، کانادا

همه ی دوستداران سیب زمینی سرخ کرده در خانه، این غذای کانادایی چیزی اسـت کـه برای دستیابی بـه ان نیاز دارید. پوتین شامل سیب زمینی سرخ کرده و کشک پنیر اسـت کـه روی ان سس مرغ قهوه اي سنتی اسـت. سس داغ کـه در اواخر دهه 1950 در استان مرکزی کانادا تولید شد، طبق معمولً در دمای اتاق سرو می شود و بافت ان حفظ می شود، سیب زمینی سرخ شده درست قبل از سرو غذا بـه ان اضافه می شود.

 


مطالب مشابه: 20 نکته برای غذاهای خوش طعم و خوشمزه


 

در پایان

چه کسی با طعم و مزه تصفیه شده برای غذا باشید و چه بخواهید از طریق ذائقه خود از زندگی لذت ببرید، این بهترین غذا هاي جهان ارزش عبور از اقیانوس ها را دارند.