خرید و فروش در اینترنت

طرز تهیه آش ماست

طرز تهیه آش ماست

آیا تا به حال آش ماست را امتحان کرده اید؟ طرز تهیه آش ماست را برای شما آماده کرده ایم.

 

مواد مورد نیاز:

ماست 3 لیوان  .  برنج 1 لیوان  .  لپه 1/2 لیوان  .  پیاز 4 عدد  .  سیر 5 عدد

سبزی آش ( تره ، گشنیز ، جعفری ، نعنا ) 400 گرم  .  گوشت چرخ کرده 200 گرم

 

طرز تهیه آش ماست

 

طرز تهیه :

لپه را از چند ساعت قبل خیس دهید ، داخل قابلمه کمی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید.

 

2 عدد پیاز را خلالی خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و کمی زردچوبه اضافه کنید ، تفت دهید و پس از اینکه پیاز نرم شد لپه های خیس خورده را اضافه کنید ، مجدد کمی تفت دهید سپس 4 لیوان آب اضافه کنید ، حرارت را کم کنید و در قابلمه را ببندید تا لپه بپزد.

 

طرز تهیه آش ماست

 

برنج را بشوئید و با 4 لیوان آب درون قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا خوب بپزد و لعاب بیاندازد سپس سیرهای کوبیده و لپه پخته را به برنج اضافه کنید ( سیرها را با مقداری نمک ، فلفل و زردچوبه بکوبید ).

 

سبزی آش ( ترکیب مساوی تره ، گشنیز ، جعفری ، نعنا ) را بشویید و ساطوری کنید ( ریز خرد کنید ) سپس همزمان با اضافه کردن لپه ، سبزی را نیز به برنج اضافه کنید و اجازه دهید آش جا بیفتد ( در طول پخت در قابلمه را باز بگذارید ، در مدت پخت آش را هم بزنید تا ته نگیرد ).

 

طرز تهیه آش ماست

 

در فاصله ای که آش آماده میشود 1 عدد پیاز را رنده کنید و با فشار دست آب اضافی اش را بگیرید و داخل کاسه ای بریزید ، گوشت چرخ کرده و نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید سپس گوشت را قلقلی کنید ، گوشت های قلقلی را در روغن سرخ کنید و در اواخر کار همراه با 1 عدد پیاز سرخ شده به آش اضافه کنید.

 

پس از اینکه آش اماده شد از روی حرارت بردارید سپس ماست را به آش اضافه کنید و هم بزنید ، آش را در کاسه بریزید و سرو کنید ( ماست را پیش از اضافه کردن به آش کمی با قاشق هم بزنید تا ماست نبرد ).

 

نکته ها : میتوانید در صورت تمایل مقدار سبزی آش را کمتر یا بیشتر کنید ، دقت کنید که استفاده بیش از حد نعنا آش را تلخ میکند ، در طول مدت پخت اگر آب آش کم بود میتوانید آب جوش اضافه کنید.

 

منبع : ایران کوک

 

طرز تهیه سوپ گل کلم و خامه

طرز درست کردن آش انار (آش آذری)

آموزش طرز تهیه آش کلم (آذربایجان)

برچسب‌ها: