مجموعه : زیبایی ناخن
بروزرسانی : 23 تیر 1403

پاک کردن لاک ناخن به روش های مختلف و ساده

پاک کردن لاک ناخن به روش های مختلف و ساده

پاک کردن لاک ناخن : یکی از لذت بخش ترین کارهایی که خانم ها علاقه بسیار زیادی به انجام آن دارند؛ لاک زدن می باشد. در همین راستا یکی از دغدغه های اصلی هر بانویی چگونه لاک را پاک کنیم؟ می باشد که همیشه پاسخ این سوال بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

روش های مختلف و متنوعی برای پاک کردن لاک وجود دارند. در سایه هر یک از روش ها می توان به راحتی در کوتاه ترین زمان ممکن لاک را پاک کرد. همچنین بسیاری از روش هایی که برای پاک کردن این پوشش رنگی ناخن مورد استفاده قرار می گیرند؛ هیچ گونه آسیبی به ناخن و پوست دست وارد نمی کنند. در واقع برای حفظ سلامت پوست دست و همچنین ناخن ها باید بهترین روش را برای پاک کردن لاک انتخاب کرد.

در غیر این صورت خطرات و عواقب جدی در انتظار فرد خواهد بود. بسیاری از روش هایی که برای پاک کردن لاک مورد استفاده قرار می گیرند مناسب نیستند. برخی از روش های منسوخ شده می توانند باعث ایجاد التهاب و حساسیت های آلرژیک در پوست شوند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی انتخاب بهترین روش حرف اول را می زند.

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

بهترین روش ها برای پاک کردن لاک + معرفی دقیق هر شیوه

هم اکنون روش های مختلفی برای پاک کردن لاک وجود دارد. برخی از این شیوه ها در کوتاه ترین زمان ممکن و به سرعت لاک را پاک می کنند. در صورتی که سایر روش های قدیمی از چنین ویژگی برخوردار نیستند. افرادی که پوست حساس تری دارند؛ باید در انتخاب روش مناسب جهت پاک کردن لاک نهایت دقت را به خرج دهند. در غیر این صورت خطرات جدی در انتظار فرد خواهد بود.

بسیاری از این روش ها کاملا کاربردی هستند و سه سوته به پاک کردن لاک کمک خواهند کرد. همچنین روش های جدید به پاک کردن لاک در کمتر از چند ثانیه کمک می کنند. در ادامه برخی از روش های جدید و پرطرفدار پاک کردن لاک را معرفی خواهیم کرد. برخی از این روش ها به دلیل کاربردی بودن بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

همچنین استفاده از روش های ذیل برای پاک کردن لاک هیچ خطری برای فرد نخواهد داشت. در صورتی که سایر روش های منسوخ شده می تواند احتمال بروز حساسیت آلرژیک را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. برای پاک کردن لاک از روش های زیر باید کمک گرفت:

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

پاک کردن لاک با خمیر دندان

یکی از روش های پاک کردن لاک استفاده از خمیر دندان می باشد. در این روش برای پاک کردن لاک روی ناخن فقط باید یک خمیر دندان تهیه کرد. پیش از هرگونه اقدامی باید دست ها را به خوبی با یک شوینده مناسب تمیز کرد. پس از تمیز کردن دست ها باید آن ها را خشک کرد. در ادامه یک لایه نازک از خمیر دندان را روی هر ناخن قرار دارد. مقدار خمیر دندان باید متناسب با اندازه هر ناخن باشد.

در غیر این صورت پاک کردن لاک مطابق با این روش غیر ممکن خواهد بود. در ادامه باید به کمک سشوار مقدار حرارت روی ناخن را افزایش داد. این روش به پاک کردن سریع و راحت لاک کمک خواهد کرد. بعد از ۲۰ الی ۲۵ دقیقه لاک به راحتی از روی ناخن جدا خواهد شد.

برای پاک کردن حرفه ای لاک باید از یک عقب زن کمک گرفت. در سایه عقب زن می توان تمامی لاک باقی مانده روی ناخن را به راحتی پاک کرد. در نهایت پس از پاک کردن لاک ها باید از یک مرطوب کننده دست کمک گرفت. معمولا پس از پاک کردن لاک ناخن و پوست دست دچار خشکی می شوند. در این شرایط یک مرطوب کننده می تواند به رطوبت و آبرسانی ناخن و پوست دست کمک کند.

اسپری بدن

افرادی که به استون و یا هر پاک کننده دیگری دسترسی ندارند، از اسپری بدن می توانند برای پاک کردن لاک کمک گرفت. بهترین روش برای پاک کردن لاک در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده از اسپری بدن می باشد. برای اجرای این روش فقط به یک اسپری بدن و مقداری پنبه احتیاج است.

در گام اول باید پنبه ها را به اندازه کوچک تر تقسیم کرد. هر یک از پنبه ها را باید آغشته به اسپری بدن کرده و روی ناخن قرار داد. در ادامه روی هر ناخن را باید با کیسه فریزر به طور کامل پوشاند. این تکنیک به پاک شدن لاک در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند کمک کند. پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه لاک به طور کامل از روی ناخن جدا خواهد شد.

برای تقویت ناخن بعد از هر بار پاک کردن لاک می توان از ابلیمو کمک گرفت. آبلیمو روشی مطمئن و ایده آل برای از بین بردن آلودگی ها و میکروب های زیر ناخن می باشد. همچنین  این روش برای پاک کردن لاک در کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. الکل و سایر مواد شیمیایی موجود در اسپری به پاک کردن لاک در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند کمک کنند.

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

اسپری مو برای پاک کردن لاک ناخن

برای پاک کردن لاک می توان از اسپری مو نیز کمک گرفت. بهترین اسپری مو برای پاک کردن لاک تافت می باشد. تنها به کمک یک تافت یا هر اسپری موی دیگری می توان لاک را از روی سطح ناخن پاک کرد. برای اجرای این شیوه فرد به یک اسپری مو و یک مسواک تمیز احتیاج دارد. ابتدا سطح هر ناخن باید کاملا آغشته به اسپری مو شود. بعد از اجرای مرحله اول باید ۲۰ دقیقه صبر کرد.

در این بازه زمانی تمامی مواد ناخن به راحتی حل خواهند شد. بعد از ۲۰ دقیقه باید به کمک مسواک نسبت به جدا کردن لاک اقدام کرد. مسواک را باید به صورت رفت و برگشتی روی هر لاک کشید. در این صورت هر یک از قسمت های مختلف ناخن را به راحتی از لاک می توان پاک کرد‌. برای تقویت و افزایش میزان رطوبت ناخن می توان از انواع کرم آبرسان استفاده کرد.

اسپری مو هیچ گونه آسیب و خط و خشی به سطح ناخن وارد نخواهد کرد‌. همچنین این روش برای پاک کردن لاک در رنج سنی مختلف بهترین گزینه به شمار می آید. پس از پاک کردن لاک مطابق با این روش به کمک یک روغن طبیعی نظیر زیتون باید میزان رطوبت دست ها را افزایش داد.

ضدعفونی کننده دست

از دیگر روش های جدید و رایج برای پاک کردن لاک استفاده از ضد عفونی کننده دست می باشد. انواع ضد عفونی کننده دست از قدرت فوق العاده بالایی در پاک کردن لاک برخوردار هستند. چنین ضد عفونی کننده هایی در کسری از ثانیه می توانند لاک را پاک کنند. همچنین باید از مقدار قابل توجهی ضد عفونی کننده دست برای پاک کردن لاک کمک گرفت. در غیر این صورت پاک کردن لاک غیر ممکن خواهد بود. در گام اول باید دست ها را از هرگونه آلودگی و چرب پاک کرد.

هرگونه آلودگی و کثیفی می تواند مسیر پاک کردن لاک را مختل کند. بهترین ضد عفونی کننده دست می تواند به پاک کردن لاک در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. روی هر ناخن باید به مقدار قابل توجه ضد عفونی کننده دست قرار داد. ضد عفونی کننده دست به راحتی می تواند لاک روی دست را پاک کند.

همچنین مدت زمان لازم برای قرار گرفتن ضد عفونی کننده روی دست جهت پاک کردن لاک معادل ۲۰ دقیقه می باشد‌. حتما برای پاک کردن لاک مطابق با این روش باید از ضد عفونی کننده استاندارد کمک گرفت. سایر ضدعفونی کننده های موجود در بازار گزینه مناسبی برای پاک کردن لاک به وجود نمی آیند.

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

استفاده از عطر برای پاک کردن لاک

از گزینه های بسیار مناسب برای پاک کردن لاک، عطر می باشد. هرگونه عطر موجود در بازار می تواند برای پاک کردن لاک از روی ناخن مورد استفاده قرار بگیرد. باید از مقدار مناسب عطر برای پاک کردن لاک کمک گرفت. در غیر این صورت نمی توان عطر را از روی ناخن پاک کرد. برای اجرای این شیوه به مقداری ورق آلومینیومی و عطر احتیاج است. ابتدا باید به کمک شوینده های مختلف دست را پاک کرد.

در مرحله بعدی روی هر انگشت باید به مقدار کافی عطر ریخت. در مرحله دوم باید هر انگشت را با ورق آلومینیوم به خوبی پوشاند. ورق آلومینیوم باعث ایجاد یک تغییر شیمیایی روی سطح ناخن می شود. در نهایت به پاک شدن سریع لاک می تواند کمک بسیار زیادی کند. دست ها باید حدود ۳۰ دقیقه در داخل ورق های آلومینیومی قرار بگیرند.

در ادامه به کمک یک فرچه و یا دستمال مرطوب باید باقی مانده لاک روی ناخن را پاک کرد. پس از پاک کردن لاک دست ها را باید دوباره شست. هدف از شستشوی دو مرحله ای دست ها کاهش بار میکروبی موجود در سطح ناخن می باشد.

پاک کردن لاک ناخن با آب گرم و پارچه خشک

از دیگر روش های طبیعی برای پاک کردن لاک روی ناخن، آب گرم و پارچه خشک می باشد. آب گرم می تواند به پاک شدن سریع لاک از روی دست کمک کند. همچنین آب گرم باعث افزایش میزان رطوبت دست و ناخن ها خواهد شد. ابتدا در یک ظرف مقداری آب گرم ریخت. درجه حرارت آب هرچقدر بیشتر باشد؛ لاک زودتر پاک خواهد شد. در مرحله دوم باید دست ها را در داخل ظرف حاوی آب داغ قرار داد. دست ها باید ۱۵ دقیقه در داخل آب داغ قرار بگیرند.

به کمک دست لاک را باید از روی سطح ناخن جدا کرد. این روش حتی برای کودکان کمتر از ۱۰ سال نیز جهت پاک کردن لاک مورد استفاده قرار می گیرد. به صراحت می توان ادعا کرد، که این روش هیچ گونه عارضه ای برای دست ها نخواهد داشت. همچنین پس از پاک کردن لاک باید با پارچه خشک دست ها را پاک کرد.

در صورتی که لاک هنوز هم روی دست باقی مانده است. باید دوباره دست ها را در داخل ظرف حاوی آب گرم قرار داد. بعد از حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تمامی لاک های روی دست پاک خواهند شد.

استفاده از لیمو و سرکه

از پاک کننده های طبیعی نیز می توان برای حذف لاک از روی ناخن کمک گرفت. یکی از روش های پاک کردن لاک از روی ناخن استفاده از ترکیب لیمو و سرکه می باشد. در یک ظرف باید ۲ قاشق غذاخوری لیمو و ۳ قاشق غذاخوری سرکه را بای یکدیگر مخلوط کرد. این ترکیب از قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی برخوردار می باشد. پنبه را باید به اندازه کوچک تر تقسیم کرد.

در مرحله بعد باید پنبه را آغشته به این ترکیب کرده و سپس روی ناخن قرار داد. در مقایسه با سایر روش های طبیعی این ترکیب با سرعت بیشتری لاک روی ناخن را پاک می کند. همچنین این ترکیب معجزه آسا به تقویت ناخن ها نیز کمک خواهد کرد. این ترکیب حدود ۱۵ دقیقه باید روی ناخن قرار بگیرد. بعد از حدود ۱۵ دقیقه می توان نسبت به پاک کردن لاک از روی ناخن اقدام کرد.

همچنین این روش باعث بروز هیچ گونه واکنش آلرژیک نخواهد شد. همچنین به بهبود شرایط پوست اطراف دست نیز می تواند کمک کند. این ترکیب رشد ناخن ها را تا دو برابر به راحتی افزایش خواهد داد.

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

آب اکسیژنه و آب گرم

از دیگر روش های پاک کردن لاک می توان به آب اکسیژنه و آب گرم اشاره کرد. آب اکسیژنه را می توان از داروخانه های مجاز در سطح کشور خریداری کرد. یک واحد آب اکسیژنه و یک واحد آب گرم را باید یا یکدیگر مخلوط کرد. در ادامه این ترکیب را به کمک براش باید روی ناخن هر دست قرار داد. آب اکسیژنه از قدرت پاک کنندگی فوق العاده بالایی برخوردار می باشد.

همچنین در کنار پاک کردن لاک آسیبی به خود ناخن وارد نخواهد کرد. آب اکسیژنه به رشد ناخن نیز می تواند کمک بسیار زیادی کند. در واقع ترکیبات آب اکسیژنه در کنار پاک کردن لاک به حفظ چربی روی ناخن نیز می تواند کمک کند. این ترکیب باید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی ناخن قرار بگیرد. پس از ۱۵ دقیقه می توان لاک را به آرامی از روی ناخن جدا کرد. این ترکیب برای پاک کردن لاک از روی ناخن برای سنین زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان مناسب نیست.

پیش از هرگونه اقدامی فقط یک ناخن خود را در معرض ترکیب آب اکسیژنه و آب گرم قرار دهید. در صورتی که هیچ گونه حساسیتی به وجود نیامد؛ سایر ناخن های دست را با این ترکیب پاک کرد.

استفاده لاک بهترین راهکار برای از بین بردن لاک قدیمی

برای پاک کردن لاک قدیمی می توان از لاک جدید دیگر کمک گرفت. در واقع مواد موجود در لاک حلال یکدیگر هستند. برای اجرای این روش باید از یک لاک رقیق کمک گرفت. ابتدا باید سطح ناخن را خشک کرده و سپس ناخن را باید آغشته به یک لایه نازک لاک کرد. در ادامه بلافاصله باید به کمک یک دستمال مرطوب لاک ها را پاک کرد. این روش از پاک کردن لاک را باید به صورت دو مرحله اجرا نمود.

برخی از لاک ها به گونه ای هستند که در این روش در طی یک مرحله از بین نمی روند. در نهایت پس از پاک کردن لاک ها باید روتین مراقبت از ناخن را اجرا کرد. در نهایت با دستمال مرطوب آغشته به الکل باید باقی مانده لاک روی ناخن را به خوبی پاک کرد. با اجرای این روش می توان در کوتاه ترین زمان ممکن لاک قدیمی روی ناخن را پاک کرد. حتما لایه دوم روی لاک باید به سرعت پاک کرد.

در صورتی که لاک خشک شود پاک کردن آن غیر ممکن خواهد بود. پس از پاک کردن لاک باید از یک مرطوب کننده مناسب دست نیز استفاده کرد.

حلال قوی

در صورت عدم دسترسی به استون می توان از حلال های قوی برای پاک کردن لاک کمک گرفت. بهترین روش برای پاک کردن لاک استفاده از تینر می باشد. مقداری تینر را باید با مقداری آب مخلوط کرد. تینر به سرعت در کمتر از ۲ دقیقه می تواند لاک روی ناخن را پاک کند. همچنین پس از پاک کردن لاک در اثر استفاده از تینر پوست دست خشک خواهد شد. حتما پس از پاک کردن لاک باید از مرطوب کننده دست کمک گرفت.

مرطوب کننده دست رطوبت لازم را برای دست ها و ناخن ها به ارمغان خواهد آورد. از دیگر حلال های قوی که حساسیتی برای پوست به ارمغان نمی آورند؛ نیز می توان برای پاک کردن لاک استفاده کرد. حتما برای پاک کردن لاک به کمک تینر باید در فضای باز قرار گرفت. بوی تینر می تواند در برخی ای افراد حساسیت های تنفسی مختلفی را به وجود بیاورد.

از تینر برای پاک کردن لاک باید در مقدار مجاز استفاده کرد. استفاده بی مورد از این حلال قوی برای پاک کردن لاک می تواند خطرات جدی را به ارمغان بیاورد. حتما باید به این نکته توجه داشت؛ در غیر این صورت پوست دست دچار التهاب خواهد شد.

پاک کردن لاک ناخن با استفاده از چسب

از دیگر روش های رایج برای پاک کردن لاک استفاده از چسب می باشد. به کمک هر نوع چسبی می توان لاک روی دست را پاک کرد. ابتدا باید دست ها را کامل شسته و سپس به کمک یک دستمال دست ها را خشک کرد. در مرحله بعدی باید از یک خلال دندان کمک گرفت. به کمک خلال دندان باید چسب را روی ناخن قرار داد. یک لایه به ضخامت ۱ و نیم سانتی باید روی ناخن قرار بگیرد.

در صورتی که مقدار چسب کمتر باشد؛ قدرت پاک کنندگی این حلال کاهش پیدا خواهد کرد. در ادامه باید تا زمان خشک شدن چسب صبر کرده و سپس به صورت لایه ای از روی ناخن جدا نمود. بعد از نهایت ۵ دقیقه تمامی قسمت های مختلف ناخن را می توان از لاک پاک کرد. در این روش باید نهایت دقت را به خرج داد. در صورتی که حتی یک قسمت کوچکی از ناخن آغشته به چسب نباشد؛ لاک پاک نخواهد شد. همچنین در صورتی که ضخامت لاک روی ناخن بیشتر است؛ حتما باید به صورت دو مرحله ای این روش را اجرا کرد.

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

الکل و شکر سفید

برای پاک کردن لاک می توان از الکل و شکر سفید کمک گرفت. برای اجرای این راهکار باید در یک ظرف جداگانه ۲ قاشق شکر و یک قاشق الکل را ترکیب کرد. در ادامه به کمک مسواک، فرچه و براش باید این ترکیب را روی ناخن قرار داد. الکل و شکر سفید بهترین راهکار برای پاک کردن لاک به شمار می آید. این ترکیب در بازه زمانی بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به راحتی می تواند لاک روی ناخن را پاک کند.

همچنین الکل موجود در این ترکیب به ضد عفونی کردن دست نیز کمک خواهد کرد. الکل و شکر سفید باید به نسبت ۲ به ۱ با یکدیگر ترکیب شوند. همچنین پس از پاک کردن لاک دست ها را باید به خوبی شست. در صورتی که هنوز قسمت هایی از دست آغشته به لاک است؛ باید دوباره این مراحل را اجرا کرد.

بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته این ترکیب به تقویت ناخن ها کمک خواهد کرد. همچنین نقش کلیدی در افزایش میزان رشد ناخن ها خواهد داشت. این ترکیب می توان به درخشندگی سطح ناخن نیز کمک بسیار زیادی کند.

استفاده از استون برای پاک کردن لاک ناخن

از قدیمی ترین روش های پاک کردن لاک استفاده از استون می باشد. از استون با درصد استاندارد باید برای پاک کردن لاک کمک گرفت. اگر درصد خلوص استون کمتر باشد؛ قدرت پاک کنندگی نخواهد داشت. استون در کمتر از یک دقیقه می تواند لاک روی ناخن را پاک کند. برای اجرای این روش باید مقداری پنبه تهیه کرد. پنبه و استون بهترین ترکیب برای پاک کردن لاک به شمار می آید. افرادی که سیستم تنفسی حساس تری دارند؛ باید در محیط باز به کمک این روش لاک روی ناخن را پاک کنند.

در سایه این روش تنها در یک مرحله می توان لاک روی ناخن را پاک کرد. همچنین استون به دلیل قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی که دارد؛ سطح ناخن را خشک خواهد کرد. برای از بین بردن خشکی ناخن می توان از داروخانه روغن مخصوص کوتیکول را خریداری کرد. این روغن به ترمیم پوست و ناخن کمک خواهد کرد. نکته: به هیچ عنوان از استون ۱۰۰ درصد برای پاک کردن ناخن نباید استفاده کرد.

استون با درصد خلوص بسیار بالا منجر به شکنندگی ناخن خواهد شد. برای افزایش قدرت پاک کنندگی استون می توان آن را با جوش شیرین مخلوط کرد.

پاک کردن لاک به روش های مختلف و ساده

کلام آخر

برای پاک کردن لاک از روی ناخن می توان از روش های مختلف کمک گرفت. برخی از روش های پاک کردن لاک از روی ناخن هیچ گونه آسیبی به پوست اطراف دست وارد نمی کنند. تحت هر شرایطی باید از روش مناسب برای پاک کردن لاک کمک گرفت. برخی از روش های پاک کردن ناخن در کمتر از چند ثانیه قدرت پاک کنندگی خود را به اثبات می رسانند.

همچنین بعد از پاک کردن لاک باید از انواع مرطوب کننده و روغن کوتیکول برای ترمیم پوست اطراف دست و ناخن کمک گرفت. برخی از ترکیباتی که برای پاک کردن لاک مورد استفاده قرار می گیرند، به تقویت ناخن کمک بسیار زیادی خواهند کرد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت