بروزرسانی : 22 فروردین 1397

طرز تهیه کیک مربایی خوشمزه ایتالیایی

طرز تهیه کیک مربایی خوشمزه ایتالیایی

کیک مربایی خوشمزه ایتالیایی

موادلازم کیک مربایی :

خمیر (تارت)300 گرم
مربا (دلخواه(برای مواد میانی))250 گرم

شرح و مراحل پخت:

 خمیر را در یک قالب کیک با قطر cm20پهن کنید تابه ضخامت mm3برسد.و با لایه ای از مربا بپوشانید باقیمانده خمیر را پهن کنید و  اشکال مختلف دلخواه را با قالب مخصوص از آن ببرید و روی سطح تارت مربا را تزیین کنید،وبا دمای 180درجه سانتیگراد به مدت25-20 دقیقه در فر قرار دهید.قبل از جدا کردن آن ها از قالب اجازه دهید تا شیرینی کاملاً خنک شود.
نکات کلیدی:
در ایتالیا کلمه مارمالاد و مربا گاهی جای یکدیگر به کار می روند ولی از لحاظ تکنیکی با یکدیگر متفاوت اند.این تفاوت توسط سیاست اتحادیه اروپا تعریف شده است.
مارمالاد به صورت اختصاصی از مرکباتی نظیر پرتقال،ماندرین(mandarin)،بالنگ،لیمو،گریپ فروت و نارنگی کلمنتن(Clementine)و ترنج(نوعی نارنج)با ترکیب حداقل20%(از میوه)تهیه می شود.
در حالیکه مربا از هر گونه میوه یا حتی سبزیجات(در ایتالیا مرباهای بسیار عالی از پیاز قرمز Tropeaو گوجه فرنگی های سبز تهیه می شود)تهیه می شود و از 35 تا 45%ترکیب میوه برخوردارند.
اما در مورد کمپوت میوه درصد میوه در کمپوت اصولا بالای 65%است. در آخر به این نکته مهم نیز باید اشاره کرد،ژله که تنها باید از آب یک نوع میوه تهیه شود و در آن پالپ یا تکه های میوه نباید حضور داشته باشد.

 طرز تهیه کیک مربایی خوشمزه ایتالیایی

تهیه و تنظیم : بخش آشپزی تالاب
برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت